Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Elvetett javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Elvetett javaslatok Könyörtelen leszek, de ami téma egész biztosan nem lesz, azt átmozgatom ebbe a topicba.

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #31  
Old 04-18-2007, 17:58
lacqa lacqa is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Göd
Posts: 430
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Vas View Post
hát nem néz kivalami jól... inkább nem kéne megjeleníteni...
valóban bután néz ki, de nem biztos hogy nagy jelentősége van annak egy gömb esetén hogy ki a duó vagy trió vezetője.
Sponsored Links
  #32  
Old 04-19-2007, 15:27
NorB NorB is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Budapest
Posts: 322
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

nekem negyon tetszik a lacqa módosításával, tehát duó,meg trimvirátus
így maradnak a taktikai lehetőségek, és nincs kiszámíthatatlan szöviháború
  #33  
Old 04-19-2007, 16:18
Robin Robin is offline
Member
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 262
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Ha 2 esetleg 3 tagú szövíben vagy akkor nem fogsz belekötni egy 4-es szövibe, akikről tudod hogy sokkal erősebbek, ha pedig téged támadnak akkor ott a szövisegítség, és kérsz be segítséget.
Nem látom értelmét annak hogy meg kéne változtatni a mostani rendszert.

Arról nem is szólva hogy mondjuk egy 2 tagú szövi egy óriással és egy elffel elég komoly előnyre tehetne szert.
Elvégre az elftől elhozná az íjait, ő pedig nyugodt szívvel támadhatna teljes sereggel, ezzel egy gyengébb 4 tagú szövit simán szét lehetne verni...

Arról nem is beszélve hogy mondjuk szövitámadás esetén felméritek az ellent, aztán kiteszitek a tolist a maradék pedig szétcincálja a már felmért szövit.
Mert mire ők is kitennének egy embert hogy meglegyen a +bónusz, addíg eltellik 24 kör...
  #34  
Old 04-19-2007, 16:59
Andrew's Avatar
Andrew Andrew is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Location: Tatabánya/Szeged
Posts: 2,796
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Robin View Post
Ha 2 esetleg 3 tagú szövíben vagy akkor nem fogsz belekötni egy 4-es szövibe, akikről tudod hogy sokkal erősebbek, ha pedig téged támadnak akkor ott a szövisegítség, és kérsz be segítséget.
Nem látom értelmét annak hogy meg kéne változtatni a mostani rendszert.

Arról nem is szólva hogy mondjuk egy 2 tagú szövi egy óriással és egy elffel elég komoly előnyre tehetne szert.
Elvégre az elftől elhozná az íjait, ő pedig nyugodt szívvel támadhatna teljes sereggel, ezzel egy gyengébb 4 tagú szövit simán szét lehetne verni...

Arról nem is beszélve hogy mondjuk szövitámadás esetén felméritek az ellent, aztán kiteszitek a tolist a maradék pedig szétcincálja a már felmért szövit.
Mert mire ők is kitennének egy embert hogy meglegyen a +bónusz, addíg eltellik 24 kör...
és akkor az elfnél mi marad otthon védeni? fantomsereg? gömbözitek az óriást, felméritek a szövetséget, gömbözitek az elfet, kap egy tűzgolyeszt, és már mehet is a sereg - nomeg egy óriás, felezett mf búnusszal nem fog szétcincálni egy szövit
nem értem hol a probléma

a másik pédádat meg már most is meg lehet csinálni
csak éppen mf-be léptek ki, és mindenki 1 kiszemelt tagot írt, ugyan úgy etikátlan, és nem különbözik sokban mint amit Te vetettél föl

szerintem nem elvetendő az ötlet
  #35  
Old 04-19-2007, 17:31
Robin Robin is offline
Member
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 262
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by AndrewB View Post
és akkor az elfnél mi marad otthon védeni? fantomsereg? gömbözitek az óriást, felméritek a szövetséget, gömbözitek az elfet, kap egy tűzgolyeszt, és már mehet is a sereg - nomeg egy óriás, felezett mf búnusszal nem fog szétcincálni egy szövit
nem értem hol a probléma

a másik pédádat meg már most is meg lehet csinálni
csak éppen mf-be léptek ki, és mindenki 1 kiszemelt tagot írt, ugyan úgy etikátlan, és nem különbözik sokban mint amit Te vetettél föl

szerintem nem elvetendő az ötlet
A tűzgolyóból mit állapítasz meg? Szerintem annyit hogy akkor abban a pillanatban amikor tűzgolyóztad, nincs bennt sereg
A +20% bónusz pedig ilyen esetben nem keveset számít...

Ha pedig az általad említett módon mennek rá egy szövire akkor az JKSZ, és mint ilyenért remélem hogy átteszik az ilyeneket a megfelelő helyre
  #36  
Old 04-19-2007, 18:02
Andrew's Avatar
Andrew Andrew is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Location: Tatabánya/Szeged
Posts: 2,796
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Robin View Post
A tűzgolyóból mit állapítasz meg? Szerintem annyit hogy akkor abban a pillanatban amikor tűzgolyóztad, nincs bennt sereg
A +20% bónusz pedig ilyen esetben nem keveset számít...

Ha pedig az általad említett módon mennek rá egy szövire akkor az JKSZ, és mint ilyenért remélem hogy átteszik az ilyeneket a megfelelő helyre
a példádban ott van egy kéttagú szövi, aminek az egyik tagja kitámadott, és íjakat hívott be (akiknek ugye nincs tornyuk... és egy elf amúgy sem tart annyi íjat, hogy az egy óriásnak torony nélkül elég legyen), akkor mégis hogy a bánatban fogná meg a kísérést?? mert ha a 4es szövi akit támadtak, az 2had 1vari 1 tolival megy, akkor az elfről van gömb és éplista, ergó ha látják, hogy nincsenek íjai, lehet támadni, ha 3 hadi, 1 vari a felállás, akkor pedig már mindkettőt lehet kísérni fele-fele sereggel, és védeni nincs sok esélyük, nem tudom ezen miért problémázol

akkor mondok egy másik példát: most is megteheted azt, hogy fölmérés után kipakolod a tolisodat, és helyére beveszel egy hadist nem?

csak azt kell megszabni, hoyg eltartson egy ideig váltani a különböző szövetségi típusok között
  #37  
Old 04-19-2007, 20:57
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Nekem továbbra is az a véleményem, hogy vagy mf, vagy szövitag. A szövi pedig max 4 taggal rendelkezik. Aki úgy akar játszani, hogy nem használja ki a 4 tagú szövi lehetőségeit legyen mf, vagy ne akarjon bónuszt.
  #38  
Old 04-21-2007, 06:57
NorB NorB is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Budapest
Posts: 322
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

szerintem kár konkrét példákkal előállni, a 4-tagú erősebb a 3 tagúnál, az meg a 2 tagúnál, ezek elvi dolgok (egyébként meg úgyis az erősebb nyer, akárhányan van )
nekem tetszik továbbra is, hogy lehetne 2-3 tagú szövi, a 2 tagú + 20% kat. bónuszokkal, a 3 tagú + 10%-kal
a lényeg, hogy ne lehessen az egyikből a másikba sűrün váltogatni
  #39  
Old 04-21-2007, 10:27
Andrew's Avatar
Andrew Andrew is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Location: Tatabánya/Szeged
Posts: 2,796
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by NorB View Post
a lényeg, hogy ne lehessen az egyikből a másikba sűrün váltogatni
itt a pont, ez a lényeg, ez kiszűrné a visszaélések jelentős részét
  #40  
Old 06-03-2007, 10:40
Harcosok's Avatar
Harcosok Harcosok is offline
Member
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 752
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Nekem tetszene a 2tagú+a 3tagú szövi
én támogatom
__________________
Mi Atyánk, aki a mennyekben vagy, szenteltessék meg a te neved, jöjjön el a te országod, legyen meg a te akaratod, amint a mennyben, úgy a földön is. Mindennapi kenyerünket add meg nekünk ma, és bocsásd meg vétkeinket, miképpen mi is megbocsátunk az ellenünk vétkezőknek, és ne vigy minket kísértésbe, de szabadíts meg a gonosztól.
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Szövifelállások Szecsa Stratégia & Tippek 214 05-03-2008 13:08
egyedül egy szövi ellen Burning Stratégia & Tippek 92 02-21-2008 08:00
Szövi kirakása szöviből etikusan bpeet Segítség 18 09-10-2006 16:59
mf vs szövi Burning Stratégia & Tippek 97 08-29-2006 12:17
Szövi események Haacska Nem hiba 1 08-23-2006 20:34


All times are GMT +1. The time now is 01:29.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu