Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Egyéb
Register Stats Members List Today's Posts

Egyéb Minden, ami máshova nem fér

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #21  
Old 01-11-2009, 19:13
Betelgeuse
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Megyek és leöblítem a sok port néhány páratlanszámú korsó sörrel
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to For This Useful Post:
Sponsored Links
  #22  
Old 01-11-2009, 19:19
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,199
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Betelgeuse View Post
Melyik lett volna az az időpont ami megfelelő lett volna? Szerintem nincs olyan autós akihez ne jutott volna el a hír.. Így legalább ma mindenki megtudta és holnaptól mehet élesben. Pont ezért nem büntettek meg érte senkit. Ez egy katasztrófahelyzet nem olyan amiről hetekkel előtte lehet tudni.
Nem megy élesben, hiszen a törvény nem ad lehetőséget a büntetésre.

Nincs olyan autós, akihez ne jutott volna el a hír? Ja bocs. Akkor biztos nem autóztam ma. Vagy már megint a fránya telepatikus-vevőmmel volt a gond.

Még szerencse, hogy olyannal voltam ma, akivel már eljátszottam a gondolattal, hogy mi lenne, ha valaki nem tudna erről. Váltig állította, hogy ilyen nem lehet, minden embertől elvárható, hogy valamilyen formában hírekhez jusson. Mit ad isten, hazajöttünk, és nem tudott róla, hogy szabályszegtünk.

Én továbbra is azt gondolom, hogy ha reggel, utazás előtt direkt tájékozódik az ember, mert tudja, hogy tájékoztatási fokozatban van a szmogriadó, és megállapítja, hogy nincs továbbra sem teljes riadó, akkor nem normális dolog, hogy egyszercsak bejelentik, anélkül, hogy arról életszerű helyzetben a lakosság jelentős részének esélye legyen tudni.

Aki valahova el akart menni, az 11 előtt már valószínüleg elment, hiszen korán sötétedik, ha bármit szeretne csinálni, akkor ennél előbb kell indulni. Ha elment valahova, 11-nél előbb szinte biztos, hogy nem ért haza, hiszen ahhoz nagyon-nagyon-nagyon korán kellett volna kelnie. Ha egy család elmegy piknikezni, akkor a családi beszélgetések helyett kötelező rádiót hallgatni, és mindenkinek csöndben maradni, hátha épp most rendelik el a szmogriadót? Ez lenne egy életszerű helyzet? Én kétlem.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #23  
Old 01-11-2009, 19:21
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,199
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Betelgeuse View Post
Megyek és leöblítem a sok port néhány páratlanszámú korsó sörrel
Ha budapesti vagy, és taxival mennél haza utána, akkor csak óvatosan, hiszen még nem tudni, hogy taxisokra vonatkozik-e a rendelet.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #24  
Old 01-11-2009, 20:09
Tsyl's Avatar
Tsyl Tsyl is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Debrecen-Mikepércs
Posts: 60
Activity: 0%
Longevity: 84%
Default

Én kicsit megalkudva a helyzettel tovább lépnék. Ha a korlátozás miatt a nagy többség a tömegközlekedést kényszerülne igénybe venni, akkor azon valaki elgondolkozott már, hogy milyen káosz alakulna ki? A reggeli minuszban lenne e zökkenőmentes busz,villamos közlekedés, ami ezt a rengeteg embert eltudná szállítani? A magyar toleranciát ismerve, mindenki taposná a másikat, hogy feljusson a járműre, időben érkezzen a munkahelyére, időben vigye a csemetét bölcsődébe, óvódába, iskolába...mindenhol ideges emberek, síró gyerekek...mentőautó...magam részéről, én ezt a sötét oldalt is látni vélem.
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Tsyl For This Useful Post:
  #25  
Old 01-11-2009, 20:15
Ditke Ditke is offline
Member
 
Join Date: Apr 2006
Location: Vác
Posts: 913
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Tsyl View Post
Én kicsit megalkudva a helyzettel tovább lépnék. Ha a korlátozás miatt a nagy többség a tömegközlekedést kényszerülne igénybe venni, akkor azon valaki elgondolkozott már, hogy milyen káosz alakulna ki? A reggeli minuszban lenne e zökkenőmentes busz,villamos közlekedés, ami ezt a rengeteg embert eltudná szállítani? A magyar toleranciát ismerve, mindenki taposná a másikat, hogy feljusson a járműre, időben érkezzen a munkahelyére, időben vigye a csemetét bölcsődébe, óvódába, iskolába...mindenhol ideges emberek, síró gyerekek...mentőautó...magam részéről, én ezt a sötét oldalt is látni vélem.
...ráadásul hogyan jutnak el a tömegközlekedési eszközökig, ha ne menjenek az utcára, mert az is káros... szkafanderben
__________________
...ne gyere utánam, én is eltévedtem....
Reply With Quote
  #26  
Old 01-11-2009, 20:17
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,199
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Ez nem sötét oldal, ez a valós helyzet. Anno a BKV azt nyilatkozta, hogy nincs annyi járművük, hogy a megemelkedett forgalmat kezelni tudják. Most 10%-kal gyakoribb felszíni közlekedést igérnek.

Ez nyilván 2 dolgot jelent:

1, 10% mire elég? Ezt nem tudni.

2, Aki eddig megszokta, hogy mikor jön reggel a busz, az most néz majd nagyokat, hogy miért tök máskor jön. Nem az fogja érdekelni, hogy sűrűbb, hanem az, hogy máskor jön. És persze tömegnyomor is van rajta.

Most ezek nyilván még nem fognak jelentkezni, mert minimális változás lesz szerintem. Megjegyzem, hogy pénteken voltam bent a belvárosban hivatalos ügyeket intézni (havonta egyszer had menjek már be, köszi ), és feltűnően kevés autó volt az utakon. Lehet, hogy az emberek mégis foglalkoztak azzal, hogy figyelmeztetés van. És lehet, hogy ha mégis romlott a levegő minősége, akkor az most, jelen pillanatban mégsem az autóktól van.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #27  
Old 01-11-2009, 20:19
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,199
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Ditke View Post
...ráadásul hogyan jutnak el a tömegközlekedési eszközökig, ha ne menjenek az utcára, mert az is káros... szkafanderben
Számomra az a fura, hogy vegyek napijegyet, az a legjobb, de előre gondoskodjak a jegyről, tehát napokkal előtte vegyem meg, mindezt úgy, hogy szmogriadókor közlik, hogy MOSTANTÓL van. Nem holnaptól, hogy esetleg vehessek előre jegyet, hanem MOST, nappali 11 órától. Ha tegnap nem vettél magadnak mára szóló jegyet, akkor megszívtad. Ööööö, hogy is van ez?
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #28  
Old 01-11-2009, 21:27
tdomo's Avatar
tdomo tdomo is offline
Member
 
Join Date: Nov 2006
Location: Bécs
Posts: 999
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Betelgeuse View Post
Európa normálisabb felén az emberek ilyenkor önként leteszik az autóikat.
Európa normális felén van rendes tömegközlekedés, és tényleg le tudod tenni az autódat, mert vannak p+r parkolók. Sőt Európa normális felén megépítik a körgyűrűt (kört, nem félkész patkót, életveszélyes módon), így sokkal kevesebb autós kényszerül áthaladáskor a városba és kevesebb a szmog meg a por. A parkosításokról pedig ne is beszéljünk...
__________________
Pain is temporary, Glory is forever.

csokis-keksz (#410152)
tiramisu (#394553)
Reply With Quote
  #29  
Old 01-11-2009, 21:40
Andrew's Avatar
Andrew Andrew is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Location: Tatabánya/Szeged
Posts: 2,796
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by tdomo View Post
Európa normális felén van rendes tömegközlekedés, és tényleg le tudod tenni az autódat, mert vannak p+r parkolók. Sőt Európa normális felén megépítik a körgyűrűt (kört, nem félkész patkót, életveszélyes módon), így sokkal kevesebb autós kényszerül áthaladáskor a városba és kevesebb a szmog meg a por. A parkosításokról pedig ne is beszéljünk...
Elkeserítő nem? Minden egyes évvel nem, hogy közelebb kerülnénk a nyugathoz, de távolodunk tőle kettővel.
Reply With Quote
  #30  
Old 01-12-2009, 02:50
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 16%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Azt javaslod, hogy menjen Tsyl taxival. Egy olyan 5 évvel ezelőtti tarifávakl számolva ha én valamit el akarok intézni a városban, akkor az oda-vissza minimum 10ezer forint a taxira. Szerintem az 5 év alatt nem csökkentek a tarifák.
Ati,ehhez csak annyit,hogy Tsyl azt írta,hogy kész vállalni akár a rendőr büntetését is. Mivel a jelen helyzet egy jogi kappan,így nincs büntetés. Ezt ne használjuk már ki .. amit kész lett volna büntire költeni,azzal tessék a taxit fizetni,a bokrosabb teendőket,ha van,máskorra tenni.
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 16:44.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu