Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #31  
Old 05-11-2007, 20:23
lacqa lacqa is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Göd
Posts: 430
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
...Tegyük fel, hogy az egész szövire kihatással van. Ha nem tudod kik a szövitagok, akkor fogalmad sincs, hogy ki az, akire vonatkozik ez az "átmeneti változás", és ki az, akire nem. Ha kiderül, akkor máris jogtalan előnyt kapsz, tudod, hogy X szövetséges, pedig nem csináltál szövifelmérést.
de cserében ha eddig nem volt tudott, az elfről is kiderül hogy szövetséges.

másrészt nem tartom valószínűnek, hogy az elf végigpróbálná az akár még egy kis csoportban kb. 10 lehetséges országot. ha meg igen, annak a költsége eléggé magas.

ha bármilyen fajjal vagyok, és nyitok egy térkaput az illetőre, majd végigpróbálom hova mennek még be a tolvajaim, így is megtudhatom kik a szövik nem hiszem hogy sokan használnák ezt a lehetőséget. kb. ennyi elf fogja kihasználni szvsz.
Sponsored Links
  #32  
Old 05-11-2007, 20:29
Andrew's Avatar
Andrew Andrew is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Location: Tatabánya/Szeged
Posts: 2,796
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

a 10-es és 8-as pontokat egyaránt hasznosnak, és fontosnak érzem

a térkapu nyitást semmiképp sem minősíteném ártó akciónak ebből a szempontból, lévén az infószerző és haszonszerző akciók alapja
az emberlopást a hadisabb elfek terén úgyszintén hasznosnak tartom, főleg alsóbb szinteken, ahol viszonylag egyszerű elkapni a nyavalyát
a tolifelfedés pedig nem okoz semmiféle anyagi kárt, egy magától pótlódó tényezőt változtat, önvédelemnél kifejezetten fontos elem, másrészt hasznoszerző akciókat is segítheti egyes esetekben

így viszont még mindig tehetetlen az őt támadó hadisok ellen, jóformán esélye sincs bármi módon visszavágni (ha csak nem megy kísérni, esetleg szembemenni, ami meglehetősen kockázatos, és néha esélytelen)
ezért lenne még hasznos a 8-as pont
itt volt Atinak az az aggálya, hogy indokolatlan előnyhöz juthatna, felmérés nélkül jutna szövilistához - csak azt nem értem milyen módon?
mert az a taktikai elem már most is megvan, hogy végigpróbálja tolikkal a fél csoportot - varikkal szinte lehetetlen is lenne, lévén viharral is 7% lenne egy próbálkozás, hogy ha nem találja el a szövetségest, ami azért ugye meglehetősen sok, nem is beszélve a lebukás veszélyéről - tehát ilyesfajta hasznos taktikai elemmel nem bővülne az elfek repertoárja

a torony%-hoz kötött maluszokon még gondolkozom egy csöppet, azt még nem emésztettem meg teljes egészében
  #33  
Old 05-11-2007, 20:29
merlin merlin is offline
Banned
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 138
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Goldy View Post
Ez teljesen korrektnek tűnik...
Akkor van összhang
  #34  
Old 05-11-2007, 20:46
Trek Trek is offline
Junior Member
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 59
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Nekem a 9es javaslat a legszimpatikusabb, és szerintem aki már egy ideje hódítózik, annak nem fog gondot okozni egy kis számolgatás, aki meg nem az úgyse ezen fog felakadni
Így egy elf tolis ország is elképzelhető lenne, ugyanakkor meg kell h gondolja kitől lop, mert ha jó toli akar lenni, akkor a védelmet kell feláldoznia, így már nem kell egy nagy sereg hogy átlépjenek raja.
Ha ez nem működik nekem még a 8as javaslat is szimpatikus.
A számolgatásra visszatérve, a súgóban egy egyszerű táblázat megoldaná ezt a problémát is.

Last edited by Trek; 05-11-2007 at 20:51..
  #35  
Old 05-11-2007, 20:59
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

nekem ez is teccene, bár a 9esre támadt egy másik ötletem alternativának:
nem a torony százalékhoz kötnénk, hanem a torony barakk közös százalékához.
és kapna rá még egy 50%os szorzót, így egész korrekt
vagyis ((barakkszám+toronyszám)/összterület*1,5)*100 ez egy egyszerü számitás és pontosan lehet látni az eredményességet (a *100-at csak azért tettem bele hogy százalék értéket adjon ide ki...) és nem is sarkitott számitás 3%os ugrásokkal. (és lenne egy 20%os és egy 80%os szélső értéke)

pl 200hekin 60barakk és 20toronyal a számitás csak ennyi (60+20)/200*1,5=0,6
vagyis 40%os barakk+torony aránynál 60% a malusz

de pl randomra irok számokat és számitom ki utána
454heki 90barakkal és 88toronnyal
(90+88)/454*1,5=0,5881 vagyis az eredményesség 58,81

ezzel semmivel sem bonyolultabb számitás mint a toronybónusz számitása

amúgy pedig a térkapú nyitása egy teljesen külön varázslat, lévén nem ártó varázslat, mert a varázslattol közvetlenül semmilyen kár nem éri, nem is információ szerző mert magában semmilyen információt nem hordoz. így nem okoz közvetlen kárt a másiknak, se azonnal, se körökkel késöbb. a tolvajok felfedése, pedig úgyan ártóvarázslat, de önvédelem csupán, hiszen az ellefél országában tényleges kárt nem okozok, csak meggátolom abban hogy árthasson másokat a tolvajaival egy kis időre.
az ember lopás, meg egy kettős dolog, hiszen lehet használni tényleges ártásnak is, végülis emberi vándorolnak el, de lehet használni, saját haszonszerzésére, hisz nálam fognak melózni, ezzel is csökkentve az esetleges emberhiányt.
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



  #36  
Old 05-11-2007, 21:01
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 9%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
A VÉDEKEZÉSHEZ most is szabad az út, az ártó akciókhoz nem az.
A védekezést természetesen a visszavágásra értettem ... nem mondtam,elnézést kérek
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


  #37  
Old 05-11-2007, 21:04
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 9%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Trek View Post
Nekem a 9es javaslat a legszimpatikusabb, és szerintem aki már egy ideje hódítózik, annak nem fog gondot okozni egy kis számolgatás, aki meg nem az úgyse ezen fog felakadni
Így egy elf tolis ország is elképzelhető lenne, ugyanakkor meg kell h gondolja kitől lop, mert ha jó toli akar lenni, akkor a védelmet kell feláldoznia, így már nem kell egy nagy sereg hogy átlépjenek raja.
Ha ez nem működik nekem még a 8as javaslat is szimpatikus.
A számolgatásra visszatérve, a súgóban egy egyszerű táblázat megoldaná ezt a problémát is.

A súgóban így is vannak képletek...azokat behelyettesíteni tényleg nem nagy munka és még az is meg tudná csinálni,aki nem ért annyit az ilyeshfajta dolgokhoz..
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


  #38  
Old 05-11-2007, 21:05
merlin merlin is offline
Banned
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 138
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
az ember lopás, meg egy kettős dolog, hiszen lehet használni tényleges ártásnak is, végülis emberi vándorolnak el, de lehet használni, saját haszonszerzésére, hisz nálam fognak melózni, ezzel is csökkentve az esetleges emberhiányt.
ez nagyon magyar,s nagyon helyénvaló dolog
  #39  
Old 05-11-2007, 21:06
Artúr's Avatar
Artúr Artúr is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 146
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
pl 200hekin 60barakk és 20toronyal a számitás csak ennyi (60+20)/200*1,5=0,6
vagyis 40%os barakk+torony aránynál 60% a malusz
.....
ezzel semmivel sem bonyolultabb számitás mint a toronybónusz számitása
Hehe, ez tényleg király javaslat. Bár a szorzót 1,2-1,3 körül re tenném.
Erre senki nem mondhatja hogy bonyolult.
__________________
I am a man who walks alone...

Az optimisták angolul tanulnak, a pesszimisták kínaiul; mi realisták meg lőni.

Eladó egy kitűnő állapotban lévő II. világháborús francia karabély. Sosem lőtek vele, egyszer leejtették.
  #40  
Old 05-11-2007, 21:21
Trek Trek is offline
Junior Member
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 59
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Még egy példa a saját tapasztalatok alapján:
330 hekin van 39barakk=12% és 30 torony=9%
Ha itt elhagyjuk az 1,3-1,5ös szorzót, akkor: (39+30)/330*100=21% tehát majdnem visszatérnének a régi maluszok, és szerintem ez igazán nem betonvédelem, sőt 5500as lovas hulla sereg is átgyalogol rajta, ami nem olyan lehetetlen ekkora területen (mind védő mind támadó szöviben), ha meg vki betonvédelmet akár, akkor 70%ra is felkuszhat ez az érték, de akkor meg tolija illetve varija nem lesz túl sok, amivel ártózhatna.
Itt csak össze kell adni a tanácsadó oldalon található területi %okat, és megvan a malusz.

Last edited by Trek; 05-11-2007 at 21:24..
Sponsored Links
Closed Thread


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Elf faj faji sajátosságainak változása Ati Általános beszélgetés Hódítós témákban 1575 06-14-2010 20:10
Faji varik Szecsa Általános beszélgetés Hódítós témákban 146 07-21-2007 21:28
Elf faj faji sajátosságainak változása Ati Fontos bejelentések 0 05-07-2007 13:11
1/A követelmények finomítása Ati Fontos bejelentések 0 12-06-2006 16:32


All times are GMT +1. The time now is 07:48.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu