Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Egyéb
Register Stats Members List Today's Posts

Egyéb Minden, ami máshova nem fér

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #3071  
Old 06-16-2009, 13:50
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,199
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by BigPi2 View Post
Semennyiben.

A tények soha nem számítanak rágalmazásnak.
Ezzel vitatkoznék, de nem teszem. Fefének mindenesetre NEM ajánlom ezt, mert tényleg nem 2000 forintról fog innentől kezdve szólni a dolog, hanem akár sokszázezres kártérítésekről.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
  #3072  
Old 06-16-2009, 15:17
Fefe013's Avatar
Fefe013 Fefe013 is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Location: Nyíregyháza
Posts: 1,523
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Ezzel vitatkoznék, de nem teszem. Fefének mindenesetre NEM ajánlom ezt, mert tényleg nem 2000 forintról fog innentől kezdve szólni a dolog, hanem akár sokszázezres kártérítésekről.
Amit én kapok?

Eszembe se jutott sehová neveket írni, max ha vki priviben megkérdi megírom neki...

Csak jó leírni a dolgokat néha vhová s ezzel is lenyugszik vmennyire az ember, legalábbis én



Quote:
Originally Posted by BigPi2 View Post
Írd meg a Munkahelyi Terrornak. Bár igazán jó tanácsokat úgysem fogsz kapni rá. Legalább együtt mérgelődhetsz a többi blogoloval.

Ja, de oda egy kicsit részletesebben! Mert fontos, hogy tudja mindenki, hogy melyik cégnél történt. Leírhatod még az igazgató nevét is.

Ránéztem, de csak még jobban felháborodok, h miket megtesznek az emberek/cégek
__________________
A világnak több szerény zsenire van szüksége. Olyan kevesen maradtunk.

A Száműzött visszatér! (#708833)
Reply With Quote
  #3073  
Old 06-21-2009, 06:45
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 10%
Longevity: 94%
Default

1.,Szeretem ezt a játékot...
2.,Szeretem a szoros emberi kapcsolatok okozta kellemes meglepetéseket...
3.,
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Tsobi For This Useful Post:
  #3074  
Old 06-21-2009, 15:29
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Tsobi View Post
1.,Szeretem ezt a játékot...
2.,Szeretem a szoros emberi kapcsolatok okozta kellemes meglepetéseket...
3.,
???? nem igazán értem
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
  #3075  
Old 06-21-2009, 15:30
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,199
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Szia Tsobi!
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Ati For This Useful Post:
  #3076  
Old 06-22-2009, 01:11
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 10%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Szia Tsobi!
Szia Ati!

Látom nem értettél meg,vagy én nem fektettem elég nagy hangsúlyt a lényegre.

Szia Ati!
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


Reply With Quote
  #3077  
Old 06-26-2009, 15:24
BeeLord's Avatar
BeeLord BeeLord is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ceglédbercel
Posts: 889
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Gyerekek ez embertelen, érthetetlen, elfogadhatatlan:

Történt ugyanis, hogy hülye fejjel arra vetemedtem, hogy berollnizzam az apróm és beváltsam a postán. Már ez is vicc valamilyen szinten, mert az 5,10,20 és 50-es érméket csak ötvenesével lehet becsomagolni. Így hiába van több, mint 5000 forintom apróban, csak 3750 forintot tudnék beváltani.

És igen, ott van a feltételes mód, mert a postán homályosítottak fel azzal a szomorú ténnyel, hogy a váltásnak díja van. Bizony drága barátim, forintot forintra csak forintért tudsz cserélni! Ráadásul elég komoly díj ellenében: minden darab érme után 2,1 forintot kell fizetned a beváltásért. Ez esetemben 630 forintot jelent (100 db 20, 150 db 10 és 50 db 5 forintos érme után).

Tehát egyszerűen ábrázolva a folyamatot: odaadhatok 3750 forintot 3120-ért cserébe. Megmondom őszintén, fogalmam sincs mindez milyen okból kifolyólag van így, de felettébb bosszantó. Bezzeg csekket befizetni, vagy levelet feladni díjfizetés nélkül is lehet apróval.

A tanulság a következő: felejtsük el azt a módszert, hogy a gyereket az apró gyűjtésével szoktassuk rá a spórolásra és a pénz racionális kezelésére.
__________________
Csak az MTK!

"Végre úgy érzed: tornádó vagy, hurrikán. Így lettél kispolgárból huligán..." Fröccsöntő

"Minden rendetlenség, még meg nem értett rend, a részleges rossz, általános jót jelent, s bármit mondjon is a gőgös értelem, minden jó ahogy van, ez alaptételem." A.Pope
Reply With Quote
  #3078  
Old 06-26-2009, 15:37
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,199
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by BeeLord View Post
Gyerekek ez embertelen, érthetetlen, elfogadhatatlan:

Történt ugyanis, hogy hülye fejjel arra vetemedtem, hogy berollnizzam az apróm és beváltsam a postán. Már ez is vicc valamilyen szinten, mert az 5,10,20 és 50-es érméket csak ötvenesével lehet becsomagolni. Így hiába van több, mint 5000 forintom apróban, csak 3750 forintot tudnék beváltani.

És igen, ott van a feltételes mód, mert a postán homályosítottak fel azzal a szomorú ténnyel, hogy a váltásnak díja van. Bizony drága barátim, forintot forintra csak forintért tudsz cserélni! Ráadásul elég komoly díj ellenében: minden darab érme után 2,1 forintot kell fizetned a beváltásért. Ez esetemben 630 forintot jelent (100 db 20, 150 db 10 és 50 db 5 forintos érme után).

Tehát egyszerűen ábrázolva a folyamatot: odaadhatok 3750 forintot 3120-ért cserébe. Megmondom őszintén, fogalmam sincs mindez milyen okból kifolyólag van így, de felettébb bosszantó. Bezzeg csekket befizetni, vagy levelet feladni díjfizetés nélkül is lehet apróval.

A tanulság a következő: felejtsük el azt a módszert, hogy a gyereket az apró gyűjtésével szoktassuk rá a spórolásra és a pénz racionális kezelésére.
Ha van egy 6000 forintos csekked, akkor fogj egy ezrest, és az "aprót", és fizess azzal.

De azt hiszem, hogy ezt sem lehet. Mintha lenne valami az üzletszabályzatban arról, hogy maximum hány darab érmével fizethetsz egyszerre. Régen mintha legalábbis lett volna. De lehet, hogy keverem már a parkolóautomatákkal, múltkor ott szívtam... Gondoltam felhasználom az összegyűlt 5 forintosaimat, erre kiderült, hogy max 20 érmét dobhatok be fizetésenként...
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #3079  
Old 06-26-2009, 15:46
Ildee Ildee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Szeged & Budapöst
Posts: 1,140
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Ha van egy 6000 forintos csekked, akkor fogj egy ezrest, és az "aprót", és fizess azzal.

De azt hiszem, hogy ezt sem lehet. Mintha lenne valami az üzletszabályzatban arról, hogy maximum hány darab érmével fizethetsz egyszerre. Régen mintha legalábbis lett volna. De lehet, hogy keverem már a parkolóautomatákkal, múltkor ott szívtam... Gondoltam felhasználom az összegyűlt 5 forintosaimat, erre kiderült, hogy max 20 érmét dobhatok be fizetésenként...
A régi szép időkben én rendszeren álltam a pulthoz a boltban párszáz 1 és 2 forintossal, kicsit csúnyán néztek rám, de kifizethettem azzal is
__________________

---Ainhoa--- (#662939) [5/U]
Szitakötő (#494949) [4/L]
---Aphrodité--- (#645869) [4/N]
Boszorkány (#645731) [3/I]
Reply With Quote
  #3080  
Old 06-26-2009, 15:50
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,199
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Ildee View Post
A régi szép időkben én rendszeren álltam a pulthoz a boltban párszáz 1 és 2 forintossal, kicsit csúnyán néztek rám, de kifizethettem azzal is
De mindezeket figyelembe véve ugye elég mókás, hogy ha meg azért gyűjtöd, hogy beolvasszad, akkor azért is Te vagy a hibás, mert nem rendeltetésszerűen használod. Így felmerül a kérdés, hogy akkor mégis mi a fenét csináljon vele az ember.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 4 (0 members and 4 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 01:58.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu