Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Elvetett javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Elvetett javaslatok Könyörtelen leszek, de ami téma egész biztosan nem lesz, azt átmozgatom ebbe a topicba.

View Poll Results: Maradjon-e támadóakció a tolvajoknál az épület és a seregfelmérés
Igen, így jó ahogy van. 20 43.48%
Nem, ezek az akciók ne legyenek támadónak minősítve. 21 45.65%
Nem tudom eldönteni, de érdekel. 2 4.35%
Nem érdekel. 3 6.52%
Voters: 46. You may not vote on this poll

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #21  
Old 01-27-2007, 10:24
Grabi Grabi is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Bp.
Posts: 1,634
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

állítsátok szembe a gömbbel. ilyen alapon az, hogy tudom az ellenfélnek mennyi egysége van az nem hadi akció? és azt meg szabad.
a kiinduló ötlet ezt célozza meg. mi a különbség a gömb infoja vagy egy épület infoja között? szerintem ilyen jelleggel semmi. mindkettő info és természetesen a támadás miatt csinálom. de egyiket lehet védetten másikat nem. miért?
__________________
Hüpp-hüpp-hüpp barbatrükk (#316178)
Elkapom a grabancodat! (#355763) ANARCH
Barrigon (#64904)
Y Ddraig Goch (#428537)
Sponsored Links
  #22  
Old 01-27-2007, 10:29
Bea Baba's Avatar
Bea Baba Bea Baba is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 193
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Hát lassan odajutunk,hogy a gömbit kéne bevezetni mint támadó akciót
__________________
Don't worry, beeee happy!!

Bea Baba (#336994) itt megtaláltok
  #23  
Old 01-27-2007, 10:31
Cassandra Cassandra is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Hüpike View Post
állítsátok szembe a gömbbel. ilyen alapon az, hogy tudom az ellenfélnek mennyi egysége van az nem hadi akció? és azt meg szabad.
a kiinduló ötlet ezt célozza meg. mi a különbség a gömb infoja vagy egy épület infoja között? szerintem ilyen jelleggel semmi. mindkettő info és természetesen a támadás miatt csinálom. de egyiket lehet védetten másikat nem. miért?
Tolvajokkal sokkalta több fontos infóhoz jutsz, mint egy kristálygömbbel.
Én az elején is mondtam, most is mondom, szerintem nem jó ötlet.
Felmérsz a szövidnek, aztán szépen leszabizol... nem tetszik.

Mindezt úgy, hogy van tolis országom, azaz nem csak azért hangoztatom, mert engem amúgy se érintene.
__________________
"Csak keresed magad,
Hogy mire vagy jó?
Csak kérdezed magad,
Hogy mire vagy jó?
Ha a szíved cserben hagy,
Mire vagy jó?
Ha a dühöd elragad,
Mire vagy jó?"
  #24  
Old 01-27-2007, 10:36
Bea Baba's Avatar
Bea Baba Bea Baba is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 193
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Cassandra View Post
Tolvajokkal sokkalta több fontos infóhoz jutsz, mint egy kristálygömbbel.
Én az elején is mondtam, most is mondom, szerintem nem jó ötlet.
Felmérsz a szövidnek, aztán szépen leszabizol... nem tetszik.

Mindezt úgy, hogy van tolis országom, azaz nem csak azért hangoztatom, mert engem amúgy se érintene.
Nemtom én azt a tagot alapból kiraknám ha az illető, felmérés után elmegy szabira, és hagy 3at 4 ellen háborúzni
__________________
Don't worry, beeee happy!!

Bea Baba (#336994) itt megtaláltok
  #25  
Old 01-27-2007, 11:43
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Cassandra View Post
Tolvajokkal sokkalta több fontos infóhoz jutsz, mint egy kristálygömbbel.
Én az elején is mondtam, most is mondom, szerintem nem jó ötlet.
Felmérsz a szövidnek, aztán szépen leszabizol... nem tetszik.

Mindezt úgy, hogy van tolis országom, azaz nem csak azért hangoztatom, mert engem amúgy se érintene.

Tolvajokkal éplista alapján meg tudod tippelni, miféle az ellenfél. De ha látsz egy elvetemült orkot 1500 hekin 10 kocsmával, és óriásnak tekinted, lesz meglepi ha egyszer nekedmegy. Szal nem értek egyet azzal, hogy a tolik sokkal fontosabb felderítést végeznek mint a varik.
A másik, nem értem, miért kéne leszabizzak pár éplista után?
És azt se értem, miért a tolis orikat vesszük alapul, mikor nálunk speciel egy hadignóm intézi a felméréseket, akinek a seregeit simán tudom hozni vinni míg védelem alatt áll, ha van elég varija, még gömbözhet is nekünk, de a tolik állnak, mert minden megmozdulásuk ellenséges akciónak számít.
A kristálygömb miért nem az? Miért akar engem valaki begömbizni, ha nem forgat csúnya szándékot a fejében? Ha csak kíváncsiskodik, mert most lépett szintet, és érdekli a környezete, akkor egy kavés varival, ellenben sok tolival rendelkező ország miért nem lehet kíváncsi a környezetre?
  #26  
Old 01-27-2007, 12:21
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Synkel View Post
Tolvajokkal éplista alapján meg tudod tippelni, miféle az ellenfél. De ha látsz egy elvetemült orkot 1500 hekin 10 kocsmával, és óriásnak tekinted, lesz meglepi ha egyszer nekedmegy. Szal nem értek egyet azzal, hogy a tolik sokkal fontosabb felderítést végeznek mint a varik.
A másik, nem értem, miért kéne leszabizzak pár éplista után?
És azt se értem, miért a tolis orikat vesszük alapul, mikor nálunk speciel egy hadignóm intézi a felméréseket, akinek a seregeit simán tudom hozni vinni míg védelem alatt áll, ha van elég varija, még gömbözhet is nekünk, de a tolik állnak, mert minden megmozdulásuk ellenséges akciónak számít.
A kristálygömb miért nem az? Miért akar engem valaki begömbizni, ha nem forgat csúnya szándékot a fejében? Ha csak kíváncsiskodik, mert most lépett szintet, és érdekli a környezete, akkor egy kavés varival, ellenben sok tolival rendelkező ország miért nem lehet kíváncsi a környezetre?
Teljesen egyetértek vele. Az információszerző toliakciók valóban információszerző akciónak számítsanak!
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.
  #27  
Old 01-28-2007, 08:10
empty empty is offline
Junior Member
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 69
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

sziasztok!

én sem támogatom. A tolikkal nem csak az éplistát, de a távollévő seregeket is meg tudod nézni, és az már messze több mint egy gömb. Pontosan meg lehet mondani egy szöviről hogy mekkora a védője...
Sztem aki veszi a fáradtságot ahhoz hogy benézzen a másik orijába tolikkal az vállalja a közvetlen kapcsolattal járó következményeket is. Mert ugye egy tuti támadáshoz nem feltétlen elég a gömb.
  #28  
Old 01-28-2007, 09:16
Viz Viz is offline
Member
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 694
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by empty View Post
sziasztok!

én sem támogatom. A tolikkal nem csak az éplistát, de a távollévő seregeket is meg tudod nézni, és az már messze több mint egy gömb. Pontosan meg lehet mondani egy szöviről hogy mekkora a védője...
Sztem aki veszi a fáradtságot ahhoz hogy benézzen a másik orijába tolikkal az vállalja a közvetlen kapcsolattal járó következményeket is. Mert ugye egy tuti támadáshoz nem feltétlen elég a gömb.
Ha van távollévő sereg, varival ott a krónika, ha még nem ütött be valszeg nem ér haza 2 körön belül ( kivéve ha előző körben ütött be ), viszont cserébe fajt és személyiséget tudsz, a tornyokat meg ki tudod számolni. Szövisegítséget tolival nem tudsz mérni, pláne ha pont ezért keresztbe küldi mindenki a seregét hogy csak nézz hogy mi van. Persze ezt varival se tudod kivédeni=)
De nem lehet összehasonlítani a tolis és vari információszerő dolgokat ( vagyis a tolisok még támadók ) nem mondhatod hogy az egyik jobb mint a másik.
Én támogatom az ötletet.
  #29  
Old 01-28-2007, 09:22
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by empty View Post
sziasztok!

én sem támogatom. A tolikkal nem csak az éplistát, de a távollévő seregeket is meg tudod nézni, és az már messze több mint egy gömb. Pontosan meg lehet mondani egy szöviről hogy mekkora a védője...
Sztem aki veszi a fáradtságot ahhoz hogy benézzen a másik orijába tolikkal az vállalja a közvetlen kapcsolattal járó következményeket is. Mert ugye egy tuti támadáshoz nem feltétlen elég a gömb.
Varikkal meg tudsz nézni krónikát rajta. Ha pl üres orit akarsz beverni sokszor földre, és látod, hogy tart felé 14 sereg, akkor nem 5 kicsit, hanem 3 nagyobbat küldesz, hogy te legyél a nyerő.
Az infószerzés az infószerzés, akármivel is csinálod.
  #30  
Old 01-28-2007, 09:35
Cece Cece is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Vajdaság
Posts: 855
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Milyen krónika, seregfelmérés meg hasonlók? Ti miről beszéltek?
Ha az ori aktív nem mindegy, hogy támadónak nevezi vagy sem?
Elmiéletileg arról van szó, hogy lehessen e a védem illetve szabadság alatt lévő orikat épületileg illetve szövetségileg felmérni, de elég jól átestetek a ló másik oldalára.
Mit akartok a seregfelméréssel egy szabis vagy védelem alatt klévő oriban?
Ha meg nem szabis, akkor édesmindegy támadó, infószerző vagy akármilyen akciónak is nevezhetitek úgyis megycsinálja akinek kell és ha nem néz TK-t az ellen, akkor semmikép sem tud meg semmit (kivéve ha bebukik).
Nah mondjuk, ha valami folytán bevezetésre kerülne a dolog, akkor úgy lenne fair , hogy mivel minden infószerzést jeleznek a varik (kivéve ha az ellenek 100% al több varija van), akkor már a tolikat is jelzni kéne. Vagy nem? De miért nem, hiszen az is csak infó? ... ahogyan a téma felvetője is említette
Érdekesmód ezt egyetlen tolibarát sem vetette fel
Én úgy vagyok vele, ha szintet lépek ne azon kelljen már gondolkodnom, hogy TK-t nézegessek, hogy vajon forralnak e ellenem valamit, hanem olyankor 3nap pihi van.
Nem támogatom továbbra sem.
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
1A események -Fegya- Általános beszélgetés Hódítós témákban 14293 08-11-2024 17:40
Felmért sereg Netelek Elvetett javaslatok 20 11-13-2006 19:47
Szövetséges felé vonuló sereg megállítása. Mland Elvetett javaslatok 0 11-07-2006 10:54
Szövetség felé vonuló sereg megállítása. Mland Elvetett javaslatok 0 11-07-2006 10:53


All times are GMT +1. The time now is 04:06.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu