Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #41  
Old 08-21-2006, 12:34
Colony Colony is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 297
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by [Qpe_] View Post
En abbol indulok ki, hogy aki nem akar harcolni, az nem harcolt eddig se, nem fog ezutan sem. Ha kenyszeriteni akarod oket, akkor majd jol nemfognak jatszani, es kisebb letszamuak lesznek a csoportok, valamint egysikubb lesz a jatekstilus-repertoar. De aki a vesztesegek miatt nem erolteti a harcot, az konnyebben megkockaztatja, ha azt latja, hogy konnyen tudja potolni. Tobben kifejtettuk tobbfelekepp megfogalmazva, hogy a jatekosok nagyresze majres, ezert vedekezik inkabb. Ha nincs mitol majrezni, fognak tamadni. Ha nem igy lenne, nem ezzel a jatekkal jatszananak, hanem tevet nevelgetnenek. Ha nem ilyen alaphozzaallasbol indulunk ki, akkor az egesz fejleszteses erolkodes ugyis ertelmetlen. Gondold vegig.
A jelenlegi védekező szellemű játékosok, szerintem akkor is azok maradnának!
Ezzel csak a számukat növelnénk.

Én értem mi a Ti szempotok és támogatnám is, ha igy történne!!!
Én szkeptikus vagyok, a "kötelező" 1/A csak azt szülte, hogy a 200 játékos mellé jött +300 íjász torony ország! És csak azért van most 500 játékos, mert lasabban tudnak fordulni!
Jelenlegi rendszer szerint pont a támadás van előtérben mert egy földszerzés hektár száma (1000 hektártól) 4-5 napi képzésből van meg. Ez miért ne lenne megfelelő motiváció a földszerzésre? Aki most félti az országa nagyságát az ugyan ugy fogja továbbra is, csak könyítenénk a helyzetén!

Ez már nem szorosan ide tartozik:
Igen is itt sokan tevét nevelgetnek!
Saját magadnak kell keresned bajt, különben semmi se fog történi. Tolvaj országgal csak kapod az üres fenyegetéseket. Az esetek 5-10%-ban történik mikor tetlegességre fajul a dolog. Kifejezetten örömömre szolgált mikor bekaptam egy-két mészárt (najó néha volt az több is ) és 1-2 napos folyamatos akcióban résztvenni.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #42  
Old 08-21-2006, 18:29
Cece Cece is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Vajdaság
Posts: 855
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Huhu... azért a témától jól elkalandoztatok
Nah gondolkodtam egy kicsit és arra jutottam, hogy a válasz talán abban rejlik, hogy a "fiatal" alsó szintes új orik perspektivabbak és nagyravágyóbbak mint a sokat látott felső csopis "veterán" orik.
Gondoljatok csak bele... regel valaki egy orit, új játékos + minden. Kizárt, hogy ne hajtaná a vágy és a kíváncsiság a felsőbb régiók felé, miközben más sem motoszkál a fejükben mint " -Vajon milyen lehet egy szintel feljebb?".
Azonban ahogy kígyózik felfelé mind több és több információkhoz jut pl az A-csopival kapcsolatban. Lassan a lelkesedés, álandó támadási vágy stb csökken és maga a játék visszafogottabbá, megfontoltabbá válik.
Erre élő példa, hogy egy hadis az alsó szinten akár többször (4-5*) is kiküldi a sereget szétosztva a nap 24órájára (nem arra célzok, hogy kiküld 5sereget 1-1tábival ugyanabban a körben egy üres orira), míg az A-ban már a heti 2-3 sikeres akció sem elhanyagolható aktivitás.
Van itt mégegy igen fontos tényező! Amíg az alsóbb szinteken sok tapasztalatlan zöldfülű hadór és hadhölgy irányítgatja birodalmát több kevesebb sikerrel, a felsőbb régiókban már inkább tapasztalt és "rősebb" játékostársak vannak, akikkel szemben kicsit jobban meg kell fontolni egy támadást. Nah és itt jön az, hogy a sok gondolkodásból jön a hezitálás, majd bevillan a dolog miszerint "Mi van, ha kiszúrja, hogy jövök és rámjönnek ők is x-szer? Több lessz a kár mint a haszon, akár hetek/hónapok munkája is odalehet... nah jó inkább fedezek és nem kell a sereg miatt védelem nélkül hagyni az orit "
Mindamellett a fedezés/földfoglalás pénzfüggő. Ha valakinek milliárdok vannak az orijában, előszeretettel támad, ugyanis ha megszívja sokkal előbb talpra áll, mint egy szegény ori. A pénz boldogít + bátorít! -főleg a hódítóban
Nah dióhéjjban ennyit tőlem
Reply With Quote
  #43  
Old 08-21-2006, 19:05
[Qpe_] [Qpe_] is offline
Junior Member
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 88
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Cece View Post
..."Mi van, ha kiszúrja, hogy jövök és rámjönnek ők is x-szer? Több lessz a kár mint a haszon, akár hetek/hónapok munkája is odalehet... nah jó inkább fedezek és nem kell a sereg miatt védelem nélkül hagyni az orit "
Mindamellett a fedezés/földfoglalás pénzfüggő. Ha valakinek milliárdok vannak az orijában, előszeretettel támad, ugyanis ha megszívja sokkal előbb talpra áll, mint egy szegény ori.
Pontosan errol van szo. Ezert kene szerintem megoldani, hogy egy megszivott kezdemenyezes ne pusztitsa el hetek-honapok munkajat. Ennek egyik modja az olcsobb felfedezes, olcsobb epitkezes. Milyen mas modszerrel oldhato meg meg ez a problema?
Reply With Quote
  #44  
Old 08-21-2006, 19:46
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Cece View Post
Huhu... azért a témától jól elkalandoztatok
Nah gondolkodtam egy kicsit és arra jutottam, hogy a válasz talán abban rejlik, hogy a "fiatal" alsó szintes új orik perspektivabbak és nagyravágyóbbak mint a sokat látott felső csopis "veterán" orik.
Gondoljatok csak bele... regel valaki egy orit, új játékos + minden. Kizárt, hogy ne hajtaná a vágy és a kíváncsiság a felsőbb régiók felé, miközben más sem motoszkál a fejükben mint " -Vajon milyen lehet egy szintel feljebb?".
Azonban ahogy kígyózik felfelé mind több és több információkhoz jut pl az A-csopival kapcsolatban. Lassan a lelkesedés, álandó támadási vágy stb csökken és maga a játék visszafogottabbá, megfontoltabbá válik.
Erre élő példa, hogy egy hadis az alsó szinten akár többször (4-5*) is kiküldi a sereget szétosztva a nap 24órájára (nem arra célzok, hogy kiküld 5sereget 1-1tábival ugyanabban a körben egy üres orira), míg az A-ban már a heti 2-3 sikeres akció sem elhanyagolható aktivitás.
Van itt mégegy igen fontos tényező! Amíg az alsóbb szinteken sok tapasztalatlan zöldfülű hadór és hadhölgy irányítgatja birodalmát több kevesebb sikerrel, a felsőbb régiókban már inkább tapasztalt és "rősebb" játékostársak vannak, akikkel szemben kicsit jobban meg kell fontolni egy támadást. Nah és itt jön az, hogy a sok gondolkodásból jön a hezitálás, majd bevillan a dolog miszerint "Mi van, ha kiszúrja, hogy jövök és rámjönnek ők is x-szer? Több lessz a kár mint a haszon, akár hetek/hónapok munkája is odalehet... nah jó inkább fedezek és nem kell a sereg miatt védelem nélkül hagyni az orit "
Mindamellett a fedezés/földfoglalás pénzfüggő. Ha valakinek milliárdok vannak az orijában, előszeretettel támad, ugyanis ha megszívja sokkal előbb talpra áll, mint egy szegény ori. A pénz boldogít + bátorít! -főleg a hódítóban
Nah dióhéjjban ennyit tőlem

Van itt a dolognak egy olyan oldala is, hogy kinek mennyi ideje van. Én elég sokat vagyok, de nem tudok aktívan hadakozni egyszerre 4 orival, 4 különböző szinten. És a dolgok jellegéből adódóan, 4.-5. szinteken sokkal hamarabb alakulnak ki balhék, fentebb kifejezetten nem keresem, bár kitérni se nagyon szoktam előle...
Reply With Quote
  #45  
Old 08-21-2006, 20:14
Cece Cece is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Vajdaság
Posts: 855
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by [Qpe_] View Post
Pontosan errol van szo. Ezert kene szerintem megoldani, hogy egy megszivott kezdemenyezes ne pusztitsa el hetek-honapok munkajat. Ennek egyik modja az olcsobb felfedezes, olcsobb epitkezes. Milyen mas modszerrel oldhato meg meg ez a problema?
Az olcsóbb fedezés alatt feltételezem, hogy a kevesebb katona szükségességét érted a fedezéséhez. Nos ez szerintem nagyon nem lenne szerencsés, ugyanis félő, hogy elszaporodnának a betoníjjas orik, akik ezzel a huzással tetemes előnyhöz jutnának a hadis orikkal szemben.
Egy fedezgetős elfet így is nehéz beütni + ha ügyes, akkor azért szépen tud haladni fedezgetéssel. Képzeld mi lenne, ha még olcsóbbá tennék a fedezést?! Fedezgetéssel végigszáguldana a szinteken.
Reply With Quote
  #46  
Old 08-21-2006, 20:19
Cece Cece is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Vajdaság
Posts: 855
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Synkel View Post
Van itt a dolognak egy olyan oldala is, hogy kinek mennyi ideje van. Én elég sokat vagyok, de nem tudok aktívan hadakozni egyszerre 4 orival, 4 különböző szinten. És a dolgok jellegéből adódóan, 4.-5. szinteken sokkal hamarabb alakulnak ki balhék, fentebb kifejezetten nem keresem, bár kitérni se nagyon szoktam előle...
Az online időt szándékosan nem akartam belekeverni, ugyanis mindenki a lehetőségeihez mérten dönthet miszerint gyors, normál vagy lassú csoportot választ.
Itt megjegyezném, hogy én csak a normálban játszom és nem tudom, hogy eme jelenség amirő a topic szól mindhárom csoportban jelen van-e, csupán feltevés. De miért ne lehetne így?!
Bár a fene tudja ...
Reply With Quote
  #47  
Old 08-22-2006, 06:56
Alba Alba is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pápa
Posts: 749
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

A fedezés jo ahogy van.Ha meg olcsobb lenne nem haadkozna senki mert minek.Betonijjas vedelemmel maszaklo orikkal lenne tele a csopi. Akik az 1000 köt alatt nevetve elérnék a topot.
Errol nem is bezselek hogy az A csopit eleg erosen befolyasolna....
Reply With Quote
  #48  
Old 08-22-2006, 07:29
Massza Rex Massza Rex is offline
Member
 
Join Date: Jul 2006
Location: Bp
Posts: 848
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Én sem látom értelmét a felfedezés változtatásának. Ebből nem sülhet ki jelentős változás, legalábbis olyan értelemben, amit várunk tőle.

Beton orik mindig is lesznek, ha más nem azért, mert nem mindenkinek van rá elég ideje. Napi 1-2x belépéssel, csak suliból/munkahelyről/internetkávézóból játszva, stb...nem fog sikeres ork hadis játszani, de egy beton elffel eljuthat az A-ba is...

Inkább azt kéne sulykolni a fórumokban, hogy aki beton orival tolja, azt lemarad a HÓDITÓ lényegéről, amiről a nevét is kapta...


Akinek van rá ideje, az inkább hadakozzon.
Reply With Quote
  #49  
Old 08-22-2006, 08:58
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Alba View Post
A fedezés jo ahogy van.
Egész biztos, hogy a felfedezés a 2-s és a 3-s szinten nem jó, csak nem tudom, hogy mi a jó megoldás.

1.Már más topicban is írtam, hogy a napi képzésből a felfedezhető földterület 1500 hektárig csökken, utána kis mértékben növekszik.
A napi képzésből felfedezhető földterület(kivéve elf):
200 hektáron 20 hektár (10%-s korlát)
400 hektáron 30 hektár
600 hektáron 20 hektár
800 hektáron 15 hektár
1000 hektáron 12 hektár
1200 hektáron 10 hektár
1400 hektáron 8 hektár
1600 hektáron 8 hektár
2000 hektáron 10 hektár
2400 hektáron 13 hektár

Teljesen logikátlan, hogy egy darabig csökken, utána meg növekszik a felfedezhető földterület. Ha az a jó, hogy csökken, akkor 1500 hektár fölött is csökkennie kell, ha az a jó, hogy növekszik, akkor 1500 heki alatt is növekednie kéne.

2.Egy teljes csoport összes földterülete növekszik a csoportba feljutó országok földterületével és a csoportban felfedezett földdel.
A csoport összes földterülete csökken a csoportból feljutó országok földterületével.
A csaták nem befolyásolják a csoport összes földterületét.

Nyilvánvaló, hogy a csoportból fellépő országok földterülete sokkal nagyobb, mint a csoportba bekerülő országok földterülete. A különbséget pótolhatná, ha jóval több lenne a csoportba feljutó országok száma, mint a csoportból távozók száma. De ez nincs így. Ezért a csoport földterületét csak felfedezéssel lehetne egyensúlyban tartani. A 3-s és a 2-s szinten viszont nagyon kevés földet lehet felfedezni a napi képzésből, ezért ezeken a szinteken megbomlott az egyensúly.
Reply With Quote
  #50  
Old 08-23-2006, 17:58
Arwen's Avatar
Arwen Arwen is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: New York
Posts: 309
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Évek óta így működik, és nem volt vele gond.
Ha vkinek nem elég, amennyit fedezni tud, az támadjon. Ez ilyen egyszerű.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Célzott felfedezés módosíítás aúú Elvetett javaslatok 11 06-20-2006 14:05


All times are GMT +1. The time now is 14:30.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu