Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Szabadidő, Sport
Register Stats Members List Today's Posts

Szabadidő, Sport Szabadidő és minden, ami sport

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #41  
Old 02-18-2008, 16:54
Topsy's Avatar
Topsy Topsy is offline
Member
 
Join Date: Jun 2007
Location: Székesfehérvár
Posts: 618
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Quote:
Originally Posted by AndrewB View Post
Az én szememben felsőbbrendűek is vagyunk...
A kommunikáció, az éntudat mind ezt bizonyítja - persze mindennek megvannak az árnyoldalai is, az emberi gyarlóság. De ha megnézzük az állatvilágot, akkor lehet látni, hogy minél értelmesebb egy állat, annál önzőbb
Felsőbbrendű az aki saját életterét elpusztítja? Szerintem nem. Ha egyszer rájövünk, hogy részei vagyunk a csodának amit életnek nevezünk akkor megtaláljuk a helyünket és remény lesz az emberiség fenmaradására is.
Kommunikáció, lásd csimpánz delfiin és bálna fajok, elefánt...stb
és akik mások mint mi, hangyák termeszek, méhek....stb
Éntudat : emberszabású majmok, delfin fajok...akiknél vizsgáltak
Én a mellérendelő mondatokban hiszek
__________________
Az egyetlen dolog, ami szükséges a Gonosz diadalához,
hogy a jó emberek ne tegyenek ellene semmit."
(Edmund Burke)

Magyarnak lenni: büszke gyönyörűség! / Bakay Kornél /
Reply With Quote
Sponsored Links
  #42  
Old 02-18-2008, 16:55
Andrew's Avatar
Andrew Andrew is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Location: Tatabánya/Szeged
Posts: 2,796
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Valezius View Post
Mert a miénkhez hasonló értelem sose lesz újra
Navazz
Ha az ősleves modellt nézzük, akkor bármi megtörténhet
Reply With Quote
  #43  
Old 02-18-2008, 17:01
Andrew's Avatar
Andrew Andrew is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Location: Tatabánya/Szeged
Posts: 2,796
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Topsy View Post
Felsőbbrendű az aki saját életterét elpusztítja? Szerintem nem. Ha egyszer rájövünk, hogy részei vagyunk a csodának amit életnek nevezünk akkor megtaláljuk a helyünket és remény lesz az emberiség fenmaradására is.
Kommunikáció, lásd csimpánz delfiin és bálna fajok, elefánt...stb
és akik mások mint mi, hangyák termeszek, méhek....stb
Éntudat : emberszabású majmok, delfin fajok...akiknél vizsgáltak
Én a mellérendelő mondatokban hiszek
Jut eszembe, kihagytam egy nagyon fontos dolgot: a tapasztalatok gyűjtése, értelmezése, rendszerezése és generációról generációra való örökítése
Az élettér elpusztítása a gyarlóság közé tartozik sajnos... Én is elítélem.
Hozzá kell tenni azt, hogy valaki megértse a világszemléletemet és így a mondandómat, nem árt tudni, hogy felsőbbrensűségi komplexusom van (vagy legalábbis szerintem ), technokrata vagyok és borzasztóan kíváncsi természetű
Én például a technika fejlődését is az evolúció részének tartom

(hogy jön ide a mellérendelés?)
Reply With Quote
  #44  
Old 02-18-2008, 17:09
Topsy's Avatar
Topsy Topsy is offline
Member
 
Join Date: Jun 2007
Location: Székesfehérvár
Posts: 618
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Quote:
Originally Posted by AndrewB View Post
Jut eszembe, kihagytam egy nagyon fontos dolgot: a tapasztalatok gyűjtése, értelmezése, rendszerezése és generációról generációra való örökítése
Az élettér elpusztítása a gyarlóság közé tartozik sajnos... Én is elítélem.
Hozzá kell tenni azt, hogy valaki megértse a világszemléletemet és így a mondandómat, nem árt tudni, hogy felsőbbrensűségi komplexusom van (vagy legalábbis szerintem ), technokrata vagyok és borzasztóan kíváncsi természetű
Én például a technika fejlődését is az evolúció részének tartom

(hogy jön ide a mellérendelés?)
akkor megbocsátok , igaz személyesen nem ismerlek
Tapasztalatok gyüjtése és azok értelmezése és rendszerezése a hozzánk hasonló emlősfajok valamint madaraknak is létfontosságú.
A generációka való tovább örökítés is megfigyelt pl a csimpánzoknál vagy a japán ( nem tom milyen fajú) majmoknál
Mivel tény, hogy mi vagyunk a legértelmesebbek, felfogjuk létünket és ennek hatásait, a felelősség is egyedül minket terhel.
__________________
Az egyetlen dolog, ami szükséges a Gonosz diadalához,
hogy a jó emberek ne tegyenek ellene semmit."
(Edmund Burke)

Magyarnak lenni: büszke gyönyörűség! / Bakay Kornél /
Reply With Quote
  #45  
Old 02-18-2008, 17:13
Andrew's Avatar
Andrew Andrew is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Location: Tatabánya/Szeged
Posts: 2,796
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Topsy View Post


akkor megbocsátok , igaz személyesen nem ismerlek
Tapasztalatok gyüjtése és azok értelmezése és rendszerezése a hozzánk hasonló emlősfajok valamint madaraknak is létfontosságú.
A generációka való tovább örökítés is megfigyelt pl a csimpánzoknál vagy a japán ( nem tom milyen fajú) majmoknál
Mivel tény, hogy mi vagyunk a legértelmesebbek, felfogjuk létünket és ennek hatásait, a felelősség is egyedül minket terhel.
Itt a lényeg, felfogjuk létünket - már aki
Reply With Quote
  #46  
Old 02-18-2008, 19:19
Elme's Avatar
Elme Elme is offline
Member
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 216
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

tulip
a géntechnológiában nálunk jártasabb emberek már jelenleg is sok génről,génszakaszról tudják, hogy mit irányítanak, miért felelősek
igaz még meglehetősen gyermekcipőben jár, de ugyanakkor rohamléptekben fejlődik
a számítástechnika, a matematika, a nanotechnológia, biológia, kémia, stb nagyon komoly szinten van jelen a géntechnológiában
ezért sok mindent tudnak modellezni számítógépen
a leggyorsabb eredmények egyébként úgy látom, hogy a növénytermesztésben voltak/lesznek, a többi ágazatban még meglehetősen óvatos tapogatózás folyik
__________________
Egész életemben arra kényszerítenek, hogy tudatlanságomat kifecsegjem és tudásomat elhallgassam.
Reply With Quote
  #47  
Old 02-18-2008, 20:16
Topsy's Avatar
Topsy Topsy is offline
Member
 
Join Date: Jun 2007
Location: Székesfehérvár
Posts: 618
Activity: 0%
Longevity: 92%
Question gmo

Quote:
Originally Posted by Elme View Post
tulip
leggyorsabb eredmények egyébként úgy látom, hogy a növénytermesztésben voltak/lesznek, a többi ágazatban még meglehetősen óvatos tapogatózás folyik
Elme , én úgy mondanám, hogy jelenleg ezzel kell leginkább szembe néznünk. Nem véletlen, mert ebben van jelenleg a nagy pénz. ( No nem nekünk)
Ez a tecnológia, ami már majdnem elterjedt az egész Földön, még Európa tartja magát, de nem sokáig.
Véleményem : sajnos

Azért, majd igyekszem objektív lenni
__________________
Az egyetlen dolog, ami szükséges a Gonosz diadalához,
hogy a jó emberek ne tegyenek ellene semmit."
(Edmund Burke)

Magyarnak lenni: büszke gyönyörűség! / Bakay Kornél /
Reply With Quote
  #48  
Old 02-18-2008, 20:40
Andrew's Avatar
Andrew Andrew is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Location: Tatabánya/Szeged
Posts: 2,796
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Topsy View Post
Elme , én úgy mondanám, hogy jelenleg ezzel kell leginkább szembe néznünk. Nem véletlen, mert ebben van jelenleg a nagy pénz. ( No nem nekünk)
Ez a tecnológia, ami már majdnem elterjedt az egész Földön, még Európa tartja magát, de nem sokáig.
Véleményem : sajnos

Azért, majd igyekszem objektív lenni
Miután az emberek nyakló nélkül szaporodnak, rövid időn belül kénytelen leszünk genetikailag módosított, megnövelt terméshozamú élelemforrásokhoz folyamodni
Pedig szerintem már 6 milliárdan is bőven sokan vagyunk

Last edited by Andrew; 02-21-2010 at 16:20.. Reason: helyesírás...
Reply With Quote
  #49  
Old 02-19-2008, 12:40
tulip tulip is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 142
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Végülis nagy választásunk nincs. A tudósok szeretik az eddig ismeretlen dolgokat elsőként felfedezni. A kutatásokhoz pénzre van szükség. Akiknek pénzünk van és befektetésnek használják a kutatásokat, azok mondják meg, hogy mire adnak pénzt és mire nem. Elsősorban a hadseregé ez a szerep. Ebből hasznot húzhat a mezőgazdaság, az orvostudomány, az informatika, stb. Nincs beleszólásunk, hogy kell vagy nem kell. Ez van. Olyan a világ, hogy csinálják. Pénzért, elismerésért, ismertségért, hírnévért, hirhedségért, de nem az emberiségért. Ez jobb esetben mellékhatás. Ha sokan tiltakoznak, nehezíthetik, lassíthatják a folyamatot, de megállítani nem lehet. A "haladásnak" van előnye, de az ára is megvan. Meddig mehet el az ember? Idővel bármit gyógyítanak majd? A géntechnológia segítségével energiát
termelnek, bolygókat népesítenek-e be? Létrehoznak vajon élő szervezetekből robotokat, szuperszámítógépeket? Mi lesz az emberiség jövője?
Reply With Quote
  #50  
Old 03-07-2008, 11:12
tulip tulip is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 142
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Sehol senki? Mi a véleményetek, hová fejlődhet idővel a géntechnológia?

Létrehoznak idővel vajon szuperintelligens "agyakat", akiket/amiket számítógépek és programok helyett fognak használni? Lecserélik-e rájuk a tudósokat?

Genetikailag módosított szupererős "agyatlan" robotlényeket rabszolgáknak létrehoznak-e? Vagy ezek már mi vagyunk?

Megoldják-e génmanipulált baktériumok segítségével egy lakhatatlan bolygó ember által lakható formára hozásának első néhány legjelentősebb lépését?

A gyógyításban bármilyen szervet képesek lesznek legyártani, kicserélni és élő sejtekkel hegmentesen "forrasztani", ezáltal lényegében bármit gyógyítani?

Jövője-e az emberiségnek és az evolúciónak a géntechnológia? Ha igen, mennyire juthatunk meszire benne?
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 15:07.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu