Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Szabadidő, Sport
Register Stats Members List Today's Posts

Szabadidő, Sport Szabadidő és minden, ami sport

View Poll Results: Szerintetek melyik csapat nyeri a 2006-os Forma1 VB-t?
Renault 19 16.81%
McLaren 35 30.97%
Ferrari 46 40.71%
Toyota 1 0.88%
Williams 3 2.65%
Honda 2 1.77%
Red Bull 4 3.54%
BMW Sauber 3 2.65%
Voters: 113. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #401  
Old 05-07-2006, 21:39
szamóka's Avatar
szamóka szamóka is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Talking

Schumacher is back
Reply With Quote
Sponsored Links
  #402  
Old 05-07-2006, 21:46
laziga's Avatar
laziga laziga is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 361
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

nana az a benetton nem volt olyan rossz mert az egy megbizható technika volt a 10hengeresek meg sorra felmondták a szolgálatott. Egy darabig
Mondjuk az tény hogy sumi mindig akkor nyert csak vb-t ha a töbi kocsi egy fos volt. Ha má volt jó kocsi másik a mezönybe sumi csak a 2volt max me sumit elverte demon hill villneuv meg ilyenek is sumi nem jobb mint bárki más már mondtam ez nem a piloták versenye hanem a technika versenye az autok versenye. A pilota nem több mint egy szükséges kezelö szerv de ugy lehet hogy már nem sokáig igen még senna elött ott laudáék idejlben mikor nem volt rajt gép meg még kézi váltó meg test test elleni küzdelem és hirböl se tudták mi az a kipörgésgátló meg kanyarstabilizátor stb na igen ott volt szerepe a pilotáknak itt már nem sok.
De mondjuk ott van az indi car na az már kicsit másabb (és a tévhittel ellentétben nem csak ovál pályán mennek söt az csak 1/4de a futamoknak) ottaz átlag sebesség annyi mint az f1be a csúcs na ott már megint sokk mulik a pilotán
Reply With Quote
  #403  
Old 05-08-2006, 06:28
Davalon's Avatar
Davalon Davalon is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Körmend - Szombathely
Posts: 705
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by laziga
nana az a benetton nem volt olyan rossz mert az egy megbizható technika volt a 10hengeresek meg sorra felmondták a szolgálatott. Egy darabig
Mondjuk az tény hogy sumi mindig akkor nyert csak vb-t ha a töbi kocsi egy fos volt. Ha má volt jó kocsi másik a mezönybe sumi csak a 2volt max me sumit elverte demon hill villneuv meg ilyenek is sumi nem jobb mint bárki más már mondtam ez nem a piloták versenye hanem a technika versenye az autok versenye. A pilota nem több mint egy szükséges kezelö szerv de ugy lehet hogy már nem sokáig igen még senna elött ott laudáék idejlben mikor nem volt rajt gép meg még kézi váltó meg test test elleni küzdelem és hirböl se tudták mi az a kipörgésgátló meg kanyarstabilizátor stb na igen ott volt szerepe a pilotáknak itt már nem sok.

Dilettantizmus... ennyi baromságot együtt már rég olvastam. Neked fogalmad sincs arról, mit beszélsz. Valóban, Schumacher azért hétszeres világbajnok, mert hétszer az övé volt a legjobb kocsi a Forma-1-ben. Igazából Baumgartner Zsolt is nyert volna hétszer, csak ez a német gyerek kapott szerződést mindig... Továbbá az, hogy egy istállóból két autó nem hajszálra ugyanazt az idő autózza, az csak tévedés, vagy pedig, minden istállónál, az elvileg két totál egyforma kocsiból az egyiket mindig direkt elrontják, így lehet gyorsabb nála a másik. Kár, hogy a végső nagy igazságot nem fedted fel, miszerint ezek az emberek valójában nem is emberek, hanem bábuk, és a box-ból irányítják az autókat távirányítóval.

Last edited by Davalon; 05-08-2006 at 06:40..
Reply With Quote
  #404  
Old 05-08-2006, 08:49
Etyekwood's Avatar
Etyekwood Etyekwood is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 275
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Davalon, ez szép volt
Reply With Quote
  #405  
Old 05-08-2006, 09:07
Apa Apa is offline
Banned
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 440
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

tény hogy mostanság egyre több dolog segiti a pilotákat, de azért csak ott ülnek az autokba, és ez tagadhatatlan.
én mongyuk nem vezettem még f1 autot de gondolom nem olyan egyszerű mint ahogy láccik. akármilyen rásegitést kapsz, sztem akkor is ott kell lenni.
tény az is h az autok nem egyformák, de uyganolyan autoval 2 pilota külömböző időeredménye azér elárul néhány dolgot.
nem hozok fel példákat, de azt hiszem ez elég egyértelmű.
mongyuk az is igaz, anno ha jol tudom 2x kellett kuplungolni is, meg hasonlo dolgok nehezitették a vezetést, de gondolom akkor ez volt a sava borsa a dolognak
Reply With Quote
  #406  
Old 05-08-2006, 09:09
Apa Apa is offline
Banned
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 440
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

...--- mer ugye ha belegondolunk wurz 195 centijébe, ahogy behajtogatja magát az autoba, mégis többször volt edzés első, .
esetleg de la rosa, aki futamon is elért valamit, pedig csak tesztpilota.
Reply With Quote
  #407  
Old 05-08-2006, 10:48
szamóka's Avatar
szamóka szamóka is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

És persze Fisichella Renaultját is szándékosan lebutítják Alonsoéhoz képest
Reply With Quote
  #408  
Old 05-08-2006, 14:56
Steve Steve is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,048
Activity: 0%
Longevity: 99%
Talking

Jah mert lényegében átverés az egész és előre beállítják hogy ki milyen idővel fog végezni, kinek hol és mikor ,robban fel a motorja
Nah kapott mára szegény eleget, de sztem egyikőtöknek sincs igaza, a válasz /mint általában/ valahol középúton keresendő!
És azt indenki bevallhatja hogy tényleg egyre kevesebb mulik sajnos a pilotán, mellesleg az ujonnan átépített pályák sem mindig a látványos küzdelmeket szolgálják...
A fentire egyébként kibvétel amit Sumi a multkor művelt a spanyol bika ellen
Reply With Quote
  #409  
Old 05-08-2006, 22:40
laziga's Avatar
laziga laziga is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 361
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

nem szó szerint gondoltam de igen komolyan gondolom hogy legtöbb csapatnál van elsö számu pilota és másod számu pilota és szerintem nem, az elsö számu esélyesebb pilotán fognak tesztelgetni hogy mi jó és mi nem. Melesleg nem a szerencsétlen magyarra gondoltam de mondjuk igen szerintem van vagy 4 pilota aki éppen az aktuális legjobb kocsiba ül akkor az a világbajnok. Nézd vissza utolag, mindig az volt a világ bajnok akinek jobb volt a kocsija és nem azt mondtam hogy a pilotán nem mulik semmi mert ha én vezetnék egy f1kocsit ott csak az utsó helyet lehetne garantálni) csak azt hogy egyre kevesebb mulik a pilotán és hogy van jópár pilota aki világbajnok volt a sumi 7éve közt mert akkor nem volt olyan magasan jobb a ferrari ennek ellenére én szeretem sumit nagyon söt tisztelem mert szerintem az egyik leg kitartóbb pilota és mindig teszi a dolgát de korántsem merném állitani hogy ö a legjobb. Nem, a ferrari a legjobb, de tény hogy kell hozzá pilota és kel hozzá egy csapat és egy matek zseni aki mindig kiszámolja a gyözelmet Na jó mondjuk a renault se rossz mert vissza jön a f1be és 2-3 évre minig világ bajnok aztán kivonul és megint vissza jön és megint bajnok de A ferrari azé szerintem mindig jó és kiegyensulyozott és mindig másik kocsira mondják hogy ilyen jó olyan jó és még is a ferrari a legjobban gyorsulo kocsi minden évben és az f1be ez számit a legtöbbet, a gyorsulás és a fék ut. Tehát én ezt igy látom de ezé ne hülézetek le de ha vissza néztek csak az elmult 8évre jut vagy 4világbajno hill hakinen villneuv sumi és mind klaszis sumit nem kell mondani miért szerintem demon hillen se kell magyarázkodni villneuv a foldon az egyetlen aki mind 3 gyorsasági bajnokságon világbajnok lett az f1ben elsö évében 2 helyezet 2 évében 1 helyezet lett Hakinen meg hát ö is oda ért valahogy nem is egyszer ha jól emlékszem . tehát igen is gondolom hogy a kocsin több mulik mint a pilotán de egyszoval se mondom hogy a pilotán semmi csak azt hogy van néhány mai pilota aki közel egyforma teljestményt tud csak az alattuk lévö technika különbsége miatt nem egyformák a teljesitményük. még csapazon belülse . Nem egy csapat van aki ezt nyiltan fel is válalja.
Reply With Quote
  #410  
Old 05-09-2006, 00:16
Etyekwood's Avatar
Etyekwood Etyekwood is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 275
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by laziga
...és még is a ferrari a legjobban gyorsulo kocsi minden évben és az f1be ez számit a legtöbbet, a gyorsulás és a fék ut...
Ezt most rögtön meg is cáfolnám, és ezzel nem csak én értek eggyet, hanem a jelenlegi forma1-es mezőny is!

Ugyanis a jelenleg a leggyorsabban gyorsuló F1-es autó az a Renault!
Hacsak a rajtautomatikát vesszük, simán othagyja a Mercit és a Ferrarit is!
És a kanyarkigyorsításoknál is messze a renault a legjobb!

2.
Senki nem hülézett le!
Ez egy szabad topic, ahol mindenki véleményt nyílváníthat!
Itt senki nem fikázza a másikat, csak beszélgetünk és érveket sorakoztatunk fel egymásnak, amiket a tények igazolnak, csapatszeretettől függetlenül!

3.
Azt meg senki nem tagadta, hogy most nagyon sok technika támogatja a pilótát egy futam közben, csak Te mondtad:
-idézem- "A pilota nem több mint egy szükséges kezelö szerv" -
ellenben a régebbi futamokon tényleg jóval kevesebb segítség volt!
Attól a pilóta igen is ott van, és ugyanúgy végzi a dolgát, mint Keke Rosberg, Lauda, Piquet idejében!
Akkor is teljesítették a futamot, és most is!
De azt ne felejtsd el, hogy akkor még a Forma1 sem volt ilyen, mint most, hogy 350 km/h val mentek! Még jó, hogy vannak ezek az ujdonságok, amik a pilóta életét mentik meg!

Tovább megyek!
Az F1, mint sport, nem csak egy "egyszerű" sport! Hanem rengeteg olyan műszaki vívmányt tesztel, amiket a későbbiek folyamán az utcai autókba is átvisznek!
lásd. a Kerámia fékeket!

És a pilótának ezután is meglesz a maga szerepe a sportágban, és ugyanolyan szerepet fog vállalni 20 év múlva is!

De hangsúlyozom, senki nem hülézett le Téged!
Köszi
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
uj /nekem uj/ pénzszerzési forma az 1/a-ban:zsarolás steffl Általános beszélgetés Hódítós témákban 31 10-08-2006 11:49


All times are GMT +1. The time now is 01:14.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu