Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #411  
Old 03-04-2007, 15:25
Lali Lali is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 76
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Ezt úgy mondod, mintha ez a szám legalábbis drasztikusan csökkenne. Semmi nem indokolja a kapkodást és az átgondolatlan döntések hozatalát.
tökéletesen igazad van, azt semmi nem indokolja. viszont voltunk már 50 fölött is és ahelyett hogy a szám nőne, inkább csökken. a b-ben sokan szabin. a w-ben most pontosan 5 nem szabis ori van , abból kettő a tökutolsó. szal átgondolatlan változtatás nem kell, arra nincs szükség, de átgondoltra igen és minél hamarabb. én elvagyok a topban, nem magam miatt mondom.
nézd át a szabis orik arányát egyes csopikban. az a-ból gyakorlatilag nem lehet fordulni, a fórumok üresek. nem zríkálok, hanem féltem a játéknak ezt a verzióját.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #412  
Old 03-04-2007, 15:32
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,199
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Lali View Post
tökéletesen igazad van, azt semmi nem indokolja. viszont voltunk már 50 fölött is és ahelyett hogy a szám nőne, inkább csökken. a b-ben sokan szabin. a w-ben most pontosan 5 nem szabis ori van , abból kettő a tökutolsó. szal átgondolatlan változtatás nem kell, arra nincs szükség, de átgondoltra igen és minél hamarabb. én elvagyok a topban, nem magam miatt mondom.
nézd át a szabis orik arányát egyes csopikban. az a-ból gyakorlatilag nem lehet fordulni, a fórumok üresek. nem zríkálok, hanem féltem a játéknak ezt a verzióját.
A W nem mérvadó. Hacsak nem direkt oda fordultál, akkor ott nincs olyan ország, aki benne lenne a 90 napban.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #413  
Old 03-04-2007, 16:39
Lali Lali is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 76
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
A W nem mérvadó. Hacsak nem direkt oda fordultál, akkor ott nincs olyan ország, aki benne lenne a 90 napban.
nem fordultam oda, de amikor reggeltem egy orit még a csopi fele aktív volt. meg persze nem a w a legfontosabb, de a problema általánosan kezd akuttá válni szerintem.
Reply With Quote
  #414  
Old 03-04-2007, 16:53
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,199
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Lali View Post
nem fordultam oda, de amikor reggeltem egy orit még a csopi fele aktív volt. meg persze nem a w a legfontosabb, de a problema általánosan kezd akuttá válni szerintem.
Aki kifut a 90 napból, az onnantól nem lesz aktív, a W-be pedig jelenleg nincs utánpótlás, új regisztrálók oda most nem kerülnek. A legfrissebb ország is már javában kifutott a 90 napból. Ezért mondom, hogy az a csoport nem mérvadó, annak elsősorban a játék kezdeti szakaszában volt jelentősége, hogy a magyar, profi játékosok ne azonnal kerüljenek egybe a játékkal csak most ismerkedő újoncokkal.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #415  
Old 03-04-2007, 22:36
Hóhér Hóhér is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 806
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Aki kifut a 90 napból, az onnantól nem lesz aktív, a W-be pedig jelenleg nincs utánpótlás, új regisztrálók oda most nem kerülnek. A legfrissebb ország is már javában kifutott a 90 napból. Ezért mondom, hogy az a csoport nem mérvadó, annak elsősorban a játék kezdeti szakaszában volt jelentősége, hogy a magyar, profi játékosok ne azonnal kerüljenek egybe a játékkal csak most ismerkedő újoncokkal.

vajon akkor most érdemes oda fordulni kis (4)el vagy nem??


:
Reply With Quote
  #416  
Old 03-04-2007, 22:38
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,199
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Hóhér View Post
vajon akkor most érdemes oda fordulni kis (4)el vagy nem??


:
W-be? Nem igazán ajánlanám, több okból se.

Az egyik ok nyilvánvaló: a sok inaktív ország között nem sok akcióra számíthatsz.

A másik ok kapcsolódik ehhez a topichoz is: a V-ben a kezdőket segítve Te magad is aktívan hozzájárulhatsz ahhoz, hogy minél több kezdő megszeresse a játékot.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #417  
Old 03-04-2007, 22:48
Hóhér Hóhér is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 806
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
W-be? Nem igazán ajánlanám, több okból se.

Az egyik ok nyilvánvaló: a sok inaktív ország között nem sok akcióra számíthatsz.

A másik ok kapcsolódik ehhez a topichoz is: a V-ben a kezdőket segítve Te magad is aktívan hozzájárulhatsz ahhoz, hogy minél több kezdő megszeresse a játékot.
igen ez fontos mozgató rugó, és biztos segít abban , hogy ne néptelenedjenek el a csoportok...

de van egy hátul ütője...

ha van 4 igen körmönfontolt ori , aki együtt fordul b ből le w-be

igen csak magasra tudnak fel jutni nulla költséggel, csak bankkal, csak könyvtárral, és igen cak nagy előnyt tudnak szerezni, a többiekkel szembe...

nem lehet megszüntetni akkor , hogy fordulni se lehessen egyenlőre w be?

aki meg szeretne játszani és még w ben van az gyorsan menjen fel 600 hekire ha tud, azt lépjen fel 4 be

Reply With Quote
  #418  
Old 03-04-2007, 22:52
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,199
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Hóhér View Post
nem lehet megszüntetni akkor , hogy fordulni se lehessen egyenlőre w be?
A terv sokkal inkább az, hogy egy újabb erősebb reklámkampánnyal sok új embert szedni, és akkor mehetnek W-be is országok.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #419  
Old 03-05-2007, 09:23
Madzin Madzin is offline
Junior Member
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 57
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Akkor most itt megosztanam veletek en is az eszreveteleimet.
Ketfele keppen lehet a jatekot tolteni. Egyik az ha a magyar jatekosok vissza jonnenek a szabirol. Ennek legfobb akadaja a VIP. Tapasztalatom szerint a nem magyar jatekos befizeti a vippet ha tudja mi az. Magyaran talan elerhetove kellene tenni a proba verziot azonositas utan. Persze amit ir Ati az is nagyon jo ha hirdeto hadjaratba kezd. Aztan mar csak meg kell oket tanitani kicsit jatszani. Nem gondolok itt nagy dologra csak mondjuk ravezetni hogy ugyan mar ne legyen torpe varis.
(Hiaba no ez a korunk emberenek a betegsege,nem olvassak el a sugot.)
Magyar jatekosokat meg mondjuk azzal lehetne motivalni a visszateresre ha pl a magyar orijara adott vipp felet megkapja az angol is. (vagy forditva). Mert azert valjuk be a legtobben akik a magyarral foglalkoznak nem nagyon erdekli oket az angol sorsa. (Tisztelte a kivetelnek aki olvassa most ezeket a sorokat).
Szoval mint latjatok en nem a 90 napos szabalyt tartom legfobb gondnak. Az jo ugy ahogy van. Letszam az igazi problema. Az pedig a szabibol fakad. Akinek nem eleg a 90 nap arra hogy megfeleljen egy szintlepesnek az bizony valamit rosszul csinalt.
Remelem erthetoen fogalmaztam.
Reply With Quote
  #420  
Old 03-05-2007, 09:58
Cassandra Cassandra is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Madzin View Post
Akkor most itt megosztanam veletek en is az eszreveteleimet.
Ketfele keppen lehet a jatekot tolteni. Egyik az ha a magyar jatekosok vissza jonnenek a szabirol. Ennek legfobb akadaja a VIP. Tapasztalatom szerint a nem magyar jatekos befizeti a vippet ha tudja mi az. Magyaran talan elerhetove kellene tenni a proba verziot azonositas utan. Persze amit ir Ati az is nagyon jo ha hirdeto hadjaratba kezd. Aztan mar csak meg kell oket tanitani kicsit jatszani. Nem gondolok itt nagy dologra csak mondjuk ravezetni hogy ugyan mar ne legyen torpe varis.
(Hiaba no ez a korunk emberenek a betegsege,nem olvassak el a sugot.)
Magyar jatekosokat meg mondjuk azzal lehetne motivalni a visszateresre ha pl a magyar orijara adott vipp felet megkapja az angol is. (vagy forditva). Mert azert valjuk be a legtobben akik a magyarral foglalkoznak nem nagyon erdekli oket az angol sorsa. (Tisztelte a kivetelnek aki olvassa most ezeket a sorokat).
Szoval mint latjatok en nem a 90 napos szabalyt tartom legfobb gondnak. Az jo ugy ahogy van. Letszam az igazi problema. Az pedig a szabibol fakad. Akinek nem eleg a 90 nap arra hogy megfeleljen egy szintlepesnek az bizony valamit rosszul csinalt.
Remelem erthetoen fogalmaztam.
Egyrészt egyet értek veled, másrészről viszont nagyon nem.
Tanítani kell a külfödieket, segíteni az első szárnypróbálgatásokat (Bár megjegyzem nekem annó senki sem segített.) én, amit tudtam, azt ennek érdekében meg is tettem. És a jövőben is szivesen megtenném.

A másik fele a VIP, valóban nehézkes úgy, ahogy most van, de szerintem nem jó ötlet a magyar VIP felét megöröklő angol ország (Hova tovább, bár én nem értek hozzá, de nekem kicsit kivitelezhetetlennek is tűnik.).

Én továbbra is azt mondom, hogy a nagyon kicsi létszámu csoportokban biztosítani kellene, hogy ne csak 90napot tölthessen ott az, aki nem tud VIPet intézni, ez lehet időszakos megoldás is, amíg lesznek elegen az A és B csoportokban, hogy játszani is lehessen.
Amikor 50ből 24ország szabadságon van, akkor a VIP nélkül egy átlag játékos nem jut be a top 30%ba 90nap alatt.
Veszem magam átlagos játékosnak, nekem tuti nem sikerülne.

A külföldi játékosok között nincs akkora "kultusza" a Queosiának, mint Magyarországon a Hódítónak és addig, amíg a külföldiek elakadnak 4. vagy 3. szinten akár a 90nap miatt, akár a magyar játékosok ki, ha én nem viselkedése miatt, addig nem is lesz. És visszajutottunk az elejére, amit mondtam, hogy ezzel mélységesen egyetértek, segíteni kell nekik, nem élősködni rajtuk. Én a magam részéről már annak örülnék, ha a diplomácia nem azzal lenne tele, hogy szövibe magyarokat keresünk, magyar szövi alakul, etc.

Valamint továbbra is jó és használható ötletnek tartom, amit Remy annó felvetett. Csak, hogy ne merüljön feledésbe az se mint megoldási lehetőség.
__________________
"Csak keresed magad,
Hogy mire vagy jó?
Csak kérdezed magad,
Hogy mire vagy jó?
Ha a szíved cserben hagy,
Mire vagy jó?
Ha a dühöd elragad,
Mire vagy jó?"

Last edited by Cassandra; 03-05-2007 at 10:01..
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Viccek-bármi jöhet robogo Viccek 4748 10-05-2015 17:13
Szerinted milyen az új fórum? robogo A fórumról... :) 93 03-28-2007 08:49
angol VIP Wolfschanze Segítség 11 12-03-2006 23:22
Angol foci Pool Szabadidő, Sport 6 02-13-2006 13:49
Olasz, angol, spanyol foci Pool Szabadidő, Sport 2 02-01-2006 23:31


All times are GMT +1. The time now is 01:00.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu