Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #411  
Old 01-06-2010, 10:57
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,199
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by none View Post
egész hszekre reagálj ne csak 1-1 neked tetsző mondatra köszi
Minden mondatra reagáljak? Azokra is, amikkel egyetértek? Nem látom értelmét.

Azt írod, hogy egy hosszabb háború is felemésztheti a tartalékokat.

Jó, akkor erre is válaszolok:

Igen, így van. Teljesn mértékben egyetértek ezzel a kijelentéssel. Valóban felemésztheti egy hosszabb háború is a tartalékokat.

Ezt nem kérdőjelezem meg, csupán itt is megjegyzem, hogy az újrázás mégcsak nem is az ilyen esetekre van. Teljesen természetes, hogy egy hosszú háború felemészti a tartalékokat. Arról szól. De most komolyan életszerű, hogy megnyersz egy hosszú háborút, majd újraindulsz, mert úgy szétszedték az országodat, hogy csak na? A vesztes fél esetében ezt még elfogadnám.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Ati For This Useful Post:
Sponsored Links
  #412  
Old 01-06-2010, 10:58
siQ siQ is offline
Member
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 233
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Én nem nevezném ezt büntetésnek.
Aki még nem használta el a 30 újráját, de sok pénze van, annak nyilván büntetésként hat a dolog. Azért bűntetés, mert nem tudod ellenőrizni hogy tényleg elfogyott-e a pénze. 10 milliárdot ellehet költeni kevés kör alatt is ha harcolsz, de ha épp csend van tarthat sok körig is a felélése. Tegyük fel ujrázom 500kör után. Első ujrám, és egyből belecsöppenek egy szöviharcba és elfogy az összes pénzem, de a következő ujra már 1000 kör lenne, ilyen esetben én büntetésnek érezném, mert 500 kört kell várnom pluszban amikor tényleg elfogyott a pénzem.

Ettől függetlenül én azt mondom, hogy ezt be kell vezetni, akármennyire is hátrányt jelent kevés esetben.

Ami engem jobban zavar az az, hogy ha egy 4 fős szöviben minden tartalék az egyik főnél van, és az egész klán ujrázik, akkor lehet hogy annak az 1 főnek megnő az ujra ideje. És ha pl 500 kör mulva megint ujráznia kéne a szövinek nem tudnak együtt. Ott hagyni meg nyilván nem fogják.
Reply With Quote
  #413  
Old 01-06-2010, 11:03
Gabro Gabro is offline
Member
 
Join Date: Jun 2009
Location: Hungary, Győr
Posts: 480
Activity: 0%
Longevity: 81%
Default

Quote:
Originally Posted by siQ View Post
Ami engem jobban zavar az az, hogy ha egy 4 fős szöviben minden tartalék az egyik főnél van, és az egész klán ujrázik, akkor lehet hogy annak az 1 főnek megnő az ujra ideje. És ha pl 500 kör mulva megint ujráznia kéne a szövinek nem tudnak együtt. Ott hagyni meg nyilván nem fogják.
na ez is érdekes érv...

miért is kell állandóan mindegyiknek újrázgatni?
Te is írsz érdekes dolgokat...
Reply With Quote
  #414  
Old 01-06-2010, 11:03
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

ok egy kérdés..
hogy gondolod ezt a határt?
4. és 1. szinten is ugyanaz a pénz nyújtja el az újrát? mert 10 milla teki mást jelent 4.en, és mást jelent 1.-n.. vagy 4 mrd aranybol 4.en a piac javát felveheted 1.ben meg viszonylag jelentéktelen
talán legnagyobb realitása a jelenlegi piaci ár (esetleg csalás elkerülése végett átlagár) figyelembe vételével lehetne..
__________________
same old song..
Reply With Quote
  #415  
Old 01-06-2010, 11:11
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,199
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by siQ View Post
Aki még nem használta el a 30 újráját, de sok pénze van, annak nyilván büntetésként hat a dolog.
Legsarkallatosabb pont most a tekercsek.

Vegyünk egy átlag "tekercsírót". Ki számít annak? Most mondjuk azt, hogy ha van egy fajtából 1 milliója, az annak számít, mert ő szinte biztos, hogy tekercsírással foglalkozik, nem a napi kopást pótolja.

Ha őket vesszük, akkor 5. szinten átlagosan 1,8 millió tekercsük van fajtánként.

(Ha már a 100ezreseket is ide vesszük, akkor már a 600ezret se éri el az átlag. De maradjunk most az igazán extrém sokáig tekercset íróknál.)

Én azt gondolom, hogy ez nem egy olyan mennyiség, ami bármely piacot képes lenne borítani, még négyszer duplázva sem. Persze lehetőleg ezt már ne duplázza négyszer, legalábbis ne rövid idő alatt, de akinek ennél jócskán többje van, az szerintem igencsak extrém. Úgy gondolom, hogy bőven elég, ha ŐKET érinti az időkitolás.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #416  
Old 01-06-2010, 11:14
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Legsarkallatosabb pont most a tekercsek.

Vegyünk egy átlag "tekercsírót". Ki számít annak? Most mondjuk azt, hogy ha van egy fajtából 1 milliója, az annak számít, mert ő szinte biztos, hogy tekercsírással foglalkozik, nem a napi kopást pótolja.

Ha őket vesszük, akkor 5. szinten átlagosan 1,8 millió tekercsük van fajtánként.

(Ha már a 100ezreseket is ide vesszük, akkor már a 600ezret se éri el az átlag. De maradjunk most az igazán extrém sokáig tekercset íróknál.)

Én azt gondolom, hogy ez nem egy olyan mennyiség, ami bármely piacot képes lenne borítani, még négyszer duplázva sem. Persze lehetőleg ezt már ne duplázza négyszer, legalábbis ne rövid idő alatt, de akinek ennél jócskán többje van, az szerintem igencsak extrém. Úgy gondolom, hogy bőven elég, ha ŐKET érinti az időkitolás.
A bekepzett egysegek is sokat szamitanak, bar ezt joval macerasabb ujrazgatni, mint a tekercseket, de bizonyos helyzetben tobbet erhetnek.


(Ujra felvetnem, az teljesen felejtos otlet, hogy ujranal eltunjon a kepzesen levo egyseg? Igy taktikai okokbol szintek kozott lehetne felvinni egyseget(sokan panaszkodtak, hogy erre szukseg lehet), de ujrazgatni mar nem lehetne oket, pl 3-5 milla varikat... az mar eleg jelentos.)
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #417  
Old 01-06-2010, 11:17
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,199
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by none View Post
vagy 4 mrd aranybol 4.en a piac javát felveheted 1.ben meg viszonylag jelentéktelen
Megnéztem a 4. szinteket, ez egyedül a lassú csoportra igaz. Máshol a 4 milliárd filléres mennyiség a piac egészéhez képest. Tény, hogy A-ban is az.

No de a játéknak nem az a célja, hogy felvásárold egy nap alatt a piacot.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #418  
Old 01-06-2010, 11:19
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,199
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Ujra felvetnem, az teljesen felejtos otlet, hogy ujranal eltunjon a kepzesen levo egyseg?
Igen. Az újrázás lényege, hogy azt kapd vissza, amivel felléptél. Ettől csak olyan minimális eltérések vannak, mint például a segély, és a beállításaid, amik nem ilyen szinten országhoz kötöttek.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #419  
Old 01-06-2010, 11:23
siQ siQ is offline
Member
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 233
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

Quote:
Originally Posted by Gabro View Post
na ez is érdekes érv...

miért is kell állandóan mindegyiknek újrázgatni?
Te is írsz érdekes dolgokat...
Hát lehet hogy neked érdekes, de én ha szöviharcba megyek a szövimmel akkor annak ha ujrával lenne vége az azért lenne, mert mind a négyen szétvagyunk verve 0 pénzzel. Pont hogy ez a NEM fura eset szerintem, ujraindultok együtt.

Ha egy valaki ujraindul az inkább azért szokott lenni, mert nála volt a szövi tartaléka és csak megakarják duplázni a vagyont, mert nyilván akkor is a sok tartalékkal feljövő fog ujrázni, ha a másik 3 szövitagját verték szét.

Szóval nem értem miért érdekes... vagy ha téged szétvernek ujrázol és otthagyod a szövidet 3 fővel akiket közben porig rombolnak? Elég érdekes taktika, ezek szerint szerencse hogy nem vagyunk szövik.
Reply With Quote
  #420  
Old 01-06-2010, 11:23
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Igen. Az újrázás lényege, hogy azt kapd vissza, amivel felléptél. Ettől csak olyan minimális eltérések vannak, mint például a segély, és a beállításaid, amik nem ilyen szinten országhoz kötöttek.
Akkor mar csak az lehetne erre a megoldas, ha fellepeskor is eltunnenek a kepzodes alatt levo egysegek, mint eddig. Eddig is egesz jol megvoltak enelkul az emberek...

Vagy az ujrazas szigoritasaban nagyon nagy sullyal szamitsanak a kepzodo egysegek. Mas otletem mar nincs...
__________________
Remedy
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 3 (0 members and 3 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Újrázás Garcia Stratégia & Tippek 30 01-29-2010 00:08
Újrázás Takanohana Segítség 14 04-02-2009 07:52
Újrázás STEALTH Segítség 11 02-22-2009 19:19
Szintlépés korlátozása bari Elvetett javaslatok 2 02-08-2007 20:53
vari/toli használat korlátozása férőhely felett Gazsy Elvetett javaslatok 15 12-31-2006 18:00


All times are GMT +1. The time now is 20:37.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu