Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Elvetett javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Elvetett javaslatok Könyörtelen leszek, de ami téma egész biztosan nem lesz, azt átmozgatom ebbe a topicba.

View Poll Results: Bevezetésre kerüljön-e a piacadó?
Igen, jó ötletnek tartom, ezek a jó százalékok. 2 3.57%
Igen, jó ötletnek tartom, de emeljünk az adó mértékén. 1 1.79%
Igen, jó ötletnek tartom, de csökkentsünk az adó mértékén. 1 1.79%
Nem, nem tartom jó ötletnek. 52 92.86%
Voters: 56. You may not vote on this poll

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #41  
Old 07-01-2007, 20:27
#Lopakodó#
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by Brown View Post
Veletek még egy jót se lehet vitatkozni...
Dehonnem:-)
Nézd már mennyien mondták el a véleményüket..
Sőt már van egy + szavazat is
Sponsored Links
  #42  
Old 07-01-2007, 20:35
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Kissé későre értem ide, pedig kár ebből kimaradni
MARHASÁG

Viszont a tolizós topviban már értem Brown kolléga hozzáállását
  #43  
Old 07-01-2007, 20:36
Dragi's Avatar
Dragi Dragi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,361
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Brown View Post
Veletek még egy jót se lehet vitatkozni...
őőő vitatkozni lehet csak ne hülyeségről
__________________
Claívsolais (3) (#379234)



"Jobban szeretem, ha mindenki utál, mintsem színészkednem kelljen bárki szeretetéért...."

"Sose szakítsd félbe ellenfeled, ha az éppen egy hibát követ el." -Bonaparte Napoleon

Régen a férfinak meg kellett ölnie a sárkányt, hogy elvehesse a szüzet. Ma már nincsenek szüzek, és a sárkányt kell elvenni...
  #44  
Old 07-01-2007, 21:08
BigPi BigPi is offline
Member
 
Join Date: May 2007
Posts: 204
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Elismerésem vakmerő voltál.

Be kell, hogy valjam őszintén nekem is eszembe jutott már ez a piaci adózás dolog, de elvetetem az ötletet pontosan az itt leírt indokok miat.:
-A ritkán piacozók az adótól félve még olcsobban adják el a termékeiket, így a tözsdecápáknak (tc.) kedvezel.
- Aki vásárolni szeretne az a továbbiakban is a tc-től lesz kénytelen vásárolni.
-Az adó azokat fogja súlytani akik kisebb v nagyobb tartalékkal rendelkeznek, de ez a veszteség még mindig kisebb mint amit egy tolvaj okozna ha bent lennének az országban, így a piaci raktározás mértékét nem fogod csökkenteni.
-Az a baj, hogy nem tudsz megfelelő indokot felhozni. A külső raktározás vissza szorítására ez a javaslat nem alkalmas.

JAVSLAT: -próbálj olyan megoldáson gondolkozni a mi másokat segít, de nem korlátoz senkit.

Különben is ne fájon a te fogad az én vagyonkámra.:
  #45  
Old 07-01-2007, 21:16
Steve Steve is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,048
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

OFF:

Quote:
Originally Posted by Brown View Post
Veletek még egy jót se lehet vitatkozni...
a vitatkozás az a veszekedés szinonímája, te vitát akartál írni, ami konstruktivitást (építő jelleget) hordoz magában, csakhát nehéz ez a magyar nyelv
__________________
Steve`sfield (#324643)
  #46  
Old 07-01-2007, 23:42
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by BigPi View Post
JAVSLAT: -próbálj olyan megoldáson gondolkozni a mi másokat segít, de nem korlátoz senkit.
Off: segiteni segit csak hát a tc-ket az árakat lejjebb nyomnák a kicsik, és még olcsobban tudnák felvásárolni az árut korlátozni sem korlátozz. csak hát sokan anyáznának az "áfa" miatt
On
Amúgy öszintén te sokat gondolkoztál ezen , vagy csak spontán jutott eszedbe ez az oltári nagy baromság???? Sztem javasolni fogom, hogy a csoportban minden eladott piaci árunak az értékéből 1% az országomba vándolroljon mint EU-s támogatás
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



  #47  
Old 07-02-2007, 06:15
Dasein Dasein is offline
Junior Member
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 33
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Utánaszámoltam. Most kinnragadt némi fémem (11111 rög) az utolsó 7 óra állapotában, melyre kb. 444 egység adót kéne fizetnem. Ez semmi. Tehát a piacozást szvsz egyáltalán nem érinti (elég ritka eset, hogy valamim a gyékényen rohadjon több mint fél napig ). A piacon raktározáshoz nem nagyon tudok hozzászólni, de a visszaúton rablóbandák lesnek az 1000 aranyon kipakolt gabonára... vagy 10 óránként fellép és felvásárolja a sajátját, ha jól gondolom.

Azokat, akik épp csak némi felesleget szeretnének pénzzé tenni, még kevésbé érinti: 100 egység cuccra 4 százalék adó egyszerűen vicc, ennél magasabb pedig megölné a játékot.

Szerintem tehát nincs értelme a piacadónak. Ennyi erővel a tolizásra is bevezethetnénk valami vagyonosodási adót. Varizásra meg mondjuk mágiahasználati illetéket.
  #48  
Old 07-02-2007, 07:01
LordYsolt LordYsolt is offline
Junior Member
 
Join Date: Dec 2006
Location: ---
Posts: 94
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Dasein View Post
Utánaszámoltam. Most kinnragadt némi fémem (11111 rög) az utolsó 7 óra állapotában, melyre kb. 444 egység adót kéne fizetnem. Ez semmi. Tehát a piacozást szvsz egyáltalán nem érinti (elég ritka eset, hogy valamim a gyékényen rohadjon több mint fél napig ).
Szerintem meg elég könnyen kint ragadhat az árúd. Elég ha vki fél napra meghúzza az árakat belépsz mit látsz ? Van kinn egy nagy adag cucc elég magas áron alá teszed 1 arannyal és mondod magadnak h mekkorát fogsz kaszálni. 4 óra múlva visszalépsz a piacra és azt látod h most már fele áron van az adott árú és azon az áron nagy mennyiség van kint és innentől kezdve már nem fogod tudni eladni a cuccodat, mert minden utána következő kishal alacsonyabban teszi ki. Ezért biztos h érintené!
  #49  
Old 07-02-2007, 07:21
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Támogattam a szavazásnál is bár hozzáteszem, hogy a katonai piacoknál semmiképp sem tartom bevezethetőnek és tulajdonképpen én egész más koncepció szerint adóztatnám az árut, de olyan a szavazás pontjai között nincs.

24órás átlagár alapján adóztatnám azokat az árukat amik az átlagár fölött vannak 100%-al. Ami viszont fölötte van azt durván megadóztatnám. (ezek az áruk többnyire az átutalásokra kitett áruk vagy ezek fogótételei)

A 100% nál ez az adó 15%
a 150%-nál 25%
a 200%-nál 35%
és a 300%-nál 50%.

Ezek az adók az én koncepciómban csak akkor vónódnak le ha az áru elkel!!! Ergo a kishalak semmiképpen nem tudnak rajta bukni.
  #50  
Old 07-02-2007, 07:26
tdomo's Avatar
tdomo tdomo is offline
Member
 
Join Date: Nov 2006
Location: Bécs
Posts: 999
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by monro View Post
Támogattam a szavazásnál is bár hozzáteszem, hogy a katonai piacoknál semmiképp sem tartom bevezethetőnek és tulajdonképpen én egész más koncepció szerint adóztatnám az árut, de olyan a szavazás pontjai között nincs.

24órás átlagár alapján adóztatnám azokat az árukat amik az átlagár fölött vannak 100%-al. Ami viszont fölötte van azt durván megadóztatnám. (ezek az áruk többnyire az átutalásokra kitett áruk vagy ezek fogótételei)

A 100% nál ez az adó 15%
a 150%-nál 25%
a 200%-nál 35%
és a 300%-nál 50%.

Ezek az adók az én koncepciómban csak akkor vónódnak le ha az áru elkel!!! Ergo a kishalak semmiképpen nem tudnak rajta bukni.
Ez már sokkal jobb, mert nem nagyon érinti a közepes tartalékokat.
__________________
Pain is temporary, Glory is forever.

csokis-keksz (#410152)
tiramisu (#394553)
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
egy piac kérdés Frost Elvetett javaslatok 1 02-26-2007 13:32
Tanácsadók és piac oldal sorrendje Somebody Megvalósult javaslatok 39 02-23-2007 15:20
piac kedvenc hóhérod Elvetett javaslatok 5 08-18-2006 17:36
Apró piac módosítás. karesz6 Elvetett javaslatok 9 08-09-2006 12:43
A piac megreformálását kezdeményezem Moger Elvetett javaslatok 1 02-09-2006 10:24


All times are GMT +1. The time now is 14:40.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu