Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Stratégia & Tippek
Register Stats Members List Today's Posts

Stratégia & Tippek Stratégiák megbeszélései, tippek, trükkök az egyes fajokhoz, személyiségekhez

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #31  
Old 02-28-2006, 17:08
Davalon's Avatar
Davalon Davalon is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Körmend - Szombathely
Posts: 705
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Penya
Mi a helyzet ha vegyesen van paci íj elit a hadisnál és a tolisnál meg elit van és (vagy) íj? Amúgy meg 12k paci és elit esetén már 2k íj a differencia szval nem biztos h olyan jó az a csak elites verzió, de ezt mindenki maga dönti el.
Hát ha minden szövinél más típusú egység van, az a lehető legrosszabb helyzet Mit csinál szerencsétlen tolvaj, ha támadják?:-D A végét meg nem is értem, de nem jó semmiképp Bárhogy is variálod a ló-íj arányt, valahol mindig kevés lesz. Íjhoz már jöhetne ugye torony én a tornyok helyett, ha aktív a szövi és csupa elites, még más épületeket húznék és húzunk is. PL. még barakkot. és akkor még több az elit. És még többel lehet taktikázni nem kérdés, melyik a sokkal kihasználhatóbb formáció egy jó szövinél. De nem részletezném újra. Nyugodtan lehet játszani ló-íjat. Én örülök neki:-)

Last edited by Davalon; 02-28-2006 at 17:13..
Reply With Quote
Sponsored Links
  #32  
Old 03-01-2006, 06:48
drhb
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by Gyula
ú
Lehet hogy én mondtam, ha annyi varit tartasz, hogy egy jobb varis ne tudjon leártózni akkor nme vagy kajak tolis, és egy jó félelf belophat hozzád, ha jó vagy varival tolival akkor egy közepes hadi oda visza masírozik majd a főtéren neked, egy MF tolis embernek talán lehet létjogosultsága, de szerintem szövibe nem igazán jó. Alsóbb szinteken meg nem jellemző hogy tanya free legyen az ori, mert tanyafreeként talán lehet belölle jó tolist csinálni.
Bemasírozik, leártóz? Ez ugyanúgy igaz fél-elfre is, ha nagyon sok tolit akar, akkor kevesebb lesz az íja meg a varija. A különbség, hogy a fél-elf tolijai erősebbek, tehát kevesebb kell belőle, több marad az íjakra, varikra, ám az embernek 5-öd annyi varira van szüksége ahhoz, hogy ne ártózzák le. És ugye ha mondjuk az óriás varisnak van 40% temploma, akkor az embernek elég 10-15%(óriás bónuszokat is figyelembe véve) ahhoz hogy nehogy leártózzák. Ne a mennyiséget kritizáljátok, lehet ez 50%-20% is, én a kettő arányáról beszélek. Ám igazából valamennyi templomra a fél-elfnek is szüksége van, hogy nehogy más tolvajok vagy hadisok leártózzák, viszont az rivális szövetség varisa őt biztosan le tudja ártózni, míg az embert nem. És mennyi helye maradna tolira a fél-elfnek ha ugyanezt akarná elérni, tehát hogy ne ártózzák le?

A lényeg, hogy az ember tolis alternatívája lehet a fél-elfnek, másra viszont az ember nem jó sajnos(nem értem hogy az ember miért tolis, mért nem hadis a Hódítóban?).
Reply With Quote
  #33  
Old 03-01-2006, 13:54
Davalon's Avatar
Davalon Davalon is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Körmend - Szombathely
Posts: 705
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by drhb
A lényeg, hogy az ember tolis alternatívája lehet a fél-elfnek, másra viszont az ember nem jó sajnos(nem értem hogy az ember miért tolis, mért nem hadis a Hódítóban?).
Erre volt egy topic: Új fajok vagy fajmódosítás címmel. Nem a folytatása, hanem az eredeti, amelyiket lezártam. Az erről kezdett el szólni.
Reply With Quote
  #34  
Old 03-01-2006, 17:00
Penya Penya is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Kistelek
Posts: 621
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Én meg annak örülök ha látok egy tolist elittel, kinek a pap kinek a bor a mise vagy h is mondják ezt

Szvsz az ember van olyan jó tolis mint a félelf, de inkább jobb

Amit nem értettel: 12k elitnek 60k a támadóértéke mindenféle bónusz nélkül, 12k lónak meg 72k, a kettő közt 12k pontnyi különbség van, ami pontosan 2k íjnak felel meg, és ha éppen az kis pontkülönbség kell ahhoz h átüsd akkor nem mind1 h pacid vagy elited van, ha meg a sereged támad és úgy szállnak beléd akkor édesmind1 h most elited van avagy lovad mert úgysincs otthon, egy háborúban - nekem legalábbis - a seregeim állandóan úton vannak és akkor az a lényeg h átüssek.

Biztos működik a stratégiátok mert volt szerencsém végignézni teljes krónikával ahogy nyertek egy háborút.
Reply With Quote
  #35  
Old 03-01-2006, 18:42
Davalon's Avatar
Davalon Davalon is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Körmend - Szombathely
Posts: 705
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Penya
Biztos működik a stratégiátok mert volt szerencsém végignézni teljes krónikával ahogy nyertek egy háborút.
Védekezésnél azért nagyon számít, hogy milyen tartalékok vannak még otthon és gyönyörű keresztbehívásokat lehet csinálni. Nem elég ütni, védeni is kell, kiváló kedvromboló az ellenfélnél. Sokszor jön az üzi, hogy "na és ezt hogy fogtátok meg???"

Nem is tudtam, hogy ismered a szövinket...

Last edited by Davalon; 03-01-2006 at 18:44..
Reply With Quote
  #36  
Old 03-01-2006, 19:40
drhb
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by Davalon
Erre volt egy topic: Új fajok vagy fajmódosítás címmel. Nem a folytatása, hanem az eredeti, amelyiket lezártam. Az erről kezdett el szólni.
Tudom, olvastam is. Azért ha változás nem is lesz, megpróbálkozok Queosia 5-ös csoportban egy ember hadissal, tudom hogy gyengébb hadisként, mint az ork, gnóm, óriás, törpe, elf de csak azért is megpróbálom. Hadisként is megvan az egyetlen előnye, hogy nehéz leártózni, és a gnómokkal/elfekkel/óriásokkal szemben nincsen nagyobb vesztesége, ezért könnyebb lesz pótolni az elesett katonákat(sajnos ennyi az összes előny). A felálláson még gondolkodom, szerintetek íjász/ló vagy íjász/elit? Csak elitest nem akarok, mert úgysem küldeném el soha az összes katonámat, valamekkora védelmet mindig hagynék, akkor meg ne elitek védjenek, hanem íjászok.
Reply With Quote
  #37  
Old 03-02-2006, 06:54
Davalon's Avatar
Davalon Davalon is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Körmend - Szombathely
Posts: 705
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by drhb
Tudom, olvastam is. Azért ha változás nem is lesz, megpróbálkozok Queosia 5-ös csoportban egy ember hadissal, tudom hogy gyengébb hadisként, mint az ork, gnóm, óriás, törpe, elf de csak azért is megpróbálom. Hadisként is megvan az egyetlen előnye, hogy nehéz leártózni, és a gnómokkal/elfekkel/óriásokkal szemben nincsen nagyobb vesztesége, ezért könnyebb lesz pótolni az elesett katonákat(sajnos ennyi az összes előny). A felálláson még gondolkodom, szerintetek íjász/ló vagy íjász/elit? Csak elitest nem akarok, mert úgysem küldeném el soha az összes katonámat, valamekkora védelmet mindig hagynék, akkor meg ne elitek védjenek, hanem íjászok.
Nem azért kell csupa elit, hogy kiküld az összes egységed, én nem is beszéltem erről soha és szigorúan, mint szövitaktika említettem. De újra és tovább nem ragoznám a dolgot.
Amúgy szöviben akár az összes egységeddel is ki lehet támadni, ha előtte hívtál be magadhoz helpet...
Ha mf-ben vagy hadis emberrel, na, azt nem erőltetném... Lazán szétlopják a tekercseidet, és ha ezt kör előtt csinálják közvetlenül, megnézheted mennyi egységed marad meg...

Last edited by Davalon; 03-02-2006 at 07:00..
Reply With Quote
  #38  
Old 03-02-2006, 07:42
Senki's Avatar
Senki Senki is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Café of Broken Dreams
Posts: 1,690
Activity: 0%
Longevity: 99%
Talking

Quote:
Originally Posted by Davalon
és ha ezt kör előtt csinálják közvetlenül, megnézheted mennyi egységed marad meg...
hmmm! hát ezt bizony akkor kell, hogy nehezebben tudja megtorolni!
Reply With Quote
  #39  
Old 03-02-2006, 15:01
Penya Penya is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Kistelek
Posts: 621
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Én már vállaltam ember hadist, csak anarchban végezte nem igazán tudtam tesztelni háborúban, de az elég gond volt h a 30% lakásteki miatt alig volt egységem, nem volt vmi ütős sajna, a tekilopást már említették, azért egy próbát megér Sok szerencsét hozzá
Reply With Quote
  #40  
Old 03-02-2006, 20:15
vonos82
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Talking

Quote:
Originally Posted by drhb
Tudom, olvastam is. Azért ha változás nem is lesz, megpróbálkozok Queosia 5-ös csoportban egy ember hadissal, tudom hogy gyengébb hadisként, mint az ork, gnóm, óriás, törpe, elf de csak azért is megpróbálom. Hadisként is megvan az egyetlen előnye, hogy nehéz leártózni, és a gnómokkal/elfekkel/óriásokkal szemben nincsen nagyobb vesztesége, ezért könnyebb lesz pótolni az elesett katonákat(sajnos ennyi az összes előny). A felálláson még gondolkodom, szerintetek íjász/ló vagy íjász/elit? Csak elitest nem akarok, mert úgysem küldeném el soha az összes katonámat, valamekkora védelmet mindig hagynék, akkor meg ne elitek védjenek, hanem íjászok.

Remélem, hozzánk kerülsz (W)...

Jó kis szövi lennénk, két ember hadis, egy ember tolis, meg egy óriás vari...

Hehe
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Hadisarc, szabályozott keretek között. Gyula Megbeszélések 179 01-22-2008 22:51
Akkor vagy igazi alkoholista ha szekely Viccek 17 08-22-2007 22:39
más csoportba lévő országom lehet vagy a tesznek anarba? werden Segítség 10 04-05-2007 14:43
Elf --> hadis, tolis vagy varis ??? Loxhero007 Segítség 33 12-28-2006 09:26


All times are GMT +1. The time now is 01:52.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu