Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #321  
Old 03-26-2008, 23:01
Druida Druida is offline
Member
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 818
Activity: 0%
Longevity: 89%
Post

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Lassan ez a téma is a végéhez közelít, úgyhogy akinek még ezzel kapcsolatban véleménye, javaslata, ellenvetése van, az most írja meg.
Csak egy utolsó kérdés... mi lett a döntés? lehet majd betenni a segélykeretbe, nagy veszteségek mellett?
Reply With Quote
Sponsored Links
  #322  
Old 03-26-2008, 23:03
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 1%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Druida View Post
Csak egy utolsó kérdés... mi lett a döntés? lehet majd betenni a segélykeretbe, nagy veszteségek mellett?
Ha már meglenne a döntés, akkor nem hívnám fel mindenki figyelmét arra, hogy még most fejtse ki a véleményét, nemigaz?
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #323  
Old 03-26-2008, 23:10
Druida Druida is offline
Member
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 818
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Ha már meglenne a döntés, akkor nem hívnám fel mindenki figyelmét arra, hogy még most fejtse ki a véleményét, nemigaz?
de igaz... akkor én még gyorsan kifejtem a vélemyényem
én támogatom, sőt szeretném hogy legyen ilyen lehetőség! (ennyi)
Reply With Quote
  #324  
Old 03-27-2008, 03:42
Rebellis Rebellis is offline
Member
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 549
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Én már elmondtam...
Csak az arányt szeretném újra kihangsúlyozni,én az adakozás minimum 20% felírását tartanám elfogadhatónak.

off ez nem ide de most jutott eszembe, kereskedőnél a saját betett rész beszámíthatna a bankok által kezeltnek.Vagyis1 bank esetén kell 150k és ad körönként 7500-at..
Adott esetben ez a 150k ha adakozás által fel lett oda téve nem kell kint láthatóan lennie a pénznek hanem a segélynél..Gondolok itt most nagy hekin termelő bankosokra....El lopni ugye nem de fosztani érdemes volna a muszáj látható jó pénzt:-) Talán sokan bólintanak rövid idő alatt és még hozzá csapható lenne:-)
Vagy csak simán bolondnak néznek majd,de ez itt így is úgy is így szokott lenni:-)))) off

Last edited by Rebellis; 03-27-2008 at 03:57..
Reply With Quote
  #325  
Old 03-27-2008, 09:50
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 11%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Rebellis View Post
Én már elmondtam...
Csak az arányt szeretném újra kihangsúlyozni,én az adakozás minimum 20% felírását tartanám elfogadhatónak.

off ez nem ide de most jutott eszembe, kereskedőnél a saját betett rész beszámíthatna a bankok által kezeltnek.Vagyis1 bank esetén kell 150k és ad körönként 7500-at..
Adott esetben ez a 150k ha adakozás által fel lett oda téve nem kell kint láthatóan lennie a pénznek hanem a segélynél..Gondolok itt most nagy hekin termelő bankosokra....El lopni ugye nem de fosztani érdemes volna a muszáj látható jó pénzt:-) Talán sokan bólintanak rövid idő alatt és még hozzá csapható lenne:-)
Vagy csak simán bolondnak néznek majd,de ez itt így is úgy is így szokott lenni:-)))) off
Lássuk jól értem-e: kereskedő vagyok és a betett segélyem is kamatozik,ugyanazokkal a feltételekkel,mint a készpénzem.
A kérdésem ezzel kapcsolatban az,hogy a kamat összege készpénzként avagy segélyként kerülne jóváírásra?
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


Reply With Quote
  #326  
Old 03-27-2008, 09:57
Rebellis Rebellis is offline
Member
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 549
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Matador View Post
Lássuk jól értem-e: kereskedő vagyok és a betett segélyem is kamatozik,ugyanazokkal a feltételekkel,mint a készpénzem.
A kérdésem ezzel kapcsolatban az,hogy a kamat összege készpénzként avagy segélyként kerülne jóváírásra?
Nem..
Nem jól érted....
Olvasd el a személyiségnél a kereskedőt és megérted:-)

Inkább ide copizom...

Kereskedő A kereskedő személyiség a pénz embere. Nagyon tud vigyázni a pénzére, és nagyon jól forgatja azt. Minden pénzlopás csak feleannyi pénzt visz, mint másoktól. Ezen kívül a pénze kamatozik is, a bankok számától és a rendelkezésre álló pénztől függően. Egy bank 5% kamatot hoz körönként, de maximum 150.000 aranyat kezel. A kamatozáshoz mindenképpen kell bankot tartania, a kamat összegét a Pénzügy oldalon egy külön tételként láthatja. (Ne feledd, hogy egy bank egy körben maximum 7.500 arany kamatot hoz, amennyiben a 150.000 arany az adott bank rendelkezésére áll! 150.000 arany 5%-a = 7.500 arany.)

Vagyis ha valakinek van 100 bankja akkor kell lennie az oriban láthatóan 15millának mert akkor dolgozik a bank 100%-on és ha intézőben is 100% ha 0% akkor csak védi a pénzt...
Tehát ha a segélyben a példához viszonyítva 15 millát már feltett adakozásból akkor onnan dolgozna teljes foglalkoztatottságnál a bank és nem fosztható a pénz mert az nem kinn van az oriban.
Remélem így érthető mire gondoltam.

Last edited by Rebellis; 03-27-2008 at 10:06..
Reply With Quote
  #327  
Old 03-27-2008, 10:09
Druida Druida is offline
Member
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 818
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Rebellis View Post
Nem..
Nem jól érted....
Olvasd el a személyiségnél a kereskedőt és megérted:-)

Inkább ide copizom...

Kereskedő A kereskedő személyiség a pénz embere. Nagyon tud vigyázni a pénzére, és nagyon jól forgatja azt. Minden pénzlopás csak feleannyi pénzt visz, mint másoktól. Ezen kívül a pénze kamatozik is, a bankok számától és a rendelkezésre álló pénztől függően. Egy bank 5% kamatot hoz körönként, de maximum 150.000 aranyat kezel. A kamatozáshoz mindenképpen kell bankot tartania, a kamat összegét a Pénzügy oldalon egy külön tételként láthatja. (Ne feledd, hogy egy bank egy körben maximum 7.500 arany kamatot hoz, amennyiben a 150.000 arany az adott bank rendelkezésére áll! 150.000 arany 5%-a = 7.500 arany.)

Vagyis ha valakinek van 100 bankja akkor kell lennie az oriban láthatóan 15millának mert akkor dolgozik a bank 100%-on és ha intézőben is 100% ha 0% akkor csak védi a pénzt...
Tehát ha a segélyben a példához viszonyítva 15 millát már feltett adakozásból akkor onnan dolgozna teljes foglalkoztatottságnál a bank és nem fosztható a pénz mert az nem kinn van az oriban.
Remélem így érthető mire gondoltam.
Hányas vagy matekból?
mert 100 bank 100%os működés esetén 15milliót kezel
Reply With Quote
  #328  
Old 03-27-2008, 10:10
Rebellis Rebellis is offline
Member
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 549
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Druida View Post
Hányas vagy matekból?
mert 100 bank 100%os működés esetén 15milliót kezel
És mennyi van írva?:-)
Reply With Quote
  #329  
Old 03-27-2008, 10:11
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 11%
Longevity: 94%
Default

Lehet nagyon reggel van

Ha a segélyben rendelkezésedre áll a max kamatozáshoz szükséges összeg,de az oridban nem .. akkor is kamatozik a pénzed,csak nem fosztható formában. (?)

Ismerem a súgót,köszi
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


Reply With Quote
  #330  
Old 03-27-2008, 10:12
Rebellis Rebellis is offline
Member
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 549
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Matador View Post
Lehet nagyon reggel van

Ha a segélyben rendelkezésedre áll a max kamatozáshoz szükséges összeg,de az oridban nem .. akkor is kamatozik a pénzed,csak nem fosztható formában. (?)

Ismerem a súgót,köszi
Pontosan de nem az alap segélynél,hanem amit már feltettél ott mert két rész lesz gondolom én:-)
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Mennyi pénzt véd 34 bank 13 millió esetén? bazso Általános beszélgetés Hódítós témákban 44 11-10-2007 22:47


All times are GMT +1. The time now is 20:50.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu