Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Egyéb
Register Stats Members List Today's Posts

Egyéb Minden, ami máshova nem fér

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #3741  
Old 09-09-2010, 20:00
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 1%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Hex View Post
Ha én most a helyedben lennék két dolgot kérnék Gee-től.
Folyamatosan visszatélrő probléma volt, hogy átverték egymást az emberek országátadásokkal.

Ezért direkt az anarchosoknak ki lett találva egy rendszer, amivel ez teljesen megszüntethető, és minden országátadás visszaélés nélkül megtörténhet.

Miért lett ez kitalálva? Azért, hogy ne legyenek visszaélések az országátadásokkal!

Ha rendeltetésszerűen lett volna használva az ország átadása funkció, akkor most nem lenne miről beszélnünk, mivel már a törlést kiváltó esemény sem történhetett volna meg.

Nem tudom ennél jobban leírni, hogy mindennek nyoma kell, hogy legyen a játékon BELÜL. Az Interneten vagyunk. Nem tudom mégcsak a nevét se Gee-nek. A másik résztvevőnek végképp. És mivel net, ez így is van rendjén, senkinek semmi köze a valós adatokhoz, nekem se.

Ennek megvan az a hátulütője, hogy ha valaki szándékosan nem a játék adta kereteket használja, akkor a segítség minden lehetőségét kizárta.

Nem véletlenül vannak a fejlesztések! Nem véletlenül vannak a játékon belül meg azok a lehetőségek, amik!

Ha direkt nem ezt használja valaki, azzal nem tudok mit kezdeni akkor sem, ha azt állítja, hogy 50 millió forintot fizetett ki valakinek.

Nyoma van? Nincs. Szóbeszédre nem lehet alapozni azt, hogy melyik kinek az országa. Ezentúl akkor bemondás alapján legyenek a jelszavak is kiküldve? Aki azt mondja magáról, hogy ő Hex, annak mondjam meg az összes országod jelszavát? Ez nyilván nem működhet így.

Ha valaki direkt kikerüli a játék nyújtotta biztonsági intézkedéseket, akkor sajnos nem tudok segíteni. Ebben nem.

Úgyhogy nem két, hanem csak EGY dolgot kérek Gee-től, és mindenki mástól is: tessék a játék funkcióit rendeltetésszerűen használni! Azért vannak!
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Ati For This Useful Post:
Sponsored Links
  #3742  
Old 09-09-2010, 20:38
Merengő Merengő is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Location: Komárom
Posts: 1,545
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

nekem csak egy kérdésem lenne. ha te meg akartad volna venni azt az országot egy olyan játékostól, aki nem játszhat, ezért vipet hiába kínálnál érte, neki pénz kell, hogyan tennéd? bár sejtem, hogy azt fogod írni, hogy sehogy. mert ebben az esetben a hivatalos mód nem volt választható. én nem azt vitatom, hogy igazad van, mert teljesen igazad van. csak nem értem miért azt írod, hogy miért nem használta a játékon belüli átadást, amikor nagyon jól tudod, hogy ebben az esetben ez semmiképpen sem történhetett volna meg.
Reply With Quote
  #3743  
Old 09-09-2010, 20:45
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 1%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by tisztelet63 View Post
nekem csak egy kérdésem lenne. ha te meg akartad volna venni azt az országot egy olyan játékostól, aki nem játszhat, ezért vipet hiába kínálnál érte, neki pénz kell, hogyan tennéd? bár sejtem, hogy azt fogod írni, hogy sehogy. mert ebben az esetben a hivatalos mód nem volt választható. én nem azt vitatom, hogy igazad van, mert teljesen igazad van. csak nem értem miért azt írod, hogy miért nem használta a játékon belüli átadást, amikor nagyon jól tudod, hogy ebben az esetben ez semmiképpen sem történhetett volna meg.
Halvány fogalmam sincs, hogy hogy csináltam volna. Említettem az ügyvédi letétet -- nyilván nem úgy, hiszen nem olyan összegről van szó, hogy annak a pluszköltsége megérje. Bár van tudomásom olyan összegű tranzakcióról, ahol már mindenképp ezt használtam volna.

Egy biztos: semmiképp nem úgy csináltam volna, hogy mindent elkövetek annak érdekében, hogy a játékban, az egyetlen ténylegesen bizonyíték erejűként elfogadott helyen semmi nyoma ne legyen.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #3744  
Old 09-09-2010, 20:57
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 1%
Longevity: 100%
Default

Ja, és az autós példámmal élve: azt se néztem volna jó szemmel, ha kifizetem az autót, majd az ex-tulaj beül és szándékosan totálkárosra töri.

Direkt meg van oldva, hogy amint az átadás megtörténik, a volt tulaj már nem tud belépni. Sőt! Amint elkezdődött az átadási folyamat, már akkor se! A hivatalos utat választva kizárható, hogy az átadó bármi kárt tegyen az országban, miután megegyeztetek az átadásban.

És nemcsak az átvevő, de az átadó is védve van, mert ha nem kapja meg a megbeszélt mennyiségű VIP kört, akkor nem történik meg az átadás, és eredeti állapotban visszakapja az ország feletti irányítást.

Ezek mindi-mind Titeket védenek. Mind a két oldalt.

De csak akkor, ha nem kerülitek ki a direkt a Ti védelmetekben készített funkciókat.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #3745  
Old 09-09-2010, 21:20
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Na.
Akkor most mindenki hagyja ezt a témát.
Én pl elhiszem, hogy Ati nem tud segíteni, még akkor is, ha szerintem az országok visszaállíthatóak lennének. Bár gondolom nem azok.

Én teljesen egyet értek Atival abban, hogy van belső átadó rendszer, és azt kell használni.

Valószínűleg Ati is teljesen tisztában van azzal, hogy egy játszani nem akaró játékos nem fog kérni 240 VIP SMS-t.........

Ez a téma egy saját farkába harapó kígyó, mert mindketten tudjuk, hogy miről beszél a másik, és a maga vonalán mindkét félnek igaza van.

Úgy érzem, nekem is, mert a belső országátadó rendszerrel az ilyen nagy tranzakciók NEM kivitelezhetőek.
Atinak is, mert viszont ha azt akarom, hogy támadhatatlan legyen a biznisz, akkor azt KELL használnom.
A kettő nem összeegyeztethető ilyen esetekben.
Mivel itt nem pár vip körről van szó. Erre nem alkalmas az átadó rendszer. Ennyi.
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
  #3746  
Old 09-09-2010, 21:28
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Mondjuk amennyiben az eladó, és a vevő fél is megerősíti, hogy folyamatban volt, és a banki pénzfeladást igazoló szelvényeket is mellékelni tudja a vevő, akkor én elég hitelesnek tudnám ítélni a "szóbeszédet".

A sorsolásos marhaságot köszönöm ezúttal is mindenkinek.
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
  #3747  
Old 09-09-2010, 21:35
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 1%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by [HTPA]GeeForce View Post
Mondjuk amennyiben az eladó, és a vevő fél is megerősíti, hogy folyamatban volt, és a banki pénzfeladást igazoló szelvényeket is mellékelni tudja a vevő, akkor én elég hitelesnek tudnám ítélni a "szóbeszédet".
Ehhez szükséges az eladó és a vevő fél személyazonosságának pontos megállapítása, ami az én hatáskörömön mindenképpen kívül esik.

De megmondom őszintén, hogy én még most is erősen kételkedem az átadás komolyságában. Elhiszem, hogy Te meg akartad venni, de ha az eladó oldal is komolyan gondolta volna, akkor nem áll le az utolsó pillanatban publikus fórumon mindenkinek nekiesni, akivel csak találkozik, és nem provokálja ki a törlést.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #3748  
Old 09-09-2010, 21:41
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Igazából most már csak az bánt, hogy totál kívülállók idejönnek, és elbagatelizálják.
Egyébként az én személyazonosságomat meg le tudod ellenőrizni. Elég gáz fejem van ahhoz, hogy megismerj.

Ui: pont az ilyen emberek miatt kívántam volna kicsit privátabb körülmények között megbeszélni ezt...
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 

Last edited by [HTPA]GeeForce; 09-09-2010 at 21:42.. Reason: ui
Reply With Quote
  #3749  
Old 09-09-2010, 21:47
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 9%
Longevity: 99%
Default

Te tényleg fizetsz országokért?
Reply With Quote
  #3750  
Old 09-09-2010, 21:50
Redback's Avatar
Redback Redback is offline
Member
 
Join Date: Jun 2007
Location: Nyíregyháza
Posts: 2,975
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Quote:
Originally Posted by LiverPool View Post
Te tényleg fizetsz országokért?
Van amiért megéri. A legnagyobb anarchos oriért lehet én is fizettem volna, ha lett volna rá pénzem
__________________
Redológia (#455305) [1/A] [SZK]

Non omnis moriar (#701164) [3/G]
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 2 (0 members and 2 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 14:51.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu