Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

View Poll Results: Földleadás gátlása (részleteket találsz a 19. oldalon, lap alján)
Minimum föld 5 5.00%
Minimum föld + az újrázás után is megmaradó minimum föld 5 5.00%
Minimum föld + az újrázás után is megmaradó minimum föld + baráti mallusz 51 51.00%
Anarchista csoportba áthelyezés 22 22.00%
J.K.SZ. bejelentő 26 26.00%
Újrázási lehetőségek lekorlátozása 14 14.00%
Földvesztés 20 20.00%
Katonai morál romlása 16 16.00%
Gyújtogatás erősödése 20 20.00%
Multiple Choice Poll. Voters: 100. You may not vote on this poll

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #461  
Old 06-09-2007, 21:24
Grabi Grabi is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Bp.
Posts: 1,634
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Kérdés: ha látsz egy csontüres országot magad előtt, felméred, és nincs serege, akkor mit fogsz csinálni?
rámegyek egy nagy és több pici sereggel. esetleg kiürítem a piacot, ellopom a pénzét ha nincs bankja...


kérdésre visszatérve: nem, nem lehet 100%-osan. de úgy gondolom a 90% is jobb mint a 0.
__________________
Hüpp-hüpp-hüpp barbatrükk (#316178)
Elkapom a grabancodat! (#355763) ANARCH
Barrigon (#64904)
Y Ddraig Goch (#428537)
Sponsored Links
  #462  
Old 06-09-2007, 21:25
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Steve View Post
sztem nem. ha lehetne, tegnap dobtak volna pár embert...
100%al sztem se lehet, de 99%osan már lehet, persze ezt mi nem tudjuk, de maradnak nyomai egy ilyennek általában.
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



  #463  
Old 06-09-2007, 21:30
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,205
Activity: 4%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Hüpike View Post
rámegyek egy nagy és több pici sereggel. esetleg kiürítem a piacot, ellopom a pénzét ha nincs bankja...
Aham. Szóval megtámadtál egy országot, ami szemmel láthatóan tök üres, ráadásul kis seregekkel, és érdekes módon pont azután, hogy indítottad a seregedet, el is ment szabira.

Ez az előző beírások alapján egyenes út az anarchba.

Biztos örülnél neki?
__________________
Hódító * Queosia
  #464  
Old 06-09-2007, 21:32
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Aham. Szóval megtámadtál egy országot, ami szemmel láthatóan tök üres, ráadásul kis seregekkel, és érdekes módon pont azután, hogy indítottad a seregedet, el is ment szabira.

Ez az előző beírások alapján egyenes út az anarchba.

Biztos örülnél neki?
Ati ez nem egyértelmü eset, de sztem az már elég , hogyha
úgymegyek egy országot megtámadni 5*200loval, hogy az utolsó gömbömön tele volt még az országa és azóta sehogy se mértem fel.
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



  #465  
Old 06-09-2007, 21:35
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,205
Activity: 4%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
Ati ez nem egyértelmü eset, de sztem az már elég , hogyha
úgymegyek egy országot megtámadni 5*200loval, hogy az utolsó gömbömön tele volt még az országa és azóta sehogy se mértem fel.
Ezek szerint ha valakit meggömbözök, akkor az máris nem jksz? Ennyi a recept?
__________________
Hódító * Queosia
  #466  
Old 06-09-2007, 21:36
Grabi Grabi is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Bp.
Posts: 1,634
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Ati ez nem jellemző, nem ez a gyakoribb eset. hódítós játékom során nem történt ilyen még, hogy pont akkor jött vissza és pont üres. úgy gondolom mindenképpen vesz 2k varit az ilyen és nézi a távolt szabija előtt.

De: amennyiben megváltozik a rendszer, azaz tényleg aki gyanús átrakod és én is benne vagyok, azt mondom oké. Örülnék neki, ha a játékban minden téren mindennű csalás megszűnne, akár az én országom átrakása is által
de a csalók átrakását nem velem kéne kezdeni
__________________
Hüpp-hüpp-hüpp barbatrükk (#316178)
Elkapom a grabancodat! (#355763) ANARCH
Barrigon (#64904)
Y Ddraig Goch (#428537)
  #467  
Old 06-09-2007, 21:44
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,205
Activity: 4%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Hüpike View Post
De: amennyiben megváltozik a rendszer, azaz tényleg aki gyanús átrakod és én is benne vagyok, azt mondom oké. Örülnék neki, ha a játékban minden téren mindennű csalás megszűnne, akár az én országom átrakása is által
Én azt gondolom, hogy ezzel erős kissebbségben vagy. A többség nem azt mondja, hogy szívesen benne lenne a véletlen szórásban, és nem zavarja, hogy esetleg többéves játék után anarchba kerül, pedig semmi mást nem csinált, csak megtámadott egy országot. Hanem inkább azt mondja, hogy a mások számára ártalmatlan csalások egy része inkább ne legyen büntetve, de ártatlan országok ne kerüljenek csak azért át, mert valaki úgy döntött, hogy kiszúr velük, és megnyomja a szabadság gombot.
__________________
Hódító * Queosia
  #468  
Old 06-09-2007, 21:44
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Ezek szerint ha valakit meggömbözök, akkor az máris nem jksz? Ennyi a recept?
nem ezt mondtam ne forgasd ki az irásom. akkor nyiltan kérdezek rá.
Ati neked elég bizonyiték ha látod hogy valaki "vaktában" ütött ki egy orira 5 minimális sereggel???
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



  #469  
Old 06-09-2007, 21:50
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,205
Activity: 4%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
nem ezt mondtam ne forgasd ki az irásom. akkor nyiltan kérdezek rá.
Ati neked elég bizonyiték ha látod hogy valaki "vaktában" ütött ki egy orira 5 minimális sereggel???
Kénytelen vagyok kiforgatni, mert mondasz valamit, ami szerinted egyértelmű "bizonyíték", és mellékelsz egy receptet, amit bárki meg tud csinálni, hogy mi az, ami mellett máris nem beszélünk csalásról.

Ha az, hogy valakit megtámadok, jksz, és az, hogy valakit meggömbözök, és csak utána támadom meg, nem jksz (jajj szegény hullánkak), akkor ezentúl mindenki gömböz egyet támadás előtt, mert úgy kell támadni.

Ez mire lenne jó?

A javaslatban egész pontosan mi a célja? Hogy fogyjon a varikészültség és a rúna, és a hullák ne támadhassanak? Mert akkor innentől ez lesz, hiszen ez az, amivel jksz-mentesen lehet támadni, mindenki tudja, és így támad.

Mást nem látom, hogy ez elérne, vagy hogy bármilyen szinten ez "bizonyíték" lenne, vagy lehetne.
__________________
Hódító * Queosia
  #470  
Old 06-09-2007, 22:01
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Megömbözök valakit/felmérem máskép-> észreveszem hogy üres az országa-> kitámadok rá 5sereggel->a célpont néz egy távolt->beszabizik esetleg

ez egy olyan eset ahol szerintem nem igazán lehet bizonyitani a megbeszélt ütést, (beismerésen, zöldben megbeszélésen kivül)

de ha nincs felmérés csak vaktában küldök ki rá 5 kis sereget, az már sztem bizonyiték és nem lenne benne senki a szórásban, mert vagy jksz, mert megbeszélt ütés, vagy jksz, mert máshonnan kapott információt

2. eset: szabis ország belép az országába 1-2 percen belül indul rá 5sereg, és vissza is megy szabira. anélkül hogy bármit csinált volna az országában, vagy meggömbözték volna!

3. eset, amikor a topba valaki támad 10+x körre a támadott fél nézi is a távolt, látja a sereget.kiüriti az országát és szabizik.

4. eset, amikor egy 10+xkörre lévő üres orit támadnak,távolt néz és látja hogy jön felé 5 mini hadtest
kitudná védeni a támadást mert lenne pénze és ideje átépiteni és venni kb 400ijászt, amivel háritaná már a támadást, de ehelyett szabizik.




Sztem ezek az esete mindegyikében van bizonyiték. az utolsónál kiemelném hogy kis seregekről van szó amit fillérekből tudna védeni.
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Sponsored Links
Closed Thread


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 12:40.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu