Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #31  
Old 06-30-2006, 09:44
Colony Colony is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 297
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by csunyabogar
éppen ez a lényeg... nem a bejelentkezési kísérletekről menne az értesítés, hanem a sikeres belépésről, és nem mailben.
Ezt nem értem!
Belépek az országomba és azt látom, hogy tök üres és egy darab épületem sincs, akkor kiirja...Legutolsó sikeres bejelentkezés dátumát?
Nekem aztán akkor már rohadtúl mindegy lenne, hogy 1 órával vagy 3 órával ezelött járt bent
Reply With Quote
Sponsored Links
  #32  
Old 06-30-2006, 10:39
BeeLord's Avatar
BeeLord BeeLord is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ceglédbercel
Posts: 889
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Ebben az esetben akár e-mailt is kaphatnál nyugodtan, nem lennél vele előrébb 6x egyszerűbb ha csak az utolsó belépés időpontját látod, mint napi 20-30 levelet kapni.
Reply With Quote
  #33  
Old 06-30-2006, 10:50
Colony Colony is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 297
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by BeeLord
Ebben az esetben akár e-mailt is kaphatnál nyugodtan, nem lennél vele előrébb 6x egyszerűbb ha csak az utolsó belépés időpontját látod, mint napi 20-30 levelet kapni.
Jó-jó nem akarom szét offolni ezt a témát, hiszen az értesítés a belépésről a címe. Viszont én nagyon-de nagyon nem akarom, hogy értesítsenek, valaki bent járt. Én olyan levelet szeretnék kapni, hogy az illető nem tudott belépni.
(És ilyen már van )

Az eredeti felvetéshez hozzászólva, nyugodtan bekerülhetne (mint itt a forumon is) utolsó belépés dátuma. Gondolom Fegya ezt a témát a védelem szempontjából vetette fel. Abszolút nem értem ezt az ország feltörösdit, de ilyenkor több napig is bent járkálnak? Ezzel ki lehetne küszöbölni az ilyen jelegű problémát. De a cél az lenne, hogy ne észre vegyem ezt, hanem meg se történhessen.
Reply With Quote
  #34  
Old 06-30-2006, 10:57
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,199
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Colony
De a cél az lenne, hogy ne észre vegyem ezt, hanem meg se történhessen.
Ehhez minden adott, így ezen a téren igazából tovább szigorítani lehetetlen.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #35  
Old 07-01-2006, 10:59
Cece Cece is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Vajdaság
Posts: 855
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Szerintem a téma jó, és egy másik topicban olvasottak alapján igencsak aggodalmat keltő. Bár ilyen problémám nekem még nem volt (remélem nem is lessz), de támogatom az ötletet miszerint érdemes foglalkozni a dologgal.
Olyan szerintem nem létezik, hogy valahová nem lehet illetéktelenül bejutni, csak ismerni kell a módját. A védelem ezzel szemben adott, de ha mégis megkerülik, legalább az álldozat egy minimális infórmácíót kapjon arról, hogy honnan és mikor tették tönkre
Pl én a védelmi dolgokat nem használom, mivel illuminált állapotban, másnaposan, wapról stb elég sokszor elgépelem a jelszót és ha be lenne kapcsolva magammal tolnák ki Most erre Ati mondhatná, hogy figyi ... adott a védelem, de te nem használod ... sajnálom. Ez persze jogos és vállalom a következményeket.
A lényegre visszatérve szerintem mégis jó lenne egy E-Mailes értesítő az idegen IP címekről való belépésről. Ha valaki netkávézóból, vagy céges gépről, amit többen használnak, online hagyja az országát, vagy megjegyezteti a jelszavát, hát magára vessen
Itt felvetném a kérdést, hogy amennyiben ezt az ötletet komolyabban fontolóra vennék, megoldható e az, hogy több IP-t regisztráljon a gép sajátjaként az oritulaj jóváhagyásával? (pl házi gép + céges + teló)
Nem vagyok egy PC-mágus, csupán paraszt ésszel gondolkodom, ezért ne tessék haragudni rám
Remélem nem lett túl hosszú
Reply With Quote
  #36  
Old 07-01-2006, 11:08
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,199
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Cece
Itt felvetném a kérdést, hogy amennyiben ezt az ötletet komolyabban fontolóra vennék, megoldható e az, hogy több IP-t regisztráljon a gép sajátjaként az oritulaj jóváhagyásával? (pl házi gép + céges + teló)
Nem vagyok egy PC-mágus, csupán paraszt ésszel gondolkodom, ezért ne tessék haragudni rám
Saját cím regisztrálása nem lesz, tehát ilyen, hogy idegen címről belépés, meg saját címről belépés, semmiképp nem megoldható. Gondolj csak a modemes, vagy adsl felhasználókra, akik naponta 2-3 különböző címről vannak. Többezer, sőt, többtízezer címük lehet, ami "saját", és 2 óra, vagy akárcsak 2 perc elteltével ugyanezek a címek máris "idegen" címek.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #37  
Old 07-01-2006, 12:25
Cece Cece is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Vajdaság
Posts: 855
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati
Saját cím regisztrálása nem lesz, tehát ilyen, hogy idegen címről belépés, meg saját címről belépés, semmiképp nem megoldható. Gondolj csak a modemes, vagy adsl felhasználókra, akik naponta 2-3 különböző címről vannak. Többezer, sőt, többtízezer címük lehet, ami "saját", és 2 óra, vagy akárcsak 2 perc elteltével ugyanezek a címek máris "idegen" címek.
Mondtam, hogy nem vagyok PC-mágus
Ez esetben elég kilátástalannak tűnik a dolog.
Nah nem tudom, de ennek a problémának a megoldása szerintem összefüggésbe hozható valamilyen szinten a "több ori szabálytalan irányítása" dologgal. Fogalmam sincs honnan jutott ez eszembe és le sem tudom írni pontosan mire gondolok ... talán valami olyasmire, hogy ha Te tudod ki irányít több orit egy gépről, akkor azt is meg lehet tudni, ha valakinek az orijába bekígyózik egy másik hódítós cirkuszolni, mivel az adott pillanatban "több ori szabálytalan irányítása". Nah nem tudom ... eszem nincs hozzá, hogy lehetne az ilyesminek elejét venni
Reply With Quote
  #38  
Old 07-01-2006, 21:17
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,199
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Cece
eszem nincs hozzá, hogy lehetne az ilyesminek elejét venni
Ahogy fent már le volt írva többek által is:

- jelszavadat nem adod ki senkinek, szövetségesednek sem
- nem írod le a jelszavadat
- az e-mailed jelszavát se
- nem kitalálható jelszó
- a játék nyújtotta biztonsági opciók bekapcsolása
- a géped folyamatos rendbentartása (vírusok, spyware-ek stb.)

Ehhez nem a Hódítóban kell bármit is tenni, ez már csupán az emberi tényező.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #39  
Old 07-01-2006, 21:38
Cece Cece is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Vajdaság
Posts: 855
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati
Ahogy fent már le volt írva többek által is:

- jelszavadat nem adod ki senkinek, szövetségesednek sem
- nem írod le a jelszavadat
- az e-mailed jelszavát se
- nem kitalálható jelszó
- a játék nyújtotta biztonsági opciók bekapcsolása
- a géped folyamatos rendbentartása (vírusok, spyware-ek stb.)

Ehhez nem a Hódítóban kell bármit is tenni, ez már csupán az emberi tényező.
Megadom magam!
Annyit azért még hozzátennék, hogy sokan sok helyre betörtek már és feltörtek ezt azt (pénzért vagy puszta szórákozásból), pedig a védelmi rendszer feltörhetetlennek volt minősítve. Itt a különféle hackelésre célzok.
Na de azért én nem idegeskedek, mivel a jelszavam elég hosszú btűkből és számokból áló kombinéjsön, amit magam sem tudok megjegyezni, ezért egy füzetkébe le van írva a többi fontos dologgal együtt
+ csak itthonról + telóról hódítózok és a gépet is kizárólag én használom

Jól esett ehhez a témához is hozzászólni
Reply With Quote
  #40  
Old 07-04-2006, 18:28
wand wand is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,144
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

no, ha már átkerült ide, akkor támogatom az eredetei javaslatot, hogy be lehessen állítani, hogy minden belépésről küldjön emilt. esetleg ha túl nagy emil forgalmat generálna, akkor jelenjen meg "kirörölhetetlenül" az ország eseményei között.

mondjuk lehettet volna 1 hónapja is..
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 18:50.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu