Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések
Register Stats Members List Today's Posts

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #41  
Old 05-08-2010, 21:08
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Quote:
Originally Posted by Padlócsempe View Post
Ez igaz.
De ha más épületnél változtatsz a jelenlegi helyzeten, az felborítja a játék jelenlegi egyensúlyát, ha a banknál, az pedig szerintem javítja.
semmit nem javítana.. sőt rontana.. mivel aki nem olvassa a külsőt hirtelen megszívhatná, ha ez bevezetésre kerülne.. aki olvassa úgyis feltolja az intézőben.. így max 1-2 hétig lehetne lelopni 1-2 szerencsétlent, akinek elmenne a kedve a játéktol, ha a védettnek hitt tartalékját elbukná..(mivel most is max azt lophatod "eredményessen", aki nem tart bankot.. hamar felmennének a bankok az 1. helyre az intézőben..) ez miért javítana bármit is?
szóval szerintem: lényegtelen módosítás, ami igazábol semmin nem javítana hosszútávon..
__________________
same old song..
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to none For This Useful Post:
Sponsored Links
  #42  
Old 05-08-2010, 23:45
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Nem tudom miért érdeke bárkinek is az, hogy innentől kezdve nem lehet 1 fő emberhiány se az országban...
Mellesleg logikátlan is, egyrészt amit Ati is mond, másrészt meg azért, amit sok játékos elmondott már az elmúlt években ezzel kapcsolatban:

Egy jól lereteszlet péncélszekrényt semmivel se könnyebb kinyitni, ha nincs ott senki, mintha ott van pár lakos.
Mert ugye ha már lopni tudsz, akkor az sikeres tolvajakció. Ez esetben a tolvajok úgy jutottak el ap énzedhez, hogy nem akadályozta őket ebben senki.
Kinek a dolga ebben akadályozni? Tolvajoknak, varázslóknak.
A lakosnak ez NEM dolga, nincs is erre kvalifikálva.
Következés képpen, ha egy hordányi tolvaj bejut egy őrizetlen, de működtetett bankba (tehát van benne lakos, csak a sértett orihoz bőven befért a tolvaj), akkor legrosszabb esetben az üzemeltető lakosok át lesznek verve, vagy effektíve le lesznek szúrkálva... Na bumm.
A páncélszekrények a nehéz dió. Az pedig akkor is VÉDI a pénzt, ha előtte ül egy ügyintéző (lakos), meg akkor is, ha nem. Pont.
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
  #43  
Old 05-09-2010, 11:31
Padlócsempe Padlócsempe is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Budapest
Posts: 773
Activity: 0%
Longevity: 84%
Default

Quote:
Originally Posted by none View Post
mivel aki nem olvassa a külsőt hirtelen megszívhatná, ha ez bevezetésre kerülne.
Sok javaslatnál említik ezt, de szerintem nagy hülyeség, már bocsánat. Ati mindig megfelelően hirdeti a változásokat. Ha ez bevezetésre kerülne, előtte egy hónapig nagy piros betűkkel virítana a főoldalon, hogy figyelem, változás. Ha bármi nagyon fontos van, szerintem még körüzenetet is küldhetne minden országnak.

Quote:
Originally Posted by [HTPA]GeeForce View Post
Egy jól lereteszlet péncélszekrényt semmivel se könnyebb kinyitni, ha nincs ott senki, mintha ott van pár lakos.
Ez pedig bolond érvelés, hisz ezen az alapon ne lophasson egy tolvaj 1000 mázsa követ, hisz nem bírja el, stb.
Ki mondta amúgy is, hogy páncélszekrényben van a pénz?
Lehet csak simán a bankban, és az ott dolgozók mind biztonsági őrök. Mikor nem működik a bank, nincs biztonsági őr, simán el lehet lopni a pénzt.

De ez a fajta elmélkedés az égvilágon sehova nem vezet.

Felvetettem, hogy ha nem működik a bank, akkor lehessen pénzt lopni. Függetlenül attól, hogy annyi történne, hogy mindenki feltolná intézőben, így gondoltam logikusnak, de Ati meggyőzött, hogy jó lesz ahogy van.
__________________
Padlócsempe (6) (#216127) [4/L]
Csempe (3) (#396380) [1/A]
Padlófütés (2) (#560612) [3/G]
Reply With Quote
  #44  
Old 05-09-2010, 22:53
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Alapvetően a tolvajakciók ellen az én tolvajaim védenek... biztonsági őrök nincsenek a játékban.
Amennyiben a te tolvajaid az enyémeknél erősebbek/ügyesebbek/stb (magyaru: beférnek) akkor simán lopni fognak...
A tolvajaim mögött NINCS második védelmi vonal.
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
  #45  
Old 05-09-2010, 23:09
Hex's Avatar
Hex Hex is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,626
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

hát ez már a harmadik bankos téma, amihez ugyan azt írom, de csak azért is leírom

örülnék, ha azok akik ezt kiötlötték, az anarchosokat is beleszámítanák a játékba. Marhára nem egyszerű 10-20-30-40-50 országot kézben tartani. főleg ha elutazok pár napra és mondjuk egy vérdíjas országot nem rakok szabira, hogy három nap múlva ne 50% lakmorállal keljen elővennem.

Ellenzem az ötletet, mivel nem csak normálban van játék.
Reply With Quote
  #46  
Old 05-09-2010, 23:14
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Kiegészítem: Nem csak normálban, és nem csak 3000 hektár alatt.
Totál irreálisnak tartom, hogy 200-300 (vagy még több) hektárt el kelljen pazarolnom bankra, ha védeni akarom a pénzem. Mivel minél feljebb vagyok, annál nagyobb szükségem van a helyre, mivel arányosan több épületet kell tartanom, ha ugyanazokkal a feltételekkel akarok játszani, mint kis hektáron.
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 

Last edited by [HTPA]GeeForce; 05-09-2010 at 23:16..
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to [HTPA]GeeForce For This Useful Post:
  #47  
Old 05-10-2010, 00:31
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

És a sokszor említett dolog is közrejátszik:
200 hekin 4 yardból kb 30x átépíted + seregcseréled + akármized az országodat, 3000 hektáron mondjuk 2x, 10000 hektáron egyszer se...

Röviden: minél nagyobb egy ország, annál "értéktelenebb" a pénz.

Pontosan azért, mert a mennyisége maximalizálva van. 4 yard a max.
200 hektáron az irgalmatlanul nagy pénz, 3000 hektáron elég sok pénz, 10000 hektáron kevés pénz, 20000 hektáron nagyon kevés pénz, 30000 hektáron, és afölött meg egyszerűen szólva vicc ez az összeg....
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to [HTPA]GeeForce For This Useful Post:
  #48  
Old 05-12-2010, 16:38
Takanohana Takanohana is offline
Member
 
Join Date: Aug 2008
Location: Budapest
Posts: 279
Activity: 0%
Longevity: 86%
Default

Végigolvastam az összes hozzászólást, és lenne egy észrevételem. Ne az alapján értékeljünk és esetleg vessünk el egy javaslatot, hogy logikus-e vagy sem, és hogy következetes-e vagy sem, főleg annak ismeretében, hogy a játék hemzseg a logikátlan, következetlen megoldásoktól. Csak néhány példa:

- megbetegszik az országom, ha hullát támadok, de nem betegszik meg, ha ő támad engem, vagy embert lopok tőle,
- a katonáknak nem kell enniük, ha képzésen vannak, vagy piacon,
- ha szövi segítséget hívok a védekezéshez, a nálam tanyázó egységeknek nem kell férőhely,
- a nyitott térkapun átmennek a tolvajok, de nem mennek át a katonák. stb.

És hogy legyen egy épületekkel kapcsolatos is, raktár (ha már érvként szóba került):
- milyen logika alapján veszik el az áru a nem működő raktárakból? Dolgos kezek behordták a sok követ meg vasércet a raktárakba, aztán a dolgos kezek elmentek inkább szántani, jön a körváltás és körülnéz a sok kő meg vas és azt mondja: nézd már, hát nincs körülöttünk személyzet, na húzzunk innen. Lábakat növesztenek, vagy mi??

Mivel szeretném elkerülni az ilyenkor szokásos reakciókat, főleg az olyanokat, hogy "nem látod át a játék lényegét", meg "miért akarod, hogy a katonák éhen haljanak a piacon?", ezért hangsúlyoznám, hogy nem, ismétlem NEM akarom a játékot megváltoztatni. Nagyon jó az így, ahogy van. Sőt, pont arra akartam rávilágítani, hogy jól működik ez, annak ellenére, hogy sok esetben logikátlan és következetlen.

Ezért gondoltam, hogy nem az alapján kellene megítélni, pláne elvetni egy javaslatot, hogy logikus-e és következetes-e, hanem mondjuk az alapján, hogy a játékot gazdagítja-e, növeli-e a játékélményt, játszhatóbb, élvezhetőbb, variálhatóbb-e a játék általa.

Ja, és mielőtt még megkapom, hogy hol van ebben a témához való érdemi hozzászólás, jelzem, hogy nekem tetszik a javaslat. Nagyon kényelmes ez így, hogy egy kis emberhiány simán belefér, legfeljebb nem működnek a bankok, na és??
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Takanohana For This Useful Post:
  #49  
Old 05-12-2010, 23:26
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Akkor kiemelem: azzal, hogy egy taktikai-stratégiai játékban szűkítjük a taktikai-stratégiai elemek tárházát, azzal maga a játék egésze csorbul.
A játékot nem gazdagítja, szegényesebbé teszi. A játékélményt csökkenti, a játék sem lesz játszhatóbb. A javaslatot ezért eddig sem, és ezután sem támogatom.
Ez a fő indok.
Az mellékes, hogy szerintem igenis logikus, hogy egy banképület ügyintézők meg biztonsági őrök, meg takarítók nélkül is védi a pénzt. Ez az igazi életben is így van. És a játékban eddig is így volt. Maradjon is így.
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to [HTPA]GeeForce For This Useful Post:
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 00:43.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu