Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Elvetett javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Elvetett javaslatok Könyörtelen leszek, de ami téma egész biztosan nem lesz, azt átmozgatom ebbe a topicba.

View Poll Results: Tekercs lopás hatékonyságán szükséges változtatni, vagy jó így ahogy van?
Ne változzon semmi, jó így ahogy van. 42 49.41%
A tekercslopás hatékonyságát jelentősen csökkenteni kell. 20 23.53%
A tekercslopás hatékonyságát kis mértékben csökkenteni kell. 11 12.94%
A hatékonyság csökknése már az első tolvajnál érezhető legyen. 7 8.24%
A második tolvaj vigyen csak lényegesen kevesebbet. 6 7.06%
A harmadik tolvajnál legyen érezhető csak, hogy életbe lép egy autómatikus védelem. 7 8.24%
Multiple Choice Poll. Voters: 85. You may not vote on this poll

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #321  
Old 04-24-2006, 09:44
aúú's Avatar
aúú aúú is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 993
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Kisbér
Igen, ezt akarom elérni, hiszen ha benn vagy amikor az első tolis lelop, és visszaveszed a tekercseidet, akkor van ~1 napod, hogy bosszút állj rajta, és ne azon gondolkozz, hogy a 3. tolvaj által lelopott tekercsmennyiséget hogy tudod majd pótolni...
Tehát ha 1x letekiztek, akkor leglább biztosan aludhatsz 3-4 órát Ami néha jól jön

Mondok egy szitut:
Van egy szövi, amiben 2 félelf van. Az egyik félelf lelop tekire csúnyán... Erre Te (mint ork), gondolván anyjapicsája megtámadom, és szíjjeszedem. Visszaveszed a tekiket a piacról, és megtámadod. Majd ütés pillanata előtt a másik szövitag szépen leszed megint tekercsre. Aminek következtében nem tudsz bemenni hozzá...

Ez egy olyan szitu, ami minden nap előfordul, és ezek ellen tökéletes lenne az általam javasolt 5let.
Az a baj Kisbér, hogy nem csak a tekit kell visszavenned, hanem az egységeket is, az pedig nem olyan kevés összességében... és pld egy szöviháborúban (teljesen logilkusan) ha lelopnak mielőtt beér a sereg hozzád, akkor utána már hiába akarod te visszavenni a cuccaidat, lemaradsz a szövidtől és onnantól kezdve halott az orid... ha pedig nem voltak nálad milliárdok, akkor végképp buktad a dolgot, mert az első ilyen akciót még csak-csak kibírod, de mikor majd kapod a következőt és a következőt és a következőt, akkor már paffon leszel...
__________________
Én mindig itt voltam
És mindig itt leszek,
Körülöttem pusztulnak
És születnek emberek.
Sponsored Links
  #322  
Old 04-24-2006, 09:56
aúú's Avatar
aúú aúú is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 993
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Kisbér
És a tekercslopás hatékonyságát meg csökkentsük 5%-ról 3%-ra...
Így korrekt lenne
Őőő, hát eredetileg tényleg nem terveztem ezt, de most hogy mondod, véletlen lehet, hogy tényleg mondtam egy másik jó ötletet is...
__________________
Én mindig itt voltam
És mindig itt leszek,
Körülöttem pusztulnak
És születnek emberek.
  #323  
Old 04-24-2006, 09:59
aúú's Avatar
aúú aúú is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 993
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Kisbér
Aúú, szerintem ez nem járható út...
Így kiesik egy elég komoly taktikai lehetőség, az országok kitekizésével járó meggyengítés! Amit én személy szerint nem tartok jónak.

Megaztán az autóvédelemmel megakadályoznánk azt is, hogy olyan könnyedén át lehessen játszani tekercseket
Amúgy miért esne ki egy komoly taktikai lehetőség? Ha 7-10%-ot gyengítesz a célponton, az azért elég jelentős előny szerintem még így is...
__________________
Én mindig itt voltam
És mindig itt leszek,
Körülöttem pusztulnak
És születnek emberek.
  #324  
Old 04-24-2006, 10:00
Kisbér Kisbér is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 1,313
Activity: 0%
Longevity: 99%
Red face

Quote:
Originally Posted by aúú
Az a baj Kisbér, hogy nem csak a tekit kell visszavenned, hanem az egységeket is, az pedig nem olyan kevés összességében... és pld egy szöviháborúban (teljesen logilkusan) ha lelopnak mielőtt beér a sereg hozzád, akkor utána már hiába akarod te visszavenni a cuccaidat, lemaradsz a szövidtől és onnantól kezdve halott az orid... ha pedig nem voltak nálad milliárdok, akkor végképp buktad a dolgot, mert az első ilyen akciót még csak-csak kibírod, de mikor majd kapod a következőt és a következőt és a következőt, akkor már paffon leszel...
Ha a tolvajhoz bemész mészárolni, neki is vissza kell venni az egységeit
Én pl ha hadist játszok (óriástól eltekintve) soha nem töltöm tele a barackot, templomot, kocsmát. Pont ez miatt...
  #325  
Old 04-24-2006, 10:01
Kisbér Kisbér is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 1,313
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by aúú
Amúgy miért esne ki egy komoly taktikai lehetőség? Ha 7-10%-ot gyengítesz a célponton, az azért elég jelentős előny szerintem még így is...
Kevés

"Szegény tolvajnak" ez az egyetlen esélye
  #326  
Old 04-24-2006, 10:13
aúú's Avatar
aúú aúú is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 993
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Kisbér
Ha a tolvajhoz bemész mészárolni, neki is vissza kell venni az egységeit
Én pl ha hadist játszok (óriástól eltekintve) soha nem töltöm tele a barackot, templomot, kocsmát. Pont ez miatt...
De neki csak az egységeket kell visszavennie... Míg annak akit kitekiznek, a tekiket és az egységeket, méghozzá általában jóval többet, mint amennyit a mészárlás okoz...

Quote:
Originally Posted by Kisbér
Kevés

"Szegény tolvajnak" ez az egyetlen esélye
Ha csak ez lenne az egyetlen esélye, már rég kihaltak volna a tolisok minden szinten...
Ráadásul mint írtam, nem vesszük el tőlük ezt az esélyt, csak racionalizáljuk...
__________________
Én mindig itt voltam
És mindig itt leszek,
Körülöttem pusztulnak
És születnek emberek.
  #327  
Old 04-24-2006, 10:44
Senki's Avatar
Senki Senki is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Café of Broken Dreams
Posts: 1,690
Activity: 0%
Longevity: 99%
Exclamation

'Szegény' tolvajok akik propagálják a tekercslopás hatékonyságát abba nem gondolnak bele, hogy most így egy csomó gnóm meg óriás van, míg ha csökkentjük a mértékét a lopásnak, akkor jönnek új fajok, akiktől azért lehet lopni, így összességében több tekit tudnak összelopdosni, mert a pontlistában felszaporodnak a tekizhető hadisok is, és minden készülivel mást lehúzva kicsit, sokkal többet szednek össze, mint napokig tartó küszködéssel kinyírt óriásból, vagy gnómból vagy másik tolisból jelenleg....
  #328  
Old 04-24-2006, 10:50
laziga's Avatar
laziga laziga is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 361
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Egyet értek nem kevés annygilag ha letekiznek mert a teki egy dolog már az önmagábba nagyobb lé mint amit a mészár okoz és ehez jön még az egységek visszavásárlásának ára az már rengeteg nembeszélve róla hogy olyan ritkán van hogy 8körre ki üt sereggel valaki mert az egy marha. és a nagyobbik baj aza az hogy ha letekiznek 8körröl akkor a körülötted lévök is vérszemet kapnak és nincs menekvés tehát az autovédelmet jónak tartom de mellette nem a pontszámhoz hanem a kör távolsághoz kötném a lopás mennyiségét. De ettöl még a toli ugyan ugy biztonságba van most is van toli orim de rajtam hadi nem jön át csak ork Mert nekem támadó egységem nincs. csak ij toronyba
  #329  
Old 04-24-2006, 14:34
Chris's Avatar
Chris Chris is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Csongrád-Kecskemét-Szeged
Posts: 1,108
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Üdvözlet!

Egy ideje olvasgatom a témát, és úgy vettem észre, hogy elég sok javaslat összegyűlt már. Lehet, érdemes lenne kiírni egy újabb szavazást, összegyűjtve az eddigi javaslatokat. Így a legtöbb ember számára szimpatikus javaslat/ javaslatok mentén folytatni lehetne a téma megvitatását.
De ez csak egy ötlet...


Quote:
Originally Posted by Senki
'Szegény' tolvajok akik propagálják a tekercslopás hatékonyságát abba nem gondolnak bele, hogy...
Ezért jár egy zöld... mihelyst ismét tudok adni neked.
__________________
Sogron táplálja lelkének lángját,
Weila vezesse kardjának csapását,
Tharr törje meg ellenség hatalmát,
Morgena őrizze álmának nyugalmát,
Igere, a legnagyobb, vigyázza élte minden napját!
/ókyr töredék/
  #330  
Old 04-25-2006, 11:57
Bogár Bogár is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Csíkszereda
Posts: 1,312
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

"És a tekercslopás hatékonyságát meg csökkentsük 5%-ról 3%-ra..."

a 3% még elfogadható.
a teki%/10 hatékonyságnak is kb ez volt a lényege... abban az esetben is egy törpétől vagy orktól átlagban max 3% tekit vinnének.
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Téma sor használata Ati Fontos bejelentések 0 10-29-2007 09:39


All times are GMT +1. The time now is 20:44.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu