Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések
Register Stats Members List Today's Posts

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

View Poll Results: Taktikai elemnek tartod, ha ütsz de 0 hekit foglalsz mert az ellenfeled elfokoz?
Igen, mert jó buli látni, hogy ha sok egységet halmozok föl, beverhetetlen vagyok. 2 3.64%
Igen,reális egy stratégiai játékban, hogy az emberek létszáma határozza meg a földfoglalást. 1 1.82%
Igen, én is ezt csinálom ha megtámadnak. 0 0%
Igen, mert ha a termelő orimhoz odafokoz egy hadi ország, másképp nem tudom megvédeni magam. 0 0%
Igen, ha van odafokozás, legyen elfokozás is, ezt tartom igazságosnak. 27 49.09%
Nem, mert kizárólag a pénztől függ, semmi köze a játékhoz. 6 10.91%
Nem, mert, ez még a lehetőségét is elveszi, hogy földet foglaljak 1M ponton. 1 1.82%
Nem, mert értelmetlenné teszi a játékot. 9 16.36%
Nem mert a stratégiai játékból , kereskedelmi játékot csinál. 4 7.27%
Nem tudom miről van szó... 5 9.09%
Voters: 55. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #31  
Old 11-08-2009, 18:00
wand wand is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,144
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Hiba = valami nem úgy működik, ahogy működnie kell.
szerintem ha 2 körre állok egy oritól és be tudom ütni, kimegyek rá és nulla hekit foglalok, akkor szerintem ez nem tökéletes. pláne, hogy kis országgal nem lehet megcsinálni csak naggyal. Ha ez nornmális akkor én meg szeretnék 2000 hekin 50.000 egység lefokozással elmenekülni egy beütés elől.


Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Egy módosítási JAVASLATOD van, egy olyan elem módosításáé, ami nagyon régóta létezik, és aminek a módosítását már egyszer leszavazta a célközönség.
Pont az a baj, hogy a "célközönség" nem a játék érdeke miatt szavazta le, hanem csak azért, hogy ha bárki meg merné támadni, akkor el tudjon menekülni.

Egyébként ha megnézed a szavzás állását perpill 7-6 ra a nem-ek vezetnek, ráadásul mind a 6 igen annak szól, hogy be kéne szabályozni az irreális ráállásokat is. (ami mondjuk teljessen jogos elvárás..)
Reply With Quote
Sponsored Links
  #32  
Old 11-08-2009, 18:02
Hex's Avatar
Hex Hex is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,626
Activity: 0%
Longevity: 85%
Smile

Quote:
Originally Posted by wand View Post
szerintem ha 2 körre állok egy oritól és be tudom ütni, kimegyek rá és nulla hekit foglalok, akkor szerintem ez nem tökéletes. pláne, hogy kis országgal nem lehet megcsinálni csak naggyal. Ha ez nornmális akkor én meg szeretnék 2000 hekin 50.000 egység lefokozással elmenekülni egy beütés elől.




Pont az a baj, hogy a "célközönség" nem a játék érdeke miatt szavazta le, hanem csak szért, hogy ha bárki meg merné támadni, akkor el tudjon menekülni.

Egyébként ha megnézed a szavzás állását perpill 7-6 ra a nem-ek vezetnek, ráadásul mind a 6 igen annak szól, hogy be kéne szabályozni az irreális ráállásokat is. (ami mondjuk teljessen jogos elvárás..)
az, hogy A-ban meglehet ezt csinálni, csak magunknak köszönhetjük attól, hogy mi játékosok szúrunk el valamit, még nem a rendszer a hibás.

amúgy 2000 hekin meglehet csinálni tapasztalat (B-ben legalábbis meg)

sejtésekbe meg nem kellene bele menned, mert nincs realitása. Nekem anarchon kívül sehol sincs annyi pénzem, hogy ezt megtudjam csinálni

Igen, ha van odafokozás, legyen elfokozás is, ezt tartom igazságosnak. <-- erre szavaztatok, van elfokozás is szintén B-ben csináltam, de mondjuk oda 3k kati elég volt, mivel az ellen nem volt vándor, én igen rámfokoztak, én meg még a seregindításuk előtt elfokoztam

Last edited by Hex; 11-08-2009 at 18:06..
Reply With Quote
  #33  
Old 11-08-2009, 18:07
wand wand is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,144
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Hex View Post
az, hogy A-ban meglehet ezt csinálni, csak magunknak köszönhetjük attól, hogy mi játékosok szúrunk el valamit, még nem a rendszer a hibás.

amúgy 2000 hekin meglehet csinálni tapasztalat (B-ben legalábbis meg)

sejtésekbe meg nem kellene bele menned, mert nincs realitása. Nekem anarchon kívül sehol sincs annyi pénzem, hogy ezt megtudjam csinálni
Hmm? mit szúr el a játékos? adott a lehetőség a rendszer engedi, innentől hülye aki nem használja ha tudja, de ettől még nem jó.

2000 hekin? ahhoz, hogy emiatt nullát üss 100k pontkülömbség kell, 2000 hekin max 140 k lakost számol bele a pontjaidba az meg max 25k emelkedés, ennyitől csökkenhet a foglalás mértéke, de nulla nem lesz.
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to wand For This Useful Post:
  #34  
Old 11-08-2009, 18:10
Hex's Avatar
Hex Hex is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,626
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by wand View Post
Hmm? mit szúr el a játékos? adott a lehetőség a rendszer engedi, innentől hülye aki nem használja ha tudja, de ettől még nem jó.

2000 hekin? ahhoz, hogy emiatt nullát üss 100k pontkülömbség kell, 2000 hekin max 140 k lakost számol bele a pontjaidba az meg max 25k emelkedés, ennyitől csökkenhet a foglalás mértéke, de nulla nem lesz.
konkrétan nem a foglalás mértékére gondoltam, hanem az elvre, hogy lehet oda és elfokozni.

ha nem lennének millás értékű országok A-ban és sűrűbb lenne a pontlista, több játékos lenne, nem lehetne megcsinálni, mint ahogy alsóbb szinteken sem lehet megcsinálni
Reply With Quote
  #35  
Old 11-08-2009, 18:10
wand wand is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,144
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Hex View Post
....sejtésekbe meg nem kellene bele menned, mert nincs realitása....

Igen, ha van odafokozás, legyen elfokozás is, ezt tartom igazságosnak. <-- erre szavaztatok, van elfokozás is szintén B-ben csináltam, de mondjuk oda 3k kati elég volt, mivel az ellen nem volt vándor, én igen rámfokoztak, én meg még a seregindításuk előtt elfokoztam


Hűűűű
nem akarlak megbántani, de azt hiszem nem tudod miről szól ez a topic.
Reply With Quote
  #36  
Old 11-08-2009, 18:13
Hex's Avatar
Hex Hex is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,626
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by wand View Post
Hűűűű
nem akarlak megbántani, de azt hiszem nem tudod miről szól ez a topic.
mint ahogy fentebb is írtam, az elvre gondoltam és nem konkrétan a foglalás mértékére.

amúgy meg írtam, hogy a seregindításuk előtt, szóval nem hiénáztak le. plusz ha lenne annyi egységem sem költeném el arra, hogy elfokozgassak, hogy 0-át üssenek rajtam

Last edited by Hex; 11-08-2009 at 18:15..
Reply With Quote
  #37  
Old 11-08-2009, 18:15
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 0%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by wand View Post
Egyébként ha megnézed a szavzás állását perpill 7-6 ra a nem-ek vezetnek
Csak azért, mert számomra érthetetlen okból a pénz kérdés a nem kategóriába van téve. Ez akkor lenne igaz, ha semmi stratégia nem lenne szükséges ahhoz, hogy pénzed legyen.

De amíg ahhoz, hogy pénzed legyen, komoly stratégiai felkészülés szükséges, addig a pénz elköltése is stratégiai elemnek számít nálam.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Ati For This Useful Post:
  #38  
Old 11-08-2009, 18:27
wand wand is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,144
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Csak azért, mert számomra érthetetlen okból a pénz kérdés a nem kategóriába van téve. Ez akkor lenne igaz, ha semmi stratégia nem lenne szükséges ahhoz, hogy pénzed legyen.

De amíg ahhoz, hogy pénzed legyen, komoly stratégiai felkészülés szükséges, addig a pénz elköltése is stratégiai elemnek számít nálam.
persze, komoly startégia, hogy vegyek íjjat és megpróbáljam védeni, vagy vegyek lovat és menjek keresztbe akár több serggel. esteleg bevállalva egy nagy rizikót és nullára bontva átéptsem az orim.
ez stratégia.

de az, hogy van a klánomban 15 millárd kp, vagy van a piacon elérhető 500k támadóm amit lefokozok, ezért nem lehet beütni ez baromi inkorrekt a támadó félell. aki szintén nem kevés pénzt áldoz a támadásra, esetleg közben fullra kimegy és többen visszaütik, ugyan lehet 2x annyi pénze ment el a támadásra, mégis szerencsejátékot kell játszania, hogy egy kiszámolt és beférő sereg hoz e valamit vagy sem. emelegetett már valaki dobókockát, ne ez is olyan.
Reply With Quote
  #39  
Old 11-08-2009, 18:33
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 0%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by wand View Post
de az, hogy van a klánomban 15 millárd kp

emelegetett már valaki dobókockát, ne ez is olyan.
A játékban nem dobókockadobás alapján kapják az emberek a 15 milliárdnyi pénzeket, hanem valamilyen módon előállítják azt.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Ati For This Useful Post:
  #40  
Old 11-08-2009, 18:36
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by wand View Post
Pont az a baj, hogy a "célközönség" nem a játék érdeke miatt szavazta le, hanem csak azért, hogy ha bárki meg merné támadni, akkor el tudjon menekülni.
Spec én is leszavaztam, hogy legyen meg az elfokozás lehetősége, mivel ha bármilyen távolságból rádfokoznak, akkor csak az országod szanaszét bontásával tudod az esetleges támadót esetleg visszaverni, vagy egyáltalán úgy lesz lehetőséged ellentámadásba lendülni. Egy romhalmaz ország pedig mindig kiszolgáltatott. Ha csak 50k-t kell bonts, már az 3300 épület. Mit bontasz? Tegyük fel hadis vagy. Kocsmát, házat, tornyot? Gyengül a védelmed, mindenki tudhat rólad mindent, emberhiány miatt kell fokoznod a barakkokba ellentámadás esetén... Sok olyan hadis van 4-500k-n, akik nem tudnak ennyit bontani, mert nincs miből. (Persze itt én nem tolnám el azt a 8-10mrd aranyat erre...)
De hiába szavaztam le, még sohasem akartam elfokozni. Úgy érzem megengedhetné a klán magának, de nem vagyok hajlandó a nehezen összegyűjtött pénzt ilyenért ellőni.

Quote:
Originally Posted by wand View Post
Egyébként ha megnézed a szavzás állását perpill 7-6 ra a nem-ek vezetnek, ráadásul mind a 6 igen annak szól, hogy be kéne szabályozni az irreális ráállásokat is. (ami mondjuk teljesen jogos elvárás..)
Hiába lenne szabályozva az odafokozás, a támadott akkor is rosszul jár. Ha mondjuk 50k a max, az ellennek akkor is romhalmazzá kell bontania magát. Tehát nem ezzel van a probléma. Vagy az üres területeknek kellene kevesebb pontot érnie (amit első gondolatra nem támogatnék), vagy a lakosság pontváltoztatását kellene csökkenteni. Mondjuk, ha 10lakos lenne 1 pont, akkro 2x-es az ára a fokozásnak mind a támadó, mind a védő részéről. Sokkal hamarabb elfogy a pénz, a tartalék. Nem mindegy, hogy 500k, 1milla vagy 2milla egységet kell fokozni egy eltávolodáshoz, vagy egy odafokozáshoz.
Speciel biztosan nem fokoznék oda senkire 600hektár reményében 100k pontot, mikor többet, vagy közel annyit lehet fedezni belőle, főleg, ha kedvezményesem is van.

Ha valamelyik klán bevállalja-e, hogy esetleg pénzből kell venni az egységet elfokozásra a védő oldalon, és mondjuk a klánvagyon 1/3-át erre költi, jelentősen gyengül. Ha pénzből kell bevenni, és nem saját egység (nemcsak TOP klánról kell beszélni), akkor annyira lecsökken a klánvagyon, hogy a következő egyéni elfokozás után közel 100%, hogy klánnal beverhetők... (Kivétel az éppen tömegesen visszatérő egység, eladási áron nagy mennyiségű egység...)
Azért ez súlyos ár!

Dupla áron kétszer olyan gyorsan ürülne a klánvagyon, így kétlem, hogy minden klán dalolva mondaná, hogy nosza vegyünk be pár milla egységet, hogy megvédjük a segged 600hektár elvesztésétől, hogy aztán 1200-at is elveszíthessen mindenki...
Lehet errefelé kellene elmozdulni. Hirtelen ötlet volt csak, nem gondoltam át teljesen...
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 06:22.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu