Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

View Poll Results: Változtassunk e a piac működésén a piaci "átutalások" megszűntetése érdekében?
Ne. Teljesen jó így ahogy van. Aki tud utalni az utaljon. 31 58.49%
Igen. Vezessünk be 24 órás átlagfigyelést a piaci árukra és az átlagár legyen a max értékhatár. 0 0%
Igen. Vezessünk be 24 órás átlagfigyelést és a fölötte kitett áruk után fizessen mindenki "adót". 2 3.77%
Igen. Vezessünk be 24 órás átlagfigyelést és az átlagáron a Császár tegye ki a "saját termelését". 7 13.21%
Igen. Vezessünk be a Hódító minden csoportjára érvényes közös piacot. 13 24.53%
Voters: 53. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #31  
Old 06-06-2006, 14:35
Wanax's Avatar
Wanax Wanax is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Hungary, Budapest
Posts: 270
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Udv mindenkinek!

Anno egy topikban mar kezdtunk errol beszelgetni, de eredmenytelen volt!
ime:

http://forum.queosia.com/showthread.php?t=186um.queosia.com/showthread.php?t=186
__________________
Exhódítós

Reply With Quote
Sponsored Links
  #32  
Old 06-06-2006, 14:36
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,204
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Láma
És hogy tápolod? Ha olcsón rakod ki, akkor más is megveheti, ami igencsak esélyes, egy közös piacon. Ha drágán rakod ki, tehát pénzt viszel át, akkor meg elvileg nem tudod kivásárolni a piacot, mert ott van a császár fogója.
Ugyanúgy, ahogy eddig, csak még közös csoportban sem kell lenni, és még szabályokat se kell szegni hozzá.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #33  
Old 06-06-2006, 14:48
Wanax's Avatar
Wanax Wanax is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Hungary, Budapest
Posts: 270
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati
Ugyanúgy, ahogy eddig, csak még közös csoportban sem kell lenni, és még szabályokat se kell szegni hozzá.
Ati:

Ha ennyire nem tiltja a szabaly az utalast akkor legalabb legyen kozos piac es szenvedjen meg az utalassal!
Azert a kozos piac azt eredmenyezi hogy megsokszorozodik az aru mennyisege! Ergo nehezebb kiszedni!
__________________
Exhódítós

Reply With Quote
  #34  
Old 06-06-2006, 14:54
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Láma
És hogy tápolod? Ha olcsón rakod ki, akkor más is megveheti, ami igencsak esélyes, egy közös piacon. Ha drágán rakod ki, tehát pénzt viszel át, akkor meg elvileg nem tudod kivásárolni a piacot, mert ott van a császár fogója.

Láma megelőzött
Nyilvánvaló hogy nem tudod "tápolni" hacsak fel nem szedi az egész piacot a te cuccodig. Az onnantól kezdve pedig nem tápolás hanem eladás
Reply With Quote
  #35  
Old 06-06-2006, 14:58
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati
Ugyanúgy, ahogy eddig, csak még közös csoportban sem kell lenni, és még szabályokat se kell szegni hozzá.

Most kell? Akkor miért nem bukik meg senki?
Egyébként 2 sorral feljebb leírtam a véleményem. Sztem ha valaki cuccát felszedem normál piaci áron az nem nevezhető tápolásnak. Ez a sima piaci adás-vétel fogalma. Hogy éppen az is esetlegesen az én összekötött országomé az vagy mázli vagy tudatos ár alá kitétel következménye ami magában hordozza a lehetőségét, hogy más jut hozzá olcsón.
Reply With Quote
  #36  
Old 06-06-2006, 14:59
Colony Colony is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 297
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Nekem nagyon tetszik a "közös piac" fogalma csak....az első és még jelenlegi gondolatom is a körül forog, hogy saját országaidat (a szinteken keresztül) tudod tápolni...magyarul 10 fős 1/A-s klán nem tart törpét hanem mindenki beregizik 200 hektárra egy-egy törpét és megvan oldva...
És azt hiszem pont a közös piac nem fogja megoldani ezt a problémát.
Ha tudod mi mennyiért van kirakva már átjátszható a dolog.
Reply With Quote
  #37  
Old 06-06-2006, 15:02
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Wanax
Udv mindenkinek!

Anno egy topikban mar kezdtunk errol beszelgetni, de eredmenytelen volt!
ime:

http://forum.queosia.com/showthread.php?t=186um.queosia.com/showthread.php?t=186

Tudom, bele is olvastam.Sajnos kihűlt pedig jó téma értékeltem is pár csillaggal Gondoltam felelevenítem picit, hogy benne legyen a köztudatban egy ilyen jjellegű igény HA egyáltalán van rá igény. Ezért is tettem fel picit másképp a kérdést.
Reply With Quote
  #38  
Old 06-06-2006, 15:04
Wanax's Avatar
Wanax Wanax is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Hungary, Budapest
Posts: 270
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Colony
Nekem nagyon tetszik a "közös piac" fogalma csak....az első és még jelenlegi gondolatom is a körül forog, hogy saját országaidat (a szinteken keresztül) tudod tápolni...magyarul 10 fős 1/A-s klán nem tart törpét hanem mindenki beregizik 200 hektárra egy-egy törpét és megvan oldva...
És azt hiszem pont a közös piac nem fogja megoldani ezt a problémát.
Ha tudod mi mennyiért van kirakva már átjátszható a dolog.
Naah ne rohogtess! 10db 200-500 hekis torpevel fogsz eltartani egy 10 fős 1/A-s klant a kozos piacon keresztul?
Ugye ez nem komoly????
__________________
Exhódítós

Reply With Quote
  #39  
Old 06-06-2006, 15:05
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Colony
Nekem nagyon tetszik a "közös piac" fogalma csak....az első és még jelenlegi gondolatom is a körül forog, hogy saját országaidat (a szinteken keresztül) tudod tápolni...magyarul 10 fős 1/A-s klán nem tart törpét hanem mindenki beregizik 200 hektárra egy-egy törpét és megvan oldva...
És azt hiszem pont a közös piac nem fogja megoldani ezt a problémát.
Ha tudod mi mennyiért van kirakva már átjátszható a dolog.
Látszik, hogy nem gondoljátok át rendesen. Inkább a fordítottjának van valami esélye. Magyarul, hogy egy 10 fős klán "tápol" egy lejjebb lévő MF-et mondjuk. De mégegyszer megkérdem az tápolás ha egy 10 fős klán kitesz a piacra 200K agyagot és valaki más az 5.-en ezt megveszi? Hogyan kerül vissza a pénz? Ha nem kerül vissza akkor meg milyen tápolásról beszélünk?
Reply With Quote
  #40  
Old 06-06-2006, 15:13
Colony Colony is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 297
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Wanax
Naah ne rohogtess! 10db 200-500 hekis torpevel fogsz eltartani egy 10 fős 1/A-s klant a kozos piacon keresztul?
Ugye ez nem komoly????
Hát akkor megnevetetlek
Nem mondtam, hogy az a 10db 200 hektáros törpe lát el egy 10 fős klánt....hanem minden felsőbb szinteken lévő játékosnak "érdeke" egy törpét beregiznie termelni. Az 5 ös szint "párszáz" törpéje ellátná a többi 4 csoportot alacsony árakkal

Last edited by Colony; 06-06-2006 at 15:24..
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 08:34.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu