Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Fantasy, szerepjátékok
Register Stats Members List Today's Posts

Fantasy, szerepjátékok Fantasy, RPG, szerepjáték

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #471  
Old 12-11-2006, 13:41
Chris's Avatar
Chris Chris is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Csongrád-Kecskemét-Szeged
Posts: 1,108
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Massza Rex View Post
Ti hogyan oldjátok / éltétek meg a slan belső időt? (in game)
Te hogyan szoktad megoldani?
__________________
Sogron táplálja lelkének lángját,
Weila vezesse kardjának csapását,
Tharr törje meg ellenség hatalmát,
Morgena őrizze álmának nyugalmát,
Igere, a legnagyobb, vigyázza élte minden napját!
/ókyr töredék/
Reply With Quote
Sponsored Links
  #472  
Old 12-11-2006, 14:28
Pettyes Pettyes is offline
Member
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 464
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Quote:
Originally Posted by Massza Rex View Post
Hogy kicsit életet leheljek eme topicba, feltennék két velős kérdést:

1. Ti hogyan oldjátok / éltétek meg a slan belső időt? (in game)

2. Mozaik mágus + elemi erő aura...Jó / nem jó / más kéne ?

A másodikhoz nem tudok mit mondani, mert nem nagyon játszottam még varit, ez még bonyolult nekem

Az elsőnél nem is tudom... Használtam párszor, de nekem se mondtak különösebbet, pedig én szeretem a harc/kardművészeket. Igazából ha elolvassuk a leírást, akkor valami nem nagyon stimmel benne szerintem, mert valakinek 1mp az nekem 10 mp és ki az aki 1mp alatt feltud dolgozni 1 mp-es eseményt? Emberek közül senki. Vagyis a VÉ-jük a 0-hoz kellene tendálnia, de nem így van. Legalábbis volt egy magasszintű manusz, aki ellen benyomtam ez a belső időt és az összes támadásom levédte, pedig emberke volt és nem slan pszit használt, nem ismerte ezt a pszit... Szóval valami ott sztem el van rontva....
Szerintetek csak én látom rosszul ezt a dolgot? Lehet...
Reply With Quote
  #473  
Old 12-11-2006, 19:40
Massza Rex Massza Rex is offline
Member
 
Join Date: Jul 2006
Location: Bp
Posts: 848
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Nos elég sokat nyűglődtem vele, mire eljutottam a végső(? ) megoldáshoz.

Két (szerintem) használható dipót csináltam a hagyományosból.

1. maradt a régi leírás, de nem használható harcra. Azaz mindenkinek 1 másodperc, de neked 10. Ilyenkor mászkálhatsz benne, de az időtörés miatt minden "kőkemény" körülötted, tehát még a puha, finom szemű homok is. (az eső ilyenkor fájni is tud) Pont ez a keménység az oka annak, hogy harcolhatnál, de nem tudsz kárt okozni az ellenfélben. Sőt valszeg te magad sérülsz meg, tehát kerülni kell még az ütközést is.
Belső energiád csak téged gyorsít fel, tehát nem az időt állítod meg, hanem magadnak pörgeted fel. Ennek ára is van, minden ilyen igénybevétel miatt a kari 1 hónapot öregszik. (nálam igen ritka a félelf slan )
A dipót leginkább menekülésre, elrettentésre valamint más diszciplínák (pl aranyharang) gyors felidézésére használják a slannok.
A külső szemlélődő számára a slan hirtelen eltűnik (és ha közben el is mozdul) egy másik helyen jelenik meg.

2. harci változat, csak a tested gyorsul a szellemed nem. Tehát magadnak is követhetetlen sebességgel csaphatsz le. Így nincs lehetőség célozni, helyezkedni, hanem csak odacsapni. A támadásra a meglepetés bonusza jár (Ké fixen a slanné és Té-re +30). Az ellenfél a hagyományos (fegyveres, stb) védelmével áll vele szembe, de a félhomály negatívumai vonatkoznak rá (kivéve ha képzett vakharcos, mert akkor az ott leírt értékek).
Ilyenkor a slan látványa leginkább egy elmosódott folt, egy villanás, amelyet gyakran fájdalmas sikoly, vagy néma, holttá kövesedett üveges tekintet kísér...
A slannok leginkább varázshasználók ellen használják eme diszciplínát, hiszen eme titkos tudás beavatottjai ellen csak is a gyorsaság lehet a védelmük, nem is remélhetnek tőlük harcos harcosnak feszülő -tudáson, tapasztalaton és szerencsén alapuló- tiszta küzdelmet, csak rút, nemtelen és fájdalmas pusztulást.

Mindkét verziónál term az utána járó negatívumok járnak.
Reply With Quote
  #474  
Old 12-12-2006, 13:55
Steve Steve is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,048
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Sztem ezek brutálisak... Az az 1hónap öregedés azt jelentené hogy nem sűrűn alkalmazható diszciplína, pedig sztem nagyon hasznos: képezeld el hogy csendben lopakodsz vmely épületben. Hirtelen előkerül/felébred egy őr -> belső idő -> van időd hogy feltérképezd a helyzeted és gyorsan kigindolj egy stratégiát, max még előkapod a fegyvert (ké a tied) és mehet is az eksön.

ui: rohadt sokat voltam slan karakterrel, volt köztük elvetemült nomád tanártól tanult rend halál jellemű is
Reply With Quote
  #475  
Old 12-12-2006, 19:55
Massza Rex Massza Rex is offline
Member
 
Join Date: Jul 2006
Location: Bp
Posts: 848
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Hát nem is ebbe kell közlekedni, az tény

A hasznosságát pedig senki nem vitta, inkább pont, hogy TÁP kategória.

Azért tedd mellé az így nyert hatalmat, keveseknek adatik meg az ilyen fajta haladék szinte minden helyzetben...szvsz
Reply With Quote
  #476  
Old 12-12-2006, 20:13
Steve Steve is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,048
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Massza Rex View Post
Azért tedd mellé az így nyert hatalmat, keveseknek adatik meg az ilyen fajta haladék szinte minden helyzetben...szvsz
De kevesen is áldoznak éveket/évtizedek saját maguk tökéletesítésére ekkora fegyelemmel és tudatossággal... Az én karijaim pölö amikor a többiek elmentek inni vagy szunyókáltak akkor benn gyakorolt a pajtában a kardjával vagy épp meditált...
Reply With Quote
  #477  
Old 12-13-2006, 06:39
Chris's Avatar
Chris Chris is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Csongrád-Kecskemét-Szeged
Posts: 1,108
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Massza Rex View Post
A hasznosságát pedig senki nem vitta, inkább pont, hogy TÁP kategória.
Ha táptalanítani akarnánk a MAGUS-t akkor még jónéhány kasztot, képességet kellene helyrepofozni... eléggé kiegyenlítetlen a kasztrendszer ...szerintem.
__________________
Sogron táplálja lelkének lángját,
Weila vezesse kardjának csapását,
Tharr törje meg ellenség hatalmát,
Morgena őrizze álmának nyugalmát,
Igere, a legnagyobb, vigyázza élte minden napját!
/ókyr töredék/
Reply With Quote
  #478  
Old 12-13-2006, 08:15
Massza Rex Massza Rex is offline
Member
 
Join Date: Jul 2006
Location: Bp
Posts: 848
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Jah, ez a másik kedvenc témám, a kasztrendszer, bár én nem látom ilyen borúsnak. Szerintem egész jó
Reply With Quote
  #479  
Old 12-13-2006, 08:21
Massza Rex Massza Rex is offline
Member
 
Join Date: Jul 2006
Location: Bp
Posts: 848
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Steve: [quote]De kevesen is áldoznak éveket/évtizedek saját maguk tökéletesítésére ekkora fegyelemmel és tudatossággal... Az én karijaim pölö amikor a többiek elmentek inni vagy szunyókáltak akkor benn gyakorolt a pajtában a kardjával vagy épp meditált...[quote]

Egy pap legalább ennyit imádkozik, ergy varázsló meg egész nap elmélkedik a mágia természetén, stb.

Ha pedig kicsit is komolyan vesszük a képzettségeket, akkor a többiek is gyakorolnak melleted, hiszen amelyik karinak van legalább 1 Mf-je (van akinek induláskor már 3-5 van) annak órákat kellene gyakorolnia mesterségét.

Az olimpikonok sem csak megszerezték az MF-et, aztán kocsmáznak, hanem továbbra is nyomják a napi több óra edzést

De ettől még nem jutottunk közelebb a belső időhöz, hisz szerinted a slan kemény edzése jogosan ad neki védhetetlen támadást...
Mi van akkor ha nem te vagy a slan, hanem pont az ellenfél (NJK) az? Akkor is megérdemli a halálos vágást? Hisz "kevesen is áldoznak éveket/évtizedek saját maguk tökéletesítésére ekkora fegyelemmel és tudatossággal"
Reply With Quote
  #480  
Old 12-13-2006, 08:32
Chris's Avatar
Chris Chris is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Csongrád-Kecskemét-Szeged
Posts: 1,108
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Massza Rex View Post
Jah, ez a másik kedvenc témám, a kasztrendszer, bár én nem látom ilyen borúsnak. Szerintem egész jó
Nem rossz, de a jó az nem ilyen...
Vannak olyan kasztok, amik csúnya szóval élve táposak, meg vannak olyanok, amik a játszhatatlanság határát súrólják ("ez meg hogyan élte túl a gyerekkorát?" effekt).
Elég csak megnézni melyik kasztok népszerűek a játékosok körében, az sokat elárul...
__________________
Sogron táplálja lelkének lángját,
Weila vezesse kardjának csapását,
Tharr törje meg ellenség hatalmát,
Morgena őrizze álmának nyugalmát,
Igere, a legnagyobb, vigyázza élte minden napját!
/ókyr töredék/
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 20:13.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu