Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Fantasy, szerepjátékok > Online RPG > Az Ezüst hold könnyei
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #31  
Old 09-18-2006, 13:30
Pettyes Pettyes is offline
Member
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 464
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Megköszönöm az elismerést! Ezután felállok, egy picit meghajolok és folytatom:
- Elnézésüket kérem a jelenlévőknek, de úgy érzem ki kell pihennem magam a holnapi bemutatóra! Ha a fegyverforgató társaknak fele olyan jó képeségeik vannak, mint amilyen magabuztosak, akkor szükségem lesz minden erőmre! Atyám, Önt is szetettel várom a bemutatón! Ha körbevesznek és éltetnek a vérem forróságával az ordani mesterek élvezettel játszanának! Elnézését Hajerun, de a tények magukért beszélnek! - elmosolyodok. Befejezem mondandóm és ha senki nem kérdez elindulok kifelé a szobámat veszem célul.

Íshar még feléd biccent:
-Holnap este jó gyakorlás!
A szobádban egy korsó friss víz és némi sült, meg ropogós cipó vár.

Last edited by VérGyöngyTyúk Z; 09-18-2006 at 13:39..
Reply With Quote
Sponsored Links
  #32  
Old 09-18-2006, 13:46
Massza Rex Massza Rex is offline
Member
 
Join Date: Jul 2006
Location: Bp
Posts: 848
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

A frontális támadást természetesen a felderítő munka utánra gondoltam, amolyan esetleges K tervnek a többi mellé.
Az ordani elvigyorodik:
-Lassan végigérünk a közös nyelv betűin.

-A sérüléseket pedig, hála Krad végtelen hatalmának, csak olyan mértékben vállalnám el, amit még kibírok, arról nem is beszélve, hogy isteni erőt kérve így kapott sebeimet is gyógyítani tudom közvetlen utána.
Tehát ha nem a menyezet zuhan a társamra, elég sokat kibírunk majd együtt. (kacsint)
-Hát pedig az sem kizárt pillanatnyi ismereteink szerint.
A felderítést ki végzi majd? Van erre szakosodott tagunk, vagy külsősöket is be kell vonni?

-Magam is és remélhetőleg a holnap csatlakozó társak is segítenek a felderítésben. Most pedig, ne haragudj Atya, de úgy vélem Néked is szükséged van a pihenésre. (éjközép múlt már) Kérlek pihenj le. Holnap estére igyekszem részletes tervekkel szolgálni az épületről neked és csapatunknak.

Last edited by VérGyöngyTyúk Z; 09-18-2006 at 14:13..
Reply With Quote
  #33  
Old 09-18-2006, 14:13
Pettyes Pettyes is offline
Member
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 464
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Még a külön helységben:Igen Atyám, inkább a sérülések gyógyításához kell a tudomány!
Kifelé menet: Íshar felé bólintok én is! Fent a szobában: Mikor beérek és látom a kaját az szobámba melegség tölti el szívem barátaimmal kapcsolatban! Elfogyasztom az ételt és az italt, bár tudom, hogy ez most rendesen megfekszi a gyomrom és tán nyugtalan éjszakát biztosít, mégsem sértem meg barátaim azzal, hogy otthagyom, amit nekem hoznak. A pokrócot s fegyverekkel és a vérttel az ágyam alá teszem, megmosakszom és ledőlök aludni, miközben reménykedem abban, hogy a holnapi nap ismét bizonyíthatok tesvéreimnek.
Az étel nem fekszi meg a gyomrod és álmodban örömmel vadászol egy ligetekkel szórt síkságon, s szívedben örömhangok szólnak. Mindíg ijennek képzelted az Ősi földet szüleid meséi alapján.

Last edited by VérGyöngyTyúk Z; 09-18-2006 at 14:20..
Reply With Quote
  #34  
Old 09-19-2006, 12:16
VérGyöngyTyúk Z VérGyöngyTyúk Z is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ahol épp vagyok
Posts: 917
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Ki mikor kel és mit csinál?
Reply With Quote
  #35  
Old 09-19-2006, 12:39
Massza Rex Massza Rex is offline
Member
 
Join Date: Jul 2006
Location: Bp
Posts: 848
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

9 óra alvás után kelek, ima, felöltözés, reggeli lent az ivóba, hadd lássam az életet magam körül. Ha nem történik semmi extra, akkor utána meg felkerekedem, hogy lenyomozzam a megbízó levelet. A Családnál kezdem, hátha ők is ismerik eme papírost.
Reggeli közben nem történik semmi furcsa.
A Malachias Család palotájánál az őrök gyanakodva fogadnak, de egy családtag elé kísérnek. Az rövid beszélgetés után elkéri tőled a papirost, megnéz rajta valamit, majd bocsánatod kérve elsiet. Pár perc múlva visszatér és közli veled, hogy a papírt a családfő bocsátotta ki és írta alá egy messziről jött férfival kötött egyezség után.
-Ha nálad a papiros, akkor ismered őt. Nagy reményünk, hogy a vállalkozás sikerrel jár. Tudja, mostanában sok rabló és tolvaj fészkeli be magát a becsületes kereskedők raktáraiba. - a szemén látod, hogy tudja miről beszél és azt is, hogy valószínüleg te is tudod. De nem mondja ki.

Megelékszel a bizonyítással és visszatérsz a fogadóba.


Utána visszatérek a fogadóba, hátha itt találom valamelyik társunkat.

Mikor belépsz (napközépre jár az idő lassan) Az ordanit pillantod meg a pult sarkánál lévő asztalnál egy fekete hajú nővel és egy öreg (nálad nem, tán veled egykorú) finom szabású ruhát viselő emberrel.

Last edited by VérGyöngyTyúk Z; 09-19-2006 at 12:56..
Reply With Quote
  #36  
Old 09-19-2006, 15:20
Massza Rex Massza Rex is offline
Member
 
Join Date: Jul 2006
Location: Bp
Posts: 848
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Úgy helyezkedem, hogy lásson, majd ha megvolt a felismerés, akkor leülök az ivóba és őket figyelem.
Az ordani pár perc múltán észrevesz és feléd bólint, majd a kezével int, hogy kis türelmedet kéri. Úgy negyedóra elteltével az öreg feláll és kimegy a fogadóból. Pár perccel később az ordani és a nő feláll és feléd indulnak.

Last edited by VérGyöngyTyúk Z; 10-03-2006 at 14:03..
Reply With Quote
  #37  
Old 09-19-2006, 23:16
Pettyes Pettyes is offline
Member
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 464
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Amikor felkelek látom, hogy a nap már magasan jár. Elrévedek egy kicsit, hogy mily gyorsan vége lett annak a csodának, amiben eddig élvezetemet leltem. Ezután eszembejut a viadal, gyorsan elvégzem a tisztálkodási szokásokat, felöltözök és elindulok lefelé a lépcsőn. Lefelé, illetve a fogadóban gyors intést vetek mindenki felé köszönés képpen és megállás nélkül sietek az udvarra, hogy megkezdjem felkészülésem az esti bemutatóra! Körbenézek, hogy van-e megfelelő hely majd a felkészüléshez. Az udvaron van elég hely (ami ritka a belvárosi telkeken), bár a szélesebb mozgásokhoz néha kissé szűk neked. Először egy meditációs formát öltök, melyben megtisztítom gondolataim az edzéshez. Nem zavar, ha körülöttem nézelődnek, nem terelik el figyelmem a koncentrációról. Majd elkezdem a különböző bemeneteket, fogásokat próbálgatni, illetve egy-két erőgyakorlatot végzek. Párszor kénytelen vagy a hirtelen oldalravetődést is gyakorolni, mert a törpék szállítószekerei, nem a leglassabb tempóban közlekednek az udvaron. Megúszod sérülések nélkül a dolgot és a véred fel is pezsdíti, hogy nem csak formagyakorlatokat végzel.
Mikor úgy érzem, hogy kellően elfáradtam, de nem teljesen visszamegyek a fogadóba, letisztálkodom, megétkezem és természetesen beszélgetést kezdeményezek, fogadok bárkivel, aki éppen érdeklődik, de ha nem, akkor a gondolataimban elkezdem felkészíteni magam, hogy a legjobb formám nyújtsam az este folyamán.

Pár törpe ismerőssel futsz össze akik gondosan végigmérnek és egymás közt beszélgetve esélyeket latolgatnak. Észreveszed, hogy a többség óvatosan áll hozzá a dologhoz. Tömzsipöröly elkülönít egy kis asztalt és egy törpe, meg egy ember fogadási nyilvántartást állít fel. Mikor megnézed látod, hogy az esélyek számolgatásánál nagyjából egyező értékek vannak és mindkettőtökre nagyjából ugyanojan arányokkal fogadnak.

Last edited by VérGyöngyTyúk Z; 10-03-2006 at 11:34..
Reply With Quote
  #38  
Old 10-03-2006, 11:54
Massza Rex Massza Rex is offline
Member
 
Join Date: Jul 2006
Location: Bp
Posts: 848
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Ha észreveszem a fogadásokat, én is felrakok 1 ezüstöt Dhar győzelmére.
Megkapod a fogadást igazoló falapocskát és a fogadást vezető ember lelkesen magyarázza neked, hogy ha Dhar nyer az ezüstöd mellé egy ezüstöt és 45 rezet kapsz vissza.

Last edited by VérGyöngyTyúk Z; 10-03-2006 at 12:13..
Reply With Quote
  #39  
Old 10-03-2006, 12:23
Pettyes Pettyes is offline
Member
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 464
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Amikor meglátom a fogadásokat, elgondolkodom, hogy informálódni kellett volna az "ellenfelemről"! Odamegyek tömzsipörölyhöz és megkérdem tőle, hogy akad-e valami infója a két idegenről!
Tömzsipöröly vigyorogva néz fel rád:
-Emlékszel arra mikor pár nappal ezelőtt volt egy kis hepaj itt? - felcsillan a szeme hirtelen - Hisz akkor nem voltál itten! Hejj.. ez izgalmas lesz! - gyorsan körbepillant, aztán odasúgja neked - menj a sarokasztalhoz a lépcsőnél mingyárt megyek én is!

Nos volt már olyannal dolgom, akiről semmit nem tudtam, de ezek az alakok mégis nyugtalanítanak engem, főleg a magabiztosságuk! Igyekszem kisöpörni a kellemetlen gondolatokat és kellemesebb pillanatokra koncentrálni, mely megnyugtat. Elvégre ha nem győzök nem a világ dől össze, meglehet tán csalódást fogok pár barátomnak okozni, azért minden trükköt bevetek, mert úgy érzem szükségem lesz rá! Körbejáratom a tekintetem a fogadón, majd visszarévedek és nyugalamt erőltetek magamra.

Last edited by VérGyöngyTyúk Z; 10-03-2006 at 12:35..
Reply With Quote
  #40  
Old 10-03-2006, 12:39
Pettyes Pettyes is offline
Member
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 464
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Úgy teszek ahogy Tömzsipöröly mond és várom a fejleményeket!
Pár perc múlva Tömzsipöröly egy nagykoró friss vízzel, meg némi étellel lép az asztalodhoz. Leteszi az asztalra aztán leül veled szembe:
-Nagyon jó, naggyon jó! -örvendezik - nagy harc lesz! Te nem láttad őket harcolni, ők nem láttak téged. Minden kicsike előny módosíthat a végeredményen, ahogy a kohóban is, egy parányi széndarab is ócskavasat csinálhat a legjobb acélból. - Látod rajta, hogy roppant izgatott és alig várja a naplementét.
-Kötünk üzletet Dhar? Van egy-két tolvajka kinek a fejébe kellene verni, hogy ez nem az ő helyük. Cserébe elmondok pár dolgot a technikájukról. Persze csak amennyit megértettem belőle és ami még nem befolyásolja teljesen a harcot. -Egy pillanatra behunnyja a szemét és hümmög - bár szerintem amit tudok, az párszor meglepheti őket, de a végeredmény attól még kétes. Nos benne vagy?

Last edited by VérGyöngyTyúk Z; 10-03-2006 at 12:48..
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 3 (0 members and 3 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 14:45.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu