Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések
Register Stats Members List Today's Posts

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #31  
Old 07-21-2006, 17:38
Csocsó's Avatar
Csocsó Csocsó is offline
Member
 
Join Date: Jul 2006
Location: Szombathely
Posts: 115
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Hát mészár puszti tényleg nem való ott sokra. De ha feletted van varis bever földre olyan 120-130heki körül hozol aszem 2k hekin. Már alattad van 4 karikával. Ütsz egy másik orit még +140 heki oszt már 6-7körre van a varis. Onna meg nem sok sikerrel ártózik. Pláne h elhoztál tőle egy rakat templomot...
Reply With Quote
Sponsored Links
  #32  
Old 07-21-2006, 17:40
Csocsó's Avatar
Csocsó Csocsó is offline
Member
 
Join Date: Jul 2006
Location: Szombathely
Posts: 115
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Különben is jut eszembe, A-ban hadi orit hol zavar a szárazság?
Reply With Quote
  #33  
Old 07-21-2006, 17:44
aúú's Avatar
aúú aúú is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 993
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Láma
De basszus. 500 hekin van egy hadis meg egy varis, ahola varisnak tegyük föl van 4 szer annyi varija mint a hadisnak. Rápakolja a 36 kör cuccot,a hadis meg 2 varázslatból leszedi. Vegyük 2000 hekin. A varisnak van 4 szer annyi varija, rárakja a 36 kör cuccot. A hadis meg 4 varázslatból szedi le. Téynleg nem érzed, hogy ez így nem egészen frankó?
Nem, nem frankó, de ez is azért van, mert magasabb hekin exponenciálisan gyengül a vari... sőt, szerintem ha így nézzük, az sem frankó, hogy én rádrakok 36e vihart, te pedig leütsz rólam 100-200 hekit, aztán olyan messzire kerülök, hogy nem tudok rád érdemben varizni... ez ellen csak azt tudom tenni, amit te is a varis ellen, több sereget tartok és nem azt próbálom meg elérni, hogy akinek x% temploma van, az kapjon bónusz védelmet a seregére, mert aránytalanul erősebb így a sereges (azaz, ha a sereges 2-ből akarja leszedni, akkor tartson ő is annyival több varit, hogy 2-ből tudja leszedni)...
Mint mondtam, a hadisnak se lenne ez olyan eget rengető dolog, ha nem vinne lényegesen több készülit le az ellentét vari...
__________________
Én mindig itt voltam
És mindig itt leszek,
Körülöttem pusztulnak
És születnek emberek.
Reply With Quote
  #34  
Old 07-21-2006, 17:46
aúú's Avatar
aúú aúú is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 993
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Láma
Nem tudom, sztem nem éri meg A-ban mészárolni, meg pusztitani.

Az alap javaslat meg lehet hogy általánosságban beszélt, de ez lényeges változást csak 2000 heki felett okozna sztem.
Már 700 hekitől jól láthatóan csökken a varik ereje...
__________________
Én mindig itt voltam
És mindig itt leszek,
Körülöttem pusztulnak
És születnek emberek.
Reply With Quote
  #35  
Old 07-21-2006, 18:00
wand wand is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,144
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by aúú
Nem, nem frankó, de ez is azért van, mert magasabb hekin exponenciálisan gyengül a vari...
igen gyengül, azokban a varikban amiket többb körre raksz..
kivétel a száraz meg a vihar
100 hekin 500 varival fel tudok tenni mésra 36 kör száraz vihart, 20.000 hekin szintén fel tudodk tenni 500 varival valakire 36 kört.
és mindez 8% készültségbe kerül.

félreértések elkerülése végett egy 20k-s orinak gyakorlatilag semmiféle gondot nem okoz ha akár 1 héten át van rajta száraz vihar, max lesz 50k emberhiánya, ha ez nagyon zavarja max vesz pár kattincsot és lefokozza.

ez szerintem lejebb a lényegsen kellemetlenebb és nem is az A-ban
ha lent valakin 1 hétig száraraz vihar van amit képtelen leszedni szövi legyen a talpán aki istápolja..

itt nekem alapvetően 2 dologgal van gondom:
1. ha magára akár 1 kör varit se tud valaki feltenni, hogy tud másra 36 kört?
2. ha valaki másfél napig tartó varit tesz valakire az miért ugyannyi készültséget visz neki mintha 1 körre teszi fel?
Reply With Quote
  #36  
Old 07-21-2006, 18:15
Csocsó's Avatar
Csocsó Csocsó is offline
Member
 
Join Date: Jul 2006
Location: Szombathely
Posts: 115
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Quote:
Originally Posted by wand
itt nekem alapvetően 2 dologgal van gondom:
1. ha magára akár 1 kör varit se tud valaki feltenni, hogy tud másra 36 kört?
2. ha valaki másfél napig tartó varit tesz valakire az miért ugyannyi készültséget visz neki mintha 1 körre teszi fel?

Az elsőt nem értem

A 2. ban tényleg van vmi... de brutalizálni nem kell.
Mondjuk ha 18körig 4% a fölött 6% készübe kerülne a szárazság és a vihar feltétele?
Reply With Quote
  #37  
Old 07-21-2006, 19:53
Életfa#2 Életfa#2 is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 195
Activity: 0%
Longevity: 99%
Exclamation Rúnaigény!

Pedig egyszerű:
az egyes varázslatok x mennyiségű rúnába kerülnek. Ha jól megnézed, akkor annak a valószínűsége, hogy el tudsz-e mondani egy adott varázslatot, egyenes arányban van a variaid számával, és fordítottan a varázslat rúna-igényével. (Elvileg a rúnaigény meg az ország pontértékével van egyenes arányban. Ellenőriztem, és nincs így! A pontértéknél jobban nő a rúnaigény, pedig az egyenes arányosságot tartva a varik ereje pont stabil lenne... ) Legalábbis, a magadra mondott varázslatok esetén! De miért lenne ez másként a másokra mondott varázslatokkal? Mert egyébként ott másképp van, de ez csak a szárazságnál és a viharnál bukik ki! A többi ugyanis nem kerül annyiba.

Egy valós példa: az egyik orimnak 2.709 rúnájába kerül egy 6 körös napsütés. A napsütésből ez a leghosszabb, amit még 99%-os valószínűséggel el tudok nyomni. De, ha gonoszkodni támad kedvem, és találok egy orit, akinél 2,5-szer több varim van, akkor a jelenlegi szabályok szerint a varázslóim símán átpréselnek magukon egy 9.753 rúnába kerülő varit! (A 36 kör vihar ennyibe kerül.) De akkor miért nem tudok magamra mondani egy ugyanennyi rúnába kerülő varázslatot, miközben egy ellenséges orira, amelyik még ellen is áll, ez sikerül? (Megjegyzés: egy 22 körös napsütés 9.934 rúnába kerül!)
Reply With Quote
  #38  
Old 07-21-2006, 21:52
Vérmes(e) Vérmes(e) is offline
Junior Member
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 24
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Logkus érvelés
Szerintem nem az a gond, hogy elvi szinten nincs egyetértés, hanem az, hogy miként lehet jól szabályra fordítani úgy, hogy 200 és 2000 hekin is hasonlóan működjön...
__________________
Vérmese
Reply With Quote
  #39  
Old 07-21-2006, 23:28
aúú's Avatar
aúú aúú is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 993
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by wand
itt nekem alapvetően 2 dologgal van gondom:
1. ha magára akár 1 kör varit se tud valaki feltenni, hogy tud másra 36 kört?
2. ha valaki másfél napig tartó varit tesz valakire az miért ugyannyi készültséget visz neki mintha 1 körre teszi fel?
Szerintem ez tökéletesen jól mutatja, hogy igazából nem a szárazzal és a viharral van gond, hanem a vari erő csökkenésével magadra ható variknál... hisz az az alapvető elgondolás, ahogy a száraz és a vihar meg van csinálva, teljesen jó (az ellenfél mágikus védelmét kell áttörni, méghozzá minél kiterjetteb varit szeretnék, annál nagyobb a nehézsége az én oldalamon), viszont az ellentét varik esetében ugyibár a többi varival együtt jelentősen csökken a magadra varizás esélye, ráadásul mindez még drágább is készüliben, na ez az ami így együtt nem jó...
Amúgy a 2. pontot nem jól közelíted meg... lehet, hogy készültségben ugyanannyi, de messze több rúna és jóval nehezebb is felrakni, mint mondjuk 5x áttűzlasztizni az ellent, vagy leölni a tolijait...
Amikor azt mondom, hogy igazából az nehezíti meg az ellenvarikkal való operálást, hogy túl drágák, akkor ezt úgy mondom, hogy én voltam már mindkét oldalon, kaptam már 2/b-ben 1 héten át száraz/vihart gnóm tolis/sereges orira és egyedül az volt a bajom, hogy a készülim állandó jelleggel lent volt (az ember hiányt könnyű volt kiküszöbölni még pénz nélkül is, lakossági morál 100%-ra és közvetlenül körváltás előtt vettem le a vihart, így elég sok ember visszajött 1 kör alatt is, a kaját meg fedezték a szövik...) és hiába növeltem fokozatosan a varik számát, hogy ne kaphassak olyan sok kört, már benne voltam az ördögi körben, hogy a készülim nem tudott eléggé felmenni... ez szöviben meg volt oldható, mert 1 hét alatt lement a csata, de ugyanez egy mf-nek nagy szívás lett volna...
__________________
Én mindig itt voltam
És mindig itt leszek,
Körülöttem pusztulnak
És születnek emberek.
Reply With Quote
  #40  
Old 07-26-2006, 19:13
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

[quote=wand]
Quote:
Originally Posted by aúú

pont ezaz, mondjuk ugyannyi vari helyünk, van csak nekem nincs bent varim, te rámraksz 36 kör vihart + százat 10k varival. én veszek 10k varit és 2 körre tudom felrakini a növekedést+ a napsütést.

a te 10k varid miért tud az én mezőgazdasági területeimre 36k-ig ható szárazat feltenni, miközben a saját 10k-m 10ed annyir ideig hatót sem tud a saját területemre feltenni??

egyébként ez a érvelés ott is sántit, hogy pl te 10k varival az én 1000 tanyámra fel tudsz tenni 36 kör szárazat, de én mondjuk 50k varival törpeként a 20 raktáramra nem tudok feltenni 5kör raktárkulcsot sem

Ez az érvelés meg ott sántít, hogy a varázslatok sikerességének semmi köze a termelőegységeid számához, annál inkább a varázslóid védőerejéhez. Nem kell kitenni varit (nagy területen főleg!) ha van ellenséged a közelben és akkor nem tud rádtenni 36 kört sőt 1-et sem valószínűleg.

Teljesen jól le van védve sztem jelenleg, hogy csak HATALMAS varázserő különbséggel tudsz valakire sokkörös ártót tenni.

Más kérdés, hogy miért nagyobb az ellenvarázslat sikerességi esélye,mint más varázslaté és vajon miért szed le több készülit mint a felrakásé?

Egyébként az alapkérdés jogos változtatni kéne rajta. De a sikeresség ártóvarizás esetén kérdésben egyetértek CL-lel és a jelenlegi szabályozással.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 21:27.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu