Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #31  
Old 08-08-2006, 20:05
Artúr
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Épp az a gond, hogy ha full képernyőn lépek be és leveszem "teljes méretre" akkor eltünik alul a kilépés menüpont. Na oké, nem kötözködöm többet.

Last edited by Artúr; 08-08-2006 at 20:09..
Reply With Quote
Sponsored Links
  #32  
Old 08-08-2006, 20:10
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,199
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Artúr
Épp az a gond, hogy ha full képernyőn lépek be és leveszem "teljes méretre" akkor eltünik alul a kilépés menüpont.
Nem igazán értem miért kell más felbontással belépned, mint amivel játszani fogsz. Lépj be azzal, amivel játszol is...

Ez egy kicsit agyon-erőltetett dolognak tűnik nekem.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #33  
Old 08-08-2006, 21:22
Senki's Avatar
Senki Senki is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Café of Broken Dreams
Posts: 1,690
Activity: 0%
Longevity: 99%
Lightbulb

Mzilikazinak volt pár ötlete csak offtopicként szólta be őket, de ideteszek belőle párat ami tettszett

"- A főmenüt Országodnak nevezni elég érdekes felfogás, mert ez nem az országot mutatja, hanem egy két fontosabb adatát, tehát a főmenüjét.
Hadsereg, amit célszerűbb lenne kiképzésnek hívni..." - az építés mintájára... hiszen az se épületek...- "- visszatérve a Főmenüre: az ország neve mellett a csoport és alul az Üzenetek olvasása pirossal vannak szedve. miért? egyik sem annyira fontos hogy pirossal kellene kiemelni. a piros színt meg kellene hagyni a negatív események (katonai vereség, támadó tolvajakció, ártó vari) alapszínének és nem használni indokolatlanul, mert zavaró."
"- a menüpontokat célszerű lenne tagolni, tehát a harci, a beállítási a termelési stb. menüpontokat egy pár ponttal nagyobb sortávolsággal elválasztani egymástól, sőt esetleg színekkel kiemelni a fontosabbakat. én valahogy így tagolnám: Háború, Alvilág, Varázslatok együtt (harci menük);
- Tanácsadók, Pontok, Események és Keresés (infó menük);
- Intéző, Helytartó, Pénzügy (beállítás menük)
- Kiképzés, Építés, Tudomány és Felfedezés ("termelés" menük);
- a Piac és a Szövetségek menü külön soron kiemelve,
- az Üzenetek, Diplomácia és Fórum egy kupacban (nem tudok jobbat, "Diplomácia" menük, a jelenlegi diplomáciát pedig átkeresztelném szövetségi hirdetésekre)
- a Beállítások, a Bónusz, a Kincstár, a Jegyzetek stb a menü alján, mint a viszonylag ritkábban használt menüpontok."
ezek között van pár olyan dolog ami tettszene...
Reply With Quote
  #34  
Old 08-08-2006, 21:27
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,199
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Senki
Mzilikazinak volt pár ötlete csak offtopicként szólta be őket, de ideteszek belőle párat ami tettszett

"- A főmenüt Országodnak nevezni elég érdekes felfogás, mert ez nem az országot mutatja, hanem egy két fontosabb adatát, tehát a főmenüjét.
Hadsereg, amit célszerűbb lenne kiképzésnek hívni..." - az építés mintájára... hiszen az se épületek...- "- visszatérve a Főmenüre: az ország neve mellett a csoport és alul az Üzenetek olvasása pirossal vannak szedve. miért? egyik sem annyira fontos hogy pirossal kellene kiemelni. a piros színt meg kellene hagyni a negatív események (katonai vereség, támadó tolvajakció, ártó vari) alapszínének és nem használni indokolatlanul, mert zavaró."
"- a menüpontokat célszerű lenne tagolni, tehát a harci, a beállítási a termelési stb. menüpontokat egy pár ponttal nagyobb sortávolsággal elválasztani egymástól, sőt esetleg színekkel kiemelni a fontosabbakat. én valahogy így tagolnám: Háború, Alvilág, Varázslatok együtt (harci menük);
- Tanácsadók, Pontok, Események és Keresés (infó menük);
- Intéző, Helytartó, Pénzügy (beállítás menük)
- Kiképzés, Építés, Tudomány és Felfedezés ("termelés" menük);
- a Piac és a Szövetségek menü külön soron kiemelve,
- az Üzenetek, Diplomácia és Fórum egy kupacban (nem tudok jobbat, "Diplomácia" menük, a jelenlegi diplomáciát pedig átkeresztelném szövetségi hirdetésekre)
- a Beállítások, a Bónusz, a Kincstár, a Jegyzetek stb a menü alján, mint a viszonylag ritkábban használt menüpontok."
ezek között van pár olyan dolog ami tettszene...
1, menünek hívni valamit, ami nem menü, eddig is zavaró volt.

2, A menüpontok most is tagolva vannak, megfelelő felbontás esetén. Kisebb felbontásnál nem fér el a tagolás.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #35  
Old 08-08-2006, 21:30
Senki's Avatar
Senki Senki is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Café of Broken Dreams
Posts: 1,690
Activity: 0%
Longevity: 99%
Arrow

Ati, itt a tagolás rendjén akar változtatni, amúgy értem mire gondolsz az 1es pontal, abban is igazad van mindenesetre ez a tagolás, meg a hadsereg és a diplomácia menüpont átnevezése tettszene
Reply With Quote
  #36  
Old 08-08-2006, 21:35
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,199
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Senki
Ati, itt a tagolás rendjén akar változtatni, amúgy értem mire gondolsz az 1es pontal, abban is igazad van mindenesetre ez a tagolás, meg a hadsereg és a diplomácia menüpont átnevezése tettszene
No de miért hívjunk valamit kiképzésnek, ahol nemcsak kiképezni, hanem továbbképezni és lefokozni is lehet? Legyen "kiképzés, továbbképzés és lefokozás"? A "hadsereg" sokkal inkább fedi a menüpont tartalmát, és az elmúlt 7 év során nem volt vele gond, mindenki tudta miről van szó.

Én azt gonbdolom, hogy eddig egyik menüponttal sem volt probléma, és most is csak a Főmenü változott át "Országod"-dá, hogy a "Főmenü" elnevezést valóban a menüre használhassuk, ne egy olyan oldalra, ami minden, csak nem menü.

Úgyhogy én nem hiszem, hogy bármit változtatni kellene a menüpontok elnevezésén.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #37  
Old 08-08-2006, 21:48
Ghosti's Avatar
Ghosti Ghosti is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 281
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

En ugyanezt a kerdest mar felvetettem meg a hetvegen egy levelbe a supporthoz. Akkor azt irtatok hogy valtoztassak a felbontason. Mivel a video kartya felbontasa a 1024x768 es ezen nem igen tudok valtoztatni mert akkor egeszen eltol minden mast a gepen igy tagolatlanul marad nalam a menu.
De lenne nekem is kerdesem ezen felul.
Ati, mivel a "betuk" forumon azt irtad hogy sajnos hely hiany miatt nem lehet nagyobbra venni a tanacsadokba az irast es mint latom nagyon sokunknak a menu sem ugy latszik ahogy kellene, miert kerult a menu alulrol az oldalra?Mert ahogy en ezt ertelmezem ez miatt van hogy minden joval kissebb lett.
Masik kerdesem, a menu sorrendje most ugyanaz ami alul volt? Mert szerintem ha igy egymas alatt van valami ertelmesebb sorrendre kellene valtoztatni, de ezt is mar irtam supportra a hetvegen.
Reply With Quote
  #38  
Old 08-08-2006, 21:48
[Qpe_] [Qpe_] is offline
Junior Member
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 88
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Ohhoho, ratalaltam a megfelelo topicra
Csatlakoznek par elottem szolohoz.
1024x768-as felbontasban teljes kepernyos modban firefox-al a menupontok nem fernek ki vegig. Nincs 'Fomenu' tablacska, nincs tagolas, megis hianyzik a 2-3 legalso menupont. Es nem gorgetheto.
A hibajelenseg reprodukciojahoz ha kell: oprencer: linux, bongeszo: firefox 1.5.0.3 theme: Noia 2.0 (eXtreme) 3.01
Remelem kimerito hibaleirast adtam.
Reply With Quote
  #39  
Old 08-08-2006, 21:53
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,199
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Ghosti
En ugyanezt a kerdest mar felvetettem meg a hetvegen egy levelbe a supporthoz. Akkor azt irtatok hogy valtoztassak a felbontason. Mivel a video kartya felbontasa a 1024x768 es ezen nem igen tudok valtoztatni mert akkor egeszen eltol minden mast a gepen igy tagolatlanul marad nalam a menu.
De lenne nekem is kerdesem ezen felul.
Ati, mivel a "betuk" forumon azt irtad hogy sajnos hely hiany miatt nem lehet nagyobbra venni a tanacsadokba az irast es mint latom nagyon sokunknak a menu sem ugy latszik ahogy kellene, miert kerult a menu alulrol az oldalra?Mert ahogy en ezt ertelmezem ez miatt van hogy minden joval kissebb lett.
Masik kerdesem, a menu sorrendje most ugyanaz ami alul volt? Mert szerintem ha igy egymas alatt van valami ertelmesebb sorrendre kellene valtoztatni, de ezt is mar irtam supportra a hetvegen.
A sorrend nem ugyanaz, ami alul volt, alul a toldás-foldás miatt már elvesztette az eredeti logikai sorrendjét a menü, hiszen mindenképp 4-es egységekre volt bahatárolva. Most ismét egy egészséges logikai sorrendben vannak a menüpontok, egymás alatt fontossági sorrendben.

Ha nincs tagolva a menü, akkor is logikusan ki tudod találni, hogy hol lehet máshol a tagolás, az egymás alatt levő menüpontok szorosan kapcsolódnak egymáshoz.

Az eddigi szorosan 4-es tagolás most változott, van, ahol csak 3 menüpont van egyben, és van, ahol 6. (Plusz a kettő között a 4 és az 5 is megtalálható. )
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #40  
Old 08-08-2006, 21:55
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,199
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by [Qpe_]
Ohhoho, ratalaltam a megfelelo topicra
Csatlakoznek par elottem szolohoz.
1024x768-as felbontasban teljes kepernyos modban firefox-al a menupontok nem fernek ki vegig. Nincs 'Fomenu' tablacska, nincs tagolas, megis hianyzik a 2-3 legalso menupont. Es nem gorgetheto.
A hibajelenseg reprodukciojahoz ha kell: oprencer: linux, bongeszo: firefox 1.5.0.3 theme: Noia 2.0 (eXtreme) 3.01
Remelem kimerito hibaleirast adtam.
Screenshotot a menüről tudnál adni? (lap tetejétől, tehát a logó is látszódjon benne) Csak méricskézés miatt.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 14:07.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu