Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #451  
Old 02-19-2008, 17:43
wand wand is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,144
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
"kirakom a fel klant, ha rankallt valaki".
Egyetértek Remyvel, ha csak a visszalépésre vonatkozik, akkor sokan fogják választani, hogy csak a legkisebb orit hagyják bent a többit kirakják és megússzák 1% leadással.

nekem -még Ati borzonkodásával együtt is- a legjobban tetsző javaslat az volt, hogy a klánban töltött idő függvényében a következő klánbalépésre járjon kedvezmény.

Last edited by wand; 02-19-2008 at 17:46..
Reply With Quote
Sponsored Links
  #452  
Old 02-19-2008, 18:09
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by wand View Post
Egyetértek Remyvel, ha csak a visszalépésre vonatkozik, akkor sokan fogják választani, hogy csak a legkisebb orit hagyják bent a többit kirakják és megússzák 1% leadással.

nekem -még Ati borzonkodásával együtt is- a legjobban tetsző javaslat az volt, hogy a klánban töltött idő függvényében a következő klánbalépésre járjon kedvezmény.
Nekem ez tetszik, de Ati mondta, hogy új számláló nem lesz.
__________________
Egér a sajton... (#3744)
Reply With Quote
  #453  
Old 02-20-2008, 13:29
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Az eddig felmerült összes javaslat könnyebbé tenné a klántámadást, bármelyik is valósulna meg, hiszen mindegyik arról szól, hogy bizonyos esetben (vagy mindig) kevesebb földleadással járjon a klánbalépés. Akármelyik javaslatot is nézem, úgy érzem, jobb helyzet alakulna ki, mint most. Tulajdonképpen ha választanom kéne, hogy a felmerült javaslatok közül vagy a nekem leginkább nem tetsző javaslat valósul meg vagy nem lesz változás, akkor is a változást választanám.
Utolsó javaslatomat (pici földleadás, ha ugyanoda lép vissza) többen kritizálták amiatt, hogy a védekező fél minimális veszteséggel megúszhatja a klántámadást, ha rájukálláskor sok tagot kitesz.
Nem tudom, ki hogy van vele, de ha észreveszem, hogy klánnal ránkállnak, vagy akár egyéniben valaki támad, akkor
-Először megnézem, hogy tudom-e védeni a támadást.
-Utána megnézem, hogy vissza tudok-e támadni
-Ha védeni sem tudom a támadást és vissza sem tudok támadni, akkor megpróbálom minimalizálni a veszteséget. Lehet, hogy ez nem szép dolog, de ésszerű. Evvel csak azt akarom mondani, hogy Synket a magam részéről nem itélem el azért, hogy klánom ellen így védekezett, hiszen bizonyos esetben én is így tettem volna.
Elismerem, hogy ez a javaslatom könnyíti a tagkitevéses védekezést, de az összes többi javaslat is könnyebbé teszi ezt a védekezési módot. Egyik javaslatban sem szerepel, hogy tagkitevéses védekezés esetén nem jár a kedvezményes klánbalépés.
Sőt, ha a támadó klán úgy áll rá ellenfelére, hogy kiválik egy kis támadó klán, akkor a kis klánba való belépéskor is és az anyaklánba visszalépéskor is a jelenlegi javaslatok szerint összesen legalább 2% földet le kell adnia. A kirakással védekező fél viszont megúszhatja a visszalépést 1% föld leadásával.
Az én utolsó javaslatom szerint a kirakásos védekezést a támadó 1% leadásával és minimális földszerzéssel, a védekező klán pedig 1% földleadással és minimális csatában vesztett földdel ússza meg.
Egyéb javaslatoknál ennél jóval több lehet a támadó vesztesége a kirakásos védekezéssel szemben. Akkor miért az én utolsó javaslatom segíti elő a kirakásos védekezést?
__________________
Egér a sajton... (#3744)
Reply With Quote
  #454  
Old 02-20-2008, 13:36
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by -Fegya- View Post
Egyéb javaslatoknál ennél jóval több lehet a támadó vesztesége a kirakásos védekezéssel szemben. Akkor miért az én utolsó javaslatom segíti elő a kirakásos védekezést?
Mert a tied vegtelenszer 1%-ot ad. (najo, 50-szer) Tobbet kozott. Akarhanyszor kidobalhatok barkit, mindig 1%-ert fog belepni. Mig a topkoros kedvezmenyes rendszerrel ez ugyanugy no belepesenkent 1%-al.
Vmiert ugy erzem, a Te otleted csak a nyari dolog miatt szuletett meg, ami igen specifikus problema....
Esetleg a Te otleted is bekerulhetne, ha ez tenyleg ennyire fontos egyaltalan, nyari szabadsag cimszoval, mondjuk ugy, hogy ha vki ket honapnal tovabb van szkn, 1%-ert lephetne vissza az anyaklanba. (asszem igy erosen meggondolnak a kidobalast....)
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #455  
Old 02-20-2008, 14:11
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Vmiert ugy erzem, a Te otleted csak a nyari dolog miatt szuletett meg, ami igen specifikus problema....
Ez egy elég lényegtelen szempont. A fő indokom, hogy nem tetszik, ha egy társaság több klán tagja. Ezért kerestem olyan megoldást, ami nem támogatja a szétválást, de mégis elősegíti a klántámadást.
__________________
Egér a sajton... (#3744)
Reply With Quote
  #456  
Old 02-20-2008, 14:23
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by -Fegya- View Post
Ez egy elég lényegtelen szempont. A fő indokom, hogy nem tetszik, ha egy társaság több klán tagja. Ezért kerestem olyan megoldást, ami nem támogatja a szétválást, de mégis elősegíti a klántámadást.
Ja, ertem. Mint elozo postjaimban irtam, szerintem ez erosen hatraltatja a klantamadast, az elobb leirt taktika eroteljes konnyitese miatt. Szoval ezzel a sikeres klanutesek szamat epphogy csokkentenenk...
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #457  
Old 02-20-2008, 14:41
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

A topkörhöz kötött megoldásban a támadó 2000-4000 körönként kap kedvezményt, a kirakással védekező pedig 2000 körönként.
Az én megoldásomban a támadó klán és a kirakással védekező is mindig kap kedvezményt.
Nem győztél meg, hogy nem segíti a javaslatom a klántámadást.
__________________
Egér a sajton... (#3744)
Reply With Quote
  #458  
Old 02-20-2008, 14:56
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by -Fegya- View Post
A topkörhöz kötött megoldásban a támadó 2000-4000 körönként kap kedvezményt, a kirakással védekező pedig 2000 körönként.
Az én megoldásomban a támadó klán és a kirakással védekező is mindig kap kedvezményt.
Nem győztél meg, hogy nem segíti a javaslatom a klántámadást.
Nem is akarlak, ha nem latod, igen nagy gond van. Remelem a gyakorlattal meg nem fogsz szembesulni, mert nem lesz ilyen, amit mondasz. :P
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #459  
Old 02-20-2008, 15:10
tulip tulip is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 142
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Fegya javaslata annyi változtatással nem lenne jó, hogy nem 1 kör alatt lehetne kitenni valakit a klánból, hanem több kör kellene hozzá? Így ha valakire ráállnak, nem lenne ideje a klánnak tagkitétellel könnyen megúsznia.
Reply With Quote
  #460  
Old 02-20-2008, 15:15
wand wand is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,144
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Ettől függetlenül mint javaslat feljegyezve, amikor választani kell, akkor ez is szerepel majd a listán.
Nem igazán örülnék ha ez a kérdés szavazással dőlne el..
Ebben a topicban erősen előjön, hogy a legtöbben csak a saját érdekeiket nézik.
ha szavaznak 20-an és abból 7-8 ember egy csak a számukra kedvező javaslatra szavaz, az a játéknak egyáltalán nem tenne jót.
Jó volna ha egy ilyen kérdést az önös érdekek helyett az ész érvek döntenének el.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 20:40.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu