Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Segítség
Register Stats Members List Today's Posts

Segítség Ha elakadtál, és nem tudod hogyan indulj, vagy hogyan tovább, írd meg a kérdésed itt, és a tapasztaltabb játékosok segítenek.

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #31  
Old 12-21-2009, 20:47
Dynosaur Dynosaur is offline
Member
 
Join Date: Oct 2009
Location: Budapest
Posts: 508
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

Quote:
Originally Posted by Hex View Post
nekem volt már olyan, hogy rengettek és 3% lako morál hullás és 0 épület romba dőlés volt, de ettől függetlenül sikeres volt az ellenem irányuló varázslás
jahh, azt elfelejtettem írni, hogy nekem is nulla hatásfokkal sikerült... De haver kicsit berezelve küldte az üzit, hogy "nézd már... most kezdtem, és már egyből 30+x körről tűzgolyót kaptam... hogy hogy 0 egységem halt meg?? "
Sponsored Links
  #32  
Old 12-21-2009, 21:22
siQ siQ is offline
Member
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 233
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

Quote:
Originally Posted by Dynosaur View Post
így már értelek...

amúgy szerintem nincs ilyen... egyszer sikeresen tűzgolyóztam valakit 30egynéhány kör távolságból... (ismerős regelt, és kipróbáltam, mi lesz... többször nem próbáltam.)

A példád nem zárja ki amit irtam, mert 30 körről nyilván csomó pont miatti bónuszod is volt, de lehetett még kör miatti is csak annyira sok volt a varázslók közötti eltérés, hogy igy is sikerült.
  #33  
Old 12-21-2009, 21:39
Von's Avatar
Von Von is offline
Member
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,223
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by siQ View Post
A példád nem zárja ki amit irtam, mert 30 körről nyilván csomó pont miatti bónuszod is volt, de lehetett még kör miatti is csak annyira sok volt a varázslók közötti eltérés, hogy igy is sikerült.
Természetesen tévedhetek, de ezt a körös verziót nagyon valószínűtlennek érzem. Nem vagyok informatikus, de ennek a kivitelezéséhez hozzá kell írni a programkódhoz még pár sort ha jól tévedek. Sokkal valószínűbb, hogy ha már "hibáról" beszélünk, hogy valami elírva van a Hód számolásában, esetleg kihagyva.
Mikor anno jeleztem, hogy nem értettem miért verték be hétvégiben törpével a törpémet, akkor is az derült ki, hogy nem számolt toronyban férőhelybónuszt, ami valszeg a programozásban egy apró kihagyás lehetett.
Ha köröket is számolna varinál, az véletlen igen nehezen elképzelhetően kerülhet bele a Hódító számolásába, arról nem beszélve, hogy igen könnyen fel is kell tűnnie, ha mégis.
Még egyszer: nem vagyok infós, a programozásban is csak nagyon alapfokon jártas, de pont anno a VB könyvünkből tanultam meg, hogy JPÉ-t kell a legtöbbször használni
__________________
Vonetikusan fon
---------------
[SZK] Jetilábnyom (#553158) [1/A]
Raining Blood (2) (#562319) [3/G] [SZ]
Reign In Blood (2) (#592837) [5/W] [SZ]

www.unimarket.hu

Last edited by Von; 12-21-2009 at 21:44..
  #34  
Old 12-22-2009, 00:34
siQ siQ is offline
Member
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 233
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

Quote:
Originally Posted by Von View Post
Természetesen tévedhetek, de ezt a körös verziót nagyon valószínűtlennek érzem. Nem vagyok informatikus, de ennek a kivitelezéséhez hozzá kell írni a programkódhoz még pár sort ha jól tévedek. Sokkal valószínűbb, hogy ha már "hibáról" beszélünk, hogy valami elírva van a Hód számolásában, esetleg kihagyva.
Mikor anno jeleztem, hogy nem értettem miért verték be hétvégiben törpével a törpémet, akkor is az derült ki, hogy nem számolt toronyban férőhelybónuszt, ami valszeg a programozásban egy apró kihagyás lehetett.
Ha köröket is számolna varinál, az véletlen igen nehezen elképzelhetően kerülhet bele a Hódító számolásába, arról nem beszélve, hogy igen könnyen fel is kell tűnnie, ha mégis.
Még egyszer: nem vagyok infós, a programozásban is csak nagyon alapfokon jártas, de pont anno a VB könyvünkből tanultam meg, hogy JPÉ-t kell a legtöbbször használni
Simán lehet elírás. Gondolj bele hogy számolnia kell a több körös varázslatok miatt, mi van ha ott rossz körszámmal számol, és ha egykörös akkor véletlenül a távolságot számolja bele vagy valami más körszámot. Ezt csak arra alapozva gondolom, hogy ha varik számával lenne baj, vagy mágikus pajzzsal az nyilván már elég régen kiderült volna és több ilyen eset lenne. Mivel ilyen eset hogy a számolás és az igazság más eredményt ad kevés van, ezért gyanakodnék valami olyan tényzőre ami a legtöbb esetben nem számít. Lehet hogy a törpével külön baj van, mert itt elég soka z eltérés a két szám között. Az én esetemben azonban Óriással varázsoltam Orkot realtiv messzebbről (nem 2 körről), a távolságon kivül azt tudom még elképzelni, hogy az Ork kitámbónusz érvényesült annak ellenére hogy nem is volt távol a serege, de ezt nem tartom annyira valószínűnek.
  #35  
Old 12-22-2009, 01:09
J.Ati J.Ati is offline
Senior Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 5,922
Activity: 8%
Longevity: 93%
Default

Na végre a téma végére értem!

Szóval a megoldás ott van a súgóban
Quote:
Számok

Néhány akció (varázslók meggyilkolása, emberrablás, gyújtogatás, katonák gyilkolása, tűzgolyó, földrengés, tolvajok mérgezése) automatikus védelmet eredményez, ami annyit jelent, hogy minél több ilyen támadásnak van egy ország kitéve, annál kevésbé lesznek ezek eredményesek. A védelem mértéke minden támadáskor az okozott kár függvényében emelkedik, és körönként csökken. Erre a tényezőre nincsen rálátásod, így ezen akciók eredményességének számításakor ezt a bizonytalansági tényezőt is kalkuláld be.
Szerintem Barbara egy mániákus ártózó gép(), és a sok ártó után jött az autóvédelem.
Más megoldást nem tudok elképzelni.
  #36  
Old 12-22-2009, 01:32
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Attila(: View Post
Na végre a téma végére értem!

Szóval a megoldás ott van a súgóban


Szerintem Barbara egy mániákus ártózó gép(), és a sok ártó után jött az autóvédelem.
Más megoldást nem tudok elképzelni.
Negatív
Ez a védelem a sikerességre vonatkozik. ez annyit jelent,hogy kevesebb házad gyullad, kevesebb embered esik. de attól sikerül az ártó. a Probléma itt viszont az,hogy maga a varázslat sem sikerült.
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



The Following User Says Thank You to Kutyuleee For This Useful Post:
  #37  
Old 12-22-2009, 01:43
J.Ati J.Ati is offline
Senior Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 5,922
Activity: 8%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
Negatív
Ez a védelem a sikerességre vonatkozik. ez annyit jelent,hogy kevesebb házad gyullad, kevesebb embered esik. de attól sikerül az ártó. a Probléma itt viszont az,hogy maga a varázslat sem sikerült.
Igaz.

Akkor anarchban kell tesztelgetni..
  #38  
Old 12-22-2009, 07:20
Hex's Avatar
Hex Hex is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,626
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Attila(: View Post
Igaz.

Akkor anarchban kell tesztelgetni..
hajrá

*rövid*
  #39  
Old 12-22-2009, 07:58
J.Ati J.Ati is offline
Senior Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 5,922
Activity: 8%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Hex View Post
hajrá

*rövid*
Ne hajrázz, nem uszodában vagy

*nem rövid*
  #40  
Old 12-22-2009, 07:59
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by siQ View Post
Ha figyelmesen olvasod amit írok értetted volna, hogy nem a ponttávolság miatti védelemre gondolok, hanem ezen felül plusz védelem attól függően hogy hány körre van az illető. Valahogy hasonlóan, mint hogy 4 kör Vihart nehezebb felrakni mint 2 kört, csak az országok közti körök távolsága adna valami bónuszt.

De ezt csak arra alapozom, hogy tegyük fel 6 körre akartam varázsolni és ha rengésre számolok beférek, de ha egy 6 körös viharra akkor nem. És a rengéssel sem fértem be hód szerint.
Ehhez 11 körre kellett volna lenni, hogy kivédje így.. reális ebben az esetben? nem játszottam arénában, így nem tudom pontossan megsaccolni, de nekem soknak tűnik
__________________
same old song..
Sponsored Links
Closed Thread


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Kapcsolódási hiba BeeLord PC (hardver, szoftver, játékok stb.) 35 01-09-2009 10:31
talán hiba J.Ati A fórumról... :) 52 11-27-2008 20:38
fogalmazási hiba:) Hunor a sirály Elvetett javaslatok 3 02-21-2007 13:49
Idő hiba Szecsa A fórumról... :) 10 12-31-2006 17:34
5/T piac hiba TDK Nem hiba 1 08-12-2006 14:43


All times are GMT +1. The time now is 15:16.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu