Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #31  
Old 08-18-2006, 07:54
Steve Steve is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,048
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Colony View Post
Öööö...na jó én nem bántanám őket! De lenne egy igazi dühöngő ahol kitombolhatnád magad
Hogyha olyan kitétel lenne hogyha ott van orrid akkor máshol nem lehet vagy anarh akkor nem
Bocsi az offért befejeztem
Reply With Quote
Sponsored Links
  #32  
Old 08-18-2006, 08:38
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Steve View Post
ez már nagyon off, de: hogyha ennyire a kezdőket akarjátok segíteni akkor mér nem lehetne a kezdőknek egy külön ötös csopi ahonnan nem lehetne feljebb jutni és tényleg csak a kezdést tanítaná meg sok külső segítséggel? /máltai szeretetszolgálatos játékosok, leírások ilyesmikre gondoltam/
Oda valszeg nem regelne minden tapasztalt másokat szétszedni akaró játékos mert nincs út feljebb...

Ja és akkor egymástól aztán jó alaposan megtanulnának játszani
Egyébként meg "utam során" rengeteg olyan játékossal beszéltem vagy voltam szöviben akik oda is reggelnének "csak úgy" emberbaráti szeretetből és azért, hogy az egojukat kielégítsék. Elég kicsinyes dolgokat láttam ugy, hogy közben volt olyan csopi ahol felém EGYETLEN TÁMADÁS SEM indult!!! Picit fura, hogy végig lehet menni egy csoporton harc nélkül, közben a "nagymenők" a csontkezdőkön izmozzák a moráljukat.
Reply With Quote
  #33  
Old 08-18-2006, 10:03
Alba Alba is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pápa
Posts: 749
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Szerintem sem baj nincsen ezzel a mostani rendszerrel...
Egyszerűen sok az alamuszi magat feltő jatekos.De ők is elobb utobb nekiallnak hadakozni mert csak ugy izgalmas a jatek ha porogsz...

A fedezés is kell mert vannak olyan fajok amikkel hadakozni eleg nehez. Ember elf felek varis orik eleg nehezen közlekednének felfelé...
Amugy meg nincsen min gondolkozni hogy kibe kötsz bele egszeruen menni kell.
Reply With Quote
  #34  
Old 08-19-2006, 07:35
Massza Rex Massza Rex is offline
Member
 
Join Date: Jul 2006
Location: Bp
Posts: 848
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Szép elmélet, kérdés gyakorlatban hogyan és meddig tudod alkalmazni 2. szinten...

Aki sokat csapkodja magakörül a vizet, hamar köré gyűlnek a (krónikás) cápák...
Reply With Quote
  #35  
Old 08-21-2006, 09:15
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Szerintem el kéne gondolkodni azon, hogy mi lenne, ha a napi képzésből jóval többet lehetne felfedezni kb. 800 hektár fölött. Most 1400-1600 hektáros ország a napi képzésből 8 hektárt tud felfedezni, 1 fölfelé támadással pedig több, mint 100 hektárt tud szerezni.
Eddig mindig azon gondolkodtunk, hogy nehezítsük a felfedezést, hogy több csata legyen. Ennek az lett a következménye, hogy a nehezen felfedezett földet a többség mindenképpen meg akarja tartani, tehát igen erős védelmet épít ki, ami ellen nehéz csatázni.
Ha a napi képzésből több földet lehetne felfedezni, akkor
-csökkenne egy vesztes csata jelentősége, hiszen elég könnyű lenne pótolni a veszteséget
-a szövik nem hadis tagjai könnyebben együtt tudnának maradni a hadis tagokkal, mert nem kéne olyan irdatlanul sok katona a hadissal történő lépéstartáshoz.
-a szövik hadis tagjai többször támadhatnának földre, hisz a nem hadis tagok könnyebben tudnának melléjük zárkózni.

Többen írták, hogy az is az oka a kevesebb csatának, hogy a magasabb szinteken több a jó játékos. Ez biztos igaz, de amikor még nem lett megemelve a felvihető maximális föld, akkor még a 3G-ben sokkal több csata volt. Nem hiszem, hogy akkor kevesebb volt a jó játékos a 3G-ben...

Szóval nem tartom lehetetlennek, hogy ha a napi képzésből többet lehetne felfedezni, akkor több lenne a csata a földért a magasabb szinteken.

Még valamit. Ha a napi képzésből jóval több földet lehetne felfedezni, akkor is úgy kéne a paramétereket belőni, hogy jóval drágább legyen a felfedezés, mint a háborúval szerzett föld.

Ez természetesen nem javaslat, hanem csak megbeszélés. Kíváncsi vagyok a véleményetekre.
Reply With Quote
  #36  
Old 08-21-2006, 10:04
Colony Colony is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 297
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by -Fegya- View Post
Szerintem el kéne gondolkodni azon, hogy mi lenne, ha a napi képzésből jóval többet lehetne felfedezni kb. 800 hektár fölött. Most 1400-1600 hektáros ország a napi képzésből 8 hektárt tud felfedezni, 1 fölfelé támadással pedig több, mint 100 hektárt tud szerezni.
Eddig mindig azon gondolkodtunk, hogy nehezítsük a felfedezést, hogy több csata legyen. Ennek az lett a következménye, hogy a nehezen felfedezett földet a többség mindenképpen meg akarja tartani, tehát igen erős védelmet épít ki, ami ellen nehéz csatázni.
Ha a napi képzésből több földet lehetne felfedezni, akkor
-csökkenne egy vesztes csata jelentősége, hiszen elég könnyű lenne pótolni a veszteséget
-a szövik nem hadis tagjai könnyebben együtt tudnának maradni a hadis tagokkal, mert nem kéne olyan irdatlanul sok katona a hadissal történő lépéstartáshoz.
-a szövik hadis tagjai többször támadhatnának földre, hisz a nem hadis tagok könnyebben tudnának melléjük zárkózni.

Többen írták, hogy az is az oka a kevesebb csatának, hogy a magasabb szinteken több a jó játékos. Ez biztos igaz, de amikor még nem lett megemelve a felvihető maximális föld, akkor még a 3G-ben sokkal több csata volt. Nem hiszem, hogy akkor kevesebb volt a jó játékos a 3G-ben...

Szóval nem tartom lehetetlennek, hogy ha a napi képzésből többet lehetne felfedezni, akkor több lenne a csata a földért a magasabb szinteken.

Még valamit. Ha a napi képzésből jóval több földet lehetne felfedezni, akkor is úgy kéne a paramétereket belőni, hogy jóval drágább legyen a felfedezés, mint a háborúval szerzett föld.

Ez természetesen nem javaslat, hanem csak megbeszélés. Kíváncsi vagyok a véleményetekre.

Érdekes egy teoria.
Jelenleg mindenki félti a földjét ezért bevédi magát! Ha csökkentenénk a felfedezés költségét akkor még a maradék hadis is átmenne felfedezősbe. Na jó ez nem teljesen igaz (mindig lesznek kivételek ), de a játékosok nagy része elég kényelmes és kényelmesebbnek fogja találni a felfedezést.
Elég kétélű a dolog, de szerintem hosszabb távon jobban csökkentené a támadó játékot. A továbbvihető hektárszám emelésétől is mindenki azt várta nőni fog a földszerzések száma, de szerintem ez visszafelé sült el. Úgy gondolom itt is ez történne.
Reply With Quote
  #37  
Old 08-21-2006, 11:34
[Qpe_] [Qpe_] is offline
Junior Member
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 88
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by -Fegya- View Post
...a nehezen felfedezett földet a többség mindenképpen meg akarja tartani, tehát igen erős védelmet épít ki, ami ellen nehéz csatázni.
Ha a napi képzésből több földet lehetne felfedezni, akkor
-csökkenne egy vesztes csata jelentősége, hiszen elég könnyű lenne pótolni a veszteséget
-a szövik nem hadis tagjai könnyebben együtt tudnának maradni a hadis tagokkal, mert nem kéne olyan irdatlanul sok katona a hadissal történő lépéstartáshoz.
-a szövik hadis tagjai többször támadhatnának földre, hisz a nem hadis tagok könnyebben tudnának melléjük zárkózni.
...
Szóval nem tartom lehetetlennek, hogy ha a napi képzésből többet lehetne felfedezni, akkor több lenne a csata a földért a magasabb szinteken.

Még valamit. Ha a napi képzésből jóval több földet lehetne felfedezni, akkor is úgy kéne a paramétereket belőni, hogy jóval drágább legyen a felfedezés, mint a háborúval szerzett föld.
Ott a pont.
Annyit modositanek, hogy szerintem a felfedezesnek hasonlo koltsegunek kene lennie, mint a csatanak. A fentebbi okok miatt ez is a tobb csatat segitene elo, nem a kevesebbet.
Szerintem.
Reply With Quote
  #38  
Old 08-21-2006, 11:47
Colony Colony is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 297
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by [Qpe_] View Post
Ott a pont.
Annyit modositanek, hogy szerintem a felfedezesnek hasonlo koltsegunek kene lennie, mint a csatanak. A fentebbi okok miatt ez is a tobb csatat segitene elo, nem a kevesebbet.
Szerintem.
Ha ugyanakkora vagy hasonló költséggel rendelkeznének, miért küldeném ki a seregem 4 körre? Azért, hogy közbe bárki beüthessen? Biztonságosabb ha bent maradok és megvárom a felfedezést!

Ui: Azt azért hozzáteszem ennyire azért nem rombolnám a játék élményem, ezt csak ugy általánoságban írtam!
Reply With Quote
  #39  
Old 08-21-2006, 11:56
[Qpe_] [Qpe_] is offline
Junior Member
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 88
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Colony View Post
Ha ugyanakkora vagy hasonló költséggel rendelkeznének, miért küldeném ki a seregem 4 körre? Azért, hogy közbe bárki beüthessen? Biztonságosabb ha bent maradok és megvárom a felfedezést!

Ui: Azt azért hozzáteszem ennyire azért nem rombolnám a játék élményem, ezt csak ugy általánoságban írtam!
En abbol indulok ki, hogy aki nem akar harcolni, az nem harcolt eddig se, nem fog ezutan sem. Ha kenyszeriteni akarod oket, akkor majd jol nemfognak jatszani, es kisebb letszamuak lesznek a csoportok, valamint egysikubb lesz a jatekstilus-repertoar. De aki a vesztesegek miatt nem erolteti a harcot, az konnyebben megkockaztatja, ha azt latja, hogy konnyen tudja potolni. Tobben kifejtettuk tobbfelekepp megfogalmazva, hogy a jatekosok nagyresze majres, ezert vedekezik inkabb. Ha nincs mitol majrezni, fognak tamadni. Ha nem igy lenne, nem ezzel a jatekkal jatszananak, hanem tevet nevelgetnenek. Ha nem ilyen alaphozzaallasbol indulunk ki, akkor az egesz fejleszteses erolkodes ugyis ertelmetlen. Gondold vegig.
Reply With Quote
  #40  
Old 08-21-2006, 12:24
Massza Rex Massza Rex is offline
Member
 
Join Date: Jul 2006
Location: Bp
Posts: 848
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Az a baj, hogy egy 100 heki veszteség elég sokrétű sorcsapás...

Oda a föld, ergo vagy foglalni vagy fedezni kell
Oda az épület, újra kell őket húzni, ami nem kevés pénz, főleg ha magasak a nyersi árak.
IDő, idő, idő veszteség...

Ehhez képest, ha 10x emelik is a felfedezés árát még mindig jobban megéri, max több bevételi forrást kell összehozni, vagy kicsit többen várni míg befolyik a lé...(esetleg még többet kell harcáolcsni és tartalékolni lentebbi szinteken )

Hmmm, nehéz úgy. Már a 3. szinten is alig alig van csata, de a 2. szinten még nem volt benne részem, pedig 700 köre már ott vagyok. Igen én sem kezdeményeztem támadást, de Mf-ként nem is biztos, hogy jól járnék vele...

Lehet azért van, hogy feljutva az A-ba legyen elég harc utáni sóvárgás...
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Célzott felfedezés módosíítás aúú Elvetett javaslatok 11 06-20-2006 14:05


All times are GMT +1. The time now is 03:29.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu