Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Filmek, sorozatok, TV
Register Stats Members List Today's Posts

Filmek, sorozatok, TV Filmek és sorozatok minden mennyiségben

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #401  
Old 10-25-2009, 20:02
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by szamóka View Post
Tanultak az Atlantis legnagyobb hibájából. A teljesen összefüggéstelen epizódok (na jó, nem teljesen, a szereplők ugyanazok voltak) megölték a sorozatot. Alapjában véve nem voltak rosszak, de majdnem mindegyik rész egy külön történet volt, semmi sem késztette az átlag, nem SG fan tévénézőt arra, hogy egy hét múlva újra leüljön és megnézze a következő epizódot.
sztem is tévedsz, pontosan ettől lett olyan sikeres az eredeti SG-1 mert alapvetően nem a Goauldok elleni harcra épült, mégha az is volt a főszáll, hanem a minden részben új világ, új létforma koncepció volt az erősebb, és nagyon kreativ volt. ráadásul nem volt az a hatása,hogy ha esetleg kihagysz egy részt akkor már full nem is értheted a sorozatot, pontosan ezért szerették sokan, ahogy én is... a főellenségesdi, lőjük szét minden idegen seggét sci-fikből tele van a polc,viszont mászkálos új világos SG-ből csak egy volt, ettől lett kultusz, és egyedi.
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
Sponsored Links
  #402  
Old 10-26-2009, 01:18
szamóka's Avatar
szamóka szamóka is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
a főellenségesdi, lőjük szét minden idegen seggét sci-fikből tele van a polc,viszont mászkálos új világos SG-ből csak egy volt, ettől lett kultusz, és egyedi.
Bizony, csak egy volt. Az Atlantis jól indult, de a végére rókabőr szagú lett. A nézettségisten megunta, a készítők tudomásul vették és az 5.évad közepén határoztak úgy, hogy nem lesz hatodik. Valszeg az SGU épp ezért lett annyira más.
__________________
קפוד!
Reply With Quote
  #403  
Old 10-26-2009, 07:54
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,199
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Történetileg nekem a SGU leginkább a StarTrekre hasonlít. Megy a hajó az űrben, ahol ember még nem járt, és a közeli bolygókra ellátogatnak. Transzporter helyett csillagkapuval jutnak a bolygóra, ennyi az egyetlen különbség. Bár ez kis túlzás, mert az első 4 részben egyetlen bolygóra látogattak el, de ha feltételezem, hogy később el fognak látogatni máshova is...
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #404  
Old 11-21-2009, 21:25
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Azt hallottam, hogy a 10. rész után fél év szünet lesz...
__________________
Egér a sajton... (#3744)
Reply With Quote
  #405  
Old 11-21-2009, 21:41
szamóka's Avatar
szamóka szamóka is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by -Fegya- View Post
Azt hallottam, hogy a 10. rész után fél év szünet lesz...
Elvileg csak négy hónap. De sebaj, a Caprica is ígéretesnek tűnik, a pilot nekem tetszett.
__________________
קפוד!
Reply With Quote
  #406  
Old 11-21-2009, 21:58
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 17%
Longevity: 94%
Default

Én most elkezdtem a Stargate Atlantis-t, az első évad első pár része egyelőre tetszik. Azt mondjuk sajnálom,hogy Daniel Jackson és O'neil nem kapott több szerepet.
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


Reply With Quote
  #407  
Old 11-22-2009, 01:01
Von's Avatar
Von Von is offline
Member
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,223
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Tsobi View Post
Én most elkezdtem a Stargate Atlantis-t, az első évad első pár része egyelőre tetszik. Azt mondjuk sajnálom,hogy Daniel Jackson és O'neil nem kapott több szerepet.
Le vagy kicsit maradva... Spin off-ban nem a másik sorozatok szereplői szoktak játszani, de ettől még elég jó lesz összességében
__________________
Vonetikusan fon
---------------
[SZK] Jetilábnyom (#553158) [1/A]
Raining Blood (2) (#562319) [3/G] [SZ]
Reign In Blood (2) (#592837) [5/W] [SZ]

www.unimarket.hu
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Von For This Useful Post:
  #408  
Old 11-22-2009, 01:50
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 17%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Von View Post
Le vagy kicsit maradva... Spin off-ban nem a másik sorozatok szereplői szoktak játszani, de ettől még elég jó lesz összességében
Oóó, én nem követem szorosan kronológiailag,épp csak hobbiból
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


Reply With Quote
  #409  
Old 11-28-2009, 07:59
Blacky Blacky is offline
Member
 
Join Date: Mar 2007
Location: Szeged
Posts: 199
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Ezen is túlvagyok SGU 1-9. rész
Pár dolog
A leszbikus dolog a 9. részben Minek bele ?, ez nem a született feleségek vagy a melrose place vagy akármilyen barátok közt meg mit tudomén milyen nyálfolyam már most félek hogy mi lesz ha kiderül hogy valamelyik pasi meleg a hajón, kibéreli a földi katona - nemtom mi a neve és nem is nagyon érdekel - testét és megcsináltatja magát, ezzel majd ő is rájön hogy jobb nem más nőjét meghúzni, és jobban fáj mint az orrbaverés . Egyébként támogatom a melegeket, sőt a házasságukat is ( tudják meg ők is mi az igazi szenvedés ).

De ez egy Sci-fi, nem pedig egy Esmeralda, Rosalinda, Isaura, BSG, Teresa Orlowski-dugok hogy teljen az idő, keverék.

Legdrágább SG. Ezen gondolkodom az eleje óta. Mi ebben a sorozatban a drága? Mert látványban, helyszínekben, cselekményben messze alulmúlja azt amiért a rajongók SG-t néznek .

A művészi értéke is csekély számomra, és rájöttem hogy a BSG sem engedte meg magának hogy ennyire leüljön, visszanéztem pár epizódot és rájöttem bőven volt benne akció, az SGU hoz képest. A BSG nyomába sem érhet ez a sorozat, rajongók nagy százalékát bukja el világszerte, biztosan akadnak új rajongói a sorozatnak de úgy tűnik hogy ők kevesen vannak ahhoz hogy ezt életben tudják tartani, pár évadon keresztül. Így is olyanok tartják életben a sorozatot akik már csak a neve miatt nézik.

Pokoli nehéz, végignéznem azt hogy mi lett a kedvenc sorozatomból. Reménykedem abban hogy az SGA-t mivel "igazából" nem lett lezárva, előveszik , leporolják, és folytatják ahol abbahagyták.

A sorozat egyre gyengébb, a karakterek számomra egyáltalán nem szerethetők, csak lézengenek a vásznon, remélem hamar kipusztulnak a képernyőről.

Sajnálom de én ezt csak "tekerős" Sorozatnak hivom 50 perc 5 perc alatt lemegy ...igazi Szomszédok feeling


Ami felháborít az egészben, hogy emiatt a gyenge Universe miatt kellett cancel-t kapnia az Atlantisnak , hogy ez valami új lesz, amire majd rákap a fiatal generáció. SGU megkapta az esélyt, de hogy ennyi részen át ne történjen semmi érdekes, csak az unszimpatikus szereplők téblábolnak erre/arra és szenvednek egy sötét nyomasztó lehangoló kaszniba zárva, az már túlzás.
SGA nézettsége felmenő ágban volt, az 5. évad szuper volt, Robert Picardo remek volt Atlantis vezetőnek, erre cancel és ezt kapjuk.

Az egészhez egy kis adalék a külföldi oldalakról

"If you read the notes on Joseph Mallozzi's blog (producer and writer of SGU), he has admitted more than once that the show does not aim to be science fiction. "

Azaz a producernek nem is az a célja ,hogy scifit csináljon sokkal inkább egy drámát akar ami ilyen egzotikus környezetbe zajlik. Szóval aki reménykedik hogy lesz ez jobb is az ne tegye, full tudatos a részükről hogy ők drámázni akarnak... Ez az SG teljes megalázása szerintem részükről... De hát megvan írva az összes rész akármilyen a véleményünk ezek már így lemennek semmi ráhatása nincs a ténynek hogy csomó sg fan kiábrándult.

Last edited by Blacky; 11-28-2009 at 08:03..
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Blacky For This Useful Post:
  #410  
Old 11-28-2009, 09:32
tdomo's Avatar
tdomo tdomo is offline
Member
 
Join Date: Nov 2006
Location: Bécs
Posts: 999
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Én akkor mondtam le végleg erről a sorozatról, amikor a "Water" című részt harmadik nekifutásra sem bírtam végignézni, pedig mindig onnan folytattam, ahol abbahagytam.
__________________
Pain is temporary, Glory is forever.

csokis-keksz (#410152)
tiramisu (#394553)
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 2 (0 members and 2 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 06:14.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu