Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Stratégia & Tippek
Register Stats Members List Today's Posts

Stratégia & Tippek Stratégiák megbeszélései, tippek, trükkök az egyes fajokhoz, személyiségekhez

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #341  
Old 10-03-2008, 13:03
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,637
Activity: 15%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by komisz86 View Post
Ha már kiválasztottad a törpit akkor én valami ilyesmi éplistet csinálnék:
17% ház
10% torony/ barakk
15% templom
8% raki
40% kocsma

Persze ha egy feles betalál az igy is szívás. Na meg a tolvajok mérgezése is ha nincs ahmed
Merész Én ezt biztos nem próbálnám ki. Ha már mf termi,akkor a minimum 15/15 t.b. Nálam
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


Reply With Quote
Sponsored Links
  #342  
Old 10-03-2008, 13:13
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

150 fős csoportra ideális a törpe.. lehet hogy párszáz arany a nyersi, de az is kérdés, hogy mekkora mennyiség? nem mindegy az azért.. 40% kocsma 18k-s teki, és üres katipiac mellett feleslegesnek tűnik..
de ha nincs a piacon kati, akkor talán kicsit katitermelős orival némi pénzt lehet keresni, vagy ha drága a fegyver azzal..
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to none For This Useful Post:
  #343  
Old 10-03-2008, 13:21
ErdelyMagyaria ErdelyMagyaria is offline
Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Marosvasarhely
Posts: 203
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Quote:
Originally Posted by komisz86 View Post
Ha már kiválasztottad a törpit akkor én valami ilyesmi éplistet csinálnék:
17% ház
10% torony/ barakk
15% templom
8% raki
40% kocsma

Persze ha egy feles betalál az igy is szívás. Na meg a tolvajok mérgezése is ha nincs ahmed
hat komisz ezt 6 koronkent etetni kell es a napi etetes (24 ora) minimum 65 millioba kerulne... en azt ertem h osszelopod mert van toli boven, de ez nekem tul extrem... piacra kidobni olyankor a pluszba osszelopott kajat h visszajojjon ejjel amikor szukseg van ra... nem... ennyire nem vagyok en hod fuggo es foleg elsore, nem szeretnem, ezt csinalni torpel...
De koszi h legalabb adtal megoldast is eplista formajaban!
Reply With Quote
  #344  
Old 10-03-2008, 13:28
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

200on
ház 33 17% barakk 77 39% kovács 10 5% tanya 33 17% raktár 5 3% bányák 3/fajta kocsma 10 5% templom 20 10%
elég light, de szerintem kis csopiban elég ez..
Reply With Quote
  #345  
Old 10-03-2008, 13:33
ErdelyMagyaria ErdelyMagyaria is offline
Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Marosvasarhely
Posts: 203
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Quote:
Originally Posted by none View Post
150 fős csoportra ideális a törpe.. lehet hogy párszáz arany a nyersi, de az is kérdés, hogy mekkora mennyiség? nem mindegy az azért.. 40% kocsma 18k-s teki, és üres katipiac mellett feleslegesnek tűnik..
de ha nincs a piacon kati, akkor talán kicsit katitermelős orival némi pénzt lehet keresni, vagy ha drága a fegyver azzal..
mai nap eloszor latok fegyvert a piacon es megkozeliti a 9k-t... ugyanakkor 4 nap alatt, 1x lattam kb. 300 egyseget a piacon
Reply With Quote
  #346  
Old 10-03-2008, 13:35
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Ez a topic lassan mar jobb lesz mint a vicc topic, gratulalok az elborult eplistakhoz... a legjobban a 40% kocsmas torpe, es az 5% tornyos hadis torpe tetszett

Ilyen durva teki arak mellett en sem ajanlom a torpet, egyaltalan. De mivel ez azt feltelezi hogy az egesz csopiban nem jatszik szinte senki, vegulis szerintem szinte barmilyen eplistaval eletkepes leszel, es majd meglatod, mi tortenik, es ugy alakitod. 900as kaja arak mellett a tf-et semmikepp nem ajanlom, egyszer kapjak ki a kajat, es nezel hogy hova mennek az emberek, aztan a banyaid se mukodnek, es atepulni sem tudsz... Szerintem egyelore szerezz egy kis tartalekot, kezdj pl tekit irni egy reszletben, es ahogy bejon, azonnal a piacra, nezd meg, megveszik-e egyaltalan... Legyen sok hazad az elejen, hogy katit termelj... Es legyen mindenkepp banyad, tanyad, kovacsod is, ne fuggj a piactol, mert ilyen csoportban ez teljesen hektikus...

Aztan amikor kitapasztaltad a csoportot 200 hekin, atepulsz ahogy jonak latod, es nyomas felfele
__________________
Remedy
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Remedy For This Useful Post:
  #347  
Old 10-03-2008, 13:48
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Ez a topic lassan mar jobb lesz mint a vicc topic, gratulalok az elborult eplistakhoz... a legjobban a 40% kocsmas torpe, es az 5% tornyos hadis torpe tetszett

Ilyen durva teki arak mellett en sem ajanlom a torpet, egyaltalan. De mivel ez azt feltelezi hogy az egesz csopiban nem jatszik szinte senki, vegulis szerintem szinte barmilyen eplistaval eletkepes leszel, es majd meglatod, mi tortenik, es ugy alakitod. 900as kaja arak mellett a tf-et semmikepp nem ajanlom, egyszer kapjak ki a kajat, es nezel hogy hova mennek az emberek, aztan a banyaid se mukodnek, es atepulni sem tudsz... Szerintem egyelore szerezz egy kis tartalekot, kezdj pl tekit irni egy reszletben, es ahogy bejon, azonnal a piacra, nezd meg, megveszik-e egyaltalan... Legyen sok hazad az elejen, hogy katit termelj... Es legyen mindenkepp banyad, tanyad, kovacsod is, ne fuggj a piactol, mert ilyen csoportban ez teljesen hektikus...
épp azért jó a törpe ilyen csoportba, mert kevesebb bánya, és kovács is elég neki.
Meg katipiac nélkül is elég gyorsan alakítható.. semmi baj a törpével..ahol 18k a teki ott valószínű, hogy pénz sincs, és igazi nyersi piac se.. de amúgy igazad van kis csopiban önellátónak kell lenni..
Reply With Quote
  #348  
Old 10-03-2008, 14:15
komisz86 komisz86 is offline
Member
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 183
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Matador View Post
Merész Én ezt biztos nem próbálnám ki. Ha már mf termi,akkor a minimum 15/15 t.b. Nálam
Játszottam ilyet angol 5. szinten, hasonló piaci helyzettel. Eredetileg a full hadis törpit akartam kipróbálni, előbb haditoli, aztán pár száz kör múlva ez a szörnyszülött ori ez lett belőle. Még így sem a védelemmel volt gond (volt jópár ingyenföld ori) hanem azzal, hogy aktív játékosok nagy része óriást, gnómot vagy felest vitt, és kb. 2 tolira jutott egy tekizhető ori...

Amúgy 9 körös...
__________________
A valóság nem más mint az alkohol legsúlyosabb elvonási tünete.
Reply With Quote
  #349  
Old 10-03-2008, 14:58
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Quote:
Originally Posted by komisz86 View Post
Játszottam ilyet angol 5. szinten, hasonló piaci helyzettel. Eredetileg a full hadis törpit akartam kipróbálni, előbb haditoli, aztán pár száz kör múlva ez a szörnyszülött ori ez lett belőle. Még így sem a védelemmel volt gond (volt jópár ingyenföld ori) hanem azzal, hogy aktív játékosok nagy része óriást, gnómot vagy felest vitt, és kb. 2 tolira jutott egy tekizhető ori...

Amúgy 9 körös...
köhömm, az elfeket kihagytad. na de mindegy is, a lényeg, hogy sajnos tényleg ennyire gáz ott a helyzet, szóval az éplistát nagyon durván befolyásolja a csoport.
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
  #350  
Old 10-03-2008, 15:00
Grabi Grabi is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Bp.
Posts: 1,634
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

egyetértek remyvel. a törpe az egyik legjobb faj, ha ügyesen játszanak vele....csak nem ötös szinten.
monro nagyon remekül leírta a törpét, tessék azt olvasgatni, kifejezetten neked ajánlom.

a 900as árak mellett kifejezetten rossz játékos, aki TF lesz. mivel kicsi csoportról beszélünk, ezért kevés a csoport gabonája. kiveszi az ellenfél és örülsz, ha pár napig bírod a játékot, mert egyszerűen nincsenek komolyabb kajatermelők.
17-18k a kaja és 50kért lehetne eladni a katit? és te törpézni akarsz? képzelj el tőlem most egy nagyon csúnyanézést és fejcsóválást!
egyszer xepivel kiszámoltuk mi éri meg ilyenkor és azt hittem a teki jobban kijött. szóval: óriás/gnóm 110 könyvtár és csókolom. és 4 mrdal fellépek és egy négyes szinten törpézek. addig meg célzottan fedezek h legyen sok bányám.

majd a négyes szinthez igazítom a bányák mennyiségét, sok sikert
__________________
Hüpp-hüpp-hüpp barbatrükk (#316178)
Elkapom a grabancodat! (#355763) ANARCH
Barrigon (#64904)
Y Ddraig Goch (#428537)
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 2 (0 members and 2 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
A törpe magára ható varázslatai Bogár Elvetett javaslatok 9 02-19-2008 12:40


All times are GMT +1. The time now is 15:14.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu