Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #411  
Old 10-21-2006, 19:34
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,199
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Peter View Post
nem volt számomra egyértelmü Ati válasza
lehet én tettem fel rosszul a kérdésem, és azért, de nekem nem derült ki belőle, hogy a "minden csoport" az az An kivüli többi normálos csoportot jelöli, vagy a Hódító összes csoportját
A Hódító összes csoportját.

Ez a normál csoportokat csak abban az esetben érinti, ha valaki extrém mennyiségű területet szeretne, ez esetben ugye nem rendeltetésszerűen használja a játékot, így a nehezítés kifejezetten jó.

Anarch kapcsán nem győztetek meg arról, hogy miért is jó az, ha csak felfedezget mindenki, itt is olyan extrém országokat hoztok létre, amik nem a játék céljainak megfelelőek, és nincs egy szem háború se, szóval oda is rendesen bekerül.

Off: Egyetlen kivétel a szabis országokat érintő változás, ami anarchba nem kerül be -- megjegyzem ez, hogy nem kerül be, plusz erőforrásokat igényel, így minden ilyen "ide ne, csak oda" jellegű változásnak alapvetően ellene vagyok.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
  #412  
Old 10-21-2006, 19:48
Peter Peter is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sopron
Posts: 431
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
A Hódító összes csoportját.

Ez a normál csoportokat csak abban az esetben érinti, ha valaki extrém mennyiségű területet szeretne, ez esetben ugye nem rendeltetésszerűen használja a játékot, így a nehezítés kifejezetten jó.

Anarch kapcsán nem győztetek meg arról, hogy miért is jó az, ha csak felfedezget mindenki, itt is olyan extrém országokat hoztok létre, amik nem a játék céljainak megfelelőek, és nincs egy szem háború se, szóval oda is rendesen bekerül.

Off: Egyetlen kivétel a szabis országokat érintő változás, ami anarchba nem kerül be -- megjegyzem ez, hogy nem kerül be, plusz erőforrásokat igényel, így minden ilyen "ide ne, csak oda" jellegű változásnak alapvetően ellene vagyok.

a nincs egy szem háború sem-mel nem értek egyet, ez csak egy eléggé elszigetelt csoportra vonatkozik, vagyis vonatkozott, ugyanis ha jól tudom, novembertől ott is lesz háború bőven (a többség, veled egyetemben ezt szavazta meg )
az erőforrásokkal nem vagyok tisztában, de akkor köszi, hogy legalább azt nem vezeted be ott is
Reply With Quote
  #413  
Old 10-21-2006, 22:20
vereslaszlo vereslaszlo is offline
Junior Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 62
Activity: 0%
Longevity: 99%
Exclamation

Azok az általános szabályok jók, amelyek nem csoport és szint függőek.

A felfedezés szabályozása meg általános szabály.
Reply With Quote
  #414  
Old 10-21-2006, 22:24
Peter Peter is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sopron
Posts: 431
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by vereslaszlo View Post
Azok az általános szabályok jók, amelyek nem csoport és szint függőek.

A felfedezés szabályozása meg általános szabály.

igen, ez igy van...
de sztem a normál és az anarch nem ugyanaz, nincs átjárhatóság közöttük (vagyis van, de a csalókkal ne foglakozzunk most ), így senki nem szenvedne hátrányt, ha ott nem ilyen feltételek lennének
Reply With Quote
  #415  
Old 10-21-2006, 22:42
vereslaszlo vereslaszlo is offline
Junior Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 62
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Ez igy van, de a rendszer strukturáját érinti, ha egy korábban általános szabályt ugy modosítunk, hogy több egymástól független szabályá illetve kivételek halmazává alakítunk át.
A tesztelése is nehezebb.
A játékosokkal való megértetése is problématikus,...
Reply With Quote
  #416  
Old 10-21-2006, 22:59
Never Never is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 462
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Én simán megérteném
Amúgy sztem anarchban is be kell vezetni.
Reply With Quote
  #417  
Old 10-21-2006, 23:44
Életfa#2 Életfa#2 is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 195
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
A többi javaslatot félretéve, a többség szimpátiája alapján itt tartunk most:
Quote:
Originally Posted by wand
szal ha már úgyis számoljuk a felfedzett területet, szerintem jobb lenne ez az elv:

5000 heki mimimum 500 katona
10000 heki mimimum 1000 katona
15000 heki mimimum 2000 katona
20000 heki mimimum 3000 katona

és ez felszorozva, az országodhoz képestz eddig felfedeztt terület százalákának a duplájával.

ha ez elsőre túl bonyolult akkot számokkal:

ha a területed 10%-át fedezted eddig fel, akkor 20% al növekszik a szökséges katonaigény
ha 50%-át fedezted akkor 100%-al több katona kell
ha 80% át fedezted, akkor 160% al lesz több a katonaigény.

Csak katonaigényekről beszéltünk, nyilván a pénzigénynek is hasonlóan kell változnia. Nézzük a számokat!
És mennyibe kerül a felfedezés egy 4.999 hekin álló orinak? 225, mert nem éri el az 5k-t? És fentebb, mi a helyzet egy 250k-s orival? Neki is 3.000 fő az alap? Az idézetben szereplő számok eléggé hasnak tűnnek, ami önmagában még nem baj, csak nincs mögöttük képlet, ami két érték között áthidalhatná a távolságot. Pedig az már bebizonyosodott, hogy nem jó, ha ugyanannyiba kerül... A fenti javaslatot elég jól fedi a terület/10 fős igény (1000 heki fölött), a javaslat második részét jelentő extra katonaigényt meg csak a top30% fölötti területekre javasolnám, az alacsonyabb csoportok védelme érdekében azonban legalább 1000 hekitől. Igen, ebben, az álltalam már korábban felvetett javaslatban emlegettem az 1000 hekit, amit valaki innentől vett nehezítésnek vett, pedig inkább ide vezérelt könnyebbítés lenne azokban a csoportokban, ahol a top30% ez alatt kezdődik...
Reply With Quote
  #418  
Old 10-22-2006, 10:11
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Életfa#2 View Post
És mennyibe kerül a felfedezés egy 4.999 hekin álló orinak? 225, mert nem éri el az 5k-t? És fentebb, mi a helyzet egy 250k-s orival? Neki is 3.000 fő az alap? Az idézetben szereplő számok eléggé hasnak tűnnek, ami önmagában még nem baj, csak nincs mögöttük képlet, ami két érték között áthidalhatná a távolságot. Pedig az már bebizonyosodott, hogy nem jó, ha ugyanannyiba kerül...
1. Ilyenkor sztem ugy kéne működnie, hogy 1 heki 225 kattincs a többi meg a következő lépcső.

2. Az idézet számok nem "has" számok (kivétel az 5000 hekis mérték)
5000 hekinként nő a katonaigény 1000 katonával.
Reply With Quote
  #419  
Old 10-22-2006, 10:40
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by wand View Post
oks, én többet már nem tudok a felfedezéshez mit mondani

egyetlen megoldatlan probléma a százalék csökkentése miatti ide-oda ütések.
de lévén van minimum katona mennyiség talán nem lesz annyira jellemző, ha mégis akkor ez az eseménylistából elég egyértelműen kiderül, ezesetben pedig Atinak kellene beavatkozni.
Sajnos nekem sem jut most más eszembe, mint amit korábban javasoltam erre az esetre... Ha lenne egy "gyüjtő" amibe bekerül a "levert föld" felfedezéssel szerzett része és ebből a "gyüjtőből" is lehetne felfedezést indítani akkor nem lenne lehetősége sem az ide-oda veregetéses "okosságnak".

Sztem nem lesz ettől bonyolultabb a játék. Ezentúl a felfedezés menü nem 1 x-elhető sort tartalmazna, hanem 2-őt.

1. "Célzott felfedezés. Ha ezt a jelölőnégyzetet bejelölöd, akkor embereid addig kutakodnak, amíg legalább 50%-ban lelőhelyet nem találnak. Ezt persze meg is kell fizetned, és 1 hektár felfedezése így xxxxx aranyba kerül."

2. "Utad során a felfedezések terén szerzett tapasztalataid 100 hektár terület olcsóbb felfedezésére adnak lehetőséget. Szeretnéd most felhasználni ezt?"

Mondjuk valami ilyesmire gondolok...
Reply With Quote
  #420  
Old 10-22-2006, 10:47
Lali Lali is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 76
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

ceterum censeo de egyébként ezen túlmenően , lenne más javaslatom a felfedezés szigorítására:

az a-ba fellépő ori hekiszámának x százalékáig fedezhessen fel összesen ( 30-40, 15 mindegy ezt rábíznám a matematikusokra )
ezután minden új ütéssel, klánütéssel megszerzett föld x százalékáig megint fedezhessen. többet ne.
ezzel elérnénk, hogy a b-ben mindenki és ne csak a kék számmal rendelkezők legyenek érdekeltek abban, hogy minél magasabb földet szerezzenek. hatása, hogy az a-ba is magasabb értékű orik kerülnek fel.
ütéskényszer lesz egy idő után, ha nem tud felfedezni már.
támadóbb jellegű klánok lesznek, nem lesz 5 elf egy klánban, de egy támadóklánban az elf is kap földet és fedezhet is.
a felfedezési kati igényt és költséget nem változtatnám.
a cél az akciók növelése és ezt ezzel elérnénk szerintem.

( hm... az a csopin filóztam, de talán ez ráhúzható mindegyikre )


ellenkező esetben amiről eddig szó volt megint a nagyklánoknak kedvez. nagyklán csinál napi 1 milla katit, átadja a feltörekvő tagjainak oszt annyi, megint nincs meg a kívánt hatás, max lelassul a hektárszámnövekedés kicsit, de ettől nem lesz több ütés. ellenben azzal, amit most írtam.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
újraindulás 5. szinten kedvenc hóhérod Megvalósult javaslatok 675 10-02-2006 11:09
Célzott felfedezés módosíítás aúú Elvetett javaslatok 11 06-20-2006 14:05
Tartalék javaslat, mindenki olvasson :) Raw Elvetett javaslatok 12 06-18-2006 20:27


All times are GMT +1. The time now is 18:42.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu