Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Stratégia & Tippek
Register Stats Members List Today's Posts

Stratégia & Tippek Stratégiák megbeszélései, tippek, trükkök az egyes fajokhoz, személyiségekhez

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #31  
Old 04-02-2009, 09:24
Khazad-Dum Khazad-Dum is offline
Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Kárpátalja, Borzsova
Posts: 163
Activity: 0%
Longevity: 89%
Arrow

Most kérnék tanácsot olyanoktól akik A-ban kiélezett kereskedők, hogy hogy is kell ezt csinálni. Kipróbálnám ezt a ori felépítést csak nem vagyok biztos benne. Én 20% kocsmával meg 10% templommal számoltam. Barakk semmi. 40% bank. 20% ház és még van 10% lehetne tanya is de lehetne akár még több kocsma,templom, vagy bank is. Tudom feljebb voltak már éplisták, de olyantól szertenék tájékozódni aki játssza vagy játszotta ezt az ori felépítést. A Tervem csak annyi lenne hogy felmenni a top 30%-ba és annak az alján visszaépülni, megmaradni és lefordulni amint lehet. Előre is köszönöm.
Ja a faj az Elf.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #32  
Old 04-02-2009, 10:58
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Khazad-Dum View Post
Most kérnék tanácsot olyanoktól akik A-ban kiélezett kereskedők, hogy hogy is kell ezt csinálni. Kipróbálnám ezt a ori felépítést csak nem vagyok biztos benne. Én 20% kocsmával meg 10% templommal számoltam. Barakk semmi. 40% bank. 20% ház és még van 10% lehetne tanya is de lehetne akár még több kocsma,templom, vagy bank is. Tudom feljebb voltak már éplisták, de olyantól szertenék tájékozódni aki játssza vagy játszotta ezt az ori felépítést. A Tervem csak annyi lenne hogy felmenni a top 30%-ba és annak az alján visszaépülni, megmaradni és lefordulni amint lehet. Előre is köszönöm.
Ja a faj az Elf.
Az a 10% legyen csak nyugodtan még kocsma, hogy véletlenül se lehessen éplistázni. Meg legyen egy kevés barakk, egy kis íjat tartani benne, mert ha tűzgolyóznának, ne lássák, hogy üres vagy, mert akkor mehet egy tapogatózó támadás, hogy hátha nem figyelsz, pedig ha figyelnél is, akkor sem tudnál tenni semmit. És akkor kiderülne, hogy csak bankod van, és végigver a csoport.

Mondjuk én még nem csináltam ilyet, de láttam már, az éplistáját is betettem.
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
  #33  
Old 04-02-2009, 11:50
BigPi2 BigPi2 is offline
Member
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 166
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Azt hiszem ezzel kapcsolatosan az 1/a-ás elfes topicban sokkal részletesebben kifejtettük már a véleményünket.

De ha ilyet akarsz minden áron, akkor a 25% kocsma mindenféleképp és az 1% barakk kötelező. Azért ajánlom a 25%-ot, mert volt ilyen szövetségesem, akit még 20-22%-nál könnyedén felmértek, de úgy emlékszem, hogy később a magasabb százalékon már buktak nála.

Azért azt tudnod kell, hogy egy nagyobb szövetség ahol van egy-két varázslóra, és tolvajra kiélezet ország gyorsan ráfog jönni, hogy nincs semmi védelmed. Főleg, ha még olvassák is a külsőfórumot.
Reply With Quote
  #34  
Old 04-02-2009, 11:56
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by BigPi2 View Post
Azért azt tudnod kell, hogy egy nagyobb szövetség ahol van egy-két varázslóra, és tolvajra kiélezet ország gyorsan ráfog jönni, hogy nincs semmi védelmed. Főleg, ha még olvassák is a külsőfórumot.
Ezért kell szerintem, hogy 1fős klánban menjen, mert akkor elkerüli a figyelmet, mert nem sok ilyen nagyobb klán áll neki a kis fölszerzési lehetőségnek.
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
  #35  
Old 04-02-2009, 12:44
Khazad-Dum Khazad-Dum is offline
Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Kárpátalja, Borzsova
Posts: 163
Activity: 0%
Longevity: 89%
Arrow

Akkor most megkérdezem hogy az egyéni földfoglalást is befolyásolja a klán létszám?
Reply With Quote
  #36  
Old 04-02-2009, 12:52
BigPi2 BigPi2 is offline
Member
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 166
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Ezért kell szerintem, hogy 1fős klánban menjen, mert akkor elkerüli a figyelmet, mert nem sok ilyen nagyobb klán áll neki a kis fölszerzési lehetőségnek.
Gyakorlatban még én sem láttam, hogy ekkora különbség esetén földre mentek volna. De olyat igen, hogy nyolc sereggel kimentek fosztani. Ennek természetesen az lett az eredénye, hogy a környéken mindenki felfigyelt az országra. Az pedig már tényleg elég feltünő, így a teljeskrónikában.
Reply With Quote
  #37  
Old 04-02-2009, 13:00
BigPi2 BigPi2 is offline
Member
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 166
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Quote:
Originally Posted by Khazad-Dum View Post
Akkor most megkérdezem hogy az egyéni földfoglalást is befolyásolja a klán létszám?

Igen

Nem véletlenül van a teljeskrónikában olyan sok kis méretű földfoglalás.
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to BigPi2 For This Useful Post:
  #38  
Old 04-02-2009, 22:50
Khazad-Dum Khazad-Dum is offline
Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Kárpátalja, Borzsova
Posts: 163
Activity: 0%
Longevity: 89%
Arrow

Quote:
Originally Posted by BigPi2 View Post
Gyakorlatban még én sem láttam, hogy ekkora különbség esetén földre mentek volna. De olyat igen, hogy nyolc sereggel kimentek fosztani. Ennek természetesen az lett az eredénye, hogy a környéken mindenki felfigyelt az országra. Az pedig már tényleg elég feltünő, így a teljeskrónikában.
Ez megoldott gyakorlatilag egész napi figyelés van szóval amint látják hogy meggömböztek vagy jön a sereg akkor én is ott vagyok. Igaz a krónikát nemtudom kivédeni, hogy ne figyeljenek fel rám, de pénz biztos nem megy kárba.
Reply With Quote
  #39  
Old 04-02-2009, 22:51
Khazad-Dum Khazad-Dum is offline
Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Kárpátalja, Borzsova
Posts: 163
Activity: 0%
Longevity: 89%
Arrow

Reméljük hogy 25% kocsmával erre nem kerül sor .
Reply With Quote
  #40  
Old 04-02-2009, 23:05
Khazad-Dum Khazad-Dum is offline
Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Kárpátalja, Borzsova
Posts: 163
Activity: 0%
Longevity: 89%
Arrow

Viszont szöviben fogok maradni semmiképp sem szeretnék kilépni csak ha nagyon muszáj.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Tippek és trükkök laziga Stratégia & Tippek 155 01-13-2007 13:53
Drágakő wand Megvalósult javaslatok 195 04-14-2006 14:58


All times are GMT +1. The time now is 10:37.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu