Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Stratégia & Tippek
Register Stats Members List Today's Posts

Stratégia & Tippek Stratégiák megbeszélései, tippek, trükkök az egyes fajokhoz, személyiségekhez

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #41  
Old 10-07-2008, 20:51
csabi's Avatar
csabi csabi is offline
Member
 
Join Date: Feb 2008
Location: widnes
Posts: 1,633
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Quote:
Originally Posted by Belseeboob View Post
nahh pls. a sok poen helyett megdobhatnátok éplistával hogy ti hogy is csinálnátok ha Elf hadis ori szeretnél lenni!
Előre is köszi!
ha elf hadis szeretnék lenni, akkor azokban a csoportokban, ahol vagyok a köv éplistfélét használnám 600hekin:

ház:113
barakk:254
tanya:65
raktár:7
torony:60
kocsma:66
templom:35

talán toronyból vennék még le banknak, v baraknak, lehet, h kaját lopni kell, de 11%kocsmával nem jelenthet gondot, amugy párezer kört igy is kibir, tudós természetessen. ien másodhadis lenne egy szöviben, ahol egy egykocsmás óráis támad folyamatossan én meg csak kisegítem.
__________________
"Holnapi előrejelzés: szitáló zsenialitás, heveny végítélet."
Reply With Quote
Sponsored Links
  #42  
Old 10-07-2008, 20:59
Belseeboob Belseeboob is offline
Junior Member
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 11
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Hát én ilyet tuti nem csinálnék. Kevés a templom. Hadinak sok a torony, kevés a barakk. Akkor már 38%barakk, és 10%torony, de az se a legjobb. Nem értem azt a 3% kovácsműhelyet sem.
ilyen éplistával szépen lassan egyre több kocsmád lesz, mert az sem fog tetszeni, hogy sokan átférnek. Akkor majd kevesebb barakkod lesz, akkor sokan fognak sereggel beférni, utána tornyot fogsz épiteni, és a végére beton leszel! Én ezt a jövőt látom ezzel az országgal!
De nem is tudom, hogy minek kérdezed meg itt az ötleteidet, mert MINDENKI az óriást ajánlotta, és mégis az elf mellett döntöttél.
ok

akkor a szerintetek helyes megfogalmazás az lenne hogy hade toli elf

es akkor akar igy nezne ki az eplista
Ház: 20%
Barakk: 38%
Kovácsműhely: 0%
Tanya: 10%
Könyvtár: 0%
Raktár: 1db
Bányák: 0%
Őrtorony: 10%
Kocsma: 16%
Templom: 5%
Kórház: 0%
Piac: 0%
Bank: 1%

ez az 1 % bankban sem vagyok biztos hogy kell e ha nem kell akkor az is tolinak mehet
Reply With Quote
  #43  
Old 10-07-2008, 21:02
Belseeboob Belseeboob is offline
Junior Member
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 11
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by AndrewB View Post
A faj választása gombnál véletlenül az óriásra kattintanék
ez jopofa volt...P
Reply With Quote
  #44  
Old 10-07-2008, 21:13
Andrew's Avatar
Andrew Andrew is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Location: Tatabánya/Szeged
Posts: 2,796
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Belseeboob View Post
ez jopofa volt...P
Akkor elrontottam... véresen komolynak szántam
Amit írsz, ahhoz tőke kell, naaaagy tőke. Ha elffel nem védekező tolist játszol (vagy kajatermelőt), akkor kell a tőke, különben nem lesz miből finanszírozni.
Ha nincs meg a 30% körüli kocsma, akkor az összes környéken lévő valamire való tolis a Te tekidet fogja húzni. Ha bosszúból nem tartanál tekit, akkor pedig beütnek.
Reply With Quote
  #45  
Old 10-07-2008, 21:25
Batu's Avatar
Batu Batu is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Vámosgyörk
Posts: 350
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Belseeboob View Post
ez jopofa volt...P
Ördögi barátom kérlek majd térj vissza és számolj be hogyan haladtál a hadis elfeddel kérlek! Maximum 3-as csopi top aljáig saccolom
Kíváncsi vagyok akkor is képes leszel-e nevetni.
__________________
by Batu
Reply With Quote
  #46  
Old 10-07-2008, 21:40
Belseeboob Belseeboob is offline
Junior Member
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 11
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

én nekem az első kiindulási pont az volt hogy felmegyek egy szintet átkell alakulnom és utana mindenki agyon fog utni mert se kocsmam se tanyám se varim nincs a tekercsekről nem is beszélve.
Ha a faji vari fent van nem bantanak mert hat nem latnak semmit ezzel mar ki is szürtem a támadások 90% persze jöhet tolvaj de ritka aki vakon benéz ha jon egyáltalán !

Igy van időm atalakulni es megerősödni!

alapdolgokat atlépés elött meg tudok csinálni mint például tornyok,tanyák könyvtárak épitése de itt is félő hogy szetszednek!
Reply With Quote
  #47  
Old 10-07-2008, 22:01
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Nálam jól ment a hadi elf, 2 nap altt bevertem magam a topba, és szintet léptem. Jelenleg időhiány miatt szabizok a 4. szinten.
Hozzáteszem, 3 milliárdot költöttem az 5. szinten. Annyi előnyöm volt Belzebubbal szemben, hogy én anarcvhista vagyok, és finanszíroztam magamnak, mert ki akartam próbálni a hadi elfet.
Nekem tetszett, és tetszik ma is. De sok pénzt emészt fel, mert könnyen beüthető, mert elf ide, elf oda, ha kijönnek rád, és a KV előtt 5 másodperccel kihúzzák a tekidet (márpedig kihúzzák...) akkor KV-ig nincs (ismétlem: NINCS) időd venni újat.
Márpedig az elf hadiban pont a 45% haditeki a lényeg.
Ezt úgy oldottam meg, hogy túlvettem magam jócskán tekivel mindig, tehát hiába lopták, előbb fogyott el a készültsége, mint nekem a tekercsem.
De mint már sokszor sokan leírtuk: Ehhez rettenetesen sok pénz kell. Normál szinteken még több, mert ott nem tudod saját magad lelopni, ha elfogy a pénzed, nem tudod saját magad beverni 5x, ha csökken a katmorálod.
Ott bizony minden saját zsebből megy. Úgyhogy ha nincs sok sok milliárd tartalékod, én még azt is kétlem, hogy a 3. szintig eljutsz. Szerintem a 4. szinten feldarabolnak, és ledarálnak humusznak.
A gond nem az elf hadi oszággal van. Lehet olyat építeni. Játszani si lehet vele. Sőt, még sikeres is lehetsz.
A gond ott van, hogy normál csoportban nem fogsz tudni akkora vagyont felhalmozni, ami elég lenne.
Illetve még egy gond van ezen kívül:
Más is játszik ám, nem csak te! Magyarul ha az 5. szinten sok emberrel hadakoztál (márpedig azért vagy hadi, hogy hadakozz, nem?), akkor azok nem tűnnek ám el... Lehet (szinte biztos), hogy 4. szinten is találkozni fogsz vele (velük)... És ők tudni fogják, hogy hadi elf vagy, náluk nem fog bejönni a semmiből kitámadó ártatlannak tűnő elf, mert tudni fogják, hogy hadizol.
És nem fogják megvárni, hogy te támadj. Ők fognak megtáamdni téged, mert ismerni fogják a gyenge pontjaidat.
A gyenge pontjaid:
- a varisok szétvariznak
- a tolisok szétlopnak
- a tekercsedet az Isten és a Sátán együttes erővel se fogja tudni megvédeni
- rányúlnak a pénztartalékodra is, tekidet lopják, kopik, stb., rúnádat lopják fosztják, pénzedet meg lopják fosztják, kijátszák belőled a piacon, stb.

Szóval ha úgy érzed, hogy sok a pénzed. Nagyon ügyes vagy. Vállakozó szellemű, rátermett és bátor, akkor csinálj egy elf hadit. Ha ezek közül bármi hiányzik (főleg a pénztartalék), akkor még most dőlj a kardodba, amíg nem késő.
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
  #48  
Old 10-08-2008, 09:49
Andrew's Avatar
Andrew Andrew is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Location: Tatabánya/Szeged
Posts: 2,796
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Belseeboob View Post
én nekem az első kiindulási pont az volt hogy felmegyek egy szintet átkell alakulnom és utana mindenki agyon fog utni mert se kocsmam se tanyám se varim nincs a tekercsekről nem is beszélve.
Ha a faji vari fent van nem bantanak mert hat nem latnak semmit ezzel mar ki is szürtem a támadások 90% persze jöhet tolvaj de ritka aki vakon benéz ha jon egyáltalán !

Igy van időm atalakulni es megerősödni!

alapdolgokat atlépés elött meg tudok csinálni mint például tornyok,tanyák könyvtárak épitése de itt is félő hogy szetszednek!
Az a gond, hogy a játékosok többsége, ha belát varival egy elfhez, szinte biztos bepróbálkozik egy tűzgolyóval, vagy a toli éplisttel. Onnantól kezdve pedig faji vari ide, faji vari oda, tudni fogják, hogy mid van, illetve, hogy mid nincs.
Hidd el, az óriás az, ami Neked kell. Stabil, hadilag helytálló ori, és esetleg még egy két gömb is menni fog.
Reply With Quote
  #49  
Old 10-08-2008, 11:27
Belseeboob Belseeboob is offline
Junior Member
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 11
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

OK!
Elf kilőve akkor marad az Oriás nekem a Vándort ajánlották én tudost képzeltem volna el!
HA van valakinek ötlete hogy is nezzen ki az orim várom szeretettel!Ijj, lovas felállásra kéne!

Előre is köszönöm...P
Reply With Quote
  #50  
Old 10-08-2008, 12:04
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Belseeboob View Post
OK!
Elf kilőve akkor marad az Oriás nekem a Vándort ajánlották én tudost képzeltem volna el!
HA van valakinek ötlete hogy is nezzen ki az orim várom szeretettel!Ijj, lovas felállásra kéne!

Előre is köszönöm...P
19% ház, 10% templom, 45% barakk, 10% torony, 1db kocsma, teljesen önellátó kb 13% tanya
Maradék területekre mehet néhány bank, és raktár (hogy elég kaját tarthass otthon a seregek kiküldésére: 3 körös támadáshoz kereken 1% raktár)
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Hulla tuning Druida Megvalósult javaslatok 1328 05-20-2010 20:30
hulla orilistája hulla Országlisták 72 05-04-2009 12:23
Hulla és a súgó összhangba hozása Valezius Megvalósult javaslatok 18 04-04-2008 12:34
Hulla faj, és egy fontos észrevételem! fandras73 Segítség 26 02-22-2008 13:14
Hulla elleni akciókor minimális hírnév. Kisbér Elvetett javaslatok 0 02-06-2007 09:45


All times are GMT +1. The time now is 08:01.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu