Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #31  
Old 02-13-2008, 14:44
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by kg-- View Post
Ha semmi gond nem lenne a jelenlegi helyzettel, nem lenne "Fejlesztések" csoport - ahol deklaráltan azok a témák maradnak meg, ahol "valami gond van".
pontosan, de a fejlesztésekben te hol látsz ilyen témát, ahol ezzel foglalkoznának??? azt hittem könnyebben belátod, hogy nincs erre szükség, a mostani pontlista és körtávolságok rendszere jó!!!
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
Sponsored Links
  #32  
Old 02-13-2008, 14:48
Stev's Avatar
Stev Stev is offline
Member
 
Join Date: Feb 2007
Location: Budapest
Posts: 468
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by kg-- View Post
Ha semmi gond nem lenne a jelenlegi helyzettel, nem lenne "Fejlesztések" csoport - ahol deklaráltan azok a témák maradnak meg, ahol "valami gond van".
És szerinted miért van benne Elvetett javaslatok szekció? Mert ami 1-2embernek nem tetszik, az még nem valószínű hogy rosszul működik!
__________________
"Alkoholista az aki annyit iszik mint mi, csak ellenszenves"

http://stevzland.myminicity.com/ind
Reply With Quote
  #33  
Old 02-13-2008, 15:29
Princ's Avatar
Princ Princ is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 1,087
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by kg-- View Post
Az iróniát értem
Szóval a megoldásoddal a probléma annyi, hogy túl nagy benne a véletlen szerepe (pontosabban a játék által adott véletlen). Ez a fejlesztők eddigi koncepciójába nem fért bele.
Az én verziómban nincs ilyen jellegű véletlen, országok nem ugrálnak sehova, csak rövid távon nézve észrevehetetlen lassan közeledhetnek-távolodhatnak.
Köszi, hogy ilyen rugalmasan fogadtad a mondandóm.

Ami még hasonló a verzióinkban, hogy van bennük egy tényező, amire nincs rálátás. Nálad maradva, hogy az a közeledési % mikor mennyi, hogy épp 0,987 vagy 0,960 stb, arra nem lenne egyszerű rálátásunk. Mint ahogy ez most van például az "országok baráti viszonyánál" A-ban, vagy a morálváltozónál, vagy a morálok tizedes jegyeinél. És az ilyen titkos tényezők számának szaporítása - ha jól emlékszem - szintén nem cél.
Reply With Quote
  #34  
Old 02-13-2008, 17:27
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Én még nem tudom megitélni, hogy kg javaslata milyen, de abban biztos vagyok, hogy érdemes olyan irányba gondolkodni, hogy
-nagy szakadékok ne alakulhassanak ki
-ha már kialakultak nagy szakadékok, akkor ezek csökkenjenek
-mindenki elérhető legyen
__________________
Egér a sajton... (#3744)
Reply With Quote
  #35  
Old 02-13-2008, 17:34
Princ's Avatar
Princ Princ is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 1,087
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by -Fegya- View Post
Én még nem tudom megitélni, hogy kg javaslata milyen, de abban biztos vagyok, hogy érdemes olyan irányba gondolkodni, hogy
-nagy szakadékok ne alakulhassanak ki
-ha már kialakultak nagy szakadékok, akkor ezek csökkenjenek
-mindenki elérhető legyen
És az enyim? Mindhárom kritériumodnak megfelel.
Reply With Quote
  #36  
Old 02-13-2008, 19:10
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by -Fegya- View Post
Én még nem tudom megitélni, hogy kg javaslata milyen, de abban biztos vagyok, hogy érdemes olyan irányba gondolkodni, hogy
-nagy szakadékok ne alakulhassanak ki
-ha már kialakultak nagy szakadékok, akkor ezek csökkenjenek
-mindenki elérhető legyen
Fegya ebben igazad van, de biztos hogy ezek a körtávolságra vezethetők vissza? Mert sztem nem. az elérhetetlen orik nagy része a fedezéshez, meg a 100k pontos védelemhez, de sok helyen a "nem teljesen szabályos" játékra vezethetők vissza.
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
  #37  
Old 02-13-2008, 19:32
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by kg-- View Post

Ritka az a csoport, ahol 2 ország játszik. A tipikusabb, amikor a nagyobb ori(k) elhúz(nak), aztán egy nagy lyuk, és aztán sok (nem 1 v. 2) üldöző.

A te példádat nézve az 1700 hekis ori alatt 4-6 körrel nem egy 800 hekis ori lesz, hanem 20-50. És azt hiszem, erre a szitura már kitértem feljebb...

Csak szólok, akár 100 800 hekis ori is lehet az 1700-as közelében, az se befolyásol semmit. Úgy veri be őket, hogy esélyük sincs kitámadás alatt se leszedni onnan. A másik, ami miatt az elméleted nem igazán áll meg: ha tényleg lenne 20-50 ori akik tényleg üldözik az elhúzott élbolyt, azok egymást beverve kényelmesen el is jutnak a bolyhoz, és közel azonos méretű orikkal már esélyesen szállnak harcba.
__________________
"Véres kardot hoztam
Őseink véres kardját"
Reply With Quote
  #38  
Old 02-13-2008, 20:34
ddjjm ddjjm is offline
Junior Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 92
Activity: 0%
Longevity: 96%
Post Kiegészítés

végigolvastam a hozzászólásokat, nekem tetszik az ötlet (még nem voltam A-ban, arra nincs rálátásom). Egy olyan kitétellel lehetne megoldani a 800-1700 problémát, hogy a feltámadási bónuszt módosítjuk, hogy belevegye az értékkülönbséget is. Így ha 5ik szinten feljebb támadok, 20-30-as értékkel magam fölé kevesebb bónuszt kapok, mint a támadási értékemre, mint a zsákmány nagyságára, mint egy ilyen gigaori esetében (ahol elképzelhetőnek tartok jó nagy szorzókat is). Számokat nem írok, mert ez "csak" az általános megbeszélés topik. Esetleg azt is be lehet vezetni, hogy a kisebb ori (x értékkülönbség felett) extra védelmet is kap. Szóval emberek, csak óvatosan, mint mondottam ezek csak ugyanolyan homályos javaslatok, mint az eredeti javaslat. (és lehet mondani hogy mit pattogok, inkább tanuljak meg játszani, és az "építő" jellegű javaslataimmal meg menjek melegebb éghajlatra, azért a véleményemet csak elmondom )
Reply With Quote
  #39  
Old 02-14-2008, 00:10
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

ddjjm van több fajta védelem a giga orik ellen, egyik 100k pontos határ, ami 1k pontonként 1% maluszt ezközöl, a másik pedig a körtávolság, ami miatt nem éri meg kitámadni, sztem ez bőven elegendő.
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
  #40  
Old 02-14-2008, 12:38
kg-- kg-- is offline
Junior Member
 
Join Date: May 2007
Posts: 64
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Kutyuleee: "de a fejlesztésekben te hol látsz ilyen témát, ahol ezzel foglalkoznának??? azt hittem könnyebben belátod, hogy nincs erre szükség, a mostani pontlista és körtávolságok rendszere jó!!!"

Én ismét abból indulnék ki, hogy van egy probléma, amire megoldásokat lehet keresni. Amit én kipécéztem, az az, hogy a pontlista szétszakadozik, ezért nem lehet bármelyik csoport bármelyik területén ugyanolyan intenzitással játszani. (Szerintem ez nem jó, bár nyilván van, akinek jól jön.)
Erre egyébként van más topic is, pl. a szabin lévő orik kihagyása a pontlistából (lényegében ugyanaz a negatívum: nincs támadható ország a közelben, jelenleg megfontolás alatt). De pl. a felfedezős topic is a távolságok egyszerűbb, harc nélküli áthidalásáról szól. Szóval nem mondanám, hogy a probléma, amivel elkezdtem játszani, nem létezik.

Valamint, minden megoldási javaslatnak ezzel a problémával kapcsolatban is vannak előnyei és hátrányai. De elmondok egy történetet, hátha ismerős.
Volt egy olyan helyzet, hogy olcsón lehetett fedezni. Többen felismerték, hogy ez nem jó, ezért a felfedezés szigorítva lett. A probléma megoldva, de a szituáció, ami előállt, már abnormális. (Ez alatt azt értem, hogy a jelenlegi szabályokkal valószínűleg nem jött volna létre.) Nincs olyan automatikus folyamat a játékban, ami ezt az abnormalitást helyrehozná.

A fenti példához kapcsolódóan az itt tárgyalt ötlettel az abnormális helyzet nehezebben alakult volna ki, és idővel automatikusan csillapodik.

Igen, vannak negatívumai, mint eddig bármilyen változtatásnak. (És ez alapján lehetett volna akármire ráfogni, hogy nincs értelme.)

Stev: "Mert ami 1-2embernek nem tetszik, az még nem valószínű hogy rosszul működik!"
Az, hogy a játék egyes szakaszaiban a távolságok miatt nem lehet a hagyományos módon csatázni, nem csak 1-2 embernek nem tetszik. (Pl. ezért nem kell minden orival A-ból fordulni, vagy ezért is van fokozott morálromlás a csoportban dekkolóknak, stb.)

Princ: "az a közeledési % mikor mennyi, hogy épp 0,987 vagy 0,960 stb, arra nem lenne egyszerű rálátásunk... És az ilyen titkos tényezők számának szaporítása ... szintén nem cél"
Ennek a közeledési %-nak sokkal kevésbé drasztikus a hatása, és ráadásul kiszámíthatóbb. Először is, egy napon belül szinte nem is látszik a változás, ha nagyjából reális távolságok vannak, tehát a hatása ekkor elhanyagolható (hiszen pont ez a cél, hogy csak ott működjön, ahol nem "optimális" a sűrűség). És kiszámítható, mert ha tudjuk, hogy a rendszer pl. min. 20 országot akar 2 körös távba hozni, és éppen csak 10 van, akkor tudom, hogy közeledés várható. De a közeledés üteme olyan lassú, hogy mire nekem tényleg bejönne 20 ori a képbe (napok, hetek), addigra már jó esetben mindenki elmozdult. Tehát normál (mozgalmas) esetben nem azokat az orikat érinti a közeledés, akik a közeledés kezdetén ott voltak. A rendszer észleli, hogy ritka a lista, és közbelép, de a lista adott szakaszán az orik cserélődni fognak, változhat a sűrűség is, stb. Tehát ha egy ország csatázik, fejlődik, mozog a pontlistán, gyakorlatilag semmit nem fog észrevenni. Csak az állóvizeket kavarja meg...

Kutyulee: "az elérhetetlen orik nagy része a fedezéshez, meg a 100k pontos védelemhez, de sok helyen a "nem teljesen szabályos" játékra vezethetők vissza"
Bármilyen hiba vagy lehetőség miatt tud eltávolodni, ha el lehet érni más eszközzel, hogy e pillanattól ne tudjon exponenciálisan távolodni (védetten fejlődni/termelni), akkor már érdemes erre rámenni.

Synkel: "akár 100 800 hekis ori is lehet az 1700-as közelében, az se befolyásol semmit. Úgy veri be őket, hogy esélyük sincs kitámadás alatt se leszedni onnan"
Igen, ez egy gyenge pont (szerintem eddig az egyetlen). És erre írtuk már többen, hogy nem feltétlenül kell, hogy megérje a nagynak támadni. Ha mégis megteszi, és többet veszít (aranyra számolva), mint amit nyer, akkor az a csoportnak jó, mert lassul a távolodása (vagy éppen már közeledik). Továbbra is tartom: a békében/védetten fejlődéssel tud egy ország legjobban elhúzni, főleg, ha a többinek csatáznia kell. Akkor inkább a nagy is csatázzon, és akkor idővel lesz, aki utol tudja érni (még akkor is, ha közben a nagy 100 kicsit beüt).
"A másik, ami miatt az elméleted nem igazán áll meg: ha tényleg lenne 20-50 ori akik tényleg üldözik az elhúzott élbolyt, azok egymást beverve kényelmesen el is jutnak a bolyhoz"
A gyakorlat bizonyítja, hogy gyakran nem így történik. Ennek okát (a JKSZ-en kívül) a védett termelés előnyében látom, ahogy előbb írtam.

Kutyulee: "van több fajta védelem a giga orik ellen"
...és a sok védelem között elvész az ütés lehetősége is.

Ne értsetek félre, nem gondolom, hogy bármi konkrét esélye van egy kis orinak a duplaakorrát pár sereggel megsemmisíteni. Viszont a csoport szempontjából egészen más, ha minden ország harckészültségben van, vagy ha néhányan védett helyen vannak. Igen, a piacra is bezavar idővel.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 3 (0 members and 3 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 11:08.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu