Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Elvetett javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Elvetett javaslatok Könyörtelen leszek, de ami téma egész biztosan nem lesz, azt átmozgatom ebbe a topicba.

View Poll Results: A megtévesztés varázslat...
Használom... maradjon, ahogy van! 5 17.86%
Töröljük el a fenébe! 4 14.29%
Alapgondolatnak nem rossz, de kis mértékben módosítani kellene rajta! 14 50.00%
Radikális változtatásra lenne szükség! 5 17.86%
Voters: 28. You may not vote on this poll

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #21  
Old 05-05-2006, 21:35
aúú's Avatar
aúú aúú is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 993
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Kisbér
Már megbocsáss CL, de ezen mit lehet félreérteni?

"A lebukott tolvajok mondjuk 10-30%-át (random, hogy ne tudd meg egyből, hogy neki mennyi tolvaja volt) ha megy ez a varázslat át tudod csábítani a Te tolvajaid közé. Mivel nagyon nehéz ez a varázslat, így nehéz folyamatosan tartani is (még helytartóval is)..."

Igen, ez azt jelenti, hogy ha bukik nálad 600 tolvaj, akkor 60-180 tolvaj (random) átáll hozzád (ugye azért kell a random, mert bukásnál a tolvajok 5%-a bukik. Így ha látod, hogy 60 tolvaj beállt hozzád, abból vissza tudnád számolni, hogy mennyi tolvaja van).

Így már érthető? És még így is durvának tartod? És át kéne keresztelni "csábítás" varázslatnak

Kisbér te nagyon te...
Pont ezt tartom dúrvának... Ha nálad bebuknak, akkor te kapsz tolit, tehát az ellen még nemcsak, hogy elveszt egy rakást, még téged is erősít(ene)... viszont ha kicsit gyakorlatiasan nézed a dolgot, akkor egy tolis szinte mindig tele van tolikkal, ha nincs tele, akkor jó eséjjel egy másik tolis befér hozzá (ergó nem bukik be), ha meg tele van, akkor nem fér el nála a kapott toli... és ez már amúgysem megtévesztés lenne, hanem tényleg csábítás... Itt viszont, ha a megtévesztést akarjuk használhatóvá tenni, akkor ne nevezzük már át csábításnak, hanem valami ehhez a névhez illeszkedőt próbáljunk kitalálni...
__________________
Én mindig itt voltam
És mindig itt leszek,
Körülöttem pusztulnak
És születnek emberek.
Sponsored Links
  #22  
Old 05-07-2006, 10:28
Szecsa
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

En is azt tamogatom, hogy ha lebuknak a tolvajok, es aktiv a megtevesztes varazslat, akkor kevesebb tolvajt fogjanak el.
A csabitas meg szerintem hulyeseg
  #23  
Old 05-08-2006, 06:51
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Az jó lenne, ha kevesebb tolvaj bukna le.
Meg a topic elején volt olyan felvetés, hogy vonatkozzon a varázslatokra is, azaz kíváncsiskodóknál meg ártózóknál szintén segítsen félreveztni az ellent. Tuti az egyik alapvarázzsá nőné ki magát, és jó kis háborúkhoz vezetne
  #24  
Old 05-08-2006, 08:50
Kisbér Kisbér is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 1,313
Activity: 0%
Longevity: 99%
Talking

Quote:
Originally Posted by Szecsa
En is azt tamogatom, hogy ha lebuknak a tolvajok, es aktiv a megtevesztes varazslat, akkor kevesebb tolvajt fogjanak el.
A csabitas meg szerintem hulyeseg
Jó... Legyen... Végülis mind2 5let az enyém
Tehát nekem mind1
De akkor legyen az, hogy ha aktív a vari, kevesebbet vesztesz x%-al...
  #25  
Old 05-08-2006, 08:51
Kisbér Kisbér is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 1,313
Activity: 0%
Longevity: 99%
Talking

Quote:
Originally Posted by Artúr
Az milyen lenne ha megtévesztés esetén, térkapunézésnél kiírna 8-10 országot randomban a közelből, köztük a valódi tettest is. Második alkalommal már csak 20-30% ban ugyanazokat írná ki. Harmadikra már tutira ki lehetne szűrni ki volt az. Így a visszajáró tolisok tuti kiszűrhetőek lennének, az alkalmi kiváncsiskodók pedig viszonylag rejtve maradhatnának.
Vélemény?
Artúr, ezzel az a baj hogy nálam megy a megtévesztés varázslat, tehát ha az ellenfél néz egy térkapufelderítést, akkor csak az én térkapum lehet más...
Gondolj el egy olyan szitut, hogy mondjuk 3 kapu van nyitva egy orira. Ha a 3 kapu tulajdonosa közül 1-en megy a megtévesztés vari, akkor a másik 3 ország is "védve" van az egybőli felderítés alól...

Tehát ez szerintem nem jó 5let...
  #26  
Old 05-09-2006, 17:10
Agit@tor
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Exclamation

[quote=Kisbér]
Gondolj el egy olyan szitut, hogy mondjuk 3 kapu van nyitva egy orira. Ha a 3 kapu tulajdonosa közül 1-en megy a megtévesztés vari, akkor a másik 3 ország is "védve" van az egybőli felderítés alól...

Tehát ez szerintem nem jó 5let...


Szerintem ötletnek igenis jó, mert ha vkitől hárman lopnak, és szövetségesek, akkor azoknak nincs szükségük csak 1 térkapura! Ha meg lopni akarsz, semmikép sem tudod kiderítni ( csalás nélkül ), hogy a céloridtól rajtad kívül még mennyin lopnak ( hány térkapu van rá nyitva ), és mégkevésbé azt, hogy az esetleges kollégák használnak e megtévesztést, tehát ha nem akarsz lelepleződni, akkor neked is fel kell raknod a varit!!!
A gond ezzel a változtatással szvsz az lenne, hogy anarchban elég lenne, hogy ha csak egy ori téveszt meg, másik 100 kockázat nélkül lop!
  #27  
Old 05-10-2006, 15:04
Kisbér Kisbér is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 1,313
Activity: 0%
Longevity: 99%
Question

Quote:
Originally Posted by Agit@tor
Szerintem ötletnek igenis jó, mert ha vkitől hárman lopnak, és szövetségesek, akkor azoknak nincs szükségük csak 1 térkapura! Ha meg lopni akarsz, semmikép sem tudod kiderítni ( csalás nélkül ), hogy a céloridtól rajtad kívül még mennyin lopnak ( hány térkapu van rá nyitva ), és mégkevésbé azt, hogy az esetleges kollégák használnak e megtévesztést, tehát ha nem akarsz lelepleződni, akkor neked is fel kell raknod a varit!!!
A gond ezzel a változtatással szvsz az lenne, hogy anarchban elég lenne, hogy ha csak egy ori téveszt meg, másik 100 kockázat nélkül lop!
Továbbra sem értem, ha 1 kapu van nyitva az adott országra, akkor ő miért lát 8-10 random orit+a te kapudat kapunézésnél?
Vagy folyamatosan annyit mutatna? Tehát ha 1 kapu sincs nyitva rá, akkor is mutatna 8-10-et ha néz egy kapulistát?
Nem értem Lehet, hogy én vagyok a hülye
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
A megtévesztés varázslat Milán™ Általános beszélgetés Hódítós témákban 31 06-17-2006 00:05
Varik VS. Tolik Return_the_Hellboy Elvetett javaslatok 29 06-15-2006 22:47
Új Varázslat(ok) Sakkmester Elvetett javaslatok 71 04-17-2006 19:59


All times are GMT +1. The time now is 15:14.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu