Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #21  
Old 03-24-2010, 11:35
Alg Alg is offline
Member
 
Join Date: Jun 2009
Location: Törökszentmikós/B.P.-TTNY
Posts: 317
Activity: 0%
Longevity: 81%
Default

Quote:
Originally Posted by hemo View Post
Az a baj, hogy fújjátok a magatokét, gondolom ti vagytok azok akik útálnak bármit is csinálni és azon sirtok, hogy szigoritsuk még a szabályokat...
Nehogy már bántani lehessen bármelyik fajt...

...

Most csináltatok egy elfet a lustáknak és a többieknek gnómot...
Régen nem csak az 5-4 szinten volt jó a többi faj... a 3-an csatáztunk mi több éjszakán át....
Nézzétek meg most milyen a 2-es szint? Unatkozom rendesen....
Na jó, én itt adom fel... De tudod mit? Írd meg privátban az országod nevét, és rögtön nem fogsz unatkozni B-ben
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Alg For This Useful Post:
Sponsored Links
  #22  
Old 03-24-2010, 11:46
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by hemo View Post
De most az az igény, hogy ne lehessen semmit sem már csinálni??
Gyártsuk katonákat és zúzzuk le egymást?
Erre kár alapozni egy játékot!
Eltűnik az az élvezet, hogy több féle dologgal. vari-toli-katona is lehessen játszani és több dologgal is lehet ártani egy másik játékosnak...
Most azt ugye nem mondod komolyan, hogy nem változott semmi a régihez képest?
Akkor te nem játszottál régen...
De ha az órásnak elment a szerepe és a félelfnek is, akkor miért vannak?
Bohóckodni? Hogy az óriás meg tudjon nézni másokat? Ez kevés....
Régen volt még az 1-es szinten is óriás és félelf... most nézted?

Tudjon ölni mint régen... tudják őt is pusztitani mint régen...

Régen nem ez volt a játék lényege, hogy csak a föld és gyorsan érjünk át és kapunk egy új személyiséget...

Igy túl erős az ember, hogy 5* erőt kapott... az elején volt olyan ez, hogy mindent tükrözött, aztán hosszú ideig ez megszűnt.. most megint erősitettek rajta....

Nézzetek körül mennyien vannak szabin...ez véletlen?
Aki átjött és dicséri a játékot az nem tudja milyen izgalmas volt régen....

Hogy a bank jó, hogy statégia?
Az jobb statégia, hogy dugni kell a pénzt, hogy ahogy látod, hogy viszik költöd, hogy el ne vigyék...
Régen sokkal kisebb területeken ment a csatározás, kicsi országokban kevesebb pénz is elegendő. Jelenleg jópár ország van a játékban, akiknek egyetlen (különlegesnek sem mondható) taktikai húzáshoz több pénzre van szüksége, mint ami egyáltalán maximum elfér. Ezen felül még rejtegetni is kelljen mindenki elől, nehogy folyton lelopják? Nagyon lecsökkenne az indított akciók száma. Szerinted ez kedvező lenne?
A fajok változtatása nem sokat szólt bele szerintem a tolvajok számának csökkenésébe. Egyszerűen a fedezés képletéből fakadóan logikusan egyre többen választják a sereges felépítést. Ez baj? Szerintem nem, egyszerűen a lejjebbi csoportokban lopkodsz, aztán feljebb seregezel. 200 hektáron igen szép vagyonokat lehet összeszedni félelffel is pl, míg óriásként kisebb esélyed van rá. De mi is a célja pl az ártó varázslatoknak? Hogy meggyengítsd az ellenfeledet, és utána sereggel vedd el a földjét. Az, hogy most nem 35%, hanem 15% templomos óriások ártózhatnak, nem jelenti azt, hogy kihaltak a varisok, egyszerűen átalakultak a felépítések. De toli/vari akciókat még mindig mindenki folyamatosan indít.
Arra viszont kíváncsi lennék, hogy szerinted mikor lettek utoljára erősítve a seregesek érezhető mértékben. (az ember tükörpajzsának módosításával kapcsolatos hozzászólásod alapján fogalmad sincsen róla...)
A legtöbb változtatás meg lett vitatva itt a külső fórumon, mindenki hozzátehette a saját véleményét, ha te ezt eddig nem tetted meg, arra csak azt tudom mondani, hogy késő bánat.
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Xeper For This Useful Post:
  #23  
Old 03-24-2010, 11:55
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by hemo View Post
Az a baj, hogy fújjátok a magatokét, gondolom ti vagytok azok akik útálnak bármit is csinálni és azon sirtok, hogy szigoritsuk még a szabályokat...
Nehogy már bántani lehessen bármelyik fajt...
Szerintem éppen fordítva: a fórumos közösségnek tulajdoníthatod arányaiban a legtöbb akciót, hiszen a legaktívabb játékosok írnak általában részletes és alapos véleményeket minden helyzetre.

Quote:
Originally Posted by hemo View Post
Az, hogy csak katonailag lehet már ártani egymásnak... ez szerintem egy ilyen szintű játéknál már kevés...
Ha szerinted csak katonailag lehet ártani egymásnak, akkor éppen te vagy, aki nem akciózik, vagy védett országot épített... legalábbis úgy tűnik, hogy még nem gyújtották végig normális méretű országodat.
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.
Reply With Quote
  #24  
Old 03-24-2010, 11:58
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by hemo View Post
Nézzétek meg most milyen a 2-es szint? Unatkozom rendesen....
Tessék, akkor működj. Félig üres országgal állok, és várom, hogy forduljak. Benn dögivel pénz. Tessék, mozdulj rám. Én minek menjek feljebb, fordulni fogok, és bőven túlteljesítettem már amit kell. 1300köre a TOP-ban vagyok, és még mindig várok. Van több országom, ha csak ez lenne, mennék tovább, de így minek? Nem vagyok beverhetetlen, nem vagyok lophatatlan...
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
  #25  
Old 03-24-2010, 12:05
hemo hemo is offline
Junior Member
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 19
Activity: 0%
Longevity: 77%
Default

Nem értem miért rossz a tükrös hozzászólásom...
Én ezzel azt akartam irni, hogy sok.... igy nem kell neki vari... igen tud csinálni tolit, annyit, hogy nem lehet már rendesen lopni...
Egy félelfnek sem bármit mondtok...

A játék elején mikor elindult mindent tükrözött az ember, később lett módositva gyengébbre... most megint többet 5* tükröz
nyugodtan nézzeket utána... biztos már régen volt és elfelejtettétek


Most a több hektár? Minek? Régen sem kellett, pedig akkor többen voltunk...
Most mindenki tudja, hogy minek az a sok hektár.. hogy ott lehessen csinálni ezerrel a tekercseket... de minek? több 10 milliók vannak embereknél.. gondolom jobban alszanak miatta.. vagy csinálnak fennt akkora seregeket, hogy nyugodtan lemehetnek bárhova és bárkit lezúzhatnak? de élvezetes.....

Hogy van földrengés? és tűzgolyó? Az semmi....nincs elég hatásfoka.. kiegészitésnek persze jó...
de ez kombinálva, hogy elloptuk a tekercsét... a pénzét és ahogy eladott valamit... elloptuk... na úgy meglehetett fogni valakit....

igen irtam régen... de most őszintén számitott az én véleményem?
Látod ide irok és mindenki már támad.... akkor meg mi értelme?
Mert már csak ti páran nézitek, gondolom ti találjátok ki a változtatásokat..
Pedig valahol mindenki egyetért velem de ismeritek egymást, kitaláltok "új dolgokat"....
Vagy az újak már azt sem tudják milyen volt régen... vissza kéne mindent állitani 1 hónapra és döntsön a nép... jó ez szar volt.....

Na nem fárasztalak titeket... jó játékot....
Reply With Quote
  #26  
Old 03-24-2010, 12:08
Gabro Gabro is offline
Member
 
Join Date: Jun 2009
Location: Hungary, Győr
Posts: 480
Activity: 0%
Longevity: 81%
Default

Quote:
Originally Posted by hemo View Post
Az a baj, hogy fújjátok a magatokét, gondolom ti vagytok azok akik útálnak bármit is csinálni és azon sirtok, hogy szigoritsuk még a szabályokat...
Nehogy már bántani lehessen bármelyik fajt...
...
Most csináltatok egy elfet a lustáknak és a többieknek gnómot...
Régen nem csak az 5-4 szinten volt jó a többi faj... a 3-an csatáztunk mi több éjszakán át....
Nézzétek meg most milyen a 2-es szint? Unatkozom rendesen....
...
Az, hogy csak katonailag lehet már ártani egymásnak... ez szerintem egy ilyen szintű játéknál már kevés...
Pár dolgot hozzáfűznék még:
- itt a fórumon rendszeresen levő játékosok közül van talán a legtöbb aktív hadis (orkok, óriások, gnómok..), de szinte kivétel nélkül sok országunk van, mindenféle fajjal és felépítéssel játszunk
- az elfhez: volt olyan mf elfem, amit korábbi sérelmek miatt hetekig rengettek, gyújtottak, loptak, mészároltak, pedig hidd el nem volt termelő épületem, csak épp az ellenfél egy jól felépített szövi volt. És néha a szerencsén és a jelenléten múlott, hogy nem roppant meg az ország a sok vari és toli akció miatt.
- hosszú háborúk vannak most is, kérdés ki meddig bírja, és én speciel nem csak éjjel szoktam harcolni
- a 2-es szinten vannak csendesebb időszakok és csendesebb helyek, de azért ne bízd el magad...
- NEM csak katonailag lehet ártani egymásnak, hadivarival már értem el úgy békét, hogy ki se léptem katonákkal, csak annyit rengettem le amennyit pusztítottak....és béke lett az orkkal.

A játék annyira lesz pörgős amennyire szeretnéd, támadj-akciózz, a többiek meg majd felpörögnek hozzád, vagy találsz szórakoztató ellenfelet, hidd el.
Reply With Quote
  #27  
Old 03-24-2010, 12:11
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Végigolvastam párszor, úgyhogy csak annyit fűzök hozzá, hogy mindkét félnek igaza van.

Én pont a jelentősebb változások bevezetése előtt hagytam abba a játékot, és utána tértem vissza.
Bevallom: teljesen más játékot találtam itt, mint amilyen volt azelőtt.
Ez nem jelenti, hogy rosszabbat! Mást. Ez igaz. De szerintem játszható maradt a játék.
A témanyitóval nem kívánok szembehelyezkedni, ugyanis szerintem elég sokan tudják, hogy tolis vagyok(voltam?), és a kedvenc fajaim az elf, és a félelf lett.

Nekem a mai napig egyetlen fájó pont a játékban, az pedig ugye ami az elffel történt. Akkor sem tetszett, hangot is adtam neki, mégis bevezetésre került, és most ez van. Az, hogy azóta több elfet is csináltam, azt bizonyítja, hogy el lehet fogadni a módosításokat, akkor is, ha nem pont neked kedveznek.
Ettől függetlenül, üde színfoltnak találom a játékban azt, hogy a kialakult kliséktől el lehet térni.
Imádom a hadis elfeket, és a legnagyobb öröm számomra, ha a könnyen törő elf lovakkal meg tudok valakit csapkodni... Mert ugye erre kevesen számítanak, mert hát az elf az direkt, kimondottan tamagocsi faj. Slussz poén, hogy ütsz vele.

Hozzáteszem, abban van némi igazság, hogy sok faj csoportspecifikus. (Pl az élőhalott ugye épp most esett át némi változáson, szerintem jó irányba.)
Ettől függetlenül nem szabadna eltagadni, hogy régen akármelyik fajjal "végig lehetett játszani" a játékot, most pedig nem lehet. Ez, akármennyire is tiltakoznak egyesek, tény.
Én pusztán azzal nem értek egyet, hogy a játék ettől sokat romlott. Nem romlott, fel lehet ezt úgy is fogni, hogy tessék minden szinten az adott körülményeknek megfelelő fajt választani!
Szerintem, ez éppenhogy színesíti a játékot.
Ha nincs időd játszani (mint ahogy nekem pl nincs) akkor vannak "univerzális" fajok, amikkel igenis el lehet mászkálni az összes csoporton át: elf, gnóm, óriás.
Ha ezekkel az országokkal nem nagyon kezdesz el piszkálni másokat, téged se fognak, így kevés belépéssel is szintet lehet lépni. Igaz, hozzá tartozik, hogy nagyon hosszú idő alatt. (Nem fejtem ki részletesen mennyivel több idő pénzt termelni, majd fedezni, mint földre támadni, feltételezem a jelenlévők ezt mind tudják - kivétel a felső szinteket, ahol pénztől függően elképzelhető egy fedezéses haladás is gyorsan (mint például: 1/A, 2/B).)

Úgyhogy tessék a "régieknek" és az "újaknak" nem egymást tépázni, hanem a régiek próbáljanak meg alkalmazkodni a mostani szabályokhoz, az újak meg értsék meg, hogy nem minden régi játékos elmebeteg. (Na jó, én egy kicsit talán... )
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
The Following 5 Users Say Thank You to [HTPA]GeeForce For This Useful Post:
  #28  
Old 03-24-2010, 12:13
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 1%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by hemo View Post
vissza kéne mindent állitani 1 hónapra és döntsön a nép...
A legtöbb változást hosszas megbeszélések előzik meg itt a fórumon, amibe mindenki beleszólhat. Nyilván célszerűen Hódítós játékosok, nem más játékból véletlenszerűen idecsöppent emberek.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #29  
Old 03-24-2010, 12:16
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

ui:
Igen, mi találunk ki sok mindent. Vannak, akiknek ez bejön, és vannak, akiknek nem. Én is találtam ki dolgokat, örülök neki, hogy ma már a játék része, és örülök, hogy egyes játékosoknak ez nagyon bejön (ugye, Hex? ), és annak is örülök, hogy ugyanazért a dologért valaki beígért nekem pár s*ggberúgást... (ugye, Jack? )
Így majd ha lesz időm (egyre több van, igyekszem vissza a normális játékba), akkor lesz kikkel játszanom! Ez nekem sokat számít!
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
  #30  
Old 03-24-2010, 12:18
Gabro Gabro is offline
Member
 
Join Date: Jun 2009
Location: Hungary, Győr
Posts: 480
Activity: 0%
Longevity: 81%
Default

Gee hsz-ét olvasva anyit fűzök hozzá, hogy én nem vagyok nagyon régi játékos, mégis fordultam párszor. Ismerőseim is csak most kezdenek alakulni, sok mindenre kellett magamtól rájönnöm, ilyenek voltak a fajválasztások is csoportonként, főleg az első körben. A játék nem a régmúlt óta változott ennyit, az utóbbi 1-2 évben is sokat változott, változnak a játékosok, ez egy helyzet. Ehhez szerintem kevés köze van 1-1 faj módosításának, van hatása, de nem ez okoz egy-egy csoportban aktivitás hullámzást. Ehhez alkalmazkodni kell és lehet, ahogy azt mindannyian tesszük; ha meg van ötleted a saját játékod izgalmassá tételére senki sem fogja megtiltani neked hogy kipróbáld.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Miért ennyi az adó? Valezius Segítség 61 06-04-2008 21:17
Miért nem fogy? echnaton Segítség 3 04-18-2008 17:23
Párbaj, és érdekességei! Avagy a rossz tapasztalataim! fandras73 Általános beszélgetés Hódítós témákban 17 01-31-2008 02:51
Miért??? attila1988 Általános beszélgetés Hódítós témákban 83 10-01-2007 18:06
Miért nem ad el a helytartó FJORD Segítség 6 12-01-2006 12:54


All times are GMT +1. The time now is 03:08.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu