Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések
Register Stats Members List Today's Posts

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #281  
Old 10-18-2012, 15:00
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 10%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Pirostraktor View Post
Off, és no offenz.

Ha jól láttam, te indítottál volt olyan topikot, hogy a tolisok és a varisok megmentése. És oké, hogy nem tetszik ez a bank átlopósdi, de ahogy Csempe is írta, a véleményednek többnyire azt a részét osztod meg, hogy nem tetszik a javaslat, és ennyi. Nem olvastam(ha mégis volt, akkor elnézést), hogy írtál volna olyant, hogy szerinted mit kéne inkább tenni.

Nyílván, ez egy fórum, és ezért sokan írják be a saját meglátásaikat, kezdők vagy tapasztaltabbak, de a játék fejlődésének érdekében, jobb lenne, hogy ha a nemtetszésetek mellett, ti, nagyobb tapasztalattal rendelkezők is leírnátok a meglátásotok.

Oké, hogy nem pontosan a topichoz kapcsolódó dolog, de az sem lenne megoldás, ha minden apróságnak külön topic nyílna. Off vége.
Ha konkrétan nem is írtam le, de már céloztam rá néhány írásomban: én nem támogatom a bankok mostani "pénzvédelmének" módosítását...
A játék sava/borsa a támadás sereggel, az az igazi játék, amikor kimész és várod, mit lép az ellen, mi lesz körkor, hazafelé, stb...
Van pénzed, ha látsz sereget, hogy bármit is tegyél ellene, ne csak nézz, mint az iskolás, ha kérdezek tőle valamit...
Ehhez képest itt páran azt szeretnék, hogy akinek van bőven pénze, az tartson hozzá 40-50-100 bankot, mert ha nem, akkor könnyen kilopják alóla akár 6-8 körről is és nem igazán tud tenni semmit sem ellene...
az meg végképp marhaság, hogy majd ettől elterjednek a felesek a játékban, aki ezt hiszi, az hülye vagy nem régóta van itt
kb ennyi...
Nem is akarok többet ehhez a topichoz fűzni, nekem ez nem jön be (így biztos nem) és kész...
Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to Pool For This Useful Post:
Sponsored Links
  #282  
Old 10-18-2012, 15:08
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 1%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Pool View Post
páran azt szeretnék, hogy akinek van bőven pénze, az tartson hozzá 40-50-100 bankot, mert ha nem, akkor könnyen kilopják alóla akár 6-8 körről is és nem igazán tud tenni semmit sem ellene...
Ahogy a varázslatok ellen is lehet varázslókkal védekezni, úgy a tolvajakciók ellen is lehet tolvajokkal védekezni (kivéve az élőhalottnál).

Én azt látom, hogy sokan úgy festik le itt a helyzetet, hogy ha nem elég 30 bank, akkor minden pénzt ellopnak. Csak az lopja el, aki el tudja. Ha elegendő tolvajt tartasz védekezéshez, akkor nem kell egyetlen bank se.

Szerintem itt ne az legyen az alap feltételezés, hogy 3000 hektáron van valakinek 40 tolvaja, és jajj lopnak. Persze, hogy lopnak.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #283  
Old 10-18-2012, 15:15
Pirostraktor Pirostraktor is offline
Member
 
Join Date: Sep 2012
Posts: 137
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default

Quote:
Originally Posted by Pool View Post
az meg végképp marhaság, hogy majd ettől elterjednek a felesek a játékban, aki ezt hiszi, az hülye vagy nem régóta van itt
kb ennyi...
Nem is akarok többet ehhez a topichoz fűzni, nekem ez nem jön be (így biztos nem) és kész...
Akkor rosszul fogalmaztam Szóval értem én, hogy nem tetszik neked ez a javaslat, és el is mondtad, hogy miért. De mivel nyitottál olyan topicot, hogy a tolisok, varisok újbóli megjelenése, ebből én úgy vettem le, hogy te is tisztán látod, hogy ezen a részen a játék sántít valamit.

És itt jön az a rész, ami miatt írtam azt amit írtam az előbb. Elmondod, hogy ettől nem lesz több tolis a játékban stb(Rendben felfogtam, valószínűleg nem lesz) , de ami HIÁNYZIK, az, hogy szerinted mitől lenne, vagy mi volna életképes(és itt nem kifejezetten a topic témájára gondolok)? Ezt nem írod le és írjátok le páran, és ez hagy némi hiányérzetet az egészben.

Remélem ez a hsz már nem volt annyira ködös mint az előző.
Reply With Quote
  #284  
Old 10-18-2012, 15:16
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 10%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Ahogy a varázslatok ellen is lehet varázslókkal védekezni, úgy a tolvajakciók ellen is lehet tolvajokkal védekezni (kivéve az élőhalottnál).

Én azt látom, hogy sokan úgy festik le itt a helyzetet, hogy ha nem elég 30 bank, akkor minden pénzt ellopnak. Csak az lopja el, aki el tudja. Ha elegendő tolvajt tartasz védekezéshez, akkor nem kell egyetlen bank se.

Szerintem itt ne az legyen az alap feltételezés, hogy 3000 hektáron van valakinek 40 tolvaja, és jajj lopnak. Persze, hogy lopnak.
Neked ez a véleményed, nekem az, amit leírtam...
Belőlem a játéktapasztalat beszél, belőled az biztos nem

De legyen csak így, legyen a bank átlopható, legyen sok toli, de akkor ne legyen majd sírás sehol a tolvajoktól, ha törlésig lesznek mészárolva a telhetetlenségük miatt...
Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to Pool For This Useful Post:
  #285  
Old 10-18-2012, 15:26
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 10%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Pirostraktor View Post
Akkor rosszul fogalmaztam Szóval értem én, hogy nem tetszik neked ez a javaslat, és el is mondtad, hogy miért. De mivel nyitottál olyan topicot, hogy a tolisok, varisok újbóli megjelenése, ebből én úgy vettem le, hogy te is tisztán látod, hogy ezen a részen a játék sántít valamit.

És itt jön az a rész, ami miatt írtam azt amit írtam az előbb. Elmondod, hogy ettől nem lesz több tolis a játékban stb(Rendben felfogtam, valószínűleg nem lesz) , de ami HIÁNYZIK, az, hogy szerinted mitől lenne, vagy mi volna életképes(és itt nem kifejezetten a topic témájára gondolok)? Ezt nem írod le és írjátok le páran, és ez hagy némi hiányérzetet az egészben.

Remélem ez a hsz már nem volt annyira ködös mint az előző.
Találtam egy másik topicban pár ötletemet feles erősítésére:

Quote:
Originally Posted by Pool View Post
Nem tudom, mennyire jók, de ezeket ötleteltem:

1. A tanyatermelés -10% helyett adnék +15%-ot inkább neki, így kevesebb tanya kell ---> több terület jut más épületeknek (főleg a védelemre). A-ban nem használható, de alsó szinteken jól jöhet

2. A "Meggyilkolják a katonákat" tolvajakció erősítése +10%-kal az íjász/védő és +20%-kal a támadó/elit/lovas egységekre. Így újra megérné a felest szövibe venni, komoly károkat okozhatna egy jó kis szöviharc esetére.

3. A kocsmák (csak a kocsmák) + 20% férőhelyet kapnának, ergo kevesebb kocsma elég lenne ugyanannyi tolvajnak, megint jutna másnak terület

4. A támadóerejét a -10%-ról szintenként +5, +10, +15, +20, +25%-ra növelném, de csak a földszerző támadásoknál. A feles inkább fedezős faj, ha nincs szövije és már nem alsó szinten van, ahol sok az üres/gyenge ori, ezzel könnyíteni lehetne a haladásán. A-ban viszont ez csak egyéni ütéseknél lenne megemelve, de klánütésnél is eltűnne a -10%, csak nem lenne +%

5. 1/A-ban Tolvajaimat a 999999 számú országba küldöm, hogy "Felmérje a szövetségébe tartozó országok épületeit" (picit hosszú) tolvajakció bevezetése. Így egy készüvel egy klán leéplistázható egy kapun keresztül. Az akció viszont csak azt mutatná meg, hogy klánszinten összesen mennyi ház/barakk/torony stb van, nem országra lebontva (arra külön kellene kapuzni és mérni), illetve csak akkor sikerülne, ha a felesnek a tolvajereje legalább 1.5*-ese a felmérendő klánban levő legnagyobb tolvajerejű országénál. Vmit vmiért, ugye?

6. Ha rá (vagy ha nem MF) vagy szövetsége bármely tagja felé támadósereg tart, akkor "A felmérjék a seregeket" tolvajakciót annyival bővíteném ki, hogy pl. " A következőket sikerült megtudnod: Összesen 0 katona, 0 védő, 0 támadó, 0 íjász, 10.000 lovas és 0 elit van most távol, földszerző akció miatt"
Tehát meg tudná nézni, hogy a felé(jük) tartó sereg éppen milyen akciót tervez, így jobban lehetne reagálni (pl. fosztásnál lé eltüntetése).

7. Nem 5, hanem 10 tolvaja enne meg 1 bála ételet, ezzel is az alsóbb szinteken levő feleseken lehetne segíteni, kevesebb tanyával, több másra fordítható területtel

8. El tudná lopni az ellenfél varázslóinak a készültségét, így gyengítve azt, kivédve a feléje/szövije felé irányuló ártókat, de csak maximum a tolvajkészüje 80%-áig tudna ilyet tenni és az ellopható kész 0-5% közötti érték lehetne (a szieszta viszont ezt nem tudná gyengíteni).

9. Az ellenféltől lopott tekercsek 10-10-10%-át (attól függ mennyi a létszám) a szövitagok automatikusan megkapnák, de ez a felestől levonódna (tehát 90-80-70% jutna neki). A szövitagok azokból a tekercsekből is megkapnák a 10%-ot, ami nekik egyáltalán nincs. Ez A-ban nem lenne.

10. A kocsmákhoz nem 15, csak 5 ember kellene, hogy működjön, tehát megint kevesebb ház, több másra fordítható terület.

Kb. ennyi, lehet sok butaság, de ha már Gee-nek megígértem, írtam pár ötletet
ezek közül már akár 1 is jelentősen segíthetné a feleseket (hát még több)
az a téma elővéve, hogy ne ide menjen egybe a kettő...

Last edited by Pool; 10-18-2012 at 15:29..
Reply With Quote
  #286  
Old 10-18-2012, 15:33
Pirostraktor Pirostraktor is offline
Member
 
Join Date: Sep 2012
Posts: 137
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default

Quote:
Originally Posted by Pool View Post
ezek közül már akár 1 is jelentősen segíthetné a feleseket (hát még több)
Ez esetben mea culpa, nem voltam elég alapos. Nyílvánvaló, hogy többnyire a feleseket érintette a tolisok háttérbe szorulása, de ha csak ők kapnak erősítést, akkor megint felmerül, hogy mi legyen a többi tolis beállítottsággal(pl. ember. Esetleg gnóm, de ők a formálhatóság miatt nem annyira érintettek ezen a téren), és hogy mikortól számít egy faj vagy beállítottság tolisnak.
Reply With Quote
  #287  
Old 10-18-2012, 20:03
Padlócsempe Padlócsempe is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Budapest
Posts: 773
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Egy kis matek:

A fegyó átlagára az alsóbb csopikban (hasraütésre, alacsonyra becsülve) 3,5k.
Egy törpe 9 fegyót termel körönként.

Azaz 50 kováccsal a törpe napi 38 millát letermel (3500*9*50*24).
Ameddig nem tud ennyit behozni egy tolis (feles), nem fogja megérni tartani, mert a törpe erősebb hadilag.

Mikor hozna be ugyanennyit a feles?

Ha csak 10 bank véd ellene, és minden nap talál olyan célpontot, akinek 100 milla kp-ja van, és minden szál készültségét elhasználja (azaz sokat van gépnél és 50% készültséggel is befér a célponthoz), akkor egy nap alatt, regenerálódás varázslat esetén
napi 35 millát tud összelopni (napi 40 lopás).
Cserébe pedig kapja a tolimérgezést és a mészárlást.

És ez azzal számol, hogy csak 50 kovácsa van a törpének, semmi más termelőépülete. A felesnek rá kell fordítania egy csomó aktivitást, kell neki egy varis, aki gömböket csinál, kell hozzá rengeteg kocsma, magára haragít valakit, és könnyen lehet, hogy nem talál olyat, akinek lenne 100 millája ellopni.
__________________
Padlócsempe (6) (#216127) [4/L]
Csempe (3) (#396380) [1/A]
Padlófütés (2) (#560612) [3/G]
Reply With Quote
  #288  
Old 10-20-2012, 05:21
Surranohalal's Avatar
Surranohalal Surranohalal is offline
Member
 
Join Date: Oct 2012
Location: Up The Irons!
Posts: 222
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default

Szerintem nagyon sok az életképtelen felvetés, én személy szerint azt pártolnám hogy a bankok pénz-védelme legyen %-os.
(0,5% bank = 10%, 1% bank = 20%, 5% bank = 100% stb.)

Ezzel kis hekin nem kéne 10-15% bank, ami szerintem irreális, viszont A-ban nem lenne elég a 20 bank ami szerintem valóban nevetséges.

1/A-ban meg elgondolkoznának az emberek, hogy az 5% barakkot bankra vagy kocsmára áldozzák be (de mindenképpen színesedne 1/A, ami jó)

A tolis orik egyből életképesebbek lennének, de nem csak azért mert jobb esélyekkel lopnak pénzt, hanem mert a hadiorik gyengülnének ha több bankot kell tartaniuk, miközben a tolis nem tartana bankot (viszont kőkeményen be lehetne legalább a tolisokat is lopni pénzre ha okos az ember )


Mivel nem ebbe a topicba tartozik szervesen, viszonT a tolis orikhoz kapcsolódóan a két elfelejtett faj (ember, félelf) egy lehetséges működő javítása szerintem:

Ember: 35% de akár 40% alap teki. mindenből. Az ember fő ismérve nem az átlagosság, hanem az alkalmazkodás. Ez alapján akár +1 személyiséget is választhatna. (35% és +1 szem pl teljesen jó lenne, de akár 40% alapteki és +1 szem is belefér). Ezzel életképes hadi, haditoli vagy tolis faj lehetne.

Esetleg a faji vari ha fent van, akkor visszaadhatna (pl 20% eséllyel) gömböt az ellenfélről (ez viszont infoszerző akció esetén is!).


Félelf:
Teljesen fölösleges tolvaj oldalról megközelíteni a dolgot, mivel abban értelemszerűen a legerősebb már így is. Ha erősebb tolvaj lesz akkor sem fog mit kezdeni egy 1 kocsmás hadióriással.
Tehát hadi terén kell módosítani, mivel félig elf ezért pl a tornyos nyilasai adhatnának 7 védőértéket a 6 helyett, a tanyamaluszt is érdemes lenne eltörölni, mivel ez öli meg a felest.

Másik lehetséges módosítás, hogy mivel a félelfek remek tolvaj hálózatot tartanak fel, ha az támadó (varikkal, sereggel) tolvaj ereje kisebb mint a félelf tolvaj erejének fele (3/4e, 2/3a, stb.), akkor az akció pillanatában kapjunk valamilyen infot a támadóról. Ez lehet éplista, szövifelmérés, seregfelmérés, esetleg gömb, vagy csak egy-két adat:
"2012-10-20 6:18 xy (#666) országa ork fajjal játszik és földszerző akciót indított ellened."
"2012-10-20 6:18 xy (#666) országának lakossági morálja 73% és 1231 háza van."
Persze teljesen random lenne milyen info szivárog ki.
Reply With Quote
  #289  
Old 10-20-2012, 12:04
RastArtist RastArtist is offline
Member
 
Join Date: Aug 2011
Location: Debrecen
Posts: 173
Activity: 0%
Longevity: 69%
Default

Quote:
Originally Posted by Surranohalal View Post
Szerintem nagyon sok az életképtelen felvetés, én személy szerint azt pártolnám hogy a bankok pénz-védelme legyen %-os.
(0,5% bank = 10%, 1% bank = 20%, 5% bank = 100% stb.)

Ezzel kis hekin nem kéne 10-15% bank, ami szerintem irreális, viszont A-ban nem lenne elég a 20 bank ami szerintem valóban nevetséges.

1/A-ban meg elgondolkoznának az emberek, hogy az 5% barakkot bankra vagy kocsmára áldozzák be (de mindenképpen színesedne 1/A, ami jó)

A tolis orik egyből életképesebbek lennének, de nem csak azért mert jobb esélyekkel lopnak pénzt, hanem mert a hadiorik gyengülnének ha több bankot kell tartaniuk, miközben a tolis nem tartana bankot (viszont kőkeményen be lehetne legalább a tolisokat is lopni pénzre ha okos az ember )


Mivel nem ebbe a topicba tartozik szervesen, viszonT a tolis orikhoz kapcsolódóan a két elfelejtett faj (ember, félelf) egy lehetséges működő javítása szerintem:

Ember: 35% de akár 40% alap teki. mindenből. Az ember fő ismérve nem az átlagosság, hanem az alkalmazkodás. Ez alapján akár +1 személyiséget is választhatna. (35% és +1 szem pl teljesen jó lenne, de akár 40% alapteki és +1 szem is belefér). Ezzel életképes hadi, haditoli vagy tolis faj lehetne.

Esetleg a faji vari ha fent van, akkor visszaadhatna (pl 20% eséllyel) gömböt az ellenfélről (ez viszont infoszerző akció esetén is!).


Félelf:
Teljesen fölösleges tolvaj oldalról megközelíteni a dolgot, mivel abban értelemszerűen a legerősebb már így is. Ha erősebb tolvaj lesz akkor sem fog mit kezdeni egy 1 kocsmás hadióriással.
Tehát hadi terén kell módosítani, mivel félig elf ezért pl a tornyos nyilasai adhatnának 7 védőértéket a 6 helyett, a tanyamaluszt is érdemes lenne eltörölni, mivel ez öli meg a felest.

Másik lehetséges módosítás, hogy mivel a félelfek remek tolvaj hálózatot tartanak fel, ha az támadó (varikkal, sereggel) tolvaj ereje kisebb mint a félelf tolvaj erejének fele (3/4e, 2/3a, stb.), akkor az akció pillanatában kapjunk valamilyen infot a támadóról. Ez lehet éplista, szövifelmérés, seregfelmérés, esetleg gömb, vagy csak egy-két adat:
"2012-10-20 6:18 xy (#666) országa ork fajjal játszik és földszerző akciót indított ellened."
"2012-10-20 6:18 xy (#666) országának lakossági morálja 73% és 1231 háza van."
Persze teljesen random lenne milyen info szivárog ki.
Írom sorban:
-Attól, hogy több bankot kell tartani, nem oldódik meg semmi. Egyszerűen több bankot tartanak. Abban viszont igazad van, hogy ezzel gyengülnének a hadik. De szerintem ezt senki nem szeretné.

-Ha faji módosítás van, akkor mindenképp valami egyedit keresünk. Tekercses/tekercs nélküli fajok már vannak. (A +szem mondjuk érdekes ötlet. De ez kisebbítené azoknak a munkáját, akik megharcoltak a 2. szemükért. Miattuk nem tartom jó ötletnek.)

-A Félelfről már egy másik topicban tárgyalunk, van pár nagyon jó ötlet. A tanya malusz eltörlése is szerepel közöttük például.

-Az ember újjáélesztéséről szintén van egy aktuális topic.

-A 'random információ'-t viszont egyáltalán nem értem. Egy félelf bármikor meg tudja nézni egy hadis éplistáját, gömbjét, seregeit, stb. Így nem hiszem, hogy ez nagy előny lenne számára. Az, hogy a hadi akció fajtáját(föld, puszti, mészár) megtudja mielőtt a sereg beüt, hááát... Ez is fel lett vetve a másik topicban, de én túl erősnek tartom. Félelfként nagyon sokszor bosszantó, hogy vajon fosztani jönnek, vagy mészárolni. Ezt a fegyvert nem venném ki a hadik kezéből.
Reply With Quote
  #290  
Old 10-20-2012, 17:29
Akira Akira is offline
Junior Member
 
Join Date: Oct 2012
Posts: 23
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default

Szerintem:
1: Ha a bank emberhiány miatt nem működik akkor egyáltalán ne védjen lóvét.
2: 1 bank 150.000 aranyat tud egyszerre kezelni kamatra (lásd kereskedőnél). Ebből kiindulva 1 bank 15.000.000 aranyat tud kezelni és ennek az összegnek a 75%-át tudná csak levédeni (aki akar számolhat többel v kevesebbel, ez csak példa)
tehát:
1 bank 15.000.000 / 11.250.000 véd - 3.750.000 lopható
100 bank 1.500.000.000 / 1.125.000.000 véd - 375.000.000 lopható
~4,2 milliárdhoz ebben az esetben:
373 bank 5.600.000.000 / 4.196.250.000 véd -innentől a lopható pénz az szinte semmi

Mivel alsóbb csoportokban nem jellemző, hogy max pénzzel szaladgálnak az emberek érthetően nincs szükség annyi bankra. A kiemelt számokat értelem szerűen nem konkrétumként kell kezelni, mert itt csak számolás módja ami érdekes lehet, nem maguk a számok. Valaki aki tőlem tapasztalabb és van országa A-ban és lejebb is, biztosan tudja majd korrigálni, hogy pontosan mit mennyivel kell szorozi, hogy jó legyen a többségnek.

Last edited by Akira; 10-20-2012 at 17:58..
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
bank Raven Segítség 6 08-13-2009 13:45
ház vs. bank Jakutszk Stratégia & Tippek 56 02-28-2009 20:55
Raktár reform volt eredetileg, de most már mindenről van benne szó Tyborrex Általános beszélgetés Hódítós témákban 93 08-25-2007 23:31
05.13. Bank Ati Hódító Kézikönyv 7 07-17-2007 11:02
Bank működése apija Elvetett javaslatok 8 03-07-2007 21:06


All times are GMT +1. The time now is 06:10.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu