Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Fantasy, szerepjátékok > Online RPG > Az Ezüst hold könnyei
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #331  
Old 11-13-2006, 14:07
Chris's Avatar
Chris Chris is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Csongrád-Kecskemét-Szeged
Posts: 1,108
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Miután a köpenyemet magamra veszem, és a fejemre igazítom a kámzsát, igyekszem úgy elrejtőzni az árnyékban, hogy a jövevények ne vegyenek észre, de én lássam őket. Így közelítek az út irányába, majd mikor úgy vélem, hogy az érkezők tíz lábnál közelebb lesznek hozzám, mikor megállnak Ferannal beszélgetni, megállok. Körbepillantok, hogy megfelelő-e a rejtekhelyem, majd várom a fejleményeket.
__________________
Sogron táplálja lelkének lángját,
Weila vezesse kardjának csapását,
Tharr törje meg ellenség hatalmát,
Morgena őrizze álmának nyugalmát,
Igere, a legnagyobb, vigyázza élte minden napját!
/ókyr töredék/

Last edited by Chris; 11-13-2006 at 14:54..
Reply With Quote
Sponsored Links
  #332  
Old 11-13-2006, 15:01
VérGyöngyTyúk Z VérGyöngyTyúk Z is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ahol épp vagyok
Posts: 917
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

A lovasok úgy száz lépésre kezdenek lassítani, majd húsz lépésnyire tőletek megállnak. Mielőtt Feran megszólalhatna, a "varázslóféle"-ként Gil által leírt férfi előrébb rugtat a lován (valóban látható, hogy a lovak nem épp csatamének, vagy igazi hátasok) és odakiabál nektek:
-Kik vagytok és miért követtek?
Feran látszólag higgadtan válaszol.
-Utazók. Nem követünk titeket, de a mi utunk erre visz. Az hogy a tiétek is az nem a mi dolgunk.
-Láttunk már titeket reggel is. Ne mondjátok, hogy véletlenül vagytok mindig egyforma távol tőlünk. - a férfi hangjából magabiztos gőg süt, mint aki tudatában van teljes felsőbbrendűségének, annak ellenére, hogy majd kétszer annyian állnak vele szemben.
-Nem óhajtunk keveredni olyanokkal akiket bármelyik pillanatban megölhetnek. - Feran mosolyát inkább a prédára vigyorgó farkas vicsorához lehet hasonlítani, mint szívélyes utazóéhoz. - A kalózok tudják, hogy nem volt a hajón amiért jöttek.
A férfi láthatóan megdöbben.
-Honnan tudsz erről? - a mögötte lévő fegyveresek marka egy pillanatra sem engedi el a fegyvert. - Ki küldött a nyakunkba átokfajzat? - kérdi összehúzott szemekkel. A hangja elmélyül kissé. (a varis karik érzik, hogy mágia kezd sűrűsödni a közelében)
-Nem ajánlom, hogy meggondolatlan legyél. - mondja Feran halkan. Köpenye alól előhúzza láncán Ordan kobraszimbólumát: -ne húzz ujjat velünk.
A férfi szeme kimered mikor meglátja a szimbólumot. Körbepillant a társaságon. Láthtóan csak most vesz titeket szemügyre jobban.
-Nem akarunk bajt. A magunk útján megyünk tovább - láthatóan meghunyászkodva beszél, de némelyik fegyveresének arcán az értetlenséget, harci láztól fűtött düh váltja fel: - Távozunk. Nem akarunk harcot veletek. Most nem. Mi reggel megyünk majd tovább.- teszi hozzá tán az emberei lehűtésére.
Az emberei vonakodva fordulnak meg és ellovagolnak.


Az estére kinek mik a tervei?
Feran kiköti, hogy legalább 3 ember folyamatosan ébren legyen és őrködjön.
Reply With Quote
  #333  
Old 11-13-2006, 15:07
Chris's Avatar
Chris Chris is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Csongrád-Kecskemét-Szeged
Posts: 1,108
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Nem szándékozom örködni, ezt közlöm is.
(Amennyiben sehogy nem lesz meg a kellő létszám, akkor esetleg talán az éjközép utáni örködést vállalom, de nem szívesen, természetesen ezt csak akkor közlöm, mikor már látszik, hogy nincs elég jelentkező.)
__________________
Sogron táplálja lelkének lángját,
Weila vezesse kardjának csapását,
Tharr törje meg ellenség hatalmát,
Morgena őrizze álmának nyugalmát,
Igere, a legnagyobb, vigyázza élte minden napját!
/ókyr töredék/
Reply With Quote
  #334  
Old 11-13-2006, 16:30
Massza Rex Massza Rex is offline
Member
 
Join Date: Jul 2006
Location: Bp
Posts: 848
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Én szívesen kezdeném, mert jobban szeretek hajnalban még aludni, ha lehet.

Körbenézek, majd közlöm, hogy vállalom az első hullámban az őrködést!
- Javaslom, hogy Tömzsipöröly és Íshar velem őrködjön! A második hullámban őrködhetnének a kocsihajtók és Meríín! Az Atya, Feran, Ryel és Gil pihenhetne, mert gondolom a mágia bűvölésük kimerítő lehet és egyenlőre nekünk sem volt komolyabb megpróbáltatásunk, hogy pihennünk kellene! ! órában tudjuk váltani egymást, ha megfelel!

Feran bólint:
-Rendben. Az Atya pihenjen le Ryel-lel együtt. Éjközépkor váltás így fél éjszakája az őrködőknek is lesz az alvásra. Én meg majd meglátom hogy alakulnak a dolgok.

Last edited by VérGyöngyTyúk Z; 11-14-2006 at 07:23..
Reply With Quote
  #335  
Old 11-14-2006, 08:01
Chris's Avatar
Chris Chris is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Csongrád-Kecskemét-Szeged
Posts: 1,108
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Mikor úgy érzem, hogy lassan ideje lenne pihenni, előbányászom a tatyómból a sátramat, és megkérem Ishart vagy Meríínt, hogy segítsen felállítani.
- Ma aludhat más az ágyban.
Nem vagyok teljesen meggyőződve, hogy ez jó ötlet részemről, de akár hogy is ez az egy estét kibirom sátorban is.
A szokásos esti teendőim elvégzése után nyugovóra térek.
__________________
Sogron táplálja lelkének lángját,
Weila vezesse kardjának csapását,
Tharr törje meg ellenség hatalmát,
Morgena őrizze álmának nyugalmát,
Igere, a legnagyobb, vigyázza élte minden napját!
/ókyr töredék/
Reply With Quote
  #336  
Old 11-14-2006, 08:28
VérGyöngyTyúk Z VérGyöngyTyúk Z is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ahol épp vagyok
Posts: 917
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Napszálltával lecsendesedik a tábor. A két batárt egymásra derékszögben összetoljátok és a hátsó rúdjához lettek kötve a lovak.
Tömzsipöröly a batár tetején kuksol, Íshar megeggyezik Dhar-ral, hogy körbe-körbe járjanak ellentétes oldalon egy irányba.
A batárok üléseit lehajtják és az egyikbe az atyát tessékelik be aludni.
A sátrak négyszöggé egészítik a tábort, középen Ryel sátrával. A három törpe vacsorát főz egy kis tűznél, majd az egyik batár ládájából kis felsőfüles cserépedényeket vesznek elő amiknek teteje vastag vászonnal van lekötve, a füleken jó lábnyi szíjak vannak átfűzve. Érezhetően olajszagot árasztanak. Féltucatot meg egy parázstartót feladnak Tömzsipörölynek.
Lassan elcsendesedik a tábor, csak a lovak horkantása hallatszik néha amint az eléjük rakott szénát eszegetik, meg az egyik sátorból a törpe íjász horkolása.
Feran a tűz parazsa mellett ücsörög és egy kis gallyal piszkálgatja, időnként percekig megmaradó ábrákat írva a levegőbe a gally izzó végével.

Last edited by VérGyöngyTyúk Z; 11-14-2006 at 08:30..
Reply With Quote
  #337  
Old 11-14-2006, 09:44
VérGyöngyTyúk Z VérGyöngyTyúk Z is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ahol épp vagyok
Posts: 917
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Gil a tábor szélére húzódva, köpenyébe burkolózik és az elfek álmát alussza. Meríín és a többiek akik nem őrködnek alszanak. Feran a tűzz parazsával játszik.
Az égen a csillagokat felhők fátyolozzák, így látni váltakozó messze lehet. Enyhe keleti szellő fujdogál és a tenger halk hullámverése hallatszik tompán.
Éjközép előtt Tömzsipöröly halkan szisszent egyet és Dhar majdnem belegyalogol a batár melletti sötétben megálló Ísharba. Íshar kimeresztett kézzel állítja meg Dhar-t és csendre inti.
Reply With Quote
  #338  
Old 11-14-2006, 11:31
VérGyöngyTyúk Z VérGyöngyTyúk Z is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ahol épp vagyok
Posts: 917
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Feran láthatóan nem vesz észre semmit, továbbra is a parázs mellett van, Gil-t rossz előérzet ébreszti.
Reply With Quote
  #339  
Old 11-14-2006, 13:45
VérGyöngyTyúk Z VérGyöngyTyúk Z is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ahol épp vagyok
Posts: 917
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Íshar megérinti Dhar homlokát és a sötétben a tenger felé mutat.
-Felkelek és a táborból két lépéssel kintebb lépek, hogy jobban lássam a környéket és bizonyosságot szerezzek a gyanúmról.
Feran tovább ül a halvány parazsak mellett és láthatóan nagyon koncentrál valamire.
Mikor felkelsz a szemed sarkából észreveszed, hogy Tömzsipöröly némán megpördül a batár tetején és feléd pillant. Kezében már-már rád emelkedik a nyílpuska. Mikor észrevesz elengedi baljával a nyílpuskáját és feléd emeli a kezét, némán mozgó ajkakkal mond valamit.
Előtted a legvegőben kicsiny alakok jelennek meg furcsán, mint egy gyermek elnagyolt festményén. A tábort látod felülről durva pálcikarajzként, az út szalagját és a tengerpart vonalát a furcsán kék vízzel. Meghökkensz kissé a lebegő térkép láttán aztán észreveszed ahogy féltucatnyi pálcikaember a kezükben fogpiszkálónyi fegyverekkel jelenik meg az ábrán és lassan araszolnak a tengerparton a tábor felé.
-Felé intek, hogy értettem, aztán a szántóföld felé mutatok és kilépek a táborból.
Dhar:: Íshar mutogatni kezd és hamarosan megérted, hogy valamit észrevettek Tömzsipörölyel a tengerparton. Íshar kiterpesztett ujjakkal tartja feléd a jobb kezét majd gyorsan összecsukja és feléd tartja a hüvelykujját is. Aztán mindenfélét mutogat.
Mikor látja, hogy nem teljesen érted, halkan a füledbe súgja:
-Hat ember, fegyverekkel. Jönnek a karaván felől. Még van óra negyede és érnek ide.

Last edited by aúú; 11-14-2006 at 13:54..
Reply With Quote
  #340  
Old 11-14-2006, 14:03
aúú's Avatar
aúú aúú is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 993
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Dhar-ék hoz lépek és suttogva mondom:
Nem 6-an vannak. A szárazföld felől 4 íjász, 6 közelharcos és 3 mágiahasználó közeledik. Azok akiket már ezelőtt is észleltünk. Még nem tudják, hogy észrevettük őket, így mivel valószínű meg akarnak minket támadni a lovainkért és egyéb felszereléseinkért, ezért akár meg is lephetnénk őket.

Íshar halk suttogásából izgatottság süt feléd:
-A tengerpart mellett hatan jönnek. Nem tudjuk még mijük van, takarja őket a part.

Nos az a 6, az 3 íjász, 2 közelharcos és 1 varázshasználó.
Azt hiszem felkészülök a nagyobb csoport fogadására. Szerintem szóljatok a többieknek.
Azzal néhány szót mormolok, majd beolvadok az éjszakába.
__________________
Én mindig itt voltam
És mindig itt leszek,
Körülöttem pusztulnak
És születnek emberek.

Last edited by aúú; 11-14-2006 at 14:30..
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 17:39.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu