Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Stratégia & Tippek
Register Stats Members List Today's Posts

Stratégia & Tippek Stratégiák megbeszélései, tippek, trükkök az egyes fajokhoz, személyiségekhez

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #31  
Old 03-11-2008, 00:46
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Nem, szerintem arra gondol, hogy ha epp nem varazsoltal se te, se a ht semmit, es mashogy sem nott/csokkent a runaid szama, akkor a runanovekmenybol kiszamolja. Ehhez persze szinte 100%, hogy nem eleg ket gomb, hiszen azert szoktak varazsolni az elfek, sot neha piacolnak, fosztanak, lopnak runat....
Sokszor elég az a két gömb, persze jól kell időzíteni. Szóval oké legyen összesen három, egy alapgömbzés és a két jól időzített, ha meg nem kerek az eredmény, mert a ht varázsolt, akkor megint.
__________________
A szenvedélyem
Reply With Quote
Sponsored Links
  #32  
Old 03-11-2008, 08:00
Stev's Avatar
Stev Stev is offline
Member
 
Join Date: Feb 2007
Location: Budapest
Posts: 468
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Közvetlenül kv előtt és után gömb+mágia felderítés, és 90%ban stimmelni fog az eredmény.(maradék 10%: éppen felrakott varinak nem biztos h pontosan tudjuk a rúnaigényét, és fajivari ugyebár nem látszik. + piacról visszajövő áru.)
__________________
"Alkoholista az aki annyit iszik mint mi, csak ellenszenves"

http://stevzland.myminicity.com/ind
Reply With Quote
  #33  
Old 03-11-2008, 10:18
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Értem. És elnézést. Én totál máshogy játszom elffel, nálam annyira nem lenne elég 2 gömb, hogy ez a lehetőség eszembe se jutott.

(Alapból nálam 3 körönként a HT pakol... Közben azért én is gömbölgetek, TK-t nyitogatok... 2 körönként távol... Aztán lopkodok is. Sokszor rúnát. Lévén hogy nincs magas %-os aránya a templomnak, de a varázslókat sokszor használom, nálam általában inkább fogy a rúna, mint nő.)

Szerintem egy elf igenis használja a varijait.

De ha találtok olyat, aki nem, akkor bizony elég a 2-3 gömb, és megvan a templomok száma. Igazatok van, elismerem!
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
  #34  
Old 12-31-2008, 12:32
horipapa horipapa is offline
Junior Member
 
Join Date: Dec 2008
Location: Budapest
Posts: 2
Activity: 0%
Longevity: 84%
Default

Üdvözlet!

Arra gondoltam, hogy hosszú idő után, ismét megpróbálkozom az Elfekkel!
Csináltam is egy éplistát 200 hekire, de majdnem biztos vagyok benne, hogy nem lett elég jó, sőt! És pontosan ezért, mert nem bízom annyira magamban, szeretném kikérni a véleményeteket!

Íme az éplista, amit kitaláltam:

Terület: 200 hektár
Foglalkoztatottság: 92%

Ház - 40 (20%) - 2.600 lakos
Barakk - 15 ( 8%) - 780 hely
Raktár - 20 (10%)
Őrtorony - 10 ( 5%) - 520 íjász
Kocsma - 75 (38%) - 3.900 tolvaj
Templom - 40 (20%) - 5.200 varázsló

Alapvetően szöviben képzelem el a játékot, méghozzá úgy, hogy én lennék a tolis! Ártani nem nagyon tudnék az ellennek, de az Elf nem is arra van kitalálva. Viszont lopkodni szépen lehetne, főleg mert Tolvaj személyiséget választanék.
A védelem nem valami nagy és éppen ez az egyik olyan pontja az éplistámnak, ahol gondolkodóba estem, mert nem tudom, hogy elég-e 520 íjász.
Ha a fantom mindig fenn van, plussz még nem is sokan tudnak infót szerezni rólam, akkor elég lehet ennyi is? Illetőleg még, ugye így az orim 8 körös, éheztetős. Mennyire jó dolog Elffel éheztetni, miközben +30%-os tanyatermeléssel rendelkezik?
Elég aktív vagyok és szöviben gondolkodom!

Ennyi lenne igazából! Remélem, hogy nem írtam össze sok hülyeséget! Meg vegyétek számításba, hogy nem vagyok egy vérprofi, csak ambiciózus és szorgalmas!

horipapa

Last edited by horipapa; 01-13-2009 at 21:23..
Reply With Quote
  #35  
Old 02-28-2009, 22:41
Khazad-Dum Khazad-Dum is offline
Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Kárpátalja, Borzsova
Posts: 163
Activity: 0%
Longevity: 89%
Exclamation

Hát szerintem legyen meg a 15% barakk arány már csak a max. védelmi bónuszok miatt is. Az a 8% meg 5% százalék még viccnek is rossz. 5.szinten el lehet boldogulni elég jól egy elf tolival csak figyleni kell kibe kötsz bele. Semmiképp ne szövibe kivéve ha nagyon lámák, amiből valljuk be 5.szinten elég sok van. Raktár se kell annyi. elég 10 dosztig és ha pénzt kell tartalékolni akkor én katira szavazzok. HA meg VIP-d is van akkor mindenképpen katona. De az elf az nem offenziv faj hanem defenziv és MF-ként szinte a legjobb szerintem.

De gondolom mióta irtad azóta már nem 200 hekin vagy! Amúgy a tolvaj személyiség helyett én inkább a tudós esetleg a gazdálkodót (hogy kevesebb tanya kelljen) javasolom ha már lopkodni akarsz.

Last edited by Khazad-Dum; 03-30-2009 at 12:13..
Reply With Quote
  #36  
Old 04-15-2009, 16:35
Microby Microby is offline
Junior Member
 
Join Date: Apr 2009
Location: Eger
Posts: 14
Activity: 0%
Longevity: 82%
Default

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Van egy orim a 3/G-ben. Régen játszottam de most kezdtem újra és egy elf vari-tolit szeretnék csinálni. Tartalékos sajnos nem nagyon van de azt megoldom. Abban szeretnék segítséget kérni hogy 788 hekin milyen épületlista lenne ideális. Most olyan van hogy 18% ház 14 % barakk 14% torony 22% kocsma 17% tanya 13% templom és 2 százalék egyéb van de az se lesz majd átépítem szerintetek ez milyen? Még nem csináltam semmit rajta ilyen volt mikor újra beléptem. Kérlek segítsetek! Előre is köszi!

Last edited by Microby; 04-15-2009 at 16:52..
Reply With Quote
  #37  
Old 04-15-2009, 17:56
Khazad-Dum Khazad-Dum is offline
Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Kárpátalja, Borzsova
Posts: 163
Activity: 0%
Longevity: 89%
Arrow

Én irok szivesen egyéplistát amivel el lehetsz MF-ként a G-ben, de ahhoz kellene a személyiséged. Sajna még nem próbálkoztam elf tolival.
Reply With Quote
  #38  
Old 04-15-2009, 18:36
Microby Microby is offline
Junior Member
 
Join Date: Apr 2009
Location: Eger
Posts: 14
Activity: 0%
Longevity: 82%
Default

Tudós a személyiségem. Mf-ként szeretnék végigmenni és egy beton elf lenne a cél. Úgy szeretném hogy tudjak varizni meg legyenek tolik és a saját elképzelés full íj lenne. Nem tudom szerintem így jó lenne. Önellátó legyek és ne zargasson senki. Köszönöm a segítséged.
Reply With Quote
  #39  
Old 04-16-2009, 00:27
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Microby View Post
Tudós a személyiségem. Mf-ként szeretnék végigmenni és egy beton elf lenne a cél. Úgy szeretném hogy tudjak varizni meg legyenek tolik és a saját elképzelés full íj lenne. Nem tudom szerintem így jó lenne. Önellátó legyek és ne zargasson senki. Köszönöm a segítséged.
Ilyen gyakorlatilag nincs. (A tolvaj-varázsló elf SOHA sem lesz beton. Akkor durván kell épülni, 30% kocsmát, és 25% templomot tartanék kb, de a csoporttól is függ.) Ennyivel be is fejezhetném, de kicsit inkább kifejtem.

Betonelf. 3/G-ben jó védelmed van egy 18-18% barakk torony aránnyal. Gömböt tudsz csinálni egy 15% templommal, de azzal inkább csak a hadisokat, meg pár tolvajt.Lopni tudsz jó arányban sok országtól egy 20% kocsmával.
Ha ezek mellé tartasz tanyát, annyit mennyit kell, akkor nem marad elég épületed a házra. Ha a házakra hagysz, akkor etetni kell. Azt lopásból tudod megoldani!
DE, ha lopsz, akkor számíthatsz a megtorlásra, ennyi kocsmával viszont egy közepes feles lelop, legyilkolja a varázslóid. Ennyi templommal egy kicsit templomosabb hadi varázsló óriás le tud ártózni. Ennyi barakk toronnyal szerintem egy orkot is tartalmazó szövetség leüt. (nem számoltam, csak tippelek) És ezeket egy szövetség meg tudja csinálni, de legalábbis 2-t belőle.

Szerintem ez a felállás nem működhet normálban. Vagy szövetségbe kell menni, ahol nem tudsz igazán csinálni semmit (mert vagy keveset hoz a lopásod, vagy nagyon sokba kerül az ártás), vagy mf maradsz, de akkor feladod vagy a lopós, vagy a varázslós oldalt, és normálisan bevédve magad próbálsz meg csendben haladni.
Az elf erre való, én nem próbálkoznék vele.

Ez csak vélemény volt, másnak lehet más, egy biztos, én nem akarom kipróbálni.
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to vityu For This Useful Post:
  #40  
Old 04-16-2009, 05:54
Microby Microby is offline
Junior Member
 
Join Date: Apr 2009
Location: Eger
Posts: 14
Activity: 0%
Longevity: 82%
Default

Köszönöm szépen. A segítséget. Az a baj hogy félelfel voltam és nem jutottam messzire a 3g ben mert szétszedték. Ezért gondoltam elfet csinálni de úgy látom akkor ez hiba volt. Az épületeim már úgy vannak hogy vagy varit vagy tolit tudok belőle csinálni. Az a baj hogy 3g ben sekinek sem kell toli és varit még nem játszottam nem értek hozzá. Nem tudom hogy mit csináljak ami eredményes lehetne hogy tovább juthassak és a fentebbi szintekre is jó lenne.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 09:04.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu