Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #31  
Old 09-29-2006, 08:00
Szecsa
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Wand otlete nekem is tetszik...Bar egyelore en is probalok vmi konkretat kitalalni vele kapcsolatban.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #32  
Old 09-29-2006, 08:05
Szecsa
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Egyebkent, Fegya jol meglatta a valosagot, hogy minel dragabb a felfedezes, annal jobban vedik az emberek a sajat foldjeiket...Ahogy meseltek nekem B csoportrol, ott elegge ez a szisztema kezd korvonalazodni a sok fedezos-vedekezos vagy fedezos full elites orival kezdodoen...
Reply With Quote
  #33  
Old 09-29-2006, 08:17
Dym Dym is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 19
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by monro View Post
A célt inkább abban látom, hogy túl sok van belőle a háborúk rovására és ez nem jó a játéknak.
Ha megnézed az 1A-nak az alsó felét, akkor láthatod, hogy egyre inkább szaporodnak az ork-tábornok orik.
Az egészben viszont az a probléma, hogy ők azért lesznek orkok, mert így gyorsabban feljutnak a top-ba mint felfedezéssel. Ott viszont megint csak beássák magukat, mert nem az a céljuk, hogy az elsők legyenek, hanem hogy forduló képes orijuk legyen.
Az első 50-70 orit kellene arra valahogy rávenni, hogy ne csak ott trónoljanak és tovább gyűjcsikéljék a készleteket, hanem hogy játszanak egymással.
Szerintem ennek eléréséhez semmi köze nincs a felfedezésnek.

Akár tetszik akár nem (ezért Ati biztos megkövez ) lassan de biztosan átalakul a játék végső célja, a készítők akarata ellenére. Mert szerintem manapság nem az a célja a többségnek, hogy az 1A első helyén legyen henem az, hogy minnél erősebb orit-szövit összeszedve végig verjen mindenkit. Ebbe viszont benne van a folyamatos újra fordulás.

Last edited by Dym; 09-29-2006 at 08:24.. Reason: kiegészítés
Reply With Quote
  #34  
Old 09-29-2006, 09:28
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Dym View Post
Az első 50-70 orit kellene arra valahogy rávenni, hogy ne csak ott trónoljanak és tovább gyűjcsikéljék a készleteket, hanem hogy játszanak egymással.
Szerintem ennek eléréséhez semmi köze nincs a felfedezésnek.
Nézd az alapszemléleted más, mint azoké akik No1.-ek akarnak lenni bárhol is játszanak. Nem akarlak megbántani, de a hozzászólásodból számomra az jön le, hogy letojod az 1A topját, hiszen az számodra olyan sok idő felkapaszkodni oda, hogy azt gondolod nehogymá ennyit szívjak mire odaérek... Inkább lefordítom az orit 1000 kör után és ujra király lehetek az 5.-en. Ez a mentalitás jellemző a hódítósok 90%-ra. Sajnos kevés olyan emberke játszik aki a "győztes" beállítottsággal veti magát a dolgokba

Az 1A tetejét nem kell lefordítani vagy erre kényszeríteni, hanem le kell verni!
Más kérdés, hogy erre kevesen alkalmasak És igazad van nincs köze ennek a felfedezéshez. Az a téma egész más problémakört feszeget.
Reply With Quote
  #35  
Old 09-30-2006, 07:38
Dym Dym is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 19
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by monro View Post
Nem akarlak megbántani, de..........
Ha nem akarsz megbántani, akkor csak annyit mondj, amit szerinted csinálok, de ne te magyarázd meg helyettem, hogy azt miért csinálom.

Igazad van abban, hogy engem nem érdekel az 1A, de ez nem azért van, mert "milyen nehéz feljutni a topba és ott meg kell küzdeni veletek". Szimplán csak arról van szó, nem tetszik az, ami ott folyik.
A Hódító 80% egyfajta stílus a maradék 20% (1A) meg teljesen más.
Ezzel alapjában véve nincs probléma, mert mindenki megválaszthatja magának melyikben szeretne játszani (igaz nem tudom meddig marad ez így).
A probléma az, hogy akik fent vannak (gondolom, azért mert nektek az tetszik jobban) azok folyamatosan azt akarják elérni, hogy mi is azt játsszuk, különböző mondva csinált indokokkal. Miért kell nekünk asszisztálnunk a Ti játékotokhoz? Azt mondd meg nekem légy szíves, hogy miért szúrja a Ti szemeteket az, hogy mi a lenti 4 csoportban jól érezzük magunkat?


Ami a győztesség kérdését illeti, szerintem külön kell választani kinek mi a győzelem.
Nekem az nem győzelem, ha egy földterület nagysága alapján pontozó játékban az első helyen vagyok, mert akkor mindegy lenne, hogy azt Hódítónak vagy Földbirtokosnak hívják.
Nekem az a győzelem, ha az adott területen bárki ellen vívott háborút megnyerek. Innentől kezdve meg mindegy, hogy az 200 vagy 20000 heki. Kicsit jobban belegondolva, jobb is, ha csak 200 heki, mert ott nem az évekig gyűjcsikélt (és most hagyjuk figyelmen kívül egy pillanatra azokat, akik akár évekig is élősködnek az induló orikon) tartalékok mérete a döntő, hanem az, hogy azt a keveset amid van azt, hogyan használod.
Reply With Quote
  #36  
Old 09-30-2006, 08:25
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Dym View Post
Azt mondd meg nekem légy szíves, hogy miért szúrja a Ti szemeteket az, hogy mi a lenti 4 csoportban jól érezzük magunkat?

Nekem ez nem szúrja a szememet, de mivel nekem végig kell mennem ahhoz 4 csoporton keresztül, hogy játszak az 1A-ban ahol szeretek akkor nektek mitől van olyan érzésetek, hogy nektek ugyanez nem kötelező??? Neked és még pár emberkének 1000 kört kell eltöltenie fenn és ezért képesek vagytok nyavajogni, nekem ezzel ellentétben 4000-et lenn. Ha tényleg nem akarsz 1A-t játszani egyszerű a kép törölsz a 2B-ben és reggelsz egy másik orit.
Reply With Quote
  #37  
Old 09-30-2006, 08:31
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Dym View Post

Nekem az a győzelem, ha az adott területen bárki ellen vívott háborút megnyerek. Innentől kezdve meg mindegy, hogy az 200 vagy 20000 heki. Kicsit jobban belegondolva, jobb is, ha csak 200 heki, mert ott nem az évekig gyűjcsikélt (és most hagyjuk figyelmen kívül egy pillanatra azokat, akik akár évekig is élősködnek az induló orikon) tartalékok mérete a döntő, hanem az, hogy azt a keveset amid van azt, hogyan használod.

Ebben meg igazad van talán, hacsak nem azért gondolod ezt, mert minél kisebb a területed annál kisebb a vesztenivalód. "Ha kicsi a tét a kedvem sötét" mondta Luis de Funes Ez játék ha nagyot buksz akkor sincs semmi csak elvesztesz pár számot esetleg helyiértéket egy táblázatban amit te és mi orinak hívunk. Ne felejtsük már el, hogy ez az egész "csak" pár darab táblázat és ha lelopnak vagy legyilkolnak akkor sem történik más,minthogy kevesebb lesz az értéke egy-egy cellának a táblazataidban.... Örüljünk neki, hogy úgy tudunk háborúzni, hogy nem fáj.
Reply With Quote
  #38  
Old 09-30-2006, 09:47
Szecsa
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Azert az mas kerdes, hogy a legtobbunk a szabadidejebol eleg nagy %-ot aldoz a jatekra S lehet ezert erezzuk az, hogy -Monrot idezve- nem "csak par darab tablazat"...
Reply With Quote
  #39  
Old 09-30-2006, 09:47
Láma's Avatar
Láma Láma is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 777
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by monro View Post
Ebben meg igazad van talán, hacsak nem azért gondolod ezt, mert minél kisebb a területed annál kisebb a vesztenivalód. "Ha kicsi a tét a kedvem sötét" mondta Luis de Funes Ez játék ha nagyot buksz akkor sincs semmi csak elvesztesz pár számot esetleg helyiértéket egy táblázatban amit te és mi orinak hívunk. Ne felejtsük már el, hogy ez az egész "csak" pár darab táblázat és ha lelopnak vagy legyilkolnak akkor sem történik más,minthogy kevesebb lesz az értéke egy-egy cellának a táblazataidban.... Örüljünk neki, hogy úgy tudunk háborúzni, hogy nem fáj.
lehet, hogy Luis is mondta, de én Terrence Hill-hez kötném inkább:P
Reply With Quote
  #40  
Old 09-30-2006, 10:37
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Láma View Post
lehet, hogy Luis is mondta, de én Terrence Hill-hez kötném inkább:P
Igazad van
Asszem én kötöttem rossz helyre
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
újraindulás 5. szinten kedvenc hóhérod Megvalósult javaslatok 675 10-02-2006 11:09
Célzott felfedezés módosíítás aúú Elvetett javaslatok 11 06-20-2006 14:05
Tartalék javaslat, mindenki olvasson :) Raw Elvetett javaslatok 12 06-18-2006 20:27


All times are GMT +1. The time now is 23:07.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu