Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Elvetett javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Elvetett javaslatok Könyörtelen leszek, de ami téma egész biztosan nem lesz, azt átmozgatom ebbe a topicba.

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #281  
Old 05-27-2007, 11:51
Gyula's Avatar
Gyula Gyula is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Oroszlány
Posts: 1,738
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by wand View Post

Ami igazság van abban amit mondasz, miszerint a felfedezés visszakönnyítését általánosságban semiképp nem támogatom, egyedül a törpe bányaigénye jogos az összes többi csak siránkozás.

Ezt mondatot tartsátok szem előtt, mert úgy látom a topic nagyon elrugaszkodott az eredeti problémátol.
A szakadékok áthidalása nem könnyü, de iylen talán csak a top30országnak van, ők meg legyenek már annyira profik hogy ezt valahogy megoldják.

A probléma továbbra is a törpét érinti és erröl kellene beszélni, ha termel a törp, könyen üthető, könyebben mint más hadi. A többi termelővel (gabona, katona, teki író) ellentétben ő ha elvesziti a bánya területet, csak nagyon drágán tudja vissza fedezin, nem épithet bányát az ütött területböl. Ez komoly hátrány.

A topic elején voltak javaslatok amik erre a problémára nyújtottak volna megoldást és nem arrol volt szó, hogy mindenki olcsón fedezzen fel.
__________________
Sex, Drog és Rock and Roll

Gyulaword (#79796)
Sponsored Links
  #282  
Old 05-27-2007, 12:48
kg-- kg-- is offline
Junior Member
 
Join Date: May 2007
Posts: 64
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Gyula View Post
... A probléma továbbra is a törpét érinti és erröl kellene beszélni, ha termel a törp, könyen üthető, könyebben mint más hadi. A többi termelővel (gabona, katona, teki író) ellentétben ő ha elvesziti a bánya területet, csak nagyon drágán tudja vissza fedezin, nem épithet bányát az ütött területböl. Ez komoly hátrány.

A topic elején voltak javaslatok amik erre a problémára nyújtottak volna megoldást és nem arrol volt szó, hogy mindenki olcsón fedezzen fel.
Akkor viszont nem értek egyet ezzel az iránnyal. Ha kell a termelő törp a szövinek, megoldja, hogy vagy ne üssék annyit, vagy finanszírozza a fedezését. Ez minden szövit egyformán érint most, így igazságos már most is.

Ha pedig valakit zavar a törpe gyengesége, vannak más lehetőségek is. Tarthat az ork/gnóm is bányát, nem kell lebontania, ha szerez. Olcsón fedez az elf, és még védi is. Lehet nyomulni fél-elffel, az is sok bányát talál. Mindig áldozni kell valamit. Ja, hogy ezek közül még a törpe a legjobb választás? Akkor mi a baj?

Viszont nem látom, hogy ez nagyban megváltoztatná a szövetségek helyzetét, mert amennyivel könnyebb a saját törpét visszahozni, annyival nehezebb a másik klánt gyengíteni a termelőjénél fogva. Ha azt szeretnénk, hogy a harc domináljon, szerintem ne könnyítsük a felfedezést.
  #283  
Old 06-06-2007, 05:34
laziga's Avatar
laziga laziga is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 361
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by kg-- View Post
Akkor viszont nem értek egyet ezzel az iránnyal. Ha kell a termelő törp a szövinek, megoldja, hogy vagy ne üssék annyit, vagy finanszírozza a fedezését. Ez minden szövit egyformán érint most, így igazságos már most is.

Ha pedig valakit zavar a törpe gyengesége, vannak más lehetőségek is. Tarthat az ork/gnóm is bányát, nem kell lebontania, ha szerez. Olcsón fedez az elf, és még védi is. Lehet nyomulni fél-elffel, az is sok bányát talál. Mindig áldozni kell valamit. Ja, hogy ezek közül még a törpe a legjobb választás? Akkor mi a baj?

Viszont nem látom, hogy ez nagyban megváltoztatná a szövetségek helyzetét, mert amennyivel könnyebb a saját törpét visszahozni, annyival nehezebb a másik klánt gyengíteni a termelőjénél fogva. Ha azt szeretnénk, hogy a harc domináljon, szerintem ne könnyítsük a felfedezést.
A békés fejlődésre is lehetőséget kell biztosítani úgy hogy az eredeti javaslatot továbbra is támogatom.
  #284  
Old 06-06-2007, 11:30
wand wand is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,144
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by laziga View Post
A békés fejlődésre is lehetőséget kell biztosítani úgy hogy az eredeti javaslatot továbbra is támogatom.
az eredeti javaslat számomra már kibogozhatatlan

a békés fejlődéssel nincs is semmi gond
de ne pont a topban akarj békésen fejlődni
feljlődj békésen a topp 30-ig és lépj szintet.
ha feljebb akarsz menni, akkor sajna már békésen nem megy, és ez így is van jól..

Last edited by wand; 06-06-2007 at 11:34..
  #285  
Old 06-06-2007, 11:30
kg-- kg-- is offline
Junior Member
 
Join Date: May 2007
Posts: 64
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by laziga View Post
A békés fejlődésre is lehetőséget kell biztosítani úgy hogy az eredeti javaslatot továbbra is támogatom.
Az elf nem elég jó a békés fejlődéshez?
  #286  
Old 06-06-2007, 11:49
wand wand is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,144
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Gyula View Post
A probléma továbbra is a törpét érinti és erröl kellene beszélni, ha termel a törp, könyen üthető, könyebben mint más hadi. A többi termelővel (gabona, katona, teki író) ellentétben ő ha elvesziti a bánya területet, csak nagyon drágán tudja vissza fedezin, nem épithet bányát az ütött területböl. Ez komoly hátrány.
ezzel még mindig teljesen egyetértek
a törpének jár(na) a bánya!

van is rá egy szerintem egészen lefogadható ötletem:

a törpe -amennyibe kevés a bányája- tudjon katonákat szétküldeni az országában, nehezen feltárható lelőhelyek után kutatni.

gyakorlatilag azt jelentené, hogyha a bányáinak az aránya nem haladja meg a 15%-ot akkor ha van üres hekije hektáronként 1000 katonáért feltárja az alatta megbúvó lelőhelyet.

ezzel a felfedzés nem változik, viszont a törpének esélye lehet bárhol bányához jutni (beszabályotott mennyiségben, viszonylag olcsón), ráadásul ha nemjó bányát talál esélye van addig küldözgetni a kattincsokat amíg a megfelelő tipus lesz,
+ csata alkamával akár le is bonthatja, mint bármely más termelő és később vissza "fedezheti"

a 15% szerintem elfogadható, és ennek következtében ha valaki védett helyére ér nem tud irreális mennyiségű bányát "gyártani", de az orimértehez képest szépen tud termelni.
az 1000 kattincs meg bőven megér egy bányát.
  #287  
Old 06-06-2007, 15:31
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by wand View Post
van is rá egy szerintem egészen lefogadható ötletem:

a törpe -amennyibe kevés a bányája- tudjon katonákat szétküldeni az országában, nehezen feltárható lelőhelyek után kutatni.

gyakorlatilag azt jelentené, hogyha a bányáinak az aránya nem haladja meg a 15%-ot akkor ha van üres hekije hektáronként 1000 katonáért feltárja az alatta megbúvó lelőhelyet.
Ha jól értem ez "uj föld" nélküli célzott felfedezés 100% hatékonysággal?
Ez esetben baromi sok az 1000 katona. Más kérdés, hogy amit találsz majd azt 20körrel elöbb le kell túrnod (üressé kell tenned) vagy csak akkor miután visszatér a felfedező sereg és azt mondja: "van 140 uj lelőhely csinálj nekik helyet"

Ha jól értettem és levisszük ennek az árát mondjuk 500 katonára akkor támogatom mindenképpen.
  #288  
Old 06-06-2007, 15:42
wand wand is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,144
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by monro View Post
Ha jól értem ez "uj föld" nélküli célzott felfedezés 100% hatékonysággal?
igen, de csak addig tudod használéni amíg az ország terüléből a baányák aránya nem haladja meg a 15% ot.. ( a 15%-ról lehet vitázni én ezt tartom maximum elfogadhatónak)

Quote:
Más kérdés, hogy amit találsz majd azt 20körrel elöbb le kell túrnod (üressé kell tenned) vagy csak akkor miután visszatér a felfedező sereg és azt mondja: "van 140 uj lelőhely csinálj nekik helyet"
valamit valamiért alapon, én úgy gondoltam, hogy alapvetően üresnek kell lennie
vagy méginkább úgy, hogy véletleszerűen a progi kihozza, hogy melyik épületed alatt talál lelőhelyet (végülis ez reálisabb lenne, mint az, hogy én döntsem el hol legyen lelőhely és hol ne ezestben nem kell üresen állnia, hanem amikor visszaérnek a katonák kiírja, hogy ledőlt 140 épületed, helyette lelőhelyek vannak, építsd be.)

Quote:
Ha jól értettem és levisszük ennek az árát mondjuk 500 katonára akkor támogatom mindenképpen.
tőlem lehet 500 katona

Last edited by wand; 06-06-2007 at 15:59..
  #289  
Old 06-06-2007, 17:49
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Thumbs up

Quote:
Originally Posted by wand View Post
igen, de csak addig tudod használéni amíg az ország terüléből a baányák aránya nem haladja meg a 15% ot.. ( a 15%-ról lehet vitázni én ezt tartom maximum elfogadhatónak)
Sztem a 15% tökéletes
  #290  
Old 06-06-2007, 17:53
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

És akkor mivel ez az egész csak a törpökre érvényes így akár lehet ez egy faji varázslat. De ebben az esetben érdemes elgondolkodni rajta, hogy nem lenne e jobb a fix 500 katona helyett ha a faji vari érvénye alatt induló felfedezés az eredeti költség 1/x-ed része lenne. Mondjuk 1/20-a... Csak nem kapsz érte földet
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
felfedezés, felfedezett terület számítás Senki Segítség 21 04-27-2007 19:19
Felfedezés javaslat -Fegya- Megvalósult javaslatok 916 01-20-2007 21:04
Elkezdődött a felfedezett területek számolása Ati Fontos bejelentések 1 11-18-2006 14:43
Célzott felfedezés módosíítás aúú Elvetett javaslatok 11 06-20-2006 14:05


All times are GMT +1. The time now is 11:50.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu