Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #401  
Old 03-01-2011, 11:10
idegenvezeto's Avatar
idegenvezeto idegenvezeto is offline
Member
 
Join Date: Jul 2010
Location: Budapest, V. kerület
Posts: 277
Activity: 0%
Longevity: 75%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
Ezeknek az összevonásoknak csak azért nincs értelme, mert folyamatosan fogy a játékosállomány. ha összevonnánk az angollal pl, a nyelvi problémák mellett, az is gond lenne, hogy ez nem megoldja a problémát, csak valamivel elodázza...1-2év múlva úgyanennyien lennénk.
Ebben igazad van. Tudom sokan ellenzik (én spec. még nem vagyok benne biztos, hogy miként vélekedek a dologról), de például az 5. szint normál csoportjait érdemes lehetne összevonni. Ha több a játékos, nagyobb eséllyel alakulnak ki harcok. Akinek nagyon megy és unja, az majd legközelebb a gyorsba regel, akinek meg nincs ideje ezt tartani, az lassúba.

Valaki írta korábban (elnézést, hogy nem keresem vissza), hogy ha pörög a játék, talán kevesebben tűnnének el, mert nem unják meg. Meg persze ha élvezi a játékot, inkább hívja a barátokat, ismerősöket.

Tudom, hogy ez a védelem alatti kiszóródásra nem megoldás, de arra már volt/van rengeteg ötlet, amiben még egyetértés is mutatkozik nagyjából.
__________________
A szó nagyon veszélyes fegyver... ha elég vastag a könyv
Reply With Quote
Sponsored Links
  #402  
Old 03-01-2011, 11:25
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by idegenvezeto View Post
Ebben igazad van. Tudom sokan ellenzik (én spec. még nem vagyok benne biztos, hogy miként vélekedek a dologról), de például az 5. szint normál csoportjait érdemes lehetne összevonni. Ha több a játékos, nagyobb eséllyel alakulnak ki harcok. Akinek nagyon megy és unja, az majd legközelebb a gyorsba regel, akinek meg nincs ideje ezt tartani, az lassúba.

Valaki írta korábban (elnézést, hogy nem keresem vissza), hogy ha pörög a játék, talán kevesebben tűnnének el, mert nem unják meg. Meg persze ha élvezi a játékot, inkább hívja a barátokat, ismerősöket.

Tudom, hogy ez a védelem alatti kiszóródásra nem megoldás, de arra már volt/van rengeteg ötlet, amiben még egyetértés is mutatkozik nagyjából.
1 gyors ellenerv: ha majd mar sok 9+ szemelyiseges orszag lesz, nagyon nagy torlodas lesz az elso helyeken mar az 5. szinten is.

Ha ilyen osszevonasra van szukseg, akkor mar nagyon nagy a problema szerintem.
__________________
Remedy
Reply With Quote
The Following 4 Users Say Thank You to Remedy For This Useful Post:
  #403  
Old 03-01-2011, 11:32
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 10%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
1 gyors ellenerv: ha majd mar sok 9+ szemelyiseges orszag lesz, nagyon nagy torlodas lesz az elso helyeken mar az 5. szinten is.
Úgy érted szó szerinti harc alakul majd ki az első helyekért? Jaj, ne!
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


Reply With Quote
The Following 5 Users Say Thank You to Tsobi For This Useful Post:
  #404  
Old 03-01-2011, 11:35
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Tsobi View Post
Úgy érted szó szerinti harc alakul majd ki az első helyekért? Jaj, ne!
Igen, mondjuk 30 szovetseg kozott. Tok jo lesz, mi? Aztan ahhoz, hogy fel tudj lepni, rosszabb esetben varnod kell 10k kort... :P
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #405  
Old 03-01-2011, 11:38
idegenvezeto's Avatar
idegenvezeto idegenvezeto is offline
Member
 
Join Date: Jul 2010
Location: Budapest, V. kerület
Posts: 277
Activity: 0%
Longevity: 75%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
1 gyors ellenerv: ha majd mar sok 9+ szemelyiseges orszag lesz, nagyon nagy torlodas lesz az elso helyeken mar az 5. szinten is.
Az ellenérvben tökéletesen igazad van. Miután még egy nyamvadt kettesem sincsen, ez eszembe sem jutott.

Bár ha nagyon túl akarnám facsarni a dolgot, ennek is meg lehet látni a jó oldalát: kőkemény harcok lennének minden csoport legtetején. Ez egyrészt mozgolódáshoz vezetne (esetleg ha nem is megszűnne, de csökkenne a nem ütöm, mert barátom "hozzáállás", hiszen kénytelen vagy, mint ahogy ő is), másrészt a háborúskodás felverné a nyersanyagok árát, ami miatt (újra) érdemes lenne lopkodós országgal játszani

Mielőtt komoly ellenérvek jönnének érkeznének erre, ismétlem, szándékosan ragozom túl a dolgot...

Quote:
Ha ilyen osszevonasra van szukseg, akkor mar nagyon nagy a problema szerintem.
A nagyon nagy problémáról annyit, hogy nyilván te is elég komoly problémát látsz a dologban, különben nem indítottad volna be a topicot.
__________________
A szó nagyon veszélyes fegyver... ha elég vastag a könyv
Reply With Quote
  #406  
Old 03-01-2011, 11:44
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 0%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Igen, mondjuk 30 szovetseg kozott. Tok jo lesz, mi? Aztan ahhoz, hogy fel tudj lepni, rosszabb esetben varnod kell 10k kort... :P
30 szövetség az csoportonként 120 kis 9-essel rohangáló ország? Hááááát, kétlem, hogy lenne ennyi ilyen kitartó ember.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Ati For This Useful Post:
  #407  
Old 03-01-2011, 11:47
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
30 szövetség az csoportonként 120 kis 9-essel rohangáló ország? Hááááát, kétlem, hogy lenne ennyi ilyen kitartó ember.
Eleg egy szovetsegben egy(hiszen szeretnenek egyszerre lepni). Bar valoban, a 30 is eros optimizmusnak tunik. (de ez valoszinubb)

Ha tobb van egy szovetsegben, az jelenleg is problema, erre nyilt is egy topicom, csak behalt.
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #408  
Old 03-01-2011, 11:50
idegenvezeto's Avatar
idegenvezeto idegenvezeto is offline
Member
 
Join Date: Jul 2010
Location: Budapest, V. kerület
Posts: 277
Activity: 0%
Longevity: 75%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Eleg egy szovetsegben egy(hiszen szeretnenek egyszerre lepni). Bar valoban, a 30 is eros optimizmusnak tunik. (de ez valoszinubb)

Ha tobb van egy szovetsegben, az jelenleg is problema, erre nyilt is egy topicom, csak behalt.
Pedig pont a te topicodat hoztam volna fel még érvként, hogy erre már elindult a megoldás-keresés
__________________
A szó nagyon veszélyes fegyver... ha elég vastag a könyv
Reply With Quote
  #409  
Old 03-01-2011, 12:35
Kalapácska Kalapácska is offline
Member
 
Join Date: Nov 2009
Location: Budapest XVIII. kerület
Posts: 361
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Plusz kötelezeő jelleggel az ellenfeleiddel, amennyiben külső segítséget (support) szeretnél igénybe venni egy reménytelen és értelmetlen támadássorozat esetén.
Gondolom jelenleg is müxik angol nyelvű support ...
Vagy nem ? Akkor lehet a másodlagos nyelv az angol, elsődleges magyar
Reply With Quote
  #410  
Old 03-01-2011, 12:38
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 0%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Kalapácska View Post
Gondolom jelenleg is müxik angol nyelvű support ...
Vagy nem ? Akkor lehet a másodlagos nyelv az angol, elsődleges magyar
A supportnak semmi köze ahhoz, hogy tudsz-e értelmesen (azonos nyelven) kommunikálni az ellenfeleddel. Ezt nem a supportnak kell intéznie, hanem Neked. Ha nem tudsz angolul, akkor nem fogsz tudni egy csak angolul értőnek érdemben üzenetet írni. Márpedig sokan nem tudnak angolul. És akkor most még csak az angol nyelvet említettem, azt nem, hogy esetleg valakivel románul kéne beszélned.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Ati For This Useful Post:
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Élőhalottas elmélkedő topic pancser játékosok számára [HTPA]GeeForce Általános beszélgetés Hódítós témákban 114 05-28-2008 10:40
A variorik kati moráljának megtartása werden Stratégia & Tippek 33 11-29-2007 18:22
Nagyobb klánok!(Törzsek) Alucard Elvetett javaslatok 3 07-21-2006 22:57
Arénába nagyobb nyeremény Harcosok Elvetett javaslatok 1 07-10-2006 18:11


All times are GMT +1. The time now is 01:17.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu