Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Stratégia & Tippek
Register Stats Members List Today's Posts

Stratégia & Tippek Stratégiák megbeszélései, tippek, trükkök az egyes fajokhoz, személyiségekhez

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #31  
Old 12-30-2007, 12:20
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by [HTPA]GeeForce View Post
Senkit nem izgat mennyi tornyod van. Mindig úgy számolom a támadást, hogy megnézem mennyi íjászod van, és leosztom azzal a számmal, amennyi elfér egy toronyban. Tehát mindig max toronnyal számolom a védőt, akármennyi is van.

Egy toli meg a 15%-oddal is megnézi a tornyaid, ha arra kíváncsi. Márpedig óriás varázslók nem mászkálnak MF-ként. (Tudtommal.)

Egy valamiben viszont nagyon egyet értek.

Ezek az éplistázós izék CSOPORTFÜGGŐK! Lehet, hogy ahol te játszol, ott az a gnóm szuper. Ahol meg én játszom, ott meg az enyém állja a sarat.

És ez mindenkire vonatkozik. Jó éplista NINCS!
Mindenkinek meg kell találni neki mi a jó. Mondhatunk valakinek 70% barakkos ork tábornokot hadinak, csak épp lehet nem fog tudni vele játszani... Vagy olyan csoportban van, ahol semmi értelme egy olyan országnak.

Szóval senki ne vegyen mérget arra, hogy ha a külső fórumon kér egy éplistát, és azt megépíti, akkor ő lesz az überálleszatyaúristen a csoportban.

Nem lesz az! Mindig lesz valaki, akinek jobb a szövije. Vagy szerencsésebb. Vagy csak több a pénze, mert egy kiárult orit lelopott lépés vagy újrázás előtt...

Ettől függetlenül, amit leírtam, nem támogatnék egy bányákkal meg minden ilyen izével ellátott deffenzív gnómot. Mert azt biztos hogy mindneki szétkapja, aki 5 körön belül van. (Szerintem.)


No, itt viszont egyetértek Azért is mondtam már az elején, hogy nem hiszek az éplistaadogatásban. Leírtam nekem mi működik, és hogy csinálom. Persze egy feles átjön 15% gnóm kocsmán, de L-ben 1k heki felett ritkák ám a felesek, mert felkopik az álluk. Szal ez van. A gömböm elküldöm priviben, és számold ki ha minden íjam toronyban van hány hekiről kellene ork tudós tábornokkal támadnod, hogy beférj
__________________
"Véres kardot hoztam
Őseink véres kardját"
Reply With Quote
Sponsored Links
  #32  
Old 12-30-2007, 16:13
Tamás Tamás is offline
Junior Member
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 24
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Quote:
Originally Posted by [HTPA]GeeForce View Post
Egy valamiben viszont nagyon egyet értek.

Ezek az éplistázós izék CSOPORTFÜGGŐK! Lehet, hogy ahol te játszol, ott az a gnóm szuper. Ahol meg én játszom, ott meg az enyém állja a sarat.

És ez mindenkire vonatkozik. Jó éplista NINCS!
Mindenkinek meg kell találni neki mi a jó. Mondhatunk valakinek 70% barakkos ork tábornokot hadinak, csak épp lehet nem fog tudni vele játszani... Vagy olyan csoportban van, ahol semmi értelme egy olyan országnak.

Szóval senki ne vegyen mérget arra, hogy ha a külső fórumon kér egy éplistát, és azt megépíti, akkor ő lesz az überálleszatyaúristen a csoportban.
Nincsenek olyan ambícióim, hogy én akarok lenni a csoporton belül az abszolut verhetetlen übertáp wunderschön magányos hős gnóm, csak kíváncsi voltam azoknak a véleményére, akik speciel játszottak már gnómmal, ugyanis én eddig 5-ben kizárólag felessel nyomultam.Azt viszont elég sokszor.

Volt egy tervem, csak úgy gondoltam, előtte azért meghallgatok mást is.Eddig voltak jó tanácsok és voltak olyasfélék is, amelyek azt sugallták, hogy a legjobb tanács az, ha nem fogadok el semmilyen tanácsot sem.

Felvázolnék véleményezésre egy elképzelést, remélem nem hurrogtok le érte (mint a felesnél):

Gnóm tudós, 200 heki, ép list alfa verzió, vip+helytartóval:
35 ház
34 barakk
7 kovács
27 tanya
8 könyv
1 raktár
3 fémbánya
30 torony
20 kocsma
30 templom
5 bank.
1840 ijj, 4500 varis, 1200 tolis.
8 könyv a teki pótlásra, 200 kati képzés napi 6-10 milláért, kajatúltemelés, ijjas-tornyos védelem, és lopom a gyengébbet meg a hullákat.

Vélemény?(Lehet hogy nem kellene tekikopásra könyv, hanem inkább plussz barakk?)

Van egy béta verzióm is, de azt inkább később, mert sok lenne.
Reply With Quote
  #33  
Old 12-30-2007, 16:26
Andrew's Avatar
Andrew Andrew is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Location: Tatabánya/Szeged
Posts: 2,796
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

fémbányát, kovácsot, könyvtárat egyáltalán nem tartanék, és 10-el mindenképpen kevesebb torony kell, vagy legalábbis nem érdemes gnómmal 15%-ot tartani
ez 28-al több barakkhelyet ad, ehhez hozzájön az, hogy 600-al kevesebb íjat tartasz, így 38 barakkod lesz lovas, vagy ha nagyon szereted a védelmet, akkor elitek gyártására
így továbbra is tudsz lopni és varizni, cserébe most már be is tudod ütni rendesen azt, akiről van infód
lopással szerzel fegyvert + eladsz minden egybet, haddal meg mész fosztani és földért
Reply With Quote
  #34  
Old 12-30-2007, 17:12
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Tamás View Post
Nincsenek olyan ambícióim, hogy én akarok lenni a csoporton belül az abszolut verhetetlen übertáp wunderschön magányos hős gnóm, csak kíváncsi voltam azoknak a véleményére, akik speciel játszottak már gnómmal, ugyanis én eddig 5-ben kizárólag felessel nyomultam.Azt viszont elég sokszor.

Volt egy tervem, csak úgy gondoltam, előtte azért meghallgatok mást is.Eddig voltak jó tanácsok és voltak olyasfélék is, amelyek azt sugallták, hogy a legjobb tanács az, ha nem fogadok el semmilyen tanácsot sem.

Felvázolnék véleményezésre egy elképzelést, remélem nem hurrogtok le érte (mint a felesnél):

Gnóm tudós, 200 heki, ép list alfa verzió, vip+helytartóval:
35 ház
34 barakk
7 kovács
27 tanya
8 könyv
1 raktár
3 fémbánya
30 torony
20 kocsma
30 templom
5 bank.
1840 ijj, 4500 varis, 1200 tolis.
8 könyv a teki pótlásra, 200 kati képzés napi 6-10 milláért, kajatúltemelés, ijjas-tornyos védelem, és lopom a gyengébbet meg a hullákat.

Vélemény?(Lehet hogy nem kellene tekikopásra könyv, hanem inkább plussz barakk?)

Van egy béta verzióm is, de azt inkább később, mert sok lenne.
Nem szeretnélek megsérteni, de szerintem ez az ori semmire nem jó. Én mindig úgy éptem az orijaimat, hogy a 3 terület közül az egyikben jó legyen, a többi meg ahogy sikerül -ez az ori semmiben nem erős, tipikusan a 2 szék között a padlóra eset.
200 hekin minek ennyi kovács, és mellé 1,5% fémbánya? Azt a kevés piacot VIP nélkül is meg tudod oldani. Ha már mindenképpen egy mindenes orit szeretnél csinálni, akkor hiretelen kb egy ilyen gnómot éptenék MF-nek:
40 kocsma -2400 toli
40 templom -6000 vari
20 torony
40barakk -2400 íj
34 ház 2550 nép
35 tanya
1 raki

ez 220 hekire jött ki, úgyhogy 9,1% -kal kevesebb mindenből 200 hekin (ház kivételével) -nincs kedvem kiszámolni
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.
Reply With Quote
  #35  
Old 12-30-2007, 17:56
Tamás Tamás is offline
Junior Member
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 24
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Quote:
Originally Posted by Xeper View Post
Nem szeretnélek megsérteni, de szerintem ez az ori semmire nem jó. Én mindig úgy éptem az orijaimat, hogy a 3 terület közül az egyikben jó legyen, a többi meg ahogy sikerül -ez az ori semmiben nem erős, tipikusan a 2 szék között a padlóra eset.
200 hekin minek ennyi kovács, és mellé 1,5% fémbánya? Azt a kevés piacot VIP nélkül is meg tudod oldani. Ha már mindenképpen egy mindenes orit szeretnél csinálni, akkor hiretelen kb egy ilyen gnómot éptenék MF-nek:
40 kocsma -2400 toli
40 templom -6000 vari
20 torony
40barakk -2400 íj
34 ház 2550 nép
35 tanya
1 raki

ez 220 hekire jött ki, úgyhogy 9,1% -kal kevesebb mindenből 200 hekin (ház kivételével) -nincs kedvem kiszámolni
Vágom, mire gondolsz, valami ilyesmi lett volna a béta verzió 200-ra vetítve, csak az a gondom vele, hogy ez pénzügyileg elég gyér...(miből pótlom a tekikopást?2400 tolival raktárt lopdosni...) gondolom más nem lesz, kénytelen leszek valami ijj-lovi vagy ijj-elit verziót kipróbálni, pedig ezt nem nagyon akartam...

Az alfát amolyan önellátóra terveztem, de ezek szerint az nem kifizetődő.
Reply With Quote
  #36  
Old 12-30-2007, 18:04
Dragi's Avatar
Dragi Dragi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,361
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Tamás View Post
Vágom, mire gondolsz, valami ilyesmi lett volna a béta verzió 200-ra vetítve, csak az a gondom vele, hogy ez pénzügyileg elég gyér...(miből pótlom a tekikopást?2400 tolival raktárt lopdosni...) gondolom más nem lesz, kénytelen leszek valami ijj-lovi vagy ijj-elit verziót kipróbálni, pedig ezt nem nagyon akartam...

Az alfát amolyan önellátóra terveztem, de ezek szerint az nem kifizetődő.
200 hekin horribilis mennyiségű teki kopik ))
__________________
Claívsolais (3) (#379234)



"Jobban szeretem, ha mindenki utál, mintsem színészkednem kelljen bárki szeretetéért...."

"Sose szakítsd félbe ellenfeled, ha az éppen egy hibát követ el." -Bonaparte Napoleon

Régen a férfinak meg kellett ölnie a sárkányt, hogy elvehesse a szüzet. Ma már nincsenek szüzek, és a sárkányt kell elvenni...
Reply With Quote
  #37  
Old 12-30-2007, 19:22
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Quote:
Originally Posted by Dragon,Szamár :)) View Post
200 hekin horribilis mennyiségű teki kopik ))
Ez jó. Gonosz vagy Dragi!
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
  #38  
Old 12-30-2007, 19:46
tdomo's Avatar
tdomo tdomo is offline
Member
 
Join Date: Nov 2006
Location: Bécs
Posts: 999
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Tamás View Post
Nincsenek olyan ambícióim, hogy én akarok lenni a csoporton belül az abszolut verhetetlen übertáp wunderschön magányos hős gnóm, csak kíváncsi voltam azoknak a véleményére, akik speciel játszottak már gnómmal, ugyanis én eddig 5-ben kizárólag felessel nyomultam.Azt viszont elég sokszor.

Volt egy tervem, csak úgy gondoltam, előtte azért meghallgatok mást is.Eddig voltak jó tanácsok és voltak olyasfélék is, amelyek azt sugallták, hogy a legjobb tanács az, ha nem fogadok el semmilyen tanácsot sem.

Felvázolnék véleményezésre egy elképzelést, remélem nem hurrogtok le érte (mint a felesnél):

Gnóm tudós, 200 heki, ép list alfa verzió, vip+helytartóval:
35 ház
34 barakk
7 kovács
27 tanya
8 könyv
1 raktár
3 fémbánya
30 torony
20 kocsma
30 templom
5 bank.
1840 ijj, 4500 varis, 1200 tolis.
8 könyv a teki pótlásra, 200 kati képzés napi 6-10 milláért, kajatúltemelés, ijjas-tornyos védelem, és lopom a gyengébbet meg a hullákat.

Vélemény?(Lehet hogy nem kellene tekikopásra könyv, hanem inkább plussz barakk?)

Van egy béta verzióm is, de azt inkább később, mert sok lenne.
Ha lopod a gyengébbeket, meg a hullákat, akkor nem kell se kovács, se fémbánya. Már előttem is leírták, hogy defenzív játékra nem a legjobb a gnóm faj, de ha ez szíved vágya, nyílván meg lehet építeni valahogy életképesre. Én azt javaslom Neked, hogy az építésnél, számolásnál figyelj a piaci viszonyokra, hogy miből tudsz pénzt csinálni.
__________________
Pain is temporary, Glory is forever.

csokis-keksz (#410152)
tiramisu (#394553)
Reply With Quote
  #39  
Old 12-30-2007, 19:48
Dragi's Avatar
Dragi Dragi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,361
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by [HTPA]GeeForce View Post
Ez jó. Gonosz vagy Dragi!
Nem is vagyok gonosz!
__________________
Claívsolais (3) (#379234)



"Jobban szeretem, ha mindenki utál, mintsem színészkednem kelljen bárki szeretetéért...."

"Sose szakítsd félbe ellenfeled, ha az éppen egy hibát követ el." -Bonaparte Napoleon

Régen a férfinak meg kellett ölnie a sárkányt, hogy elvehesse a szüzet. Ma már nincsenek szüzek, és a sárkányt kell elvenni...
Reply With Quote
  #40  
Old 12-30-2007, 19:49
Toti Toti is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Location: Bp. Újpest
Posts: 549
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Dragon,Szamár :)) View Post
200 hekin horribilis mennyiségű teki kopik ))
Quote:
Originally Posted by [HTPA]GeeForce View Post
Ez jó. Gonosz vagy Dragi!
Főleg, hogy az újítások miatt 200-on már egyáltalán nem is kopik
__________________
Én pedig lesújtok majd Te reád hatalmas bosszúval...és rettentő haraggal...és amazokra is akik Testvéreim ármányos elpusztítására törnek! És majd megtudjátok, hogy az én nevem az Úr...amikor szörnyű bosszúm lesújt rátok!" / Ponyvaregény
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 21:24.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu