Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Egyéb
Register Stats Members List Today's Posts

Egyéb Minden, ami máshova nem fér

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #21  
Old 12-14-2007, 11:30
tdomo's Avatar
tdomo tdomo is offline
Member
 
Join Date: Nov 2006
Location: Bécs
Posts: 999
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by [HTPA]GeeForce View Post
Az én rezsim pl 80-100k között mozog.
Ez nem tudom, hogy jön ki, de ha lakásban laksz és nem családi házban, akkor én költöznék onnan, mert ez iszonyat magas.
__________________
Pain is temporary, Glory is forever.

csokis-keksz (#410152)
tiramisu (#394553)
Reply With Quote
Sponsored Links
  #22  
Old 12-14-2007, 11:30
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 1%
Longevity: 100%
Default

Mi a fene kerül 100k-ba? :-o Valami ódon kastélyban laksz?
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #23  
Old 12-14-2007, 11:35
Toti Toti is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Location: Bp. Újpest
Posts: 549
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Mi a fene kerül 100k-ba? :-o Valami ódon kastélyban laksz?
Bp. V. ker. Kossuth tér 1. sz. alatt található ingatlanom 2. emeleti lakrészét kiadnám bérbe. Cirkófűtés minden szobában, egyedi bútorok és festés, a Dunára és a budai-hegyekre néző panorámával. Érdeklődni itt.
Reply With Quote
  #24  
Old 12-14-2007, 11:40
Goldy's Avatar
Goldy Goldy is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,166
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Gee: Ki hogy érez a házassággal kapcsolatban tényleg magánügy, csak nem biztos hogy egy szemszögből kell ezt nézni.

Hát én pl krumplistésztával szütymögni nem tudok szívből mert utálom csinálni és rém macera, ezt az időt mással is értelmesebben L lehet tölteni. A nokedli az más az aránylag hamar megvan.

A zárcserét még én is megcsinálom nem nagy vasziszt... egy csempe cseréjéhez szerintem luxus szakembert hívi, a teljes fürdőszoba burkolása más téma.

Kicsim himsovinisztának tartom a szemszögedet de ez egyéni vélemény. Ha láyoktól elvárod hogy házias legyen akkor legyen a pasi is az, jah hogy panelben nincs "férfi" csak "női" munka? No ez az LOL. Tudod azért 8 óra meló után a másik félnek sincs sok kedve tűzdelt jércemellett vágni neked vacsorára az asztalra úgy hogy közben a lakás meg tip-top legyen, a gyerek meg normáli értékrendszer szerint nevelve. A krumplinudlival való szüttyögés helyett inkább meséljen az anyja annak a gyereknek vagy játszon vele, talán nem lesz drogos...

Nem a minimálon élő szingliket értettem, hanerm a karrierista fajtát, vagy a még szülein élősködőt...
Reply With Quote
  #25  
Old 12-14-2007, 11:42
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 1%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Goldy View Post
a lakás meg tip-top legyen
Tipp-topp lakás, bizony-bizony!
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #26  
Old 12-14-2007, 11:59
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

A karrierista gyerekéből lesz először drogos.
Pénz az lesz otthon, csak épp idő meg kedv nem ,hgoy foglalkozzon a gyerekkel... Hát mit tud csinálni? ad a kölöknek egy 10 ezrest, hogy fogja be, vegyen magának valamit. Viszonylag hamar jut el a drogig.
A szülein élősködő meg hát. Muszáj jellemeznem? Ha Ati kitilt visszateszel? Inkább nem szólalok meg ezügyben.

Sovinizmus vagy nem, ha én meg tudom tenni, hogy odafigyelek a konyhára, hgoy mi kerül ki a kezem alól, akkor szerintem ez egy nőtől sem extra elvárás, hanem alap. Ezt lehet hímsovinizmusnak értékelni, szerintem nem az. Bár szerintem teljesen ideális, ha egy nő süt főz, közben a pasi meg tanul egy kicsit a gyerekkel.

Sajnos én nem tudok zárat cserélni, ezt bevallom. Bár azt hizzátenném, hogy ahhoz hgoy pl az otthoni zárat kicseréljem, az egész ajtót szét kéne bontani.

Amikor utoljára csempézés volt, amiben érintőlegesen részt vettem, az úgy történt, hogy egyik ismerősünk csmpét raktaott fel, de pénz híján haverokat kért meg rá. Megvettük a hozzávalókat, és kicsempéztünk. Egész jó lett, stabil is, és tökéletesen használható. Csak épp nem teljesen szép, mert a szomszédos csempelapok nincsenek szintben egymással... Úgyhogy én nem vállalnék be egy ilyet. Csempe visszarakást vagy cserét sem, bevallom, fogalmam nincs, hogy egyáltalán lehet-e egyesével csempét kapni, vagy 1 csempéhez való adagnyi csemperagasztót, meg glettet, meg mittudomén még mit. Ha egyáltalán kapsz olyan színű, formájú, méretű csempét, mint amiből neked otthon eltört 1. Ezért szerintem nem hasonlítható össze egy pörkölttel.

De végülis szerintem az, hogy az ideális családról milyen elképzeléseink, vagy gyakorlati tapasztalatunk van, még elbeszélgetek veled szívesen, mert érdekel a véleményed.

De én ellenzem ezt a hatalmas uniformizálást, hogy mindenki ugyanott vásároljon ugyanazt, ennyi erővel lehetnénk robotok is. Mert mi van egy városban? 5 tesco, 3 mekdonáldsz, 2 börgerking, 4 spar, 2 interspar, meg még pár pláza meg árkád....
Hát elég gánya felhozatal. Meg vannak a kis boltok, ahol minden 2x 3x drágább.
Meg van piac, ahova már az öregeken kívül senki nem jár, pedig nagyon finom minőségi házi ételeket lehet ott kapni. Én pl szívesebben vásárolok kolbászt a piacon, mint egy tescoban.... Savanyúságot tejet, stb is inkább ilyen helyeken, első vagy másodkézből attól, aki megtermelte. És nem a génmanipulált tucat tesco répát, aminek se répa színe, serépa formája, se répa íze nincs. És a vitamintartalmát így ránézésre is megkérdőjelezném.

De végülis mindegy, mert a mekdonálcban meg a plázában ugyse azt kapsz. Emulgeálót, stabilizátort, színezéket, ízfokozót, aszkorbinsavat, emg stbt annál többet. Ja, meg szénhidrátot és zsírt. Szóval én maradok a házi kosztnál akkor is, ha betiltják ezeket... Akkor bűnöző leszek, és salátát fogok enni párolt csirkével.
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
  #27  
Old 12-14-2007, 12:11
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Quote:
Originally Posted by tdomo View Post
Ez nem tudom, hogy jön ki, de ha lakásban laksz és nem családi házban, akkor én költöznék onnan, mert ez iszonyat magas.
Így hirtelen:
Fűtés 40
Villany 12
Gáz 8

Ez eddig 60.. És ehhez jön az apró. Kötelező biztosítások, szemétdíj, közös költség, stb stb stb... nem sorolom. Így jön ki.

igaz, nyáron a fűtés csak 15-20 között van, tehát nyáron alár 60 körülre is lemegy a rezsiköltség.

(Nem, nem vagyok hülye, hogy nyáron fűtök. Ez a távfűtés előnye! Télen 40k a fűtés, nyáron 15 a "rendszerfenntartási költség"... Éljen a PÉTÁV....)

És akkor még egy kis TV, telefon, internet, ami ma már "alapkellék" (sajnos). Az sem olcsó.

Egy átlag vezetékes telefon előfizetés 2-3k, egy családi TV csomag 4-6k, mobiltelefon előfizetés 1-2k, internet 6-16k.
Ezt már össze se adom... Emellett meg vegyél a gyereknek j cipőt, merthogy az is f*s minőség, ma már minden f*s minőség, amit a "divatárú" boltokban lehet kapni. Egy normális cipő ott kezdődik, hgoy 30.000... És ez férfi cipő. A női őrcsizmákról nem is beszélev, ami 40knál kezdődik, és valahol 80k-nál van a vége...

És akkor csodálkozik az ember, hogy vásárban vett sportcipőben rohangálnak az emberek, amivel nem lenne semmi baj, ha nem egy műanyag öltöny alatt lenne....
Rengeteg ilyet látok az utcán, kegyetlenül néz ki. Mert megkövetelik, hogy valahogy kinézz, ha dolgozol, csak épp enm fizetik meg a ruhatár-karbantartást.
Hát akkor veszel egy mászálas inget, műszálas nyakkendőt, műszálas öltönyt, meg valami sötét szinű műbőr műtextil sportcipőt, és akkor kijössz 20-30 ezer forintból.

Egy gyapjúöltöny 50. Egy jobb ing 10. Egy nyakkendő 4. Egy bőrcipő 30. Nem folytatom.
Az átlag magyar ember messze minimál alatt él. Hát ebből valóban nem tud építkezni a nemzet. (Mondjuk ugye odafent nem is az a cél. De ezt a témát itt kerüljük el.)

Egyébként képes vagyok vacsorát főzni úgy, hogy pasi vagyok, 8-10 órát melózok, és mellette egyetemre járok. Tény, hogy nem vagyok egy barkácsmester.
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
  #28  
Old 12-14-2007, 12:15
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Mi a fene kerül 100k-ba? :-o Valami ódon kastélyban laksz?
Nem. Egy sorházban Pécsen. nem is túl nagy, és nem is extravagáns. Igaz, nagyon jó helyen van, oké, ezt aláírom. De azért a pofám leszakad, amikor egy ilyen enyhe októberre odab..z a távfűtés-szolgátató egy 38.319 Ft-os számlát. (Onnan tudom pontosan, hogy nálam van a csekk. Most tudtam csak befizetni tegnap délután.)


A megközelítőleges összegeket eggyel feljebb olvashatod.
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
  #29  
Old 12-14-2007, 12:21
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 1%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by [HTPA]GeeForce View Post
Nem. Egy sorházban Pécsen. nem is túl nagy, és nem is extravagáns. Igaz, nagyon jó helyen van, oké, ezt aláírom. De azért a pofám leszakad, amikor egy ilyen enyhe októberre odab..z a távfűtés-szolgátató egy 38.319 Ft-os számlát. (Onnan tudom pontosan, hogy nálam van a csekk. Most tudtam csak befizetni tegnap délután.)
Az idei fűtésen én is meglepődtem, mert ugye beharangozták előre, hogy mindenki felkészülhessen, hogy az idei igen hideg tél miatt magasabb a fűtésszámla...

Ööö, hogy milyen tél? Volt valamikor 0 fok alatt a hőmérséklet?

Emlékszem én -20 fokos télre is, sajnos az akkori fűtésszámlára nem...
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #30  
Old 12-14-2007, 12:40
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Sajnos nekem évek óta rettenetesen magas a fűtésszámlám. És semmit nem lehet ellene tenni. Csak ha elköltözöl. Annyi pénzem meg nincs, hogy elköltözzek. De ez most nem is lényeges. A lényeges az, hogy a mai fiatalok semmilyen szinten nincsenek rákészülve az életre, és a elgtöbb fontos dologban a tájlékozottságuk egyenértékű egy hatalmas nagy 0-val. ÉS ez rettenetesen nagy baj. Mert ők elsznek a jövő generációja. Akik majd megtermelik a nyugdíjat, amikor mi öregek leszünk.

Hát a jelenlegi állás szerint nem látom biztosítva a nyugalmas időskort...... Sok tukó tirpák agyatlan eszetlen 0 felelősségtudattal rendelkező alkesz drogos istenkáromló kis suhernyák utcakölyök lesz az ország tartópillére, ha ez így mgy tovább.
Tutira modnom, hgoy összeomlik az egész a fenébe, ha ez az állapot nem ekzd el belátható időn belül rohamosan javulni.
Itt nagy baj lesz.
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 17:02.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu