Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Segítség
Register Stats Members List Today's Posts

Segítség Ha elakadtál, és nem tudod hogyan indulj, vagy hogyan tovább, írd meg a kérdésed itt, és a tapasztaltabb játékosok segítenek.

View Poll Results: Kerüljön be a súgóba a 4,2 mrd-os limit?
igen 43 89.58%
nem 5 10.42%
Voters: 48. You may not vote on this poll

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #21  
Old 03-05-2008, 21:49
bpeet bpeet is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 92
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Matador View Post
Ha valakinek van benn 3 mrd-ja és a szövije mondjuk újrázás előtt átküld neki még 4-t,akkor is csak 4,2 lesz neki. Az elvesző pénzösszegen a piaci esemény sem fog segíteni. Legfeljebb még jobban felbosszantja a tulajt.
de talán könnyebben megemészti, h ő cseszte el a dolgot, mert nem olvasott súgót, nem pedig csak pislog "hogy akkor most hol a pénz?"
__________________
de bíró úr nem sok az az öt év?
mondom KÖTÉL!
Sponsored Links
  #22  
Old 03-05-2008, 22:19
webesc webesc is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 231
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Súgó rész támogatva.
Figyelmeztetés nem szükséges szerintem.
Olvassa el mindenki figyelmesen a súgót.(Akár többször is)
Limitemelés semmiképpen nem jó 5let.
  #23  
Old 03-05-2008, 23:10
kakasapó kakasapó is offline
Junior Member
 
Join Date: Mar 2008
Location: Szigetszentmiklós
Posts: 68
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

A súgóba nem baj, ha bekerül, sőt támogatom.
A limitemelést semmiképp.
  #24  
Old 03-05-2008, 23:13
TDK TDK is offline
Member
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 156
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Van még egy ellenérvem az Ati által felsoroltakon kivül arra, hogy a rendszer miért NE korlátozza a túlcsordulást.
Jelenleg, az a helyzet mivel túlcsordulhat, egy taktikai elem elveszne a változással. Elsösorban persze fent az A-ban, szándékos piaci felvásárlással ugy nyirbáljhaták meg a tartalékokat, hogy többen összedolgozva több mint 4.2 mrd értékben vásárolnak egy tételböl. Ha az adott tételt egyvalaki kezében volt, akkor sok lové elusztatható igy
  #25  
Old 03-05-2008, 23:38
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by TDK View Post
Van még egy ellenérvem az Ati által felsoroltakon kivül arra, hogy a rendszer miért NE korlátozza a túlcsordulást.
Jelenleg, az a helyzet mivel túlcsordulhat, egy taktikai elem elveszne a változással. Elsösorban persze fent az A-ban, szándékos piaci felvásárlással ugy nyirbáljhaták meg a tartalékokat, hogy többen összedolgozva több mint 4.2 mrd értékben vásárolnak egy tételböl. Ha az adott tételt egyvalaki kezében volt, akkor sok lové elusztatható igy

És amikor egy oriban van 100 mrd kp poénból megveszi a seregpiacot...
__________________
"Véres kardot hoztam
Őseink véres kardját"
  #26  
Old 03-06-2008, 08:01
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

A 3. része nem tetszik, a 2. részét nem is értem, az 1. meg felesleges.

Részletesen:

3. rész: miért lenne meggátolva? És ha az ellenséget akarom szétcsorgatni? Ti. ez is egy taktikai lépés......

2. Rendszerüzenet? Ha nem vagy VIP, nem is értesülsz arról, hogy leveled jött. (Legalábbis a klánraktárban biztos nem...) Ha pedig VIP vagy, csak 1 percenként frissít a kis ikonsor, ahol villogni kezd a levél. 1 perc alatt klánraktárban kb 100 milliárdot lehet áttolni.....

1. Nem tűnt fel a fogadó félnek, hogy veszi ki a lóvét, és felül nem növekedik a "Pénz: ..." sor?

Mondjuk ha a súgóba bekerül, nem fog zavarni senkit. De ennyi erővel az is bekerülhetne, hogy csak 50.000 egységet tudsz továbbképezni egyszerre (manuálisan, 1x kitöltve), 65.535 tekercset írhatsz egyszerre (áganként/kör), 65.535 épületed lehet maximum (db/épületfajta), ráadásul itt konkrétan sokkal durvább veszteséged is lehet, ugyanis ha 65.535 épület felett még építesz ugyanabból, akkor az épületet nem kapod meg, viszont a hektárterület elveszik.... Így lehet gyorsan, és hatékonyan elbukni mondjuk 5.000 hektárt.....

Sok minden nincs a súgóban... Nem is biztos, hogy be kéne kerülniük.
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
  #27  
Old 03-06-2008, 08:05
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Quote:
Originally Posted by Matador View Post
A súgó bővítését én is támogatom,a limit növelését csak annyiban,hogy lehetne kerek 5 mrd

vagy 4
Szerintem a mostani aranylimit totál szép kerek szám... [(2^32)-1]

A mostani épületlimit is szép: [(2^16)-1]

(Gyengébbek kedvéért: 4294967295 valamint 65535.)

Hát nem gyönyörű? (Nekem tetszik.)
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 

Last edited by [HTPA]GeeForce; 03-06-2008 at 08:08..
  #28  
Old 03-06-2008, 08:27
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by [HTPA]GeeForce View Post
A 3. része nem tetszik, a 2. részét nem is értem, az 1. meg felesleges.

Részletesen:

3. rész: miért lenne meggátolva? És ha az ellenséget akarom szétcsorgatni? Ti. ez is egy taktikai lépés......

2. Rendszerüzenet? Ha nem vagy VIP, nem is értesülsz arról, hogy leveled jött. (Legalábbis a klánraktárban biztos nem...) Ha pedig VIP vagy, csak 1 percenként frissít a kis ikonsor, ahol villogni kezd a levél. 1 perc alatt klánraktárban kb 100 milliárdot lehet áttolni.....

1. Nem tűnt fel a fogadó félnek, hogy veszi ki a lóvét, és felül nem növekedik a "Pénz: ..." sor?

Mondjuk ha a súgóba bekerül, nem fog zavarni senkit. De ennyi erővel az is bekerülhetne, hogy csak 50.000 egységet tudsz továbbképezni egyszerre (manuálisan, 1x kitöltve), 65.535 tekercset írhatsz egyszerre (áganként/kör), 65.535 épületed lehet maximum (db/épületfajta), ráadásul itt konkrétan sokkal durvább veszteséged is lehet, ugyanis ha 65.535 épület felett még építesz ugyanabból, akkor az épületet nem kapod meg, viszont a hektárterület elveszik.... Így lehet gyorsan, és hatékonyan elbukni mondjuk 5.000 hektárt.....

Sok minden nincs a súgóban... Nem is biztos, hogy be kéne kerülniük.
Gee, hány embernek(direkt nem országot irtam) okoz(hat)nak problémát a felvázolt eseteid? a hekis az normálban senkinek, a katis is nagyon kevés orinak, ráadásul ott csak kellemetlenség van.A hekis dolgot meg tudjátok, de nagyon kevés új ország lesz ahol ez problémát fog a mostaniakon felül okozni. a 4,2-es limit szinte az összes A-s orinak, és nem mindenki tudja ezt, holott egy elég széles réteget érint, ami folyamatosan frissül új játékosokkal.
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



  #29  
Old 03-06-2008, 08:33
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Már az 5. csoportban jár valaki, és még nem tudja a limitet? ez olyan lenne, mintha azt mondanád, hogy ember tudóssal mentél fel 1/A-ba, és nem tudnád, hogy pl a mágiatekid max bónusza 35%.

Egyébként nem mondtam, hgoy a többit tegyük a súgóba. Épp azt írtam a hsz végén, hogy nem kéne bekerülniük (ami az idézetedben is látszik). Csak példákat hoztam fel.

Egyébként meg nem lesz 1 új ország sem, ahol gondot fog okozni az épületlimit miatti hekivesztés... Nincs még egy ország, ami 65536 hektárra tudja magát fedezni. Ezermilliárd katonák kellenének hozzá így hirtelen számolva. És akkor is csak 1 hekit bukhat el.
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
  #30  
Old 03-06-2008, 08:44
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by [HTPA]GeeForce View Post
Már az 5. csoportban jár valaki, és még nem tudja a limitet? ez olyan lenne, mintha azt mondanád, hogy ember tudóssal mentél fel 1/A-ba, és nem tudnád, hogy pl a mágiatekid max bónusza 35%.
De a 35% benne van a súgóban, a 4,2yard-ra még utalás sincs. ugy gondolom, nem biztos, hogy tapasztalati úton kéne rájönnie vkinek a 4,2yard-ra (pl survivor is most szivta meg, pedig ő is már 2x van A-ban...)

Quote:
Egyébként nem mondtam, hogy a többit tegyük a súgóba. Épp azt írtam a hsz végén, hogy nem kéne bekerülniük (ami az idézetedben is látszik). Csak példákat hoztam fel.

Egyébként meg nem lesz 1 új ország sem, ahol gondot fog okozni az épületlimit miatti hekivesztés... Nincs még egy ország, ami 65536 hektárra tudja magát fedezni. Ezermilliárd katonák kellenének hozzá így hirtelen számolva. És akkor is csak 1 hekit bukhat el.
Erről beszéltem, azt én is fölöslegesnek érzem(bár biztos lesz még olyan perverz, aki pár év alatt feltol egyet),
de a 4,2yardnak igenis ott lenne a helye, mert széles, folyamatosan változó réteget érint.
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Sponsored Links
Closed Thread


Currently Active Users Viewing This Thread: 4 (0 members and 4 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
1A események -Fegya- Általános beszélgetés Hódítós témákban 14293 08-11-2024 17:40
Aranyalma webesc Általános beszélgetés Hódítós témákban 1179 11-10-2010 16:23
Ki tud több aranyat lopni vityu Általános beszélgetés Hódítós témákban 286 07-18-2009 14:25
Kis segitség az-Anarch Piacra Alucard Segítség az Anarchista csoporthoz 142 01-13-2008 11:42


All times are GMT +1. The time now is 15:30.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu