Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #31  
Old 03-18-2007, 14:28
Smooth Scroller Smooth Scroller is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 772
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

hunor jol beszelt a legutolso hozzaszolasaban, sztem kar megszokasbol / reflexbol kioktatni. 1etertek azzal amit irt. bar, nemcsak varisnak ugrik a a keszije, hanem barkinek, aki joparat aranyalmazik. az alacsony varikeszi meg veszelyes.

a masik meg, hogy 1400 hekinel 70k... huha, az aztan a vmi. mar 1000 hekinel erdemes nonstop 50-100 milkat tartani LEGALABB kpben, hogy a piacon kicsit is lehessen vmit alkotni. olcson felvasarolni, kicsit dragabban kirakni, stb.

1000 heki folott a 70k meg olyan mintha nem is lenne. total nincs semmi jelentosege. kb. 2 vari, vagy toli erteke. 1000 hekinel meg a sziesztas orias varisbol is 1etlen toliakcioval lekapnak ugy 80-100 varit. aranyalmazhatna iteletnapig, amig visszahozza.

az aranyalma pontosan annyit er mint a dragako a jatekban. a 4. csoportban mar hetek ota 1 arany az erteke es altalaban csokken. hogy hova azt nem tudom.

Last edited by Smooth Scroller; 03-18-2007 at 14:32..
Reply With Quote
Sponsored Links
  #32  
Old 03-18-2007, 14:39
Hunor a sirály Hunor a sirály is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 265
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Xeper View Post
Méretfüggő az értéke. 1400 heki körül már 70k aranyat is adhat...
Örülök neked, majd abbol a 70K/1 varázslásból meg fogsz gazdagodni(azt tegyük hozzá, hogy nem mindig jön 70k, valamikor csak 10k jön). Az igaz, hogy ha 0 a kp-d akkor ki tud segiteni, de másra egyáltalán nem jó. Lemegy a készülid és az nagy hátrány tud lenni, mikor pont lefogy a vari az oridról.
Nem azt mondom, hogy 1 millákat kellene hozni az aranyalmának egy varázslásra, de legalább ne a semmiért koptatnád el a készülidet, ezért lenne jó egy kis értéknövelés, szvsz a piacot egyáltalán nem borítaná fel!
Reply With Quote
  #33  
Old 03-18-2007, 14:40
Gyula's Avatar
Gyula Gyula is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Oroszlány
Posts: 1,738
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by laci View Post
Áruld el, hogyan csinálsz pénzt sima varisként (nem hadivariként, és nem tolvajokkal teletűzdelve)
Lehet katonát képezni, de akkor még kevesebb lesz a helyem az amúgy is kevés barakkomban; lehet kovácsműhelyeket tartani, de azok is helyet foglalnak, és nem midnen csoportban van magas ára a fegyvereknek; lehet tekercseket írni, de ahhoz nagyon sok könyvtár kell hogy pénz jöjjön be belőle, és a tekercs sem mindenhol értékes.

Most így hamarjában semmi nem jut eszembe, amiből egy legalább 30% templommal rendelkező varázsló pénzt kreálhatna, de várom az ötleteket.
Hát szerintem a kiképzett varázslókbol tudsz eladni és foylton után képezni
Akkor nem lesz szabad hely az amugy is kevés barakkodban, és ugyan úgy maradsz varázsló is ráadásul
__________________
Sex, Drog és Rock and Roll

Gyulaword (#79796)
Reply With Quote
  #34  
Old 03-18-2007, 14:44
Gyula's Avatar
Gyula Gyula is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Oroszlány
Posts: 1,738
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Az is megoldás amit mondtak hogy szöviben a varis gömböl a szövik meg hálábol adnak neki pénzt
Nálunk úgy működik ez a dolog hogy a törpe termel a hadis űt és mindig a törpi szokott a hadinak karavánozni
__________________
Sex, Drog és Rock and Roll

Gyulaword (#79796)
Reply With Quote
  #35  
Old 03-18-2007, 15:26
Smooth Scroller Smooth Scroller is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 772
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

gyula, ez mind igy igaz, ahogy mondod, de ettol fuggetlenul valoban lehetne jobb az aranyalma. en meg akkor se aranyalmaznek ha 5szor tobbet adna.
Reply With Quote
  #36  
Old 03-18-2007, 15:44
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Smooth Scroller View Post
gyula, ez mind igy igaz, ahogy mondod, de ettol fuggetlenul valoban lehetne jobb az aranyalma. en meg akkor se aranyalmaznek ha 5szor tobbet adna.
Az aranyalmának elképesztő nagy pénzeket kéne adni ahhoz, hogy hajlandó legyek arra pazarolni a készülimet, az meg nem lenne igazán jó. A játékban épp elég pénz van most is, nem kell feltétlen újabb forrást gyártani.
Reply With Quote
  #37  
Old 03-18-2007, 15:57
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Hunor a sirály View Post
Örülök neked, majd abbol a 70K/1 varázslásból meg fogsz gazdagodni(azt tegyük hozzá, hogy nem mindig jön 70k, valamikor csak 10k jön). Az igaz, hogy ha 0 a kp-d akkor ki tud segiteni, de másra egyáltalán nem jó. Lemegy a készülid és az nagy hátrány tud lenni, mikor pont lefogy a vari az oridról.
Nem azt mondom, hogy 1 millákat kellene hozni az aranyalmának egy varázslásra, de legalább ne a semmiért koptatnád el a készülidet, ezért lenne jó egy kis értéknövelés, szvsz a piacot egyáltalán nem borítaná fel!
Miért várja mindenki azt, hogy egy mindenki által elérhet funkció bevezetése által meg fog gazdagodni?? Ha mindenkinek sokat hozna az aranyalma, akkor megint ott lennénk ahol a part szakad: minden ugyanannyival lenne drágább amennyivel többet aranyalmával szereznek mások. Az aranyalma úgy jó ahogy van: az ember normális körülmények között nem használja, így nem jön be a játékba fölösleges pénz, nem indukál inflációt, de ha nagyon kell egy kis segítség, akkor megvan a lehetőség.
Az aranyalma jelenlegi formájával is össze lehet varázsolgatni jópárszáz k aranyat naponta, amivel már igenis ki vagy segítve (egy tesztelésképpen teljesen lenulláztatott orival Bben sikeresen talpraálltam 0 termeléssel kb 500 kör alatt, és ebben nem kicsi szerepe volt az aranyalmának )
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.
Reply With Quote
  #38  
Old 03-18-2007, 21:36
Bea Baba's Avatar
Bea Baba Bea Baba is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 193
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

szerintem sincs szükség változtatásra, mert:
-ha sokat lenne növelve, akkor úgyios hozzá igazodna előbb utóbb a piac..
-ahoz h érdemes legyen iesmire pazarolni a készülit, nagy változtatás kell(fentebb irtam mért nem kell nagy változtatás)
-jelenleg is van haszna(azért Xeper móccerére kiváncsi lennék )
__________________
Don't worry, beeee happy!!

Bea Baba (#336994) itt megtaláltok
Reply With Quote
  #39  
Old 03-18-2007, 23:52
Hóhér Hóhér is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 806
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by laci View Post
Áruld el, hogyan csinálsz pénzt sima varisként (nem hadivariként, és nem tolvajokkal teletűzdelve)
Lehet katonát képezni, de akkor még kevesebb lesz a helyem az amúgy is kevés barakkomban; lehet kovácsműhelyeket tartani, de azok is helyet foglalnak, és nem midnen csoportban van magas ára a fegyvereknek; lehet tekercseket írni, de ahhoz nagyon sok könyvtár kell hogy pénz jöjjön be belőle, és a tekercs sem mindenhol értékes.

Most így hamarjában semmi nem jut eszembe, amiből egy legalább 30% templommal rendelkező varázsló pénzt kreálhatna, de várom az ötleteket.

30 % templommal rendelkező ori szerintem ahhoz, hogy életképes legyen szövisnek kell lennie ebből indulok ki...

( ha nem szövis akkor a csoport összes pénze is kevés lesz az állandó fedezéshez )

ha szövetségben játszom , nincs olyan hogy én pénzem te pénzed hanem közös szövi vagyon van , amit a varisban tartanak általában, ami nem látszódik ,valamint be van íjazva, védve...

- ha hadis szöviben vagy gömbözöd a célpontokat hadi foszt.
- toli van a szöviben toli gyilok, készi lenyomás toli tekiz...
- keresel egy jó törpét a csoportban szövidnek, és rengetsz ide oda, fel megy a nyersi ára kerestek vele elég sokat...


fentebb le volt írva rengeteg lehetőség pénz csinálásra, de két dolog nem megy egyszerre :

élezett orit építeni - és pénzt is termelni...

ha erre keresel megoldást,az tényleg elég nehéz....
Reply With Quote
  #40  
Old 03-19-2007, 15:18
Bogár Bogár is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Csíkszereda
Posts: 1,312
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Hóhér View Post
30 % templommal rendelkező ori szerintem ahhoz, hogy életképes legyen szövisnek kell lennie ebből indulok ki...
csopifüggő ez is. a fenti csopikban sztem az is elég, ha van 23-25% templomod.

Quote:
Originally Posted by Hóhér View Post
- keresel egy jó törpét a csoportban szövidnek, és rengetsz ide oda, fel megy a nyersi ára kerestek vele elég sokat...
régebb én is kipróbáltam, és valóban hatásos. viszont ez egy nagyon drasztikus és szemét módszer, amit ezután inkább kihagynék bármelyik oldalon is vagyok (igen, voltam a másik oldalon is...).

maradjunk a gömbözés-fosztás és a gömbözés-lopás párosoknál...
__________________
"To be
the eyes
and ears
and conscience
of the Creator of the Universe,
you fool.
"

Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 21:49.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu