Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Elvetett javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Elvetett javaslatok Könyörtelen leszek, de ami téma egész biztosan nem lesz, azt átmozgatom ebbe a topicba.

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #41  
Old 01-15-2007, 15:13
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Senki View Post
Elmentek megint a felfedezés könnyítésébe... nekem tettszik hogy könnyebb legyen, de alapvetően nem is ezt akartam elérni, hanem azt, hogy legalább ahoz ne egyre több katona kelljen, hogy pótoljam a levert területeket... Úgy emelkedik a felfedezési rátám már 15%-kal többre, hogy összességében 2300 hektárral kevesebbem van, mint azóta, hogy bevezettük a számlálástés a fedezés drágulást. És bányák mellett ritkán sikerül a védekezés, abba meg ne menjünk bele, hogy mennyit kellene játtszani egyesek szerint, hogy ne legyen ez probléma...

arról nem is beszélve, hogy nem csak nyersanyagot kell megtermelni, hanem a fegyvert is és főleg az visz el területeket az országból...
Senki, az hogy nő földvesztéskor a felfedezési hányad, az egyszerűen hiba. Nem erről volt szó a felfedezés módosításának tárgyalásakor. Ezt szerintem a hibáknál kéne felvetni.
Sponsored Links
  #42  
Old 01-15-2007, 17:54
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by -Fegya- View Post
Senki, az hogy nő földvesztéskor a felfedezési hányad, az egyszerűen hiba. Nem erről volt szó a felfedezés módosításának tárgyalásakor. Ezt szerintem a hibáknál kéne felvetni.
Úgy veszem ki Senki szavaiból, hogy a fedezési ráta azért emelkedik, mert a leütött hekiket pótolja... tehát egy helyben toporog csak.
senki: én nem a fedezés olcsóbbá tételét javaslom, hanem a fedezési arány fix javítását a termelőknek. A többit meg kell tudni oldani, semmi változás nem történt a játékmenetben.

Fegya: valóban félreértettem a javaslatodat, de félreértve jobban tetszett -mert szerintem a fedezési aránnyal van csak gond, tehát nem az alap értékeken kellene módosítani, hanem bizonyos esetben (mikor mindenképpen fedezni kell) a fedezési arányt csökkenteni.
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.
  #43  
Old 01-15-2007, 18:28
Senki's Avatar
Senki Senki is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Café of Broken Dreams
Posts: 1,690
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Fegya elnézted, nálam aközben nő, hogy próbálom pótolni a veszett földet, de egyre lehetetlenebb, egyre lejjebb vagyok. Ha feladom a termelést akkor meg nem vernek le, de nem is vagyok termelő, ami a lényeg lenne...
  #44  
Old 01-15-2007, 19:32
laziga's Avatar
laziga laziga is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 361
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Na végig nyálaztam mégegyszer az egészet. Az lenne az elképzelésem hogy az alap ötletett meghagyva ,tehát a leütött föld mennyisége vonodjon le a felfedezési arányból, azt toldjuk meg azzal hogy ez csak a termelőkön könyítsen kelljen hozzá mondjuk minimum 20%bánya. Ennek a 20%-nak ütés előtt megkeljen lenni és csak abban az esetben vonodjon le az arány igy tényleg azokon könnyít akik termelnek.
  #45  
Old 01-15-2007, 21:54
Gyula's Avatar
Gyula Gyula is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Oroszlány
Posts: 1,738
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by laziga View Post
Na végig nyálaztam mégegyszer az egészet. Az lenne az elképzelésem hogy az alap ötletett meghagyva ,tehát a leütött föld mennyisége vonodjon le a felfedezési arányból, azt toldjuk meg azzal hogy ez csak a termelőkön könyítsen kelljen hozzá mondjuk minimum 20%bánya. Ennek a 20%-nak ütés előtt megkeljen lenni és csak abban az esetben vonodjon le az arány igy tényleg azokon könnyít akik termelnek.
Számokkal is levezetnéd ezt? ;-)
__________________
Sex, Drog és Rock and Roll

Gyulaword (#79796)
  #46  
Old 01-16-2007, 10:50
Viz Viz is offline
Member
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 694
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by laziga View Post
Na végig nyálaztam mégegyszer az egészet. Az lenne az elképzelésem hogy az alap ötletett meghagyva ,tehát a leütött föld mennyisége vonodjon le a felfedezési arányból, azt toldjuk meg azzal hogy ez csak a termelőkön könyítsen kelljen hozzá mondjuk minimum 20%bánya. Ennek a 20%-nak ütés előtt megkeljen lenni és csak abban az esetben vonodjon le az arány igy tényleg azokon könnyít akik termelnek.
A fix érték semmiképp nem vezet szerintem jóhoz, ugyanez lenne a javaslat kicsit másképp:
A bányák százalékos arányának ( a terülthez viszonyítva ) 5*sét a fedezett területekből vonnánk le ( maximum 100% ) Így 20% esetén továbbra is 100% lenne de a 19% bányával ( vagy kevesebb ) rendelkező törpéknek se lenne megfogható hátránya:

Tehát számokban pl (egyszerű esetet nézve)

220 hekinél ( 20 fedezett )
van egy törpnek 20% bányája (40)
Leüti egy hadis, 16 hekire.
ekkor ugye menne 10% fedezettből.
de mivel 20%*5=100% a bányavédelme ( vagy mittomén hogy hívjuk)
ezért mind a 16 heki fedezettből megy tehát az aránya 204/4 fedezett hekire esik vissza.
Ugyanez mondjuk 10% bányánál
mivel 10%*5=50% a 16 heki*0,5=8 heki menne a fedezettből, vagyis
204/8 fedezzett heki.
remélem világosan írtam le
  #47  
Old 01-17-2007, 07:05
laziga's Avatar
laziga laziga is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 361
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Gyula View Post
Számokkal is levezetnéd ezt? ;-)
ja pofon egyszerű amig van minimum 20% bányája addig igy nézne ki a dolog fedez 20 hekit lesz 220hekin leverik mondjuk az előbbi példával 16 hekit visznek töle az a fedzésből vonodna vissza.
tehát

200 heki 0%fedezés
200 + 20 =220 hekinél 10% , beverik
200 + 20 - 16 =204 hekinél 2% Ha megvan az ütés előtti pillanatban a minima 20%bánya
  #48  
Old 01-17-2007, 15:13
Viz Viz is offline
Member
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 694
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by laziga View Post
ja pofon egyszerű amig van minimum 20% bányája addig igy nézne ki a dolog fedez 20 hekit lesz 220hekin leverik mondjuk az előbbi példával 16 hekit visznek töle az a fedzésből vonodna vissza.
tehát

200 heki 0%fedezés
200 + 20 =220 hekinél 10% , beverik
200 + 20 - 16 =204 hekinél 2% Ha megvan az ütés előtti pillanatban a minima 20%bánya
De olvasd el az én javaslatom én mindenképp jobbnak tartom
Ez kb olyan mitnha az őrtornyokra csak 15%nál kapnál bónuszt, 30%ot.
Nem?
  #49  
Old 01-19-2007, 09:13
laziga's Avatar
laziga laziga is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 361
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

de pontosan. Pont ez a lényeg hogy szerintem csak az igazi termelőkön könyítsünk. Legyen egy minima bánya. mondjuk igazából teszik a te ötleted is de akkor az ugy hogy mondjuk a minimum felet legyen diferenciálva.
  #50  
Old 01-19-2007, 09:30
Viz Viz is offline
Member
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 694
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by laziga View Post
de pontosan. Pont ez a lényeg hogy szerintem csak az igazi termelőkön könyítsünk. Legyen egy minima bánya. mondjuk igazából teszik a te ötleted is de akkor az ugy hogy mondjuk a minimum felet legyen diferenciálva.
Abba benne vagyok én is hogy mondjuk egy 10% minimum lenne.
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
felfedezés, felfedezett terület számítás Senki Segítség 21 04-27-2007 19:19
Felfedezés javaslat -Fegya- Megvalósult javaslatok 916 01-20-2007 21:04
Elkezdődött a felfedezett területek számolása Ati Fontos bejelentések 1 11-18-2006 14:43
Célzott felfedezés módosíítás aúú Elvetett javaslatok 11 06-20-2006 14:05


All times are GMT +1. The time now is 10:47.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu