Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Fantasy, szerepjátékok > Online RPG > Hollószárnyak
Register Stats Members List Today's Posts

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #31  
Old 07-22-2006, 11:24
Mike zoostorm
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Belepve eloszor korbekemlelek, mikor a papucsokra kerul a sor csak halkan szitkozodok egyet, majd megnezem csizmam mennyire tiszta (nem a legtisztább, lévén esős évszak van), es elindulok az asztal fele. Ekkor a nemes finoman köhhint egyet-kettőt. Ott tisztes tavolba megallok mindenkitol, es igy szolok:
-Elnezesed kerem nagy uram a kesesert, nem volt eddig biztonsagos jonnom.
Visszalepek par lepest, es varakozom, hogy a tobbiek mit csinlnak.
A nő lefordítja, amit mondtál a férfinak, majd az válaszol valamit, amit a nő lefordít neked:
- Miért nem volt biztonságos? Csak nem üldözik?
- Nem holgyem nem uldoznek, de soha nem megyek be sehova sem, amig meg nem gyozodtem arrol hogy ki is tudok jutni onnan. mivel nem ismerem ki magam tulsagosan a varosban , ezert tovabb tartott mire ideertem , es kevesebb idom maradt arra hogy korbekemleljek a fogado korul. Kerem ne vegye tiszteletlensegnek de sajnos senkiben nem bizhat manapsag az ember.
A nő meghallgat utána lefordítja a férfinak. Majd az válszol, és a nő lefordítja neked:
- Mivel lenni késve itt, nem ismerni ön részletek.
A következő miatt van szükség ön. Akadt némi családi probléma, valószínű vérontás is fog lenni. Mivel átutazóban a legegyszerű és leghatásos védelm a kalandozók nyújthatanak, van szükségem önök. A lehetséges támadók között hangsúlyos szerep kapnak Sogron hívők, kik a család ezen ügyeiben vannak érdekelve, valószínű velük és ügynökeikkel fogunk találkozni.
Az utázás előre nem megmondható időtartam fog igénybe venni addig tart, míg el nem érjük a biztonság jelentő cél. Hogy pontosan mi ez cél, az önök nem kell, hogy foglalkoztassa, hisz az önök feladat utunk során nem kalauzolás, hanem a biztonságunk megóvása. A cél nem Krán lenni és az utazási költség fizetni nem önök.
A fizetség természetesen nem csekély lesz, fejenként 15 arany kap, amiből 5 arany (jószándék jele) előleg átvehetnek, a többi csak akkor ha oda értünk biztonság. Indulás, amint lehetséges. Elfogad? Amennyiben igen, akkor találkoz holnap reggel déli kapu.

- Holnap reggel ott leszek a deli kapunal.
Ekkor a nemes újabb erszényt tesz ki az asztalra.
Átveszem az aranyakat, ezzel befejezetnek tekintve a beszelgetest, meghajlok , koszonok, es elindulok kifele.

Last edited by Chris; 07-26-2006 at 20:33..
Sponsored Links
  #32  
Old 07-23-2006, 09:51
Chris's Avatar
Chris Chris is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Csongrád-Kecskemét-Szeged
Posts: 1,108
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default Half

Elmosolyodok majd, szép nyugodtan odamegyek az asztalhoz, és megszólalok.
-Örülök az ajánlatuknak. Elfogadom.- majd elveszem az erszényt
hátralépek és mindenkihez szólok.
- Előre is örülök minden lehenedő útitársamnak. Remélem minél többötökkel találkzom holnap induláskor. További jó éjszakát.
Majd elindulok a csizmámhoz.
__________________
Sogron táplálja lelkének lángját,
Weila vezesse kardjának csapását,
Tharr törje meg ellenség hatalmát,
Morgena őrizze álmának nyugalmát,
Igere, a legnagyobb, vigyázza élte minden napját!
/ókyr töredék/
  #33  
Old 07-23-2006, 16:26
Arwyl szelleme's Avatar
Arwyl szelleme Arwyl szelleme is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Mezőberény vagy Ildeenél Szegeden :-)
Posts: 861
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Felállok és az "erszényes asztahoz" lépek, majd felkapom és zsebembe rejtem az erszényt.
-Hajnalban találkozunk.
Közben enyhén meghajolva köszönök el a megbízótól, majd egy pillantást teszek felesége felé biccentve neki. Végigmérek gyorsan még egyszer mindenkit, majd sarkon fordulok és a kijárat felé veszem az irányt. Kiérve elköszönök az elftől, és az lovamért indulok.
__________________
Egy: törj az égig!
Kettő: tarts ki végig!
Három: nevess, ha fáj!
Négy: üss, ha muszáj!
Öt: tartsd a várat!
Hat: védd a társad!
Hét: tiéd a hit!
Nyolc: a zászlót vidd!

Egészséges Fejbőr : Skinhead nyolcparancsolat

Last edited by Chris; 07-23-2006 at 21:40..
  #34  
Old 07-24-2006, 08:46
Chris's Avatar
Chris Chris is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Csongrád-Kecskemét-Szeged
Posts: 1,108
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default P.sz. 3736, Arel 3. havának 19. napja a Bronz órája, Elya, Déli kapu

A Déli kapunál, kissé lehúzódva az útról egy utazóbatár áll. A bakon egy elf ül (nem az az elf, aki a Virágzó cseresznyefa előtt állt, nagyon hasonlít rá, de nem ő az), és úgy tekinget körbe, mintha várna valakire.

Ki hogyan érkezik (lovon, gyalog, stb)? Ha valaki feltűnően másképp van öltözve mint a találkozón, az a hozzászólásában jelezze!
__________________
Sogron táplálja lelkének lángját,
Weila vezesse kardjának csapását,
Tharr törje meg ellenség hatalmát,
Morgena őrizze álmának nyugalmát,
Igere, a legnagyobb, vigyázza élte minden napját!
/ókyr töredék/

Last edited by Chris; 07-26-2006 at 12:02..
  #35  
Old 07-24-2006, 15:11
VérGyöngyTyúk Z VérGyöngyTyúk Z is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ahol épp vagyok
Posts: 917
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Felmálházott pónimat (sörétszürke póni, világosabb szürke sörénnyel) vezetve érkezek a kapuhoz, körbenézek, de nem látok ismerős arcot. Odamegyünk (én és a pónim) a batárhoz és jól megnézem az elfet. Nem ismerős az arca.
- Jó reggelt! Megtudhatnám kire vár? Talán ugyanarra akire én.

- Jó reggelt magának is! Pár kalandozóra várunk. Maga lenne az egyik?
-Lehetséges. Attól függ kire vár még. Merre indul innen?
- Ha maga az a törpe, akire várunk, akkor még négy ember, és egy félvér hiányzik a kíséretből. Innen délfelé indulunk.
-Valószínüleg én vagyok az a törpe. Gren a Kőszakállú klánból. A nagyúr a kocsiban?
-Igen.
Odalépek a batár ajtajához, de nem nyitok be és nem kopogtatok.
-Üdvözöllek nagyúr. Készen állok a szolgálatom megkezdésére.

A nő hangját hallod bentről:
- Örülünk, hogy itt van.
-Asszonyom! -fejet hajtok a batár előtt- Van valami kívánságuk indulás előtt?
Hallod a nő hangját:
-Köszönjük, innentől lenni figyelő pozíció, védeni, támadni ha kell.
-Parancsára!
Megigazítom a hátamon a bárdom és lassan körbejárom a batárt, gondosan megnézve közel-távol mindent. A pónim hagyom had legelésszen a batár mellett az út szélén növő fűből.

Miután körbejártam a batárt odaszólok a bakon ülő elfnek.
-Figyeljen előre és jobbra én figyelek hátra és ballra. Szóljon ha valami történik.
Beállok a batár elffel átellenes sarkához és figyelem a környéket.

Last edited by Chris; 07-27-2006 at 07:23..
  #36  
Old 07-24-2006, 15:22
Chris's Avatar
Chris Chris is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Csongrád-Kecskemét-Szeged
Posts: 1,108
Activity: 0%
Longevity: 99%
Exclamation Fontos!

Mike 06-07-22, 12:24 hozzászólásában és Z mai hozzászólásában láthatjátok az üzenetek összevonásának végeredményét. Ilyenkor elsősorban a színt nézzétek, és ne azt, hogy kinek a neve alatt van a bejegyzés. (Ezért volt fontos a színválsztás!)
Mike üzenete a saját beírásai, Aúú beírásai, és az én beírásaim összevonásával lett ilyen. Z üzenete értelemszerűen, Z, Aúú, és az én beírásaim összevonásával kapta a jelenlegi formáját.
Ne lepődjetek meg, ha a ti beírásotokkal is hasonló történik.
__________________
Sogron táplálja lelkének lángját,
Weila vezesse kardjának csapását,
Tharr törje meg ellenség hatalmát,
Morgena őrizze álmának nyugalmát,
Igere, a legnagyobb, vigyázza élte minden napját!
/ókyr töredék/
  #37  
Old 07-26-2006, 18:11
Mike zoostorm
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

A teren egy ven oreg tunik fel, lovat kantarjan vezetve... jarasa eleg ingatag, biceg is, es kulseje nem tesz valami jo benyomast: koszos , apolatlan, fogazata sarga, haja kocos, nemi szalma is van benne. Vastagon van oltozve, tobb reteg koszos gonc, nemelyiknek meg a szinet sem lehet meghatarozni, annyira fako, kopott. A lovon, egy hatizsak, es egy hordo lathato, es mikor kozelebb er, latjatok hogy meg egy malhas szamar is utanna van kotve egy hatalmas utazo ladaval a hatan... az oreg oldalan egy vadaszkes van, meg mindig veres a multkori aldozat ota.
Egyenesen a hintohoz vezeti lovat, majd megall es egy kis tanyasi tajszolassal hangosan koszon:
- jo reggelt komam uram! merre tartanak? csak nem delre? nem bannak ha magukkal tartanek? oreg vagyok mar es a lovam az egesz vagyonom. Nem akarnek haramiak aldozata lenni. Nem fogom feltartani magukat igerem, eszre se fogjak venni jelenletem... Es kituno szakacs vagyok, ugyhogy jo szolgalatot tennek onnek nagyuram. majd varakozon korbepillant.
Az elf méregetni kezd, mintha nem tudná eldönteni hova is tegyen, majd megszólal:
- Nem hiszem, hogy velünk nagyobb biztonságban lenne, mint egyedül. Jobb ha egy karavánhoz csatlakozik.
E közben a törpe:

Jobbommal ráfogok a csatabárdom végére ballal kissé kintebbhúzom a harcikalapácsom. Végignézek az úton az öreg mögött és csak utánna félszemmel az öreget, féllel az utat nézve szólok hozzá:
-Hallgasson az elfre öreg, mert még hamarabb baja esik, mintha egyedül indulna meg délnek.

-Pedig azt gondolna az ember hogy a maga koraban az ember, illetve a torpe megfontoltabb... hova az a nagy riadalom? nyugodtan leengedheti fegyveret, tolem nem kell tartania...
Majd odafordul az elfhez:
-de lehet hogy maguk nagyobb biztonsagban lesznek velem mint nelkulem - majd jatekosan kacsint egyet az elfre, es elindul a hinto hatulja moge.

- Álljon meg a menet! Az előbb még magának volt szüksége a mi védelmünkre, most meg maga ajánlja fel a védelmét nekünk. A kettő közül az egyik hazugság. Egyrészt egy hazug emberben nem lehet megbízni, másrészt nem vagyunk karaván, hozzánk nem csatlakozhat bárki, jobban teszi, ha távozik - közli veled az elf faarccal.
- Hat akkor idefigyelj hosszueletu! Kerdezd meg gazdad, mert en csatlakozok hozzatok ha tetszik neked ha nem! - szemeim kikerekedenek, de visszafogott hangon folytatom:
- Legalabbis tegnap este meg akarta, ezert is fizetett meg.

Az elf mégegyszer végigmér, majd megszólal:
- Nem hiszek magának. A nagyúr pontos leírást adott azokról, akik csatlakozni fognak hozzánk, magára egyik sem illik. Ha pedig mégis ön lenne az egyik kísérőnk - amit kétlek - miért hadovált itt össze-vissza arról, hogy védelemre van szüksége?

- Mert soha nem lehet tudni hogy kik figyelnek minket. Legalabb most mar tudom hogy nem lehet atlatni az alcamon - es ezzel egy aprocska mozdulattal elmozditom a szakallam egy reszet, folfedve a sebet az arcomon.
-Most mar elegedet vagy hosszueletu? - es azzal elindulok a hinto moge, batyumbol eloveszek egy kis kenocsot, es arcomra kenegetem majd egy apro tukor segitsegevel visszarakom szakallam darabjat a helyere.

Az elf alig észrevehetően meglepődik, és figyelmesebben kezdi tanulmányozni az arcodat, és az alkatodat.
- Valóban az lehetsz, akinek mondod magad. Figyelemre méltó ez az álca, bár nem tudom mennyire szükségszerű. Azért a biztonság kedvéért: törp uram, így már ismerős magának ez az alak?

Last edited by Chris; 07-27-2006 at 07:30..
  #38  
Old 07-26-2006, 21:15
Chaos Chaos is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 77
Activity: 0%
Longevity: 99%
Post

Egy öszvér vontatta szekéren érkezek a déli kapuhoz. A szekéren egy láda, egy zsák és egy hátizsák van. Melletem egy nyílpuska hever. Megállok a batár mögött, és érdeklödve szemlélem a kibontakozó jelenetett.
- Üdv! Tegnap nem mutatkoztam be ,de mivel mostmár biztosan együtt utatunk egy ideig ezt most bepótlom. A nevem :
Morel Nafrael.
Az elf feléd fordul, és alaposan szemügyrevesz, kisvártatva megszólal:
- Üdvözlöm! Malbordus de Nero vagyok - majd a törpéhez fordul - Elnézést Gren uram, hogy csak most mutatkozom be, de közbejött ez a kis incidens - itt az öregre pillant - amit remélem hamarosan tisztázni tudunk.
__________________
Chaos

Last edited by Chris; 07-29-2006 at 12:55..
  #39  
Old 07-27-2006, 07:34
VérGyöngyTyúk Z VérGyöngyTyúk Z is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ahol épp vagyok
Posts: 917
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Továbbra sem lazítok a fegyvereimen és a kétkezes bárdot válra billentem, mégegyszer végigmérem a fickót.
-Nekem nem ismerős. Azok közt nem volt akik a Cseresznyefában voltak. Legalábbis akkor és ott nem amikor én. Lépj az út közepére idegen! Csak semmi hirtelen mozdulat!
-Asszonyom! Megtenné, hogy ha ez a fickó végre távolabb megy akkor kipillant és megnézi? Ne neheztelj, ha valóban az utitársunk leszel akkor bocsánatod kérem, de ha nem, akkor lesz pár lépés előnyöd.

- Egyelőre ne zavarjuk az úrnőt ilyesmivel. Mondja Morel úr, magának sem ismerős ez az alak? - kérdi Marboldus az újonan érkezőt.
Gyorsan Nafraelre pillantok, majd vissza az ismeretlenre:
-Üdvözöllek Morel a Nafrael-ek közül és téged is Malbordus a de Nero-k sarja. Segítenél Morel, hogy mielőbb tisztázhassuk ezt a dolgot? Ő itt álszakáll. Nem tudom, hogy találkoztál-e vele, de azt állítja szintén velünk jön. Tudsz erről valamit?

Last edited by Chris; 07-27-2006 at 07:37..
  #40  
Old 07-27-2006, 08:25
Chris's Avatar
Chris Chris is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Csongrád-Kecskemét-Szeged
Posts: 1,108
Activity: 0%
Longevity: 99%
Exclamation Fontos!

Half, ma elutazott nyaralni, és egy darabig nem lesz netközelben. A karaktere erre az időre NJK lesz. A rá vonatkozó részek továbbra is Magenta színűek lesznek, hogy könnyebb legyen megkülönböztetni kiről van szó.
__________________
Sogron táplálja lelkének lángját,
Weila vezesse kardjának csapását,
Tharr törje meg ellenség hatalmát,
Morgena őrizze álmának nyugalmát,
Igere, a legnagyobb, vigyázza élte minden napját!
/ókyr töredék/
Sponsored Links
Closed Thread


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 13:21.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu