Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

View Poll Results: Melyik ötleteteket tartanád jónak, a hulla erősítésére?
tripla szintenkénti hadibónusz 29 21.64%
dupla szintenkénti hadibónusz 27 20.15%
gyújtás elleni rezisztencia 33 24.63%
minden mágikus és tolvaj akció elleni reziszdetencia (szintenként +5%-ot növekszik) 29 21.64%
férőhelye szintenként +2-vel növekszik 12 8.96%
férőhelye szintenként +10%-ot növekszik 65 48.51%
nem kell erősíteni, vagy ezek közül egyiket se tartom jónak. (alapos kifejtést igényel!!!) 19 14.18%
Multiple Choice Poll. Voters: 134. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #331  
Old 04-09-2009, 11:11
Peti Peti is offline
Member
 
Join Date: Feb 2007
Location: Pusztaszabolcs
Posts: 265
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by BigPi2 View Post
Természetesen ellehet menni ebbe az irányba is. De tudnod kell, hogy akkor 1/A-ban megközelítőleg 88 és 90 barakk hellyel kell rendelkeznie. Ebben az esetben ugye nem kapna semmilyen hadibont.
De biztos, hogy jó ez a hullának? Már, csak azért kérdezem, mert így igaz hogy erősebb lesz, de magasabb pontszámmal fog rendelkezni. Így erősebb ellenfelekkel, kell megküzdenie. Annak idején lehet, hogy pont ez miatt nem férőhelyeket bővítették, hanem hadibont adtak neki. Hiszen ebben az esetben az alacsonyabb pontszám miatt kisebb országokat tudd megütni.

Amennyiben, csak a jelenlegi felállásban gondolkozunk, akkor pedig a hadibont legalább 220-232%-ra fel kell emelni. Ebben az esetben, így alakulhatnak a szintek: 4.-+15% hb., 3.-+30% hb., 2.-+60% hb., 1,-+120% hb,.

A férőhelyes megoldásnál, pedig így: 4. 46db, 3. 52db, 2. 64db, 1. 88db

Az itt felsorolt értékek, csak akkor értelmezhetők, ha semmilyen más módosítás nem történik.


A gyújtogatást pedig nem rezisztenciával kéne ellensúlyozni főleg, akkor, amikor egy a tűzre érzékeny fajról beszélünk. Annyiszor emlegettétek az igénytelenségét, hogy én ez irányban gondolkoztam. Mivel hitvány házakat építenek, amik könnyen lángra lobbannak, ezért természetesnek venném, ha a házak építéséhez fele annyi nyersanyagra és fele annyi időre lenne szüksége.
Ezt komolyan gondolod? 88 db baka egy barakkban? 120%os hadi bónusz? A többi fajnak még a tekikre is kell figyelnie nehogy bekopjanak, mind hadi mind laki tekit nézve. Nem beszélve arról hogy ha letekizik őket, s te meg a hullának olyan bónokat adnál amik ellen nem lehet mit tenni. Így 2. szinten a hulla szinte az orkot alázná, na azért ne vicceljünk már! +még a betegség is védené, mert ennyi bón mellett erős serege lenne s még fertőzne is.
Ezt maximum akkor tudom elképzelni ha valami irtózatos katonai morálromlás is betennénk mellé, mert ilyen sereggel a kat morált könnyen lehet 100%on tartani, s akkor még kevesebb esélye van a többi fajnak ellene..
Mellesleg már többen leírták hogy nem ork 2 fajt kell csinálni a hullából, hanem játszhatóbbá kell tenni
Reply With Quote
Sponsored Links
  #332  
Old 04-09-2009, 12:25
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Peti View Post
Mellesleg már többen leírták hogy nem ork 2 fajt kell csinálni a hullából, hanem játszhatóbbá kell tenni
A hulla jelenleg mindenben rossz. Vagy tudjon varázsolni és lopni is, és akkor mindenből legyen középszar, vagy csak a hadizást tudja, de abban akkor legyen már jó! CSAK sereggel tud bármit is csinálni, akkor ne legyen már esélye egy fél-elfnek is megfogni...
És hiába mondjátok, ha ilyen kemény lenne, sem kéne A-ban, mert:
- nem tud távolozni, tehát egy emberrel kevesebbre hárul ez a feladat
- nem tud sereget engedni, tehát mivel általában max-szal ki kell menni, akkor gyakorlatilag mindenki visszakísérheti, mondjuk a nagy betegség miatt csak 1 ereggel, de akkor is egy helyben topog...
Ekkora bónuszokkal sem vállalnám be a klánba, ekkora bónuszokkal sem játszanék vele, nem tudom mit féltek egy kis erősítéstől, így is, úgy is el lehet verni, csak úgy lehet nem 5 sereggel.
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
  #333  
Old 04-09-2009, 14:12
Peti Peti is offline
Member
 
Join Date: Feb 2007
Location: Pusztaszabolcs
Posts: 265
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
A hulla jelenleg mindenben rossz. Vagy tudjon varázsolni és lopni is, és akkor mindenből legyen középszar, vagy csak a hadizást tudja, de abban akkor legyen már jó! CSAK sereggel tud bármit is csinálni, akkor ne legyen már esélye egy fél-elfnek is megfogni...
És hiába mondjátok, ha ilyen kemény lenne, sem kéne A-ban, mert:
- nem tud távolozni, tehát egy emberrel kevesebbre hárul ez a feladat
- nem tud sereget engedni, tehát mivel általában max-szal ki kell menni, akkor gyakorlatilag mindenki visszakísérheti, mondjuk a nagy betegség miatt csak 1 ereggel, de akkor is egy helyben topog...
Ekkora bónuszokkal sem vállalnám be a klánba, ekkora bónuszokkal sem játszanék vele, nem tudom mit féltek egy kis erősítéstől, így is, úgy is el lehet verni, csak úgy lehet nem 5 sereggel.
Itt nem a félelemről van szó, de a hullát alapvetően, nem lehet sem tolikkal sem varikkal csesztetni, nem kopik a tekije, nem tudják letekizni, tehát a faji bónuszait nem vesztené el. Nehogy már egy hulla nagyobbat üssön mint egy gnóm vagy törpe, akinek figyelni kell folyamatosan a kopásokat, vagy éppen a gyújtást. Ennyi hadi bónnal + barakk hely növeléssel iszonyat erős lesz a hadija, 55% barakknyi sereggel simán tudna menni ütni úgy hogy védelme is maradna, míg egy másik hadi ha nagyon összehúzza magát akkor is csak max 40%nyival, ha tart bent védelme ő is, s tarthat attól hogy legyújtják fél perc alatt a házait. Szóval véleményem szerint nem kell túlzásba esni, s egyből olyan pluszokat adni a hullának amivel top faj lenne.

Nekem az az elképzelésem, hogy maximum 1./A ban akkor ütő erő kell a hullának mint egy óriásnak, szóval egy hulla ló= 1 óriás lóval (100as morál 35% teki óriás 5 tábis, 6 tábi a hullánál) (19.9)

(többi fajnak tudós, hullának tábi szemmel nézve)
2. szint törpével egyenlő:1 lova felfele 6 tábival, mf 100as morállal (18.6)

3. szinten egy ember ütőerejével, 17.3

4. szint egy fél-elf ütőerejével (15.6)

5. szinten (14)

jelen pillanatban egy hulla ló, mf 100as morál, tábi szemmel

1. 18.1
2. 16.8
3. 15.5
4. 14.2
5. 12.9

javaslatom alapján

1. 19.9
2. 18.6
3. 17.3
4. 15.6
5. 14

+ ehez 30% os védő bónusz illetve barakk férőhely növelés szintenként +2 hellyel
Reply With Quote
  #334  
Old 04-09-2009, 14:20
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

A hullát miért is ne lehetne varival és tolival csesztetni??

És a hullának miért tábornok szemet adsz?? A tudós jobb lenne...

És máris más jön ki a számolásra, nem beszélve arról, hogy ne számolj hullánál 100%-os katmorált...
Reply With Quote
  #335  
Old 04-09-2009, 16:10
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Peti View Post
Itt nem a félelemről van szó, de a hullát alapvetően, nem lehet sem tolikkal sem varikkal csesztetni, nem kopik a tekije, nem tudják letekizni, tehát a faji bónuszait nem vesztené el.
Egy 1 kocsmás gnóm a teljes készültségével tudja gyújtani. 1 5% kocsmás törpe a teljes készültségével tudja rengetni... Igazad van, egy szövetségből tényleg nem tud ártani neki senki semmivel a betegség veszélye nélkül!

Ha azt akarod, hogy ne tekizzenek le, akkor kimész a piacra, és az utolsó mp-ben beveszel annyi tekercset, amennyivel meg van a %-od. Szerinted nem lehet tenni ellene semmit?
ok, az orkot felgyújtják, de vannak is felesleges épületei, ami leállhatnak. jelenleg egy hullának, hacsak nem tart tornyot, akkor csak a bankok, utána már a serege megy el.
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
  #336  
Old 04-09-2009, 18:32
Peti Peti is offline
Member
 
Join Date: Feb 2007
Location: Pusztaszabolcs
Posts: 265
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Egy 1 kocsmás gnóm a teljes készültségével tudja gyújtani. 1 5% kocsmás törpe a teljes készültségével tudja rengetni... Igazad van, egy szövetségből tényleg nem tud ártani neki senki semmivel a betegség veszélye nélkül!

Ha azt akarod, hogy ne tekizzenek le, akkor kimész a piacra, és az utolsó mp-ben beveszel annyi tekercset, amennyivel meg van a %-od. Szerinted nem lehet tenni ellene semmit?
ok, az orkot felgyújtják, de vannak is felesleges épületei, ami leállhatnak. jelenleg egy hullának, hacsak nem tart tornyot, akkor csak a bankok, utána már a serege megy el.
Persze hogy lehet tenni a tekizés ellen, szerintem én sehol nem írtam hogy nem lehet ellene semmit sem tenni
Oké gyújtják meg rengetik a hullát, de mit gyújtanak le nála? a 1-1 házat gyújtanak nála meg max 2t rengetnek le róla, de a 4.-5 gyújtás után már 0 házat gyújtanak.

A népesség hiány ellen is lehet tenni, ugyanúgy mint a tekizés ellen

Viszont abba gondolj bele, hogy milyen kellemes lesz 2.-3. szinten egy szövi háborúban hulla ellen harcolni, ahol egy ilyen megerősített hulla nekiáll egy orinak mészárolni s 4 körönte 1000-2000 bakát hord el ami neki tiszta haszon, hiszen eladja őket a piacon s szépen magába pumpálja a pénzedet, a szövi tagjai meg 1x tudják csak megütni, mert megbetegszenek, ő meg módszeresen áthordja a seregedet....(még mielött erre azt írnátok, hogy van szövi help, azelött azt mondom hogy a hulla is tud utolsó mp-ben kimenni egy másik tagra mészárra menni, s ilyen erősítéssel oda is befér) Szóval itt a hulla olyan fegyvert kapna, hogy szinte lehetetlen lenne megfogni a seregét, s a mészárolós taktikával degeszre keresné magát.
Reply With Quote
  #337  
Old 04-09-2009, 18:36
Peti Peti is offline
Member
 
Join Date: Feb 2007
Location: Pusztaszabolcs
Posts: 265
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Dus View Post
A hullát miért is ne lehetne varival és tolival csesztetni??

És a hullának miért tábornok szemet adsz?? A tudós jobb lenne...

És máris más jön ki a számolásra, nem beszélve arról, hogy ne számolj hullánál 100%-os katmorált...
Miért ne lehetne számolni 100at a hullánál, az óriásnál is nehéz elérni a 100%-t mégis annyit számoltam. Ha neked jobban esik számold ki 75-75 el....
Reply With Quote
  #338  
Old 04-09-2009, 18:58
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Peti View Post
Persze hogy lehet tenni a tekizés ellen, szerintem én sehol nem írtam hogy nem lehet ellene semmit sem tenni
Oké gyújtják meg rengetik a hullát, de mit gyújtanak le nála? a 1-1 házat gyújtanak nála meg max 2t rengetnek le róla, de a 4.-5 gyújtás után már 0 házat gyújtanak.
Nagyon úgy tűnik, Te abban a tévhitben vagy, hogy a hulla házai kevésbé gyulladnak, mint mondjuk a gnómé vagy az orké
Ha a hulláról csak nhány házat tudsz legyújtani akkor gnómról is meg orkról is...Tehát ne így számolj...Hanem úgy, hogy még egy ork is agyongyújt egy hullát, és a hullának nagyon is fáj az ha felgyújtják. Ha jól van felépítve, akkor is reggel elkezdem gyújtani, és estére már többezres emberhiánya van, ha meg hagy egy adag házat fölöslegesen, hogyha gyújtanának Nála, akkor meg annyi barakkja sincs (és ezzel védelme, támadóerje), hogy ne menjek át rajta 6 sereggel
(Nem, nem 5. szintről beszélek, és 200 hektárról, ahol 0 ház ég...hanem mondjuk 2. és 1. szintről)

Quote:
Originally Posted by Peti View Post
Viszont abba gondolj bele, hogy milyen kellemes lesz 2.-3. szinten egy szövi háborúban hulla ellen harcolni, ahol egy ilyen megerősített hulla nekiáll egy orinak mészárolni s 4 körönte 1000-2000 bakát hord el ami neki tiszta haszon, hiszen eladja őket a piacon s szépen magába pumpálja a pénzedet, a szövi tagjai meg 1x tudják csak megütni, mert megbetegszenek, ő meg módszeresen áthordja a seregedet....(még mielött erre azt írnátok, hogy van szövi help, azelött azt mondom hogy a hulla is tud utolsó mp-ben kimenni egy másik tagra mészárra menni, s ilyen erősítéssel oda is befér) Szóval itt a hulla olyan fegyvert kapna, hogy szinte lehetetlen lenne megfogni a seregét, s a mészárolós taktikával degeszre keresné magát.
Előszőr is. A mészárlás miatt elhullott egységeket NEM kapja meg a hulla mint sima alap katona!

Másodszor is, egy sereggel sem mennék vissza a hullára, ha mészárolni jön, hanem szépen a négy fős szöviből aki nem tolis, az rááldozza a készültségét egy kevés gyújtásra és máris nincs meg a hulla fél serege, mert leálltak a barakkok...

Quote:
Originally Posted by Peti View Post
Miért ne lehetne számolni 100at a hullánál, az óriásnál is nehéz elérni a 100%-t mégis annyit számoltam. Ha neked jobban esik számold ki 75-75 el....
Jó. Tehát Te azt mondod, hullával ugyanolyan könnyű katmorált szerezni mint óriással??
Én inkább a hullára 75%-ot, óriásra meg 95%-ot számolnék, ha nem gond...Enyhén reálisabb lenne így...


Boccs, de muszály vagyok azt mondani, hogy ajánlom a súgót
Reply With Quote
The Following 4 Users Say Thank You to Dus For This Useful Post:
  #339  
Old 04-09-2009, 19:29
Khazad-Dum Khazad-Dum is offline
Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Kárpátalja, Borzsova
Posts: 163
Activity: 0%
Longevity: 89%
Arrow

Én se tudom, hogy hol élsz. Először próbálj túlélni az 5. szinten kivül mást is utána mond hogy 1-2 házat gyújtanak. Én ki próbáltam és nem olyan vicces amikor reggel megnézed minden kaffa estére meg romokban az ori, mert az 1 kocsmás óriás is bent járt. És igaza van Vityunak szövibe még akkor se venném be ha ezek az erősłtések meglennének. Szerintem is egy kőkemény hadist kell belőle csinálni, talán még erőssebbet is mint egy ork. Mert mit tenne egy ork ha látná hogy jön felé végig gyújtja utána még egy kis tüzgolyó és a sereg egy elég szép része el is ment a támadás alatt.
Reply With Quote
  #340  
Old 04-09-2009, 19:37
Peti Peti is offline
Member
 
Join Date: Feb 2007
Location: Pusztaszabolcs
Posts: 265
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Dus View Post
Nagyon úgy tűnik, Te abban a tévhitben vagy, hogy a hulla házai kevésbé gyulladnak, mint mondjuk a gnómé vagy az orké
Ha a hulláról csak nhány házat tudsz legyújtani akkor gnómról is meg orkról is...Tehát ne így számolj...Hanem úgy, hogy még egy ork is agyongyújt egy hullát, és a hullának nagyon is fáj az ha felgyújtják. Ha jól van felépítve, akkor is reggel elkezdem gyújtani, és estére már többezres emberhiánya van, ha meg hagy egy adag házat fölöslegesen, hogyha gyújtanának Nála, akkor meg annyi barakkja sincs (és ezzel védelme, támadóerje), hogy ne menjek át rajta 6 sereggel
(Nem, nem 5. szintről beszélek, és 200 hektárról, ahol 0 ház ég...hanem mondjuk 2. és 1. szintről)



Előszőr is. A mészárlás miatt elhullott egységeket NEM kapja meg a hulla mint sima alap katona!

Másodszor is, egy sereggel sem mennék vissza a hullára, ha mészárolni jön, hanem szépen a négy fős szöviből aki nem tolis, az rááldozza a készültségét egy kevés gyújtásra és máris nincs meg a hulla fél serege, mert leálltak a barakkok...



Jó. Tehát Te azt mondod, hullával ugyanolyan könnyű katmorált szerezni mint óriással??
Én inkább a hullára 75%-ot, óriásra meg 95%-ot számolnék, ha nem gond...Enyhén reálisabb lenne így...


Boccs, de muszály vagyok azt mondani, hogy ajánlom a súgót
1. tudom hogy a csatában elhullókat kapja meg, de én a 2.-3. szintet írta, s ott egy vesztes csataban a védekezős seregekből nem 2db hullik el.

2. Igen most valóban, nehéz a hullának elérni a 100as kat morált, de a felvetett javaslatokkal már simán elérhető lenne.

3. Ti erre a morál dologra mentek rá, a 100as morál ad meg pontos és hiteles értéket, az az alap, illetve a maximum, láttám én már óriást gnómot orkot törpét 75-t ös katmorállal s láttam már hullát 100as katmorállal, szóval ezért írtam a max morált.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
egy apro tuning hullahoz exair Megvalósult javaslatok 970 03-01-2010 17:40
hulla orilistája hulla Országlisták 72 05-04-2009 12:23
Hulla és a súgó összhangba hozása Valezius Megvalósult javaslatok 18 04-04-2008 12:34
Hulla faj, és egy fontos észrevételem! fandras73 Segítség 26 02-22-2008 13:14
Hulla elleni akciókor minimális hírnév. Kisbér Elvetett javaslatok 0 02-06-2007 09:45


All times are GMT +1. The time now is 10:38.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu