Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #351  
Old 11-01-2012, 03:43
Exus Exus is offline
Junior Member
 
Join Date: Nov 2012
Posts: 1
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default

Gondolom jól le fogtok hurrogni de ahogy elnéztem a hsz-eket elégé a lopás hatás fokán vagy védelem növelésén mozog a téma de szerintem más irányba kéne gondolkodni mert ezektől még nem lesz megoldva hogy kívánatosabb legyen egy szövetségbe.Az alap probléma ott van szerintem hogy nem képes jelentős károkat okozni,inkább ebbe az irányba kéne vele elmozdulni(erősíteni) vagy esetleg kaphatna új akciókat
pl:Besúgó hálózat (gyengíti a célpont ország védelmét támadó erejét X%-al,pontatlanabbak a kristálygömbök(csak a te vagy szövetségeddel szemben) vagy valami hasonló

Tudom hogy a játék neve Hóditó és ez már alapból közli hogy hadis legyél...de jó lenne ha vissza térne a régi szövi rendszer(2 hadi 1 vari 1 toli) a jelenlegiről(4 hadi vagy 3 hadi+1hadi/vari),szóval lényeg hogy legyen haszna egy szövibe ne csak arra legyen jó hogy kis szinten megszedhesd a zsebed hogy utána gazdag hadis lehess
Reply With Quote
Sponsored Links
  #352  
Old 11-01-2012, 06:54
Takanohana Takanohana is offline
Member
 
Join Date: Aug 2008
Location: Budapest
Posts: 279
Activity: 0%
Longevity: 86%
Default

Quote:
Originally Posted by Tsobi View Post
De ez megint más tészta. Csak a hadi erősítés részhez hozzászólva ezzel, szerintem nincs szükség rá.
egyetértek, sőt szerintem rossz irány lenne. így is szinte minden faj hadis. ne csináljunk már abból a kevésből (félelf, ember) amelyik nem arra lett kitalálva szintén hadist.

ott a kulcsmondat nálad: nem tudtál megélni a felessel. lehet erősíteni rajta bármit, kaphatna 100% plusz védelmi bónuszt akár, ha továbbra sem lesz alkalmas arra, amire ki lett találva: a tolizásra.

ha faji sajátosságként át tudna lopni a bankokon, akár csak úgy, hogy nála a pénz 20%-át nem védi a bank az ellennél, akármennyit tart belőle, sokkal többet segítene a tolis, tolizni akaró (!!!) félelfen, mint mondjuk a védelemének az erősítése.
Reply With Quote
  #353  
Old 11-01-2012, 07:02
Takanohana Takanohana is offline
Member
 
Join Date: Aug 2008
Location: Budapest
Posts: 279
Activity: 0%
Longevity: 86%
Default

Quote:
Originally Posted by Padlócsempe View Post
Elgondolkodtam azon, hogy mi lenne, ha a félelf kocsmáiba kétszer annyi toli férne.

Valahogy így építeném fel:
18% ház
10% torony
20% templom
10% kocsma
12% tanya + raktár
30% barakk

90-95%-hoz be tudna gömbözni, aki nem félelf ahhoz be tudna éplistázni.
A legnagyobb előnye, hogy egy orival teljesen megvan a varis-tolis. Jelenleg erre a gnóm használható, de a félelf kevésbé fárad a varázslásoknál és a tolvajlásoknál is. Ez nagy előny.
Hadilag nem olyan erős, de cserébe három beton hadit lehet mellette tartani, én tartanék mellette egy gnómot, aki mindig állomásoztat a félelfnél valamennyi íjat. Az egyetlen gyenge pontja ennek a félelfnek egy nála több kocsmás félelf lenne.
De ha van mellette egy gnóm és két vérork, akkor megnézném ki köt beléjük.

Nekem egészen tetszik ez a felállás, megtartanám emellé a tanyamaluszt és a támadómaluszt, csak az árnyak varázslat arra módosulna a mostani helyett, hogy 2-szer annyi toli fér a kocsmákba.
egy a gond vele, hogy továbbra sem lesz mit lopnia. lenne belőle így egy kicsit varisabb-tolisabb gnóm, aki viszont nem tud hadira épülni.
Reply With Quote
  #354  
Old 11-01-2012, 07:23
Takanohana Takanohana is offline
Member
 
Join Date: Aug 2008
Location: Budapest
Posts: 279
Activity: 0%
Longevity: 86%
Default

szerintem ideje lenne újra meghatározni, hogy mit is akarunk a felessel.

mert a topic címében lévő óhajt úgy is lehet teljesíteni, hogy teletömjük a felest hadi bónuszokkal, és máris életképes a faj a felsőbb csoportokban.

szerintem úgy kéne a felest játszatóvá tenni, alsó és felső csoportokban egyaránt, hogy a tolis jellege megmaradjon.

nem baj, ha ebben a játékban a népszerű stílus a hadizás. de jelenleg ott tartunk, hogy nincs is nagyon más. vari és toli akciók leginkább csak információ szerzésre irányulnak, aztán a sereg majd mindent elintéz.

a varis stílus soha nem is lesz alternatívája a hadisnak, mert nem tud vele haszonszerző akciót indítani. de a toli igen.

most éppen az van, hogy a hadis legfőbb zsákmánya, a föld nem dugható el, nem tartható piacon, nincs olyan varázslat, ami mellett nem lehet foglalni valakitől. ha a sereg erősebb, mint a védelem, akkor a föld egy része átmegy a győzteshez, és kész. megéri tehát hadizni.

tolizni meg nem, mert hiába erősebb toliban a feles a másiknál, ha nem tud hozni semmit. mert a javakat el lehet dugni piacra, klánrakiba, megvédi a bank, a kulcs, a szieszta.

én hozom fel most megint a könyvtárkulcsot, de nem azért, mert el akarom törölni, hanem a példa kedvéért. van a gnómnak ez a faji varázslata, ami azt biztosítja neki, hogy amíg ez aktív, a nála lévő tekercseket nem lehet semmi módon ellopni tőle. óriási előny egy fajnak minden tolvajjal szemben. most képzeljétek el, hogy a felesnek meg az lenne a faji varija, hogy amíg az aktív, addig minden ellene indított földszerző támadás eredménye nulla lesz. óriási előnye lenne minden hadi országgal szemben. olyan, mint most a gnómnak minden toli országgal szemben.

ja persze, a gnómtól lehet mást is lopni, nem csak tekercs van a világon, tudom, a felest meg lehetne fosztani, nem csak föld van a világon.

abszurd hülyeséget írtam, de direkt. hogy érezni lehessen a tolis országok hátrányát a hadisokkal szemben.
Reply With Quote
  #355  
Old 11-01-2012, 09:56
Surranohalal's Avatar
Surranohalal Surranohalal is offline
Member
 
Join Date: Oct 2012
Location: Up The Irons!
Posts: 222
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default

amúgy szerintem nem rossz a bankok átlophatósága de csak ésszel, ez tényleg felsőbb szinteken kezd el számítani.

viszont 5-6 körről ne lehessen már lopni szinte semmit mert minden gyíkarc onnan próbálkozna egy sűrűbb mezőnyben és kezdj vele amit tudsz, aztán amikor a kövi orim fellép (ezúttal alá) és 80% üresre gyalulom jön a sírás ...

az meg hogy felessel ne lehetne kárt okozni enyhén téves, ugyanis akár egy törpe "tolissal" is durva károkat lehet okozni. jártál nyersipiacon mostanság?

de hogy legyen benne az is amire elsősorban reagáltam
Quote:
Originally Posted by Takanohana View Post
most képzeljétek el, hogy a felesnek meg az lenne a faji varija, hogy amíg az aktív, addig minden ellene indított földszerző támadás eredménye nulla lesz. óriási előnye lenne minden hadi országgal szemben. olyan, mint most a gnómnak minden toli országgal szemben.

ja persze, a gnómtól lehet mást is lopni, nem csak tekercs van a világon, tudom, a felest meg lehetne fosztani, nem csak föld van a világon.

abszurd hülyeséget írtam, de direkt. hogy érezni lehessen a tolis országok hátrányát a hadisokkal szemben.
én simán támogatom. de lehessen törlésig mészárolni üzenetek olvasása nélkül :]

amúgy szerintem az ember pont hadivarira lenne ideális ha nem lenne cafat gyenge minden. de ugye variból lehet gyenge elvileg
Reply With Quote
  #356  
Old 11-01-2012, 11:27
RastArtist RastArtist is offline
Member
 
Join Date: Aug 2011
Location: Debrecen
Posts: 173
Activity: 0%
Longevity: 69%
Default

Quote:
Originally Posted by Surranohalal View Post
amúgy szerintem nem rossz a bankok átlophatósága de csak ésszel, ez tényleg felsőbb szinteken kezd el számítani.

viszont 5-6 körről ne lehessen már lopni szinte semmit mert minden gyíkarc onnan próbálkozna egy sűrűbb mezőnyben és kezdj vele amit tudsz, aztán amikor a kövi orim fellép (ezúttal alá) és 80% üresre gyalulom jön a sírás ...

az meg hogy felessel ne lehetne kárt okozni enyhén téves, ugyanis akár egy törpe "tolissal" is durva károkat lehet okozni. jártál nyersipiacon mostanság?

de hogy legyen benne az is amire elsősorban reagáltam


én simán támogatom. de lehessen törlésig mészárolni üzenetek olvasása nélkül :]

amúgy szerintem az ember pont hadivarira lenne ideális ha nem lenne cafat gyenge minden. de ugye variból lehet gyenge elvileg
OFF: Ha majd a felesem képes lesz felvenni a versenyt egy hadissal 2 körön belül, akkor nem leszek rákényszerülve arra, hogy 5-6 körre lopkodjak. De jelenleg ha 2 körön belül lopkodsz és kifogsz egy játszani tudó egyént, akkor hamar rá fog tévedni a kezed a szabi gombra.

Az pedig, hogy te törlésig akarsz ütni valakit, csodálatos. Főleg annak tudatában, hogy a tolvaj akciókra van autovédelem. Üssed csak a hátra között kezű embert, pompás játékstílus.

ON:A bank átlopást jó ötletnek tartom. Be kell áldozni érte egy fajt, és nem szekálunk kifejezetten 1 másikat, mint a könyvtárkulcsos dologgal.
Viszont ki kéne találni lassan, hogy mennyire lophasson át, és pontosan milyen feltételekkel.

Az ártó tolvaj akciók hatásfokával nincs különösebb gond szerintem, kivéve a katonagyilok, az egy vicc.

Egyébként Tsobi-t viszont nem értem. Egy kifejezetten defenzív faj(+ védelemmel, - támadó értékkel rendelkezik) milyen felállásban játsszon? Félelfből támadót csinálni olyan, mint fából vaskarikát.

Last edited by RastArtist; 11-01-2012 at 11:36..
Reply With Quote
  #357  
Old 11-01-2012, 11:33
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 0%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by RastArtist View Post
A bank átlopást jó ötletnek tartom. Be kell áldozni érte egy személyiséget
SZEMÉLYISÉGET? Ezt nagyon rossz ötletnek tartom. Ezzel a többszemélyiségű országok járnának jól, nekik adna egy újabb plusz lehetőséget a kezükbe a gyorsabb haladásra a már meglévő személyiségeik nyújtotta előnyökön felül.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #358  
Old 11-01-2012, 11:37
RastArtist RastArtist is offline
Member
 
Join Date: Aug 2011
Location: Debrecen
Posts: 173
Activity: 0%
Longevity: 69%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
SZEMÉLYISÉGET? Ezt nagyon rossz ötletnek tartom. Ezzel a többszemélyiségű országok járnának jól, nekik adna egy újabb plusz lehetőséget a kezükbe a gyorsabb haladásra a már meglévő személyiségeik nyújtotta előnyökön felül.
Elírtam. Köszi, hogy szóltál, javítva.
Reply With Quote
  #359  
Old 11-01-2012, 12:15
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 0%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by RastArtist View Post
Elírtam. Köszi, hogy szóltál, javítva.
Fajt. Oké, az máris szimpatikusabb.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #360  
Old 11-01-2012, 12:31
Surranohalal's Avatar
Surranohalal Surranohalal is offline
Member
 
Join Date: Oct 2012
Location: Up The Irons!
Posts: 222
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default

Quote:
Originally Posted by RastArtist View Post
OFF:
Az pedig, hogy te törlésig akarsz ütni valakit, csodálatos. Főleg annak tudatában, hogy a tolvaj akciókra van autovédelem. Üssed csak a hátra között kezű embert, pompás játékstílus.
ugyebár elolvastad, hogy ezt arra írtam hogy a félelf kapjon varázslatot amivel az ellene irányuló földszerző akciók hatásfoka legyen nulla???????
autovédelmet csak az állítja be aki nagyon lámán csinálja a dolgokat (gyorsan okozzunk minél nagyobb kárt hátha megborul az ori),...
ha 4 körönként kapsz 1 sereget legyen elég hogy cserébe adhatsz körönként 1 ártó + 1 haszonszerző toliakció + 1/2 rengés és akkor nincs autovédelem.

a várható kommentjeidre:
egy jó mf feles egy seregnél többet nem enged be, ha meg szövije van akkor egyet se.
mf feles ellen egy mf ori (pl akár egy törpe/elf/stb) amúgy meg totál esélytelen.
mf vs szövi meg ne akarjon istent játszani...

UI.: ha valaki nem hiszi el hogy felessel kárt okozni lehet akkor az még sosem látott jó felest. (haszonszerzésről meg, némi odafigyeléssel, pl B-ben simán lehet 2-3yardnyi tekiket összelopni 3 nap alatt egyetlen cp-től csak akarni kell, meg jól kell cp-t választani. de ezt megcsinálom törpével is)
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 2 (0 members and 2 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Szövetségi fórum vissza olvashatóságának könnyítése Rotcsa Elvetett javaslatok 11 06-05-2010 13:58
A felfrissülés mennyi mozgáspontot tölt vissza? Fanatixxx Segítség 4 03-17-2010 06:06


All times are GMT +1. The time now is 10:17.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu