Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #441  
Old 03-12-2007, 12:40
Arwen's Avatar
Arwen Arwen is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: New York
Posts: 309
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Goldy View Post
Szal hogy értem-e kristálytisztán

Van egy játék a saját anyanyelvemen ahol már többéves rutinnal rendelkezem, és jelentkezem hiányos nyelvtudással annak az épp kezdődő más nyelvű változatára és fú de über frankó hogy itt is ugyan azok a játék szabályok és még a kipróbált stratégiák is működnek, és mivel a kezdő külföldiek még nem rendelkeznek ekkora rutinnak idegesítenek...

frankó hozzáállás...
Nem érted kristálytisztán, sőt egyáltalán fogalmad sincs, miről beszélek.

Kétféle hódítós van, az egyik játszik, a másiknak sztem ez egy életforma.
Az utóbbi képes éjjel felkelni azért, hogy távolt nézzen, vagy piacozzon, mert több a serege, mint ami elfér, és a folyamatos képzés miatt a ht csak bekavar.
A másikat az sem zavarja, hogy a ht elhasználta az összes piacát mondjuk reggel 9-ig.

Nem az volt itt a fő probélma, hogy beszélek angolul, hanem egy évek óta játszó hódítos nem érti meg magyarul mit mondok neki, akkor majd egy újonc külföldi meg fogja. De mind1, nem akarok erről vitát nyitni, úgysem értesz meg, ahogy azt sem, h miért nem frissített anno nekem 1/a-ban a pontlista.

Last edited by Arwen; 03-12-2007 at 12:46..
Reply With Quote
Sponsored Links
  #442  
Old 03-12-2007, 12:47
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,199
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Arwen View Post
Nem érted kristálytisztán, sőt egyáltalán fogalmad sincs, miről beszélek.

Kétféle hódítós van, az egyik játszik, a másiknak sztem ez egy életforma.
Az utóbbi képes éjjel felkelni azért, hogy távolt nézzen, vagy piacozzon, mert több a serege, mint ami elfér, és a folyamatos képzés miatt a ht csak bekavar.
A másikat az sem zavarja, h a ht elhasználta az összes piacát mondjuk reggel 9-ig.
Szerintem erősen arra ment ki a kérdés, hogy miért "lenézni" kell az újoncokat, miért nem segíteni őket, hogy aztán jó szövetségesek, vagy éppen jó ellenfelek lehessenek, akikkel lehet játszani, és nem csak az egyhelben ülés van a topon.

Ha van a szöviben legalább egyvalaki, aki jól tud angolul, akkor nem hiszem, hogy ne lehetne megoldani, hogy 1-2 újoncot bevegyen a szövetség, és profi játékost csináljon belőle, aki aztán később már maga is tud segíteni másoknak.

Valahol a Te érdeked is, hogy ne csak egyhelyben ülj ott, hanem izgalmas legyen a játék, nem?
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #443  
Old 03-12-2007, 12:58
Artúr
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Ja, és ezzel vissza is kanyarodtunk az eredeti problémához.

Van valami változtatás készülőben?
Esetleg a korábbi javaslatokból?
Reply With Quote
  #444  
Old 03-12-2007, 13:00
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,199
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Artúr View Post
Ja, és ezzel vissza is kanyarodtunk az eredeti problémához.

Van valami változtatás készülőben?
Esetleg a korábbi javaslatokból?
Van, mind rövidtávú (a napokban bevezetésre kerülő), mind hosszútávú elképzelés, aminek még ki kell forrnia.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #445  
Old 03-12-2007, 13:30
Goldy's Avatar
Goldy Goldy is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,166
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Arwen View Post
Nem érted kristálytisztán, sőt egyáltalán fogalmad sincs, miről beszélek.

Kétféle hódítós van, az egyik játszik, a másiknak sztem ez egy életforma.
Az utóbbi képes éjjel felkelni azért, hogy távolt nézzen, vagy piacozzon, mert több a serege, mint ami elfér, és a folyamatos képzés miatt a ht csak bekavar.
A másikat az sem zavarja, hogy a ht elhasználta az összes piacát mondjuk reggel 9-ig.

Nem az volt itt a fő probélma, hogy beszélek angolul, hanem egy évek óta játszó hódítos nem érti meg magyarul mit mondok neki, akkor majd egy újonc külföldi meg fogja. De mind1, nem akarok erről vitát nyitni, úgysem értesz meg, ahogy azt sem, h miért nem frissített anno nekem 1/a-ban a pontlista.

Az életformába pedig nem fér bele hogy más is megszeresse, inkább hagyjuk had szenvedjen nekük marha jó fent ülni és nézni lefelé a többéves rutinunkkal, esetleg már így születtünk...
Reply With Quote
  #446  
Old 03-12-2007, 13:42
Cassandra Cassandra is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Goldy View Post
Az életformába pedig nem fér bele hogy más is megszeresse, inkább hagyjuk had szenvedjen nekük marha jó fent ülni és nézni lefelé a többéves rutinunkkal, esetleg már így születtünk...
Egy szárnyait bontogató játéknál kifejezetten "jó" hozzáállás.
__________________
"Csak keresed magad,
Hogy mire vagy jó?
Csak kérdezed magad,
Hogy mire vagy jó?
Ha a szíved cserben hagy,
Mire vagy jó?
Ha a dühöd elragad,
Mire vagy jó?"
Reply With Quote
  #447  
Old 03-12-2007, 14:07
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Szerintem erősen arra ment ki a kérdés, hogy miért "lenézni" kell az újoncokat, miért nem segíteni őket, hogy aztán jó szövetségesek, vagy éppen jó ellenfelek lehessenek, akikkel lehet játszani, és nem csak az egyhelben ülés van a topon.

Azért ez nem ennyire egyszerű. Angolban hiányos nyelvtudásom miatt nem játszok, románban igen, mert ott ha beszélni nem is tudok a környezetemmel rendesen, de legalább értem amit nekem írnak.

A példa amit mondani akarok magyarban történt. Tekit írtam X-ben 200 hekin, gondoltam, itt a nagy alkalom, feladtam a hirdetést a dipiben, hogy kezdőket keresek, akik nem csak be-benéznek kíváncsiságból, hanem szeretnének megtanulni játszani is. Baromira alacsony volt a jelentkezés, és még azok is azzal vagánykodtak, hogy nem kezdők már, ütőképes szövi leszünk...
Egyet felvettem, aztán kiraktam, mikor a 3-dik nap után többet nem lépett be.

Úgyhogy én nagyon egyet tudok érteni Arwennel. Ha valaki meghirdeti magát, hogy ő kezdő, de aktív, és télleg szeretne megtanulni, akkor szívesen tanítom, de románban is inkább mf maradok, minthogy egy olyan szövivel gyengítsem magam ami nem csak gyenge mert kezdő, hanem ráadásul nagy ívben nem is érdekli az egész.
Reply With Quote
  #448  
Old 03-12-2007, 14:17
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,199
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Synkel View Post
Azért ez nem ennyire egyszerű. Angolban hiányos nyelvtudásom miatt nem játszok, románban igen, mert ott ha beszélni nem is tudok a környezetemmel rendesen, de legalább értem amit nekem írnak.

A példa amit mondani akarok magyarban történt. Tekit írtam X-ben 200 hekin, gondoltam, itt a nagy alkalom, feladtam a hirdetést a dipiben, hogy kezdőket keresek, akik nem csak be-benéznek kíváncsiságból, hanem szeretnének megtanulni játszani is. Baromira alacsony volt a jelentkezés, és még azok is azzal vagánykodtak, hogy nem kezdők már, ütőképes szövi leszünk...
Egyet felvettem, aztán kiraktam, mikor a 3-dik nap után többet nem lépett be.

Úgyhogy én nagyon egyet tudok érteni Arwennel. Ha valaki meghirdeti magát, hogy ő kezdő, de aktív, és télleg szeretne megtanulni, akkor szívesen tanítom, de románban is inkább mf maradok, minthogy egy olyan szövivel gyengítsem magam ami nem csak gyenge mert kezdő, hanem ráadásul nagy ívben nem is érdekli az egész.
Aki eljut az A-ig, az azért már valószínüleg nem csak 3-4 naponta néz be.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #449  
Old 03-12-2007, 14:41
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Mire A-ig eljut, már rég eldőlt, hogy szereti a játékot, és tanult is eleget ahhoz, hogy pusztán felelőtlenségből- mondván ez csak egy játék- ne tegye tönkre más esetlegesen egész éves munkáját.
Tanítani és játékot megszerettetni 5-dik szinten kell, nem 1-ben.
Reply With Quote
  #450  
Old 03-12-2007, 14:50
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,199
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Synkel View Post
Mire A-ig eljut, már rég eldőlt, hogy szereti a játékot, és tanult is eleget ahhoz, hogy pusztán felelőtlenségből- mondván ez csak egy játék- ne tegye tönkre más esetlegesen egész éves munkáját.
Tanítani és játékot megszerettetni 5-dik szinten kell, nem 1-ben.
Ez a topic elsősorban az A-ról szól, és azért azt azt hiszem nem vitatja senki, hogy az A-ban merőben más a játék, mint lent, sokkal összetettebb, olyan tényezők jönnek be, amik lent nem fordultak elő sehol. Igenis az A-t is tanítani kell.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Viccek-bármi jöhet robogo Viccek 4748 10-05-2015 17:13
Szerinted milyen az új fórum? robogo A fórumról... :) 93 03-28-2007 08:49
angol VIP Wolfschanze Segítség 11 12-03-2006 23:22
Angol foci Pool Szabadidő, Sport 6 02-13-2006 13:49
Olasz, angol, spanyol foci Pool Szabadidő, Sport 2 02-01-2006 23:31


All times are GMT +1. The time now is 14:22.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu